Recenze: ETA Lento 1051 90000 musíte jednoznačně mít!

Pamatujete si na prázdniny u babičky? Nezapomenutelné okamžiky, které trávila v kuchyni a vytvářela vždy nějakou dobrotu, se vryly do paměti jistě každému z nás. Nádherná vůně linoucí se z trouby, koláče jeden jako druhý... kdo by odolal? Málokdo si však uvědomuje, jaká složitá práce tomu předcházela – například jen ručně vyšlehat bílky s cukrem daly velkou námahu. Naštěstí v dnešní moderní době máme šikovné pomocníky a já bych vám ráda představila jednoho z nich – praktický ruční šlehač ETA Lento 1051 90000.

Lehký a tichý pomocník

Tento moderně vypadající mixér se pyšní především nízkou hmotností (váží 1,45 kg), což hodnotím velmi kladně především při delším používání - výrobě více chodů. Vyniká i skladností – ať už máte malou nebo velkou kuchyň, místo pro něj se vždy najde. Dalším plusovým bodem je 5letá záruka na velmi tichý DC motor, díky čemuž můžete v kuchyni poslouchat rádio a rozumíte každému slovu.

ETA Lento 1051 90000 má celkem 4 rychlosti, které jednoduše a pohodlně ovládáte pouze palcem.  Přechody mezi jednotlivými stupni jsou plynulé a šlehání i mixování tak zvládnete ve velmi krátkém časovém úseku.

Při hnětení se často u šlehačů stává, že se tuhé těsto začne namotávat na háky. I u tohoto výrobku tomu zpočátku nebylo jinak. Nakonec se ovšem i s touto situací šlehač popral a získal si tak další cenné body. Vedle 4 rychlostí je dalším ovládacím prvkem na spouštěči rychlostí tlačítko MAX. Velmi rychle si zvyknete na jeho umístění zleva, vedle 0. Zpočátku se to může jevit jako nevýhoda – automaticky budete mít snahu vypínat přístroj posunem prstu zcela vlevo. Je to však pouze o zvyku.

Co všechno tento tichý výrobek obsahuje? Součástí balení jsou nejen 2 šlehací metly, najdete zde i 2 hnětací háky, tyčový mixér a samozřejmostí je i nádoba s víčkem o obsahu 800 ml. Uvařit více chodů nebylo nikdy jednodušší!

Čas na seznámení začíná

Rodina již dlouho požaduje, abych upekla bublaninu. Všichni víme, jak by bublanina měla vypadat. Krásně nadýchaná, vláčná; což je jasný úkol pro šlehač ETA Lento 1051.

Metličky pracovaly na plné obrátky a získat perfektní hustou pěnu (obsahující žloutky a cukr) jsem zvládla díky šlehači levou zadní. Bublanina se povedla jako už dlouho předtím ne a já se ocitla při tom ochutnávání opět ve svém dětství s babičkou. Šlehání splnilo svůj účel velmi dobře.

Dalším zkoušeným prvkem bylo hnětení. Výměnu metliček provedete jednoduchým stlačením spínače – stačí k tomu opět pouze palec jedné ruky. Nasazení háků lze provést taktéž velmi rychle a lehce.

Nyní byla na pořadu dne výroba houskového knedlíku. Nejprve se těsto lepilo na háky, až jsem měla obavu, že budu muset prosit manžela, aby mi kynuté těsto zamíchal. Neztrácela jsem ovšem trpělivost a po malé chvíli jsem došla k úspěchu – těsto bylo pěkně hladké! I zde jsem byla spokojená.

Zbývalo jediné – rozmixovat svíčkovou omáčku. Díky nerezovému tyčovému mixéru nemusíte čekat, až teplota tekutiny klesne. Mixování proběhlo efektivně, omáčka byla hladká za malý okamžik. Nezbývá mi než i zde připsat mixéru ETA Lento 1051 90000 další klady.

Součástí tyčového mixéru je i odměrka o obsahu 800 ml, ve které vytvoříte lahodné krémy či chutné pomazánky. Díky praktickému víčku nejenže nebude obsah plastové nádoby osychat; takže pokrmy zůstanou v lednici i nadále čerstvé, ale navíc se vyhnete i nepříjemnému zápachu, který se z nádoby může šířit. 

Závěr

Po vyzkoušení ETA Lento 1051 90000 jsem nadšená. Tichý motor, nízká hmotnost, snadná manipulace, jednoduché ovládání jednou rukou. Nerezové nástavce jsou praktické mimo jiné i v tom, že se dají umýt v myčce. Díky své skladnosti je přístroj ideální do jakékoliv kuchyně. V té mojí si své místo již našel. ETA Lento je skutečně šikovný pomocník, kterého můžu jen doporučit!

A co vy, už ho máte taky? Ruční šlehač ETA Lento koupíte zde.

Technické parametry

Funkce: šlehání,moxování, hnětení
Příkon: 550 W
Počet rychlostí: 4
Pracovní nádoba: 800 ml
Rozměry a homotnost: 18,5 × 8,5 × 15 cm; 1,45 kg

Doporučené produkty