Vařte zdravě a chutně v parní troubě

Multifunkční parní trouby jsou splněným snem všech, kteří chtějí připravovat jídlo zdravě, zároveň však nechtějí přijít o jeho skvělou chuť. S parní troubou se můžete těšit na perfektně propečené a šťavnaté hovězí maso i nadýchaný chléb s křupavou kůrčičkou. Našli jsme pro vás hned několik pádných důvodů, proč byste měli o koupi parní trouby uvažovat!

Zdravá příprava pokrmů

Při vaření v páře si potraviny uchovávají vitamíny, živiny a stopové prvky. Zároveň ale zůstává zachována i jejich přirozená chuť a barva. Pokrmy tak není nutné příliš dochucovat solí ani kořením ani k nim přidávat tuky. Nemůže se stát ani to, že byste jídlo rozvařili. A pokud dobu přípravy přetáhnete? Neuškodí to vůbec ničemu!

Zachování výborné chuti

Bojíte se, že vepřo-knedlo-zelo připravované v parní troubě přijde o svou nezaměnitelnou chuť? Zbytečně… Parní trouby vám připraví takřka jakýkoliv pokrm, takže si bez problémů poradí i s dobrotami české kuchyně. Buďte si jisti, že se budete olizovat.

Rychlejší příprava jídla

Většinu svých oblíbených jídel připravíte ve výrazně kratším čase, než v klasické troubě. Během přípravy navíc nemusíte pokrmy neustále kontrolovat a podlévat. Stačí jen troubu spustit a poté si můžete klidně sednout k televizi nebo jít na procházku.

Snadná údržba

Bát se nemusíte ani čištění parní trouby. Díky páře je její údržba naprosto jednoduchá, modely od Electroluxu ELEEOB8757AOX a ELEEOB6631BOX mají navíc vnitřek z hladkého smaltu, ze kterého nečistoty po použití trouby jednoduše otřete. K mytí vám postačí měkká houbička či utěrka z mikrovlákna a horká voda s octem nebo mycí roztok.

 

Připravíte více jídel najednou

Chystáte doma více pokrmů najednou? Multifunkční parní trouby jsou pro vás jako dělané. Jídla můžete péct až na třech různých úrovních zároveň, díky extra velkému ventilátoru a speciálnímu proudění vzduchu se však nemusíte bát, že by pokrmy od sebe navzájem převzaly chuť či vůni. Naopak se můžete těšit na tři bravurně připravené lahůdky chutnající právě tak, jak to máte rádi. Kombinovat může v podstatě všechny jídla, nejlepší však je volit takové pokrmy, které se připravují zhruba při stejných teplotách.

Vařte zdravě a chutně! Kupte si parní trouby Electrolux ELEEOB8757AOX a ELEEOB6631BOX

PlusSteam trouby

Lákavým mezistupněm mezi klasickými a parními troubami jsou tzv. PlusSteam trouby. Ty jsou skvělou volbou například v případě, že doma rádi pečete vlastní chléb, pečivo, buchty či koláče. V troubách PlusSteam působí přídavná pára prvních 10 až 15 minut, během kterých vytvoří vlhké prostředí. Ve zbylém čase se k pečení využívá tradiční horký vzduch. Díky této kombinaci získá těsto na objemu a výsledné pokrmy dostanou perfektní vzhled, křupavou kůrku, a vláčnou konzistenci.

Oblíbenou PlusSteam troubu Electrolux koupíte zde.

Doporučené produkty