Bezpilotní letouny k vašim službám - pořiďte si dron!

Chcete zjistit, jak vypadají vaše oblíbená místa z ptačí perspektivy? Chcete si z mnohametrové výšky nafotit domov, pořídit atraktivní záběry z vaší párty nebo bez námahy zkontrolovat, jak se daří úrodě na vašich pozemcích? Pořiďte si dron. Možnosti jejich využití jsou opravdu nepřeberné, záleží jen na vaší nápaditosti, k čemu tyto letouny, které se už v brzké době stanou celosvětovým fenoménem, využijete.

Šikulové s všestranným využitím

Drony neboli bezpilotní letouny už dávno nejsou jen výsadou vojenství. Naopak v posledních letech se stále častěji stávají i součástí běžných životů. V komerční sféře se s nimi můžete setkat třeba ve stavebnictví (kontrola staveb, mostních konstrukcí apod.), zemědělství (sledování dobytka, rostlin, zralosti plodin atd.) nebo při geologických průzkumech. Velké popularitě se těší rovněž mezi filmaři a v televizním vysílání.

Dost možná jste v poslední době zaznamenali při sledování některého ze sportovního přenosu atraktivní záběry, kdy byli závodníci snímáni prolétající kamerou z ptačí perspektivy. Nejspíš jste sledovali záběry pořízené dronem. A úplně stejné teď můžete natočit případně nafotit vy sami! Drony totiž nyní pořídíte i na Kase, navíc za ceny, které jsou velmi lákavé.

Používání dronů má svá pravidla

Dron může být skvělým sluhou, ale v některých případech také zlým pánem. Jejich používání je tudíž upraveno pravidly. Pokud si pořídíte dron s hmotností do 20 kg a budete jej provozovat pouze pro zábavu, nemusíte svůj stroj nikde registrovat. Pokud byste však chtěli snímky pořízené dronem prodávat, nebo jej využívat k jiným komerčním účelům, je nutno jej registrovat u Úřadu pro civilní letectví. Samozřejmě je nutné rovněž dodržovat všechny ostatní předpisy země, jako je třeba Zákon o ochraně osobní údajů. Na šmírování sousedů tedy zapomeňte!

Drony se stávají světovým fenoménem

Drony se stále více stávají celosvětovým fenoménem. Díky tomu, že jsou vybaveny moderní technikou, jako jsou bezdrátové technologie, kvalitní stabilizační systémy, kamery či fotoaparáty, jsou přístupné v podstatě pro každého. Vždyť k jejich ovládání dnes úplně stačí mít po ruce chytrý telefon. Není tedy divu, že se těší stále větší popularitě a kupuje si je stále více firem i domácností. Zařaďte se mezi ně i vy!

Doporučené produkty