Galaxy A7 je tu! Jako první smartphone od Samsungu přináší trojitý fotoaparát

Samsung se před pár dny pochlubil se svou novinku ve střední třídě, a to s modelem Galaxy A7 (2018). Jedná se vůbec o první telefon této značky, který disponuje trojitým fotoaparátem. Kromě toho má ve výbavě 6“ Super Amoled HD+ displej s rozlišením 1 080 x 2 220 pixelů, osmijádrový procesor Exynos 7885, 4GB RAM a 64GB vnitřní úložiště, které je možné rozšířit pomocí paměťové karty o dalších 512 GB. Pojďme si Samsung Galaxy A7 představit podrobněji.

Se Samsung Galaxy A7 získáte třikrát více zábavy!

Hlavní čočka fotoaparátu „ásedmičky“, která se nachází uprostřed, má rozlišení 24 MPx a světelnost f/1,7. Takto nízké číslo zaručí ostré a jasné snímky v ostrém světle i za špatných světelných podmínek. Druhá čočka je širokoúhlá a dokáže zobrazit úhel až o 120°. Její světelnost je f/2,4 a je umístěna nejblíže kpřisvětlovací LED diodě. Třetí, tedy poslední čočka, disponuje rozlišením 5 MPx a světelností f/2.2 a jejím hlavním benefitem je možnost upravovat hloubku ostrosti. Čelní kamerka má pak rozlišení 24 MPx a světelnost objektivu f/2.0.

Pro lepší fotky je fotoaparát Samsung Galaxy A7 vybaven 19 speciálními režimy, které upravují sytosti barev, vyvážení bílé i úrovně jasu.Vše přizpůsobeno tak, aby fotky vypadaly co nejpřirozeněji a samozřejmě co nejlépe.

 

Čtečka otisků prstů? Ano, ale…

Letošní model Galaxy A7 kromě trojitého fotoaparátu přináší ještě jednu podstatnou novinku – a to čtečku otisků prstů, která je nově integrovaná do tlačítka pro zapnutí a vypnutí telefonu. Díky tomu je nyní podstatně jednodušší ji nahmatat. Původní umístění čtečky na zadní straně smartphonu přímo pod fotoaparátem působilo mnohým uživatelům potíže – především u telefonů s větší úhlopříčko dalo práci čtečku správně „nahmatat“, stejně jako se nezřídka stávalo, že došlo k „zaťapání“ čočky fotoaparátu, která se u starších modelů nachází hned vedle čtečky otisku.

Připraven na všechna dobrodružství!

Konektivita mobilních telefonů od Samsung je běžně na vysoké úrovni, což platí také pro model Galaxy A7. Kromě běžných typů připojení se dostalo i na Bluetooth ve verzi 5.0, ANT+ a nezapomnělo se ani na NFC např. pro placení mobilem. K určování polohy můžete využít GPS, Glonass i BeiDou, kromě připojení přes Wi-Fi pak můžete brouzdat internetem s LTE Cat. 6. Škoda jen, že A7 půjde do prodeje ještě s Androidem 8.0 Oreo(namísto nejnovějšího Androidu 9 Pie). Baterie má kapacitu slušných 3 300 mAh.

Další dobrou zprávou je, že Samsung nezanevřel na 3,5mm jack konektor, který tak najdete i u Galaxy A7. Navíc je smartphone vybaven technologií Dolby Atmos, která zajistí při poslechu pocit prostorového zvuku. A že to stojí za to!

Po designové stránce vypadá telefon velmi povedeně a skvělou zprávou je i fakt, že cena Samsungu Galaxy A7 (2018) se vešla pod 9 tisíc korun (k 3. 10. 2018). Barevné varianty, mezi kterými můžete vybírat, jsou černá, modrá a zlatá.

 

Další aktuality od této značky

Doporučené produkty