Moderní paměti Intel Optane - cesta k rychlosti

Máte doma moderní počítač s procesorem Intel Kaby Lake řady Core i3, i5, nebo i7 a k němu používáte klasický pevný disk? Zdá se vám, že i přes to vše trvá příliš dlouho? Intel má nové řešení, kterému říká “Optane“. Paměti s touto technologií můžete momentálně zakoupit ve velikostech 32 nebo 64 GB, nebo si rovnou pořídit nejnovější zařízení, které již touto technologií disponuje.

Intel Optane se učí na základě vašich zvyklostí

Intel Optane je náramně rychlá vyrovnávací paměť, která si automaticky "natáhne" data z vámi nejpoužívanějších aplikací. Dokáže se navíc sama učit a proto si při vícenásobném spuštění jedné aplikace načte více dat, které potřebuje a rychlost spuštění bude o to vyšší. Intel Optane je nevolatilní stejně jako SSD disk. Tzn. že v paměti zůstávají data uložena, i když PC vypnete. Díky této vyrovnávací paměti se dostanete na podobnou rychlost, jakou mají SSD disky. V případě, že si zakoupíte paměť samostatně a budete chít obohatit svůj stávající počítač, Intel Optane se automaticky spáruje s vaším úložištěm a vytvoří společnou jednotku. 

Intel Optane zvýší celkovou rychlost systému až o 28 %. Běžná práce má 2x lepší odezvu a spuštění internetového prohlížeče je až 5x rychlejší. Je však třeba počítat také s trochu vyšší spotřebou - dnešní SSD disky mají spotřebu okolo 0,1 W, disky s technologií Intel Optane se dostanou v klidovém režimu i na 1 W. 

 Typické použítí Intel Optane paměti:

  • hraní PC her,
  • tvorba médií,
  • každodenní potřeby uživatele.

Porovnání ve spuštění / načítání náročných her:

 

 Notebooky a další produkty s pamětí Intel Optane můžete koupit zde.