Foťáky pro rok 2014: Nikon příchází s pestrou nabídkou!

  • Středa, 30. duben 2014
  • Značky: Nikon

Úvodní měsíce roku 2014 jsou ve znamení řady produktových novinek. Výjimkou nejsou ani výrobci fotoaparátů, kteří se předhánějí v představování svých inovovaných modelů. Se svou troškou do mlýna pochopitelně přichází i renomovaná společnost Nikon. Ta v jarních měsících uvedla na trh jednu novou zrcadlovku a téměř desítku kompaktních přístrojů. Zajímá vás, čím se budou fotoaparáty Nikon pro rok 2014 pyšnit?

Vytvářejte působivé snímky se zrcadlovkou Nikon D3300

Jednooká zrcadlovka Nikon D3300 je ideálním přístrojem pro pokročilejší začátečníky, kteří se chtějí neustále zdokonalovat a zároveň touží po krásných snímcích vysoké kvality. O ty se stará především DX (APS-C) CMOS snímač s obřím rozlišením 24,2 MPx. Méně zkušení fotografové jistě ocení zabudovaný režim průvodce. Ten detailně popisuje jednotlivé kroky potřebné k vytváření jedinečných snímků. Příjemnou vychytávkou je též zabudovaná WiFi. Snímky si tak můžete ihned po vyfotografování prohlížet na displeji svého mobilního telefonu či tabletu nebo můžete své chytré přístroje využít jako dálkové ovládání foťáku – například při autoportrétech. Potěší i hmotnost těla přístroje, která je na zrcadlovku velice nízká – 410 g.

Malé foťáky s velkým rozlišením

Hned tří přírůstků se dočkaly malé a skladné kompaktní fotoaparáty Coolpix. Jedná se o přístroje Nikon Coolpix S3600, Nikon Coolpix S6700 a Nikon Coolpix S2800. Foťáky se pyšní elegantním vzhledem, několika barevnými provedeními a minimálními rozměry, díky čemuž je můžete vzít naprosto kamkoliv. Všechny tyto přístroje se pyšní CCD snímačem s rozlišením 20 MPx. Z vyfocených snímků tak bez problémů můžete tvořit detailní výřezy. Potěší i vestavěná stabilizace obrazu, která vám výrazně usnadní tvorbu ostrých snímků. Samozřejmostí je též možnost natáčení videosekvencí v HD rozlišení.

Štíhlé kompakty s WiFi

Nikon Coolpix s6800 a Nikon Coolpix s5300 jsou nové kompakty s CMOS snímačem o rozlišení 16 MPx. Ve výbavě jim nechybí 12násobný (s6800) a 8násobný (s5300) optický zoom, který lze díky funkci „Dynamic Fine Zoom“ až zdvojnásobit a to při zachování maximálního rozlišení obrazu. Oba přístroje jsou vybaveny redukcí vibrací, čímž poskytují stabilnější obraz a tím i ostřejší fotky. Významnou předností Coolpixu s6800 a Coolpixu s5300 je technologie WiFi, zabudovaná v těchto přístrojích. Snímky tak můžete snadno a rychle odesílat do svých chytrých zařízení. Oba kompakty se hodí i pro fotografování rychlých akcí, zvládnou totiž pořizovat série až 7 snímků úctyhodnou rychlostí 8,4 sn./s.

Řada L: Velký rozsah zoomu i jednoduchá obsluha

Hned čtyři nové kompakty rozšířily řadu Coolpix L. Největší pozornost na sebe bezesporu strhne Nikon Coolpix L830. Jeho chloubou je extrémně výkonný objektiv s 34x optickým zoomem (22,5–765 mm). Můžete tak detailně zachytit i značně vzdálené objekty. Kvalitní obrazový snímač s rozlišením 16 Mpx pak zaručuje, že vaše snímky budou nejen detailní, ale i vizuálně přitažlivé. Potěší i výklopný 7,7cm displej s vysokým rozlišením.

Další dvě novinky této řady nadchnou především svou cenou a jednoduchým ovládáním. Jedná se o Nikon Coolpix L29 a Nikon Coolpix L30. Oba přístroje mají 5x optický zoom, řadu filtrových efektů a automatické režimy, díky nimž můžete fotografovat snadno a rychle. Posledním kompaktem do party je Nikon Coolpix L330, který se pyšní CCD snímačem s rozlišením 20 Mpx a optickým zoomem 26x.  

Kompletní přehled nových fotoaparátů Nikon naleznete zde!

Další aktuality od této značky

Doporučené produkty