Nikon představuje nový fotoaparát Coolpix P1000

Potřebujete fotoaparát s pořádným zoomem? To bude pro vás novinka Nikon Coolpix P1000 to pravé ořechové.  Se svým 125x optickým zoomem přibližuje lépe než dalekohled, a tak vám neunikne žádný detail. Potřebujete zpovzdálí pozorovat zvířata? Nebo chcete fotit úžasné snímky měsíce? Pořiďte si Nikon Coolpix P1000.

Fotoaparát Nikon Coolpix P1000

Potřebujete jenom jeden objektiv

Fanoušci Nikonu jsou nadšení. Společnost na podzim představí fotoaparát s rekordním rozsahem ohniskové vzdálenosti. Těšit se můžete na 24 až 3000 mm při 125x optickém přiblížení. Zároveň slibuje,že zachová dokonalý obraz díky 16 milionům pixelů. Díky funkci Dynamic Fine Zoom se fotografové dočkají až 250násobného přiblížení a také navýšení ohniskové vzdálenosti o dalších 3000 mm. To znamená, že maximální ohnisková vzdálenost bude 6000 mm– díky tomu zachytíte i nejvzdálenější hvězdy na nebi. A co teprve fotky Měsíce!

Nikon nezapomíná ani na milovníky natáčení videí. S tímto fotoaparátem můžete nahrávat ve vysokém rozlišení 4K/UHD a navíc můžete využít funkce extrémního teleobjektivu. Videozáznam ve vysokém rozlišení je podtržen frekvencí snímání obrazu, která dosahuje až 30p. Při režimu Full HD (1080p) můžete vyzkoušet frekvenci snímků až 60p. Fotoaparát podporuje i RAW formát ukládání fotografií, který využijí jak profesionálové, tak všichni, kteří si rádi hrají v postprodukčních programech.

Pokud potřebujete objektiv, který se hodí pro extrémně dlouhou ohniskovou vzdálenost a zároveň si poradí i v horších světelných podmínkách, Nikon vám kryje záda. Speciální objektiv NIKKOR se světelností F/2,8 zachytí dechberoucí snímky kdykoliv a kdekoliv. Objektivy Nikonu Coolpix P1000 jsou špičkou ve své kategorii, jsou skvěle technologicky zpracované a stavěné na to, aby zvládaly i při náročné zátěži minimalizovat zkreslení a zachovat dokonale ostré fotky.

 Fotoaparát Nikon Coolpix P1000

Ostré fotky v každé situaci

Onen ostrý obraz všech fotek je zásluhou systému optické redukce vibrací, který redukuje jakákoliv chvění vaší ruky. Obraz se tak nepohybuje ani v monitoru na těle foťáku, ani v hledáčku. Samotný monitor má velikost 3,2" a uživateli nabízí rozlišení 921 000 pixelů. Díky jeho variabilitě pak využijete různé pozorovací úhly, takže se nebudete bát fotit kdykoliv a kdekoliv.

Ohnisková vzdálenost se i přes široký rozsah zoomu ovládá jednoduše. Nikon při konstrukci totiž myslel na každý detail. Jednímz klíčových bodů je grip fotoaparátu, jehož velikost usnadňuje stabilní uchycení celého těla. Zoom pak uživatel ovládá tlačítkem s možností skokového vrácení v momentu změny ohniska (například, pokud přechází ze superdlouhého na širokoúhlé snímání).

Nikon Coolpix P1000 zaručuje pohotovější fotografie, jejichž spektrum se výrazně rozšíří. Vděčit pak můžete tomu, že má extrémní rozsah ohniskové vzdálenosti, kvalitnímu videozáznamu i kompaktnosti fotoaparátu.  Pokud toužíte mít fotky neustále při ruce, jednoduše je můžete prostřednictvím aplikace SnapBridge synchronizovat se svým smartphonem. Budete tak mít náhled fotek v reálném čase – nebo využijete mobil jako dálkové ovládání pro snímání obrazu.

Fotoaparát Nikon Coolpix P1000

Mějte přehled o vašich fotografiích

Nikon Coolpix P1000 by měl podporovat paměťové karty SD, SDHC a SDXC. Napojit se na něj můžete přes microUSB a HDMI vstup. Nechybí ani 3,5mm jack, prostřednictvím kterého připojíte externí mikrofon – pak můžete nahrávat kvalitní zvukové záznamy, které dokonale doplní vysokou kvalitu snímaného obrazu. Foťák se pyšní i kvalitní Li-Ion baterií EN-EL20 a pořídit byste s ní měli až 250 snímků na jedno plné nabití.

Nikon Coolpix P1000 má kompaktní rozměr, ale když se k němu připojí velký objektiv se širokou ohniskovou vzdáleností, váží skoro 1,5 kila. Co ještě dodat? Všichni milovníci superostrých fotografií, těšte se na podzim, kdy bude k dostání!

Fotoaparát Nikon Coolpix P1000

Další aktuality od této značky