Otestovali jsme: Samsung Galaxy S9+ důvodů, proč ho musíte mít!

Spokojíte se jen s tím nejlepším? Neděláte v životě kompromisy, a to stejné očekáváte také od svého mobilního telefonu? Pak pro vás máme ideálního parťáka – Samsung Galaxy S9+. Je totiž stejný perfekcionista jako vy! Otestovali jsme jej v praxi a předkládáme vám 9+ důvodů, proč ho budete chtít i vy…

s9+

1. Foťák, foťák… a zase ten foťák! Pověstná třešinka na dortu S9+. A že je sladká!

Všichni na něj pějí chválu, je ale opravdu tak dobrý? Vystačíme si s jediným slovem: je. Z rukávu bychom vám vysypali hned několik důvodů, proč se vyplatí koupit si Samsung Galaxy S9+ už jen kvůli foťáku. Když jsme tento mobil vzali poprvé do ruky a nabažili se designu, byl foťák samozřejmě to první, co nás zajímalo. Zvídavě jsme natáčeli super-zpomalená videa (tzv. slow motion), vytvořili si několik AR Emoji a zkusili se ztratit s funkcí Hyper času. Pojďme se ale na možnosti foťáku v S9+ podívat postupně.

Není clona jako clona

Duálnífotoaparát s rozlišením 12 + 12 Mpx,  a k tomu světelnost f/1,5 nebo f/2,4, která se automaticky přizpůsobí tomu, v jakých podmínkách se zrovna nacházíte. Zachytit pěknou fotku v příjemném slunečném dni zvládne spousta smartphonů, s čím si ale mobily často neporadí, je focení ve tmě. Samsung Galaxy S9+ však bere práci v noci a při horších světelných podmínkách jako výzvu! Jak tvrdí sám výrobce – ideální čas na focení je právě teď! Tedy kdykoliv, kdekoliv. A je to tak!

Ve tmě se clona fotoaparátu rozšíří tak (f/1,5), aby zachytila co nejvíce světla, naopak při dobrém osvětlení se clona zúží (f/2,4), aby byl váš snímek co nejostřejší. Jak dopadl náš test? Noční pokoj, tlumená lampička, šero až tma. Pokoj prozářil ostrý blesk. Výsledek? Podívejte se sami (fotografie vlevo je zachycena bez blesku, ta vpravo s jeho asistencí):

Zadní fotoaparát se toho nebojí

K ovládání fotoaparátu smartphonu Samsung Galaxy S9+ můžete využít také hlasové povely jako Smile, Cheese, Capture či Shoot. Můžete tak předním i zadním foťákem zachycovat snímky jedna báseň. Využít můžete také funkci Hyper čas (který oproti super-zpomalenému videu vaše video urychlí), klasické panorama, automatický režim, živé zaostřování a režim jídlo (zaostření snímaného objektu a rozmazání okrajů či úpravy pozadí s tzv. bokeh efektem) nebo funkci PRO. Díky té si můžete manuálně nastavovat hodnoty ISO, času focení, světelnosti, manuálního zaostření, teploty světla či nastavení expozice. Budete-li potřebovat, mobil má k dispozici také 2násobný optický zoom. Vyhrát si tak můžete dle libosti.

s9+

2. Zábava se super-zpomalenými záběry

Přáli byste si někdy zpomalit čas? My také! Se Samsung Galaxy S9+ to můžete aspoň zkusit. Smartphone totiž zachytí video s až 960 obrázky za sekundu – snímaný okamžik si tak můžete prohlédnout pěkně zpomaleně. Při natáčení slow-motion videí jsme telefon testovali i při horším světle. Projíždějící vlak či radující se pár v přítmí se nám zachytit nepodařilo, nebo nám telefon dokonce zpomalil jiný záběr, než který jsme zamýšleli. Možná by ale stačilo více cviku z naší strany. Při dobrém světle a výrazné změně pohybu nebyl většinou se super-zpomalenými videi v automatickém režimu problém. Ať už budete zkoumat, jak vypadá zpomaleně tekoucí voda z kohoutku, či si u toho zacvičíte malou rozcvičku – bude vás to bavit!

Zachycené video můžete následně upravovat do gifů – nabízí se přehrávání ve smyčce, swing efekt (houpavé pohyby obrazu) či možnost pustit videoklip obráceně. Smartphone vám k videu přidá také energickou melodii, se kterou dostane video šmrnc. Pokud by se vám hudba nelíbila, lze ji samozřejmě vypnout, nebo změnit (a to i na vlastní kousek). A rozhodně se nevyhýbejte ani klasickým videím – Samsung Galaxy S9 zvládá natáčet ve 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu.

Jak takové super slow motion video vypadá si prohlédněte v následujícím videu: 

s9+

3. AR Emoji aneb Nový pohled na selfie

Milujete sociální sítě se všemi těmi gify, smajlíky, nálepkami a videi? Pak musíte mít vlastní animované emoji! Stačí vyfotit jedno selfie, na základě kterého vám Samsung Galaxy S9+ uloží 18 nálepek s různými emocemi a výrazy. Při komunikaci s přáteli (třeba přes Facebook) už tak nemusíte využívat univerzální „ksichtíky“, můžete do světa pustit přímo ten váš -  více či méně se vám podobající unikátní emoji. Se svou podobiznou navíc můžete natáčet i zábavné animované filmy. A musíme z vlastní zkušenosti říct, že naše Emoji se povedla!

Kdo se svým novým mobilem nevyzkouší alespoň jedno selfie, jako by nebyl! Se Samsung Galaxy S9+ můžete fotit selfie jako každá jiná, ale užít si můžete i tzv. široké selfie. Svou expozici snímáte postupně – připodobnili bychom to focení panoramatických snímků. První zachytíte sebe a následně mobilem přejedete do leva a do doprava (nebo taky naopak) a zachytíte širší formát selfie, než je obvyklé. Od teď nemusíte mít strach, jestli jste se na fotku vlezli všichni! My se vměstnali…

s9+

4. Hudba! Nechte se uchvátit Dolby Atmos…

Myslíte si, že telefon nemůže nahradit audio přehrávač? Nenechte se mýlit! Samsung Galaxy S9+ je vybaven stereo reproduktory s technologií Dolby Atmos (můžete ji libovolně vypínat a zapínat), která zprostředkovává trojrozměrný zvuk. To hraje ten mobil? Dostali jsme během testování opakovaně stejnou otázku. Ano, to hraje TEN mobil! S9+ dokáže reprodukovat hudbu lépe než kterýkoliv jiný telefon, který jsme kdy měli v ruce.

Zvuk je o 40 % hlasitější než u předchozích modelů Samsung Galaxy a jednoduše vás obklopí – tóny jsou čisté, basy nepřesycené, výšky příjemně vykreslené. A to při poslechu přes sluchátka i bez nich. Samsung Galaxy S9+ vám tak zprostředkuje skvělé zážitky nejen při poslechu hudby, ale i při hraní her, či sledování filmů. Jednoduše vás vtáhne. Poslech hudby je po fotoaparátu druhý opravdu silný argument pro koupi tohoto telefonu. Ale musíte to jednoduše vyzkoušet na vlastní uši… S klidným svědomím říkáme, že zvuk S9+ hodí přes palubu i jakýkoliv běžný MP3 přehrávač. Dokonce i některé pokročilejší modely by se měly mít na pozoru…

AKG - kvalitní sluchátka jako bonus

K mobilu jsou přibalena také velmi kvalitní sluchátka AKG. Moc prostoru jsme jim však během testování nedali, jednoduše jsme dali přednost našim vlastním – možná i pro proto, že víme, jak to z našich sluchátek zní a lépe jsme tak mohli porovnávat. Jediné, co nám tak při poslechu hudby u S9+ „překáželo“ byla tlačítka ovládání hlasitosti umístěná na levé straně od displeje. Při ovládání jednou rukou jsou nedosažitelné. Časem jsme si však i na toto (pro nás neobvyklé umístění) zvykli.

5. Padne do ruky! Ano, i přes to, že má 6,2“ displej…

6,2“ – to je pádlo, říkáte si? Ano, také jsme si to mysleli. Když jsme však telefon vytáhli z krabičky, překvapilo nás, že tomu tak není. Při srovnání s předchozím modelem – S8+ jsou rozdíly jen minimální. Samsung Galaxy S9+ je dokonce o 1,4 mm nižší než jeho předchůdce, co do hloubky i šířky mu pak přibyly 4 mm. Jeho rozměry jsou navíc srovnatelné s kdejakým 5,5“ telefonem. Co do hmotnosti nám nováček v Samsung rodině trochu přibral – váží o 16 g více než jeho předchůdce (189 g).

Při testování jsme měli k dispozici černou variantu S9+. Z čelní strany vás kromě fotoaparátu nic neruší od velmi elegantně zaobleného displeje. Při bližším prozkoumání uvidíte ještě notifikační diody a snímač oční duhovky. Displej přechází na bocích do hrubších kovových hran. Boky jsou lehce vystouplé a telefon se díky nim velmi dobře drží. V podstatě nutí vaše prsty zůstat na rámečku a „neťapat“ si po okrajích (zaobleninách) displeje. Rovněž díky tomu lépe zapadne i do menší ruky.

Na zádech si nelze nevšimnout duálního foťáku a čtečky otisku pod ním, dále už jen ničím nerušený skleněný povrch. S9+ se od svých předchůdců co do designu moc neliší. Samsung si jednoduše našel cestu elegance, která sedí jemu i jeho zákazníkům. A bát se nemusíte ani vody, či deště. Smartphone je odolný vůči vodě i prachu – IP68. I přes to, že jsme S9+ při testování do vody neponořovali, o jeho vodotěsnosti pochyb nemáme.

s9+

6. Nikdy nekončicí displej! Nikdy nekončicí zábava…

Dívejte se, jak chcete, dívejte se odkud chcete. Tento celoplošný, téměř bezrámečkový displej s poměrem 18,5:9 prostě zaslouží chválu. Quad HD+ Super AMOLED s rozlišením 2960 x 1440 pixelů a jemností 529 ppi můžeme jen málo vytknout. Popravdě taky možná vůbec nic. Určitě si rychle oblíbíte zaoblené hrany, díky kterým obraz jakoby nikde nekončí. I přes to, že jeho velikost je nesrovnatelná třeba s 24“ monitorem, budete se na oblíbené seriály chtít dívat na Samsung Galaxy S9+

Displej skvěle reaguje, jediné, co nás místy vyrušilo z naší činnosti, byl tzv. přehled aplikací – inteligentní výběr aplikací skrývající se u pravého okraje. Sem tam jsme totiž prstem tuto „za okrajem“ se skrývající záložku omylem otevřeli. Na druhou stranu – mít možnost na dva rychlé kliky napsat zprávu, či zavolat někomu z výběru nejčastěji používaných kontaktů - to se může hodit.

s9+

s9+

7. Svižný chod, ani jedno zaškobrtnutí!

Zajímalo nás, jestli je smartphone Samsung Galaxy S9+ opravdu tak výkonný. Nainstalovali jsme si jednu z nejnáročnějších her, vyzkoušeli mnohé aplikace i videa, fotili jsme o sto šest – jednoduše jsme zkoušeli, co se dá. A nezaznamenali jsme jediné zaškobrtnutí. Osmijádrový procesor Exynos 9810 (4x 2,7 GHz a 4x 1,7 GHz) společně s 6GB RAM, Samsung Experience 9.0 a Androidem verze 8.0 (Oreo) běží jednoduše na plné pecky. Pro vaše data je pak připraveno 64 GB. Pokud nebudete využívat dvě SIM karty, můžete paměť telefonu rozšířit pomocí microSD karty až na 400 GB, čímž z něj prakticky uděláte malý počítač. A věřte, že malý bude pouze svou velikostí.

V prvních dnech jsme telefonu silně zatápěli – jednoduše jsme chtěli vyzkoušet úplně všechno. Díky tomu jsme pak telefon museli nabíjet každý den. Poté co nás ale prvotní zkoušení všeho, na co jsme narazili, přešlo, se výdrž baterie (3500 mAh) zlepšila. Při vysoké zátěži vám více než den nevydrží, při standardním provozu se ale na dva dny bez zásuvky dostat můžete. Samsung S9+ samozřejmě umožňuje i rychlé a bezdrátové nabíjení.

s9+

8. Inteligentní skenování – Ano, S9, jsem to já!

Jednodušší už to snad ani být nemůže! Samsung Galaxy S9+ nabízí 6 možností, jak uzamknout svůj telefon. K dispozici jsou PIN, heslo či gesto nebo dnes už standardní čtečka prstu. Ta nám při testování S9+ dělala problémy. Je sice dobře umístěná, tedy tam, kde ji prstem na zádech telefonu hledáte a dosáhnete na ni pohodlně i kratšími prsty. Ploška na otisk je ale malá a až příliš často mobil na přiložení prstu nereagoval. Sem tam jsme si taky omylem „opatlali“ fotoaparát.

Moderní vychytávky jako jsou skenování obličeje či snímání duhovky jsme samozřejmě vyzkoušeli také. Nastavit si můžete pouze jedno z těchto ověření, nebo jejich kombinaci. Pokud má telefon dostatek světla, fungují velmi spolehlivě. Problém nastává ve chvíli, kdy je přítmí či tma, nebo stojíte v ostrém protisvětle. V takovém případě se nám mobil podařilo odemknout tímto způsobem jen výjimečně. Často tak na řadu přicházel klasický otisk, PIN, heslo či gesto.

s9+

9. Kancelář doslova jako na dlani!

Ať už se chystáte na dráhu digitálního nomádství, nebo vás jen baví (či práce nutí) hodně cestovat, dostane od vás Samsung Galaxy S9+ možná další plusový bod. Mobil stačí ve spojení s podložkou Dex Pad propojit s monitorem a můžete si díky velmi dobré hardwarové výbavě připadat jako v kanceláři, a to aniž byste u sebe měli počítač. K běžnému vyřízení e-mailů, přípravě prezentací i prohlížení internetových stránek, vám to bude stačit více než bohatě. Podložku DeX Pad jsme ale během testování k dispozici neměli, objektivně zhodnotit její fungování proto nemůžeme. Jedno je ale jisté – díky 6,2“ displeji, skvělé hardwarové výbavě a možnosti rozdělit si displej na dvě části, toho s Galaxy S9+ hodně vyřídíte i bez ní.

s9+

+ mnoho dalších důvodů, proč ho chtít! Ty už si ale najděte dle svých potřeb sami:

Displej  

6,2" Quad HD+ Super AMOLED (2960 x 1440)

Procesor

Osmijádrový 10nm Exynos 9810  (4x 2,7 GHz + 4x 1,7 GHz)

Operační paměť

6 GB RAM

Uživatelská paměť

64 GB (+microSD až do 400 GB)

Fotoaparát

zadní 12 Mpx + 12 Mpx, světelnost f/1.5 nebo f/2.4; přední: 8 Mpx

Baterie

3500 mAh

Technologie

Wi-Fi (802.11), Bluetooth v5.0, ANT+, NFC, GPS, Galileo, Glonass, BeiDou, USB-C, LTE (kategorie 18),

Smart View (zrcadlení obrazu telefonu na jiné zařízení – např. TV, projektor aj.)

Operační systém

Google Android 8.0 Oreo, Samsung Experience 9.0

Rozměry a hmotnost     

158,1 mm x 73,5 mm x 8,5 mm, 189 g

Senzory

gyroskop, akcelerometr, proximity, světelný senzor, digitální kompas,

HR senzor (měření srdečního tepu), barometr.

Obsah balení

telefon, USB kabel, micro USB redukce, USB-A redukce, sluchátka AKG s 3,5mm jack konektorem,

sponka na vytažení slotu SIM microSD karty, manuál.

Hledáte informace, které jste v této recenzi k Samsung Galaxy S9+ nenalezli? Zkuste to ještě v tomto článku.

Další aktuality od této značky

Doporučené produkty