Xbox One X: nejvýkonnější herní konzole všech dob

Microsoft představil novou herní konzoli Xbox One X. Povedla se! Vlastně víc než to. Nový Xbox bude tou nejvýkonnější herní konzoli na světě. O celých 40 %. Jeho výkon bude srovnatelný s 3x dražšími herními PC. Společně s novým Xboxem se navíc můžete těšit na pořádnou dávku herních pecek…

Co přináší Xbox One X

Nová herní konzole od Microsoftu je nejen nejvýkonnějším, ale rovněž nejtenčím Xboxem v historii. V jeho útrobách najdete procesor AMD Jaguar s taktem 2,3 GHz, extrémně rychlou operační paměť GDDR5 s propustností 326 GB/s a pořádnou kapacitou 12 GB a samozřejmě také špičkovou grafickou kartu. Ta nabízí neuvěřitelný výkon 6 teraflopů.

Díky rychlejší nahrávacím časům, lepší snímkovací frekvenci a vylepšeným texturám si hry na Xbox ONE X vychutnáte lépe, než kdykoliv předtím! Kromě her si na konzoli budete moci vychutnat i 4K filmy z Ultra HD Blu-ray disku.

Na jaké nové funkce se můžete těšit?

Výkon, výkon a zase výkon! To je to, co nový Xbox One X odlišuje od svých předchůdců. Konzole byla speciálně navržena pro hraní ve 4K UHD rozlišení (3840x2160). V pohodě si na ní ale zahrají i ti, kteří 4K televizi či monitor nevlastní. Xbox One X totiž podporuje technologii Supersampling, která se stará o bezchybné a maximálně ostré vykreslení obrazu na displejích s nižším rozlišením.

Čekají vás herní pecky!

Společně s donou konzolí se samozřejmě můžete těšit i na spoustu skvělých herních novinek. Exkluzivně pro Xbox vyjde třeba sedmý díl špičkové závodní série Forza Motorsport 7. Na Xboxu One X si budete moci zazávodit ve 4K při 60 snímcích za sekundu. Milovníci dobrodružství se mohou těšit na nový Assassin’s Creed: Origins, fanoušky akce zase nadchne posapokalyptické Metro Exodus atd.

Vylepšení se navíc dočká i řada stávajících her. Hity jako Gears of War 4, Forza Horizon 3, Minecraft, Resident Evil 7, Final Fantasy 15 a desítky dalších dostanou bezplatnou aktualizaci, díky níž budou moci naplno využít potenciál nové konzole. Tato informace zároveň prozrazuje, že Xbox One X bude zpětně kompatibilní, tedy že na něm přehraje i starší hry. Zpětná kompatibilita bude zachována i u příslušenství.

Bavte se naplno s konzolemi Xbox

Nový Microsoft Xbox One X se do prodeje dostane v závěru letošního roku, předobjednat si ho však můžete už teď -> ZDE

Pokud nechcete čekat na podzim, můžete samozřejmě vsadit i na další skvělé konzole z rodiny XboxXbox One S, který vám umožní zahrát si hry ve 4K rozlišení, nebo oblíbený Xbox ONE.