Špičkové drony DJI Mavic 2 pro ohromující záběry

Natáčejte profesionální záběry z výšky ve špičkové 4K kvalitě drony Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom. Pryč jsou časy, kdy filmaři museli k záběrům „z oblak“ používat speciální jeřáby. Dnes může jedinečné a unikátní fotografie a videa z ptačí perspektivy natáčet prakticky každý. Stačí si pořídit toho správného pomocníka. Mezi takové se řadí skvěle vybavené modely světoznámého výrobce DJI.

Základem modelu DJI Mavic 2 Pro je vynikající Haselblad kamera, natáčející ve vysokém 4K rozlišení. Navíc dokáže přenášet Full HD obraz na vzdálenost až 8 km. Model Mavic 2 Zoom navrch disponuje kamerou s dvojnásobným optickým ZOOMem, objekty na zemi si tak můžete přibližovat, aniž by přitom docházelo ke ztrátě kvality záběru. Ve vzduchu vydrží obě varianty dronů až 31 minut na jedno nabití a nechybí jim ani pokročilá detekce překážek. V dalších parametrech se však oba drony liší, představme si proto každý zvlášť.

Dron DJI Mavic 2 Pro

Klíčovou součástí jeho výbavy je samozřejmě kamera. Mavic 2 Pro je vybaven špičkovou kamerou Hasselblad L1D-20c. Švédská společnost Hasselblad patří už desítky mezi vyhlášené výrobce videotechniky, která se svou kvalitou patří do světové špičky. Na tyto kamery se zaznamenávají tisíce významných událostí z celého země… a nejen země – Hasselblad natočil například i přistání na měsíci.

Oproti předchozímu modelu Mavic Pro došlo k významnému vylepšení snímače. Ten má nyní velikost 1“ a nabízí tak 4x větší snímací plochu než předchůdce. Poradí si i se záběry ve špatném světle, o čemž svědčí imaximální hodnota ISO, která vzrostla na12 800. Potěší irozlišení snímače, které je rovných 20 Mpx.

Clonu je možné nastavovat v rozmezí f/2.8 až f/11. Mavic 2 Pro si tak hravě poradí s natáčením během sluncem prozářeného dne i za soumraku. Obrovským plusem kamery je rovněž podpora 10bitového barevného profilu Dlog-M. Zařízení je tak schopné zaznamenat větší dynamický rozsah a pracuje se širším barevným spektrem (zvládne zachytit přes 1 miliardu barev).

To laicky řečeno znamená, že záznamy z Mavicu 2 Pro mají výrazně pěknější barvy, než z klasických zařízení – ty totiž zvládnou jen 16 milionů barev. A buďte si jistí, že rozdíl je opravdu vidět. Pokud pořídíte 10bitový 4K HDR záznam a poté si ho pustíte na moderní 4K televizi, budete jen s němým úžasem sledovat, jak nádherné barvy a dokonale jemné detaily dokázal Mavic 2 Pro zachytit.

Dron DJI Mavic 2 Zoom

Mavic 2 Zoom je oproti výše zmíněnému modelu vybaven navíc 12Mpx 1/2,3" senzorem. Ten nabízí dvojnásobný optický (28-48 mm) a celkově až čtyřnásobný zoom. Můžete tak pořizovat i atraktivní širokoúhlé záběry, díky nimž se vám toho do záběru více vleze, nebo můžete naopak natáčet s bezpečným odstupem. Pro ještě atraktivnější záběry navíc drony disponují stylovým efektem DollyZoom, který během letu upravuje zaostření tak, aby výsledný záběr vyvolával mimořádně dramatický a atraktivní dojem.

Kromě dramatických efektů však Mavic 2 Zoom zvládne i spoustu dalších věcí. Zmiňme například možnost snímat fotografie v super vysokém rozlišení 48 Mpx. V porovnání s panoramatickou fotkou tak má výsledný snímek běžný poměr stran při zachování výrazně vyšší detailnosti.

Technická výbava TOP kvality

Kvalitní senzory jsou základ, kromě nich však záleží i na řadě dalších parametrů, které by měly umožnit pořizování špičkového záznamu za letu. Drony DJI tak disponují pokročilou 3osou stabilizací, která se postará o ostré a stabilní záběry i ve zhoršených povětrnostních podmínkách. Technologie HyperLight dokáže vylepšovat fotografie pořízené ve špatném světle, výsledné snímky proto obsahují mnohem méně šumu.

K tomu, aby bylo zaznamenáno opravdu kvalitní 4K video s velkým množstvím obrazových informací, je použit moderní kompresní kodek H.265/HEVC. Za zmínku stojí rovněž možnost zaznamenávat časosběrná videa a to hned v několika režimech – snímky mohou být pořizovány při prostém letu, mířit na určitý cíl, obkroužit jej, nebo se na něj jen zaměřit. Pokročilé sledování objektu můžete samozřejmě využít i v klasickém režimu. Dron dokonce dokáže odhadovat trajektorii sledovaného objektu ve chvíli, kdy se tento objekt ztratí z dohledu.

Fotografové rozhodně ocení možnost pořizovat fotky v HDR režimu, stejně jako bohaté možnosti snímání panoramat – ty mohou být horizontální, vertikální, 180° či sférické. Na nejvyšší úrovni je rovněž ovládání dronů. Rychlost přenosu dat může být až 40 Mb/s při nízká latenci 120 ms. Chytré technologie, jimiž jsou drony vybaveny, pomáhají naplánovat optimální trasu i vyhnout se překážkám. A díky prvotřídnímu ovladači je vždy budete mít dokonale pod kontrolou. S drony DJI Mavic máte špičkové záběry zaručeny. Teď už stačí vybrat to správné místo, vymyslet záběr a nechat létající profíky, aby odvedli precizní práci.

Doporučené produkty