Recenze Honor 20: v záři čtyř objektivů zazářil

Ještě v květnu letošního roku nebylo vůbec jisté, zda značka Huawei, a tím současně i Honor, získá potřebnou licenci od společnosti Google. Hrozilo, že se s novým smartphonem Honor 20 na našem trhu ani nesetkáme. Po prvotních překážkách ale vše dobře dopadlo a Honor 20 nakonec sklízí ovace. O jakého fešáka jsme málem přišli? A jaká kouzla má pro vás připravena čtveřice fotoaparátů? Dozvíte se v naší recenzi.

Lesklý design v moderním stylu

První dojem je důležitý a výrobce Honoru 20 si je toho dobře vědom. A tak vsadil na líbivou, nablýskanou eleganci, která odpovídá aktuálnímu trendu. Dvě barevné varianty – černá a modrázrcadlová záda, jemné odlesky doprovázející každý pohyb… Honor 20 nám padl do oka na první pohled a vůbec nám v tomto případě nevadily ani otisky prstů či šmouhy, které na lesklých zádech tak rády ulpívají. Alespoň nás to vede k tomu, telefon častěji „utřít“, což rozhodně není na škodu.

Odemykání máte pod palcem

Při prvním prohlédnutí Honoru 20 jsme objevili jednu příjemnou věc – čtečka otisků prstů je integrována do pravé strany telefonu, stejně jako tlačítko pro zapnutí/vypnutí přístroje. Okamžitě při uchopení přístroje vám tak na ni palec sedne jako ulitý a svého miláčka máte v mžiku odemknutého. Čtečka reaguje dobře a svižně, výjimkou je snad jen příliš mokrý prst. Smartphonu samozřejmě nechybí ani moderní skener obličeje, s jehož pomocí se dovnitř dostanete rovněž velice rychle, lehce a spolehlivě. Abychom se však vrátili zpět k vnější prohlídce Honoru 20 – na pravé straně dále najdete tlačítka ovládání hlasitosti fungující také jako spoušť fotoaparátu.

Levá strana ukrývá slot pro 2 SIM karty, bohužel jsme ale marně hledali šuplík pro MicroSD kartu. U Honoru 20 si zkrátka úložiště o paměťovou kartu nerozšíříte, na druhou stranu 128GB interní paměť zní slibně a nabízí velice slušný prostor pro vaše data či fotografie.

Na spodní hraně najdete reproduktor, vedle něj USB-C konektor, avšak na otázku, kam se poděl Jack, odpověď neznáme. 3,5mm sluchátkový konektor jednoduše chybí.

Máme-li celkově shrnout vzhled a zpracování Honoru 20, můžeme jen chválit. Se svými rozměry 154,60 mm a 73,97 mm šikovně sedne do dlaně a při troše snahy jej lze ovládat jednou rukou. Pokud byste však přece jen měli s manipulací jednou rukou problém, potěší vás praktický režim zmenšeného zobrazení, který telefon v rámci svého nastavení nabízí.

mobilní telefon Honor 20

Slova chvály pro displej

Dominantou telefonu je bezesporu displej. Nejen proto, že zaoblená konstrukce a minimalistické rámečky dávají obrazovce maximální prostor vyniknout, ale také pro 16,7 miliónů barev, jež 6,26&quot displej nabízí. Jednoznačně parádní podívaná! Full HD+ rozlišení (2340 x 1080) je jemné a precizní, famózní barvy a IPS technologie staví displej do velice dobrého světla. Mimochodem, okolnímu světlu se jas přizpůsobuje automaticky, čímž je zajištěna výborná čitelnost i na přímém slunci. A pro komfortní čtení v noci oceníte funkci Ochrana zraku.

U horní hrany displeje si malé místečko pro sebe zabral 32Mpx objektiv přední kamery, který vám bez zbytečného zdržování vystřihne velice slušivé selfie. Pod objektivem fotoaparátu se pak schovává šipka zpět. Tu jsme hledali např. při hraní her a trochu jsme s ní bojovali, protože vykoukne opravdu jen lehce.

mobilní telefon Honor 20

Čtveřice fotoaparátů umí!

Honor 20 dostal do vínku hned čtyři objektivy. Hlavní fotoaparát se chlubí logem Sony a nabízí nadstandardních 48 Mpx, luxusní světelnost f/1,8super noční režim. Součástí výbavy je rovněž umělá inteligence (AI) pro snadné rozpoznání scén a dosažení ještě lepšího výsledku.

mobilní telefon Honor 20

U levé fotky byla použita umělá inteligence, u pravé nikoliv. 

Obzvlášť jsme si posvítili na avízovaný noční režim. Bez dostatečného světla totiž mnohdy můžete u konkurenčních modelů na pěkné večerní záběry rovnou zapomenout. U Honoru 20 jsme však byli nočními snímky příjemně překvapeni. Obvyklý šum není tak silný a fotka je celkově ostřejší a kvalitnější. Při večerním focení tak rozhodně doporučujeme namísto běžného režimu sáhnout po režimu Noc. Vyplatí se.

mobilní telefon Honor 20

U levé fotografie byl využit režim Noc, pravá byla nasnímána v normálním režimu.

Druhým objektivem Honoru 20 je super širokoúhlý snímač s rozlišením 16 Mpx a závěrkou f/2,2 s podporou korekce rozostření. I ten si od nás vysloužil pochvalu, zejména za to, jak umně si poradil s objekty v pohybu. Např. běžícího psa se mu dařilo zachytit ostře, bez rozmazání. 

mobilní telefon Honor 20

Jako třetí se do skupiny řadí 2Mpx snímač s asistentem hloubky obrazu, clonou f/2,4 a efektním bokeh efektem, se kterým si můžete vyhrát s parádními portréty. V režimu Clona telefon dokonce sám automaticky nastaví dvojnásobné přiblížení pro zmíněný efekt ostrého popředí a rozmazaného pozadí, na náš vkus je však přiblížení až zbytečné velké. Často jsme tak naopak zase pěkně sáhli po oddálení.

mobilní telefon Honor 20

Portrétní režim s asistentem hloubky ostrosti umí vytvořit opravdu efektní snímky s krásně rozostřeným pozadím

Čtveřici uzavírá 2Mpx makrofoťák se světelností f/2,4, ideální pro milovníky detailů. Pozor ale na vzdálenost od fotografovaného objektu, ta by měla činit přibližně 4 cm. Pak se z tohoto snímače stane šikovný parťák s vytříbeným citem pro detail.

mobilní telefon Honor 20

Oba snímky byly fotografovány v obtížných podmínkách - silném větru. Přesto si s nimi makro snímač dokázal poradit na výbornou.

A jak u nás „magická čtverka“ Honoru 20 celkově zabodovala? Z vlastní zkušenosti se nebojíme říct, že patří k těm nejlepším ve své cenové kategorii. Na druhou stranu, takové množství snímačů dává telefonu zabrat a tak se nelekněte, když se vám při delším fotografování přístroj začne přehřívat. U hraní her ani při jiném vytížení se nám to ovšem nestalo, takže nepropadejte panice a dejte telefonu minutku oddech. Velmi rychle se zase zchladí.

Čtveřice fotoaparátů Honoru 20 stojí skutečně za to a jistě nehrozí, že byste si jich nevšimli. Telefon totiž „poulí“ čočky fotoaparátu tak okázale, že až neprakticky vystupují nad povrch zad. Jediný makrofoťák ze zadní stěny nevyčnívá, u ostatních objektivů jsme ale vždy při pokládání na stůl trochu trnuli, zda si je nechtěně nepoškrábeme. Přístroj se díky tomu také nepříjemně houpe. To je však jen malá vada na kráse jinak perfektní fotovýbavy.

mobilní telefon Honor 20

Za šera a tmy je výhodnější vsadit na režim Noc. Fotky jsou světlejší, ostřejší a mají minimum šumu

4K video pro nezapomenutelné vzpomínky

Pokud pomocí svého chytrého telefonu pořizujete rádi videa, pak se můžete těšit na kvalitní záběry ve Full HD rozlišení s 30, nebo 60 fps a na 4K nahrávání s 30 fps. Spoustu zábavy si můžete užít i s režimem Pohyblivý obrázek a co určitě potěší, je, že výrobce nezapomněl ani na oblíbenou funkci Slow motion. Efektně zpomalené video navíc přehrajete i v jiných zařízeních, nejen v telefonu Honor 20. Že vám slow motion přehraje i ten nejzákladnější přehrávač v počítači totiž není vždy samozřejmostí, a tak si Honor 20 na své konto vysloužil další plusové body!

Obraz a zvuk, nerozlučná dvojka

Posloucháte rádi hudbu? S Honorem 20 si budete notovat. I když chybí stereo reproduktor, stále má tento smartphone v hlasitosti zvuku co nabídnout. A přes sluchátka je poslech ještě lepší. V nastavení si můžete upravit výšky, prohloubit basy, vybrat si ze 3D zvuků… zkrátka vylepšit poslech k obrazu svému. My jsme byli s kvalitou zvuku poměrně spokojení, snad jen výšky mohli být propracovanější. Zajímavým efektem je 3D zvuk, který si můžete skombinovat s ostatními zvukovými volbami a užívat si hudbu ještě o něco intenzivněji. Celkově je audio výbava telefonu Honor 20 na dobré úrovni a mohla by vyhovovat i náročnějším uživatelům. Záleží však, co od ní očekáváte.

Spodní hranu telefonu zdobí USB-C konektor, sluchátkový Jack bohužel chybí.

Zamrzání nehrozí

Nelenili jsme a telefon Honor 20 využívali doslova na plné pecky. Poslouchali jsme hudbu, sledovali seriály, fotili, natáčeli videa, hráli hry a k tomu nechali běžet i nějaké ty aplikace na pozadí. A Honor 20 vše s přehledem zvládl. To vypovídá o špičkovém výkonu, za který můžeme vděčit 6GB RAM, 7nm čipsetu Kirin 980GPU Turbo 3.0.

Také výdrž baterie s kapacitou 3750 mAh nás potěšila. Při plném vytížení jsme po nabíječce sahali přibližně za 1 a půl dne, s menším vytížením jsme s energií vystačili dokonce až 3 dny. I když nám ikona baterie hlásila posledních 15 %, přesto jsme bez zapnutí spořiče a naopak s poslechem hudby na Youtube (přes Wi-Fi) fungovali ještě asi hodinu a půl. U 3 % se však už do dvou minut vypl, aniž by stihl ukázat méně procent. Do plných 100 % se nám díky rychlému nabíjení podařilo vrátit přibližně za hodinu.

mobilní telefon Honor 20

Selfie "blejsknutá" 32Mpx předním fotoaparátem vypadají opravdu výborně.

Závěr

Honor 20 se jednoznačně zařadil mezi přední telefony současnost. S poměrem cena-výkon-kvalita si stojí na trhu velmi dobře a svým uživatelům má rozhodně co nabídnout. Od skvělé čtveřice fotoaparátů přes kvalitní výdrž baterie, silný výkon až po krásný, elegantní vzhled, to vše získáte s jedním novým parťákem do kapsy. Sice jsme našli i pár nedostatků, všechny jsme vám je přiznali, s čistým svědomím ale můžeme říci, že s ohledem na výbavu a další vychytávky se jedná o malé mouchy. Během testování jsme nenarazili na nic razantního, co by nás od koupi odradilo, naopak, díky naší spokojenosti jej můžeme Honor 20 jen doporučit.

Přehled nejdůležitějších parametrů

Displej

6,26“ IPS (2340 × 1080)

Procesor

osmijádrový Kirin 980 (4× 2,4 GHz + 4× 1,8 GHz)

Operační paměť

6 GB RAM

Uživatelská paměť

128 GB (nepodporuje paměťové karty)

Fotoaparát

čtyři zadní 48 + 16 + 2 + 2 Mpx; přední 32 Mpx

Baterie

3 750 mAh + rychlonabíjení

Technologie

Wi-Fi, 4G/LTE, NFC, DUAL SIM, GPS, Bluetooth, USB-C, čtečka otisků prstů, gyroskop, akcelometr

Operační systém

Android 9 Pie + Magic 2.1

Rozměry a hmotnost     

154,2 x 73,9 x 7,8 mm; 174 g

Kupte si Honor 20 už teď

Zajímat by vás mohly i recenze dalších modelů mobilů.

Další aktuality od této značky

Doporučené produkty