Otestovali jsme špičkový smartphone LG G3

Na trh přišel s těmi nejvyššími ambicemi. Skvěle vybavený smartphone LG G3 vzbudil velký rozruch už před svým uvedením. Právem? V předchozích dnech jsme měli příležitost aktuálně nejlepší mobil od LG vyzkoušet. Zajímá vás, zda je displej s QuadHD rozlišením skutečně tak úžasný? Zda je uživatelské prostředí 100% plynulé? A jak fotí 13Mpx fotoaparát? Přečtěte si naši recenzi.

Konstrukce a první dojmy

Přístroj nám dorazil v elegantní stříbrné krabičce. V jejích útrobách naleznete kromě samotného smartphonu poměrně standartní výbavu -  USB kabel v kombinaci s nabíječkou, špuntová sluchátka, baterii a nezbytný návod. Největší zájem pochopitelně vzbuzuje telefon samotný. Plastový kryt sice nevypadá tak luxusně jako případné sklo nebo kovové materiály, má ale nejednu výhodu. Díky speciální povrchové úpravě, se na něm nezachytávají otisky prstů, ze všeho nejvíc ale nejspíš oceníte hmotnost - ta je u plastu logicky nižší než u kovu! Nutno dodat, že LG G3 je opravdu až překvapivě lehký. 5,5“ displej logicky předestírá, že rozměry přístroje jsou opravdu velké, díky svému tvaru i hmotnosti se však LG výborně drží. Na nošení v kapse kalhot ale samozřejmě zapomeňte. Ovládací prvky jsou, stejně jako u jeho předchůdce LG G2, umístěny na zadní straně přístroje. Po bocích a na čelní straně budete jakékoliv tlačítko hledat marně. Nutno říct, že je to trochu nezvyk. Hlavně ze začátku jsme se trápili marným ohmatáváním zadního krytu ve snaze konečně najít to zpropadené tlačítko. Postupem času si však člověk zvykne a objeví i nejednu výhodu tohoto stylu ovládání – kupříkladu zesílení či ztlumení hovoru během telefonování je s LG G3 bezproblémovou záležitostí. Celkově se dá říct, že zpracování telefonu je opravdu kvalitní a podařený je i z hlediska designu.

Displej a baterie

Největší chlouba LG G3? Jednoznačně displej. Jeho rozlišení (2 560 x 1 440), jemnost (538 ppi) i barevné podání jsou v podstatě bezkonkurenční a přinášejí opravdu krásný vizuální zážitek. Pokud si navíc pustíte videoukázky od LG, které v telefonu naleznete, dost možná vám úžasem spadne brada. Alespoň většina lidí, kterým jsme tyto videa v telefonu ukázali, reagovala přesně tímto způsobem.

Velké rozlišení displeje v sobě pochopitelně skýtá úskalí v podobě zvýšené spotřeby baterie. Výdrž 3 000mAh akumulátoru tak více než kdy jindy závisí na době, po kterou budete mít displej rozsvícený. Při hodně častém využívání, či hraní her, budete mít problém vyjít s baterií od rána do večera. Při střídmějším využívání a použití zabudovaného úsporného režimu, se dostanete na dva dny. Výborná je dodávaná nabíječka, která dokáže nabít LG G3 z 0 na 100 % zhruba za 2 hodiny. Telefon podporuje i bezdrátové nabíjení, doma ho tak můžete nabíjet, aniž byste ho měli pevně připojený v nabíječce.
 

Výbava – prostředí – velikost paměti

Další z originalit nového LG G3 je způsob odemykání telefonu. Kromě tradičního PIN kódu totiž můžete k tomuto účelu použít předem nadefinované poklepání do předvoleného místa na displeji (o technologii Knock Code se víc dočtete zde). Samotné uživatelské prostředí je velice intuitivní a mezi předinstalovanými aplikacemi naleznete asi vše, co byste u androidího telefonu očekávali – google aplikace, přehrávače hudby a videa, fotoaparát, sociální sítě, internet atd.). Ve smartphonu jsou dále originální aplikace od LG. Z nich zaujme například Quick Remote, díky níž můžete prostřednictvím infraportu ovládat vaši TV namísto dálkového ovladače.

Uživatelské prostředí nabízí široké možnosti přizpůsobení. Měnit toho můžete opravdu hodně, včetně pořadí softwarových tlačítek (ty jsou standardně umístěny na spodní části displeje). Přizpůsobitelná je dokonce i klávesnice. Lze měnit její výšku, čímž samozřejmě změníte též velikost kláves, a samotné klávesy můžete dokonce přidávat či odebírat. Využít můžete i technologie swype – psaní tahem prstu po klávesnici. Velmi dobře funguje taktéž predikce slov.

A jak je na tom LG G3 s pamětí a velikostí úložného prostoru? 16GB verze, kterou jsme testovali, má v továrním nastavení 10,5 GB volné uživatelské paměti. Tu lze navíc zvětšit (na rozdíl od předchůdce LG G2) pomocí paměťových karet až o 128 GB. Operační paměť RAM nabízí při prvním spuštění necelých 800 MB volného místa (2GB verze) a ani při větším množství spuštěných aplikací jsme se nenarazili na jediný problém s nedostatkem RAM. Celé prostředí je skvěle vyladěné, což v kombinaci s velmi výkonným hardwarem znamená, že chod přístroje je naprosto plynulý a o zásek v podstatě nezakopnete.

Fotky a video

13Mpx zadní a 2Mpx přední – na papíře vypadají parametry fotoaparátu LG skutečně lákavě. Jak si počínal v praxi? Velmi dobře. Především v dobrých světelných podmínkách byly výsledné fotky krásně ostré a barevně podařené. Výborně funguje laserové ostření, které je skutečně přesné a bleskurychlé. Focení pomocí LG G3 je tudíž velmi pohotové. Slabinou oproti konkurenci je naopak horší světelnost přístroje (f/2,4). Za ztížených světelných podmínek je to skutečně znát, na druhou stranu, na pohotové zachytávání momentek je kvalita snímků více než dostačující. Fotografování je jinak řízeno čistě automatikou, nějaké manuální nastavování snímání tedy nehrozí. Šestici ukázkových fotek naleznete níže.

Video je možno natáčet až v rozlišení 4K s frekvencí 30 snímků za sekundu. Se stejnou frekvencí je pak možno snímat i Full HD video. Nutno dodat, že kvalita pořízených videozáznamů je skutečně vysoká, LG G3 se tak v tomto ohledu bezesporu řadí na špičku mezi smartphony. Zajímavou vychytávkou je možnost vytvářet efektní Slow motion (zpomalená) videa v HD rozlišení.

Shrnutí

LG G3 je skutečně povedeným kouskem, který se rozhodně nemusí bát srovnání s jakýmkoliv konkurentem, Samsung Galaxy S5 nevyjímaje. Úchvatný displej, perfektně vyladěný systém i spousta drobných vychytávek vylepšujících uživatelský komfort, to vše dělá z LG G3 více než lákavý kousek. Jistě 5,5 palce není pro každého a také výdrž baterky a světelnost foťáku by mohla být o chloupek lepší, jinak se dá ale G3 máloco vytknout. Když k tomu navíc připočteme cenu, která je výrazně nižší než u srovnatelných konkurentů, je zřejmé, že LG G3 má zaděláno na zasloužený úspěch.

Zaujal vás špičkový smartphone LG G3? Pořiďte si ho právě teď! Kupujte zde.

Další aktuality od této značky

Červený Nexus 5 exkluzivně na Kasa.cz

Červený Nexus 5 exkluzivně na Kasa.cz
Ostatní 17. 3. 2014, Značky: LG,
Toužíte po chytrém telefonu, který je dostatečně velký, avšak ne přerostlý, má vysoký výkon, čistý operační systém bez zbytečných nástaveb a současně vypadá neskutečně sexy? Máme pro vás skvělý...
Přečíst více