Outdoorová kamera GoPro HERO 11 Black Creator Edition

u Vás již 28.3.IHNED ZDARMA
na 2 výdejnách
Motosport, cyklistika, lyžování, snowboarding, horolezectví apod. Jste vyznavači adrenalinových sportů a rádi svá dobrodružství zaznamenáváte? Nebo jen chcete mít živé vzpomínky z dovolené na vodě, koncertu oblíbené kapely či rodinné oslavy narozenin? Ve všech případech do své výbavy určitě rádi přivítáte outdoorovou kameru.
Při nákupu outdoorové kamery se naštěstí můžete splést jedině tehdy, když si jako profesionálové vyberete nejlevnější model bez důležitých funkcí, nebo jako začátečníci model pro profesionály, jehož potenciál nejspíš nikdy nevyužijete. Rozlišení fotoaparátu se nejčastěji pohybuje okolo 12 MPx, šířka záběru může být až 170°, kapacita baterie je rovněž velmi podobná. Ne vždy je samozřejmostí optický stabilizátor či dálkové ovládání, ale tento „handicap“ může být nahrazován alternativní technologií. Co dále by vás mělo zajímat?
O důležitosti stabilizace není pochyb. Její hlavní funkce spočívá v minimalizaci otřesů – chystáte-li se tedy natáčet převážně z ruky, nemělo by to být díky kvalitní stabilizaci na obrazu příliš znát. Vybírat můžete ze stabilizace elektronické, nejlevnější variantě postavené na provádění výřezu obrazu v reálném čase, nebo stabilizace optické či také mechanické, která pohybuje snímačem v opačném směru, než dochází ke chvění kamery. Pokud budete outdoorovou kameru využívat převážně v extrémních podmínkách, nesnižujte své nároky na kvalitní provedení a volte rozhodně stabilizaci optickou, která rozechvění záznamu značně zabrání.
Zatímco u standardní videokamery můžeme mít pocit, že čím větší displej, tím lépe, u outdoorové kamery tomu může být naopak. U ní jsou totiž prioritou miniaturní rozměry a co nejnižší hmotnost. Displej tak může být na škodu. Pokud na něm trváte, ať už pro pohodlí během natáčení, nebo pro možnost prohlédnout si natočená videa a zachycené fotografie, pak se můžete setkat buď dotykovým nebo stavovým displejem, obsahujícím jen klíčové informace (například stav baterie).
Dotykové displeje nabízejí outdoorové kamery značek GoPro, Xiaomi či NiceBoy PoP a obvykle nepřekračují 2 palce. Nemusíte se ale bát ani ostatních modelů, kterým displej chybí úplně.
Pokud si pořizujete kameru bez displeje, právě zde se uplatní například Bluetooth a Wi-Fi technologie, s nimiž přístroj jednoduše spárujete s chytrým telefonem, tabletem či televizí, který roli displeje nahradí. Navíc nemusíte propojovat kameru s druhým zařízením za pomoci kabelu nebo se shánět po paměťové kartě ve chvíli, kdy budete chtít zálohovat svá natočená videa. Pokud však Wi-Fi ani Bluetooth nevyžadujete, pak můžete outdoorovou kameru s jiným zařízením propojit jednoduše pomocí HDMI nebo USB kabelu.
V obou případech však nezapomeňte, že integrovaná paměť je u outdoorových kamer spíše výjimkou. Je tedy potřeba vybavit se dostačující microSDHC kartou, a čím kvalitnější záznamy chcete vytvářet, tím větší kapacitu by měly mít. Hodinová nahrávka v rozlišení 4K při frekvenci 30 snímků za vteřinu odpovídá přibližně hodinovému záznamu ve Full HD při frekvenci 120 snímků za vteřinu, naštěstí dnes není problém sehnat karty s kapacitou 32 GB i mnohem vyšší, které si s takovými záznamy poradí.
Záleží především na tom, jak chcete outdoorovou kameru využívat. Neodmyslitelnou součástí jsou nabíječky a propojovací kabely (HDMI, USB) a široká škála příslušenství. Budete-li objevovat a pořizovat záběry z různých míst, mohou se vám hodit popruhy, různé držáky, klipy, přísavky a otočné čočky, podobně jako různá pouzdra a ochranné kryty, umožňující třeba nahrávání pod hladinou vody nebo během intenzivního lyžování.