Recenze Samsung Galaxy Buds: bezdrátová sluchátka, která umí!

Pokud sháníte moderní bezdrátová sluchátka ke svému telefonu, chcete si vychutnat opravdu dobrý poslech a ještě dbáte na kvalitní zpracování, pak pro vás máme tip – Samsung Galaxy Buds. Aktuálně se řadí mezi nejlepší bezdrátová sluchátka na trhu a my jsme se rozhodli je otestovat na vlastní uši. Co všechno stylové „Budsy“ umí?

Malá, lehká, pohodlná

Sluchátka Samsung Galaxy Buds nás na první pohled zaujala svou velikostí. Tedy přesněji řečeno právě tím, jak jsou malá. A s hmotností 5,6 g navíc i velmi lehká. Své místo majív ochranném pouzdře, které je rovněž příjemně kompaktní – rozměry 70 × 38,8 × 26,5 mm a váha pouhých 39,6 g. Zkrátka ideální na cesty, do batůžku i kabelky. Jen pozor, abyste sluchátka i s obalem při takto malých rozměrech brzy neztratili.

V balení kromě samotných „pecek“ najdete tři různé velikosti koncovek a také ušní poutka. Ta vám pomohou upravit velikost ušního nástavce tak, aby v uších seděl co nejlépe. Sluchátka si tedy doslova upravíte na míru, díky čemuž padnou opravdu každému. Během našeho testování jsme nenarazili na nikoho, komu by tato vychytávka nezafungovala. Při správném nasazení Samsung Galaxy Buds skvěle drží a nemusíte se s nimi bát vyrazit běhat či jinak sportovat. 

Na vnitřních stranách sluchátek si můžete všimnout pozlacených plošek. Slouží k nabíjení a také fungují jako senzor umístění sluchátek – jestli je máte v uchu. Na vnější straně je umístěný touchpad, s jehož pomocí „Budsy“ ovládáte. Tělo sluchátek je vyrobeno z plastu a na výběr máte hned ze tří barev – černé, perleťově bílé a veselé žluté.

 

S chytrým telefonem jedna ruka

Spárování sluchátek se smartphonem je opravdu snadné. Pokud vlastníte telefon značky Samsung, máte po starosti úplně – Galaxy Buds se s telefonem Samsung spojí automaticky, jakmile otevřete pouzdro. Tuto vychytávku jsme ověřili u modelu Samsung Galaxy S10 a fungovala naproste bezvadně. Ani pokud máte telefon jiné značky se však nemusíte obávat žádných složitostí. Obě zařízení se spolehlivě propojí prostřednictví Bluetooth a když si stáhnete aplikaci Galaxy Wearable, získáte přístup i k podrobnějším nastavením. 

bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds

Zvukový balzám pro uši

Všechno toto super propojení a svoboda poslechu bez nepohodlného kabelu by však přišlo vniveč, kdyby sluchátka nestála za nic zvukově. Bez obav. Samsung Galaxy Buds můžeme doporučit i po této stránce. Zvuk je vyvážený, výšky příjemné, středy čisté a dostatečné je za nás i množsví basů. Pokud přesto budete cítit potřebu zvuk doladit, stačí v mobilní aplikaci použít equalizér. Co se týče hlasitosti, možná bychom uvítali maximum o kapku výš, i přesto ale sluchátka slibují skvělý, ničím nerušený zážitek. Tlumení okolního hluku totiž funguje rovně velmi dobře. Naopak, pokud byste své okolí raději slyšet chtěli, můžete si aktivovat funkci Ambient sound. I se sluchátky v uších uslyšíte, co se kolem vás děje.

Další plusový bod od nás Samsung Galaxy Buds získávájí za mikrofon. Často jsme je díky tomu využívalii k telefonování a opět nemáme námitek. Přenos hovoru je plynulý, kvalita na slušné úrovni a navíc jsme uvítali, že problém nenastal, ani když jsme telefon šupli do kapsy. V tomto ohledu tedy další spokojenost.

Celkově můžeme "Budsy" jen pochválita dle našeho názoru svou vysokou kvalitou uspokojí i náročnější posluchače.

bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds 

6hodinový koncert a bezdrátové nabíjení

Baterie sluchátek pracuje s kapacitou 56 mAh, což převedeno do praxe znamená krásnou výdrž až 6 hodin. Parádní porcí – 256 mAh – pak disponuje také pouzdro, které zároveň slouží jako nabíječka. Jeho prostřednictvím můžete doplnit šťávu přibližně na dalších 7 hodin přehrávání hudby. Sluchátka se začnou automaticky dobíjet vždy při uložení do pouzdra, prázdná baterie vás tedy hned tak nezaskočí.

Samotné nabíjení může probíhat prostřednictvím kabelu, bezdrátově, a pokud vlastníte telefon řady Samsung Galaxy S10, pak můžete využít i reverzního nabíjení telefonem. Právě sluchátka jsou jedním ze zařízení, které jsou pro reverzní dobíjení ideální. I tuto chytrou hračičku jsme vyzkoušeli a funguje parádně. O stavu nabití sluchátek i pouzdra vás informují LED diody i mobilní aplikace Galaxy Wearable. Pro plné dobití jsme potřebovali přibližně hodinku.

bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds

Ovládání přímo na sluchátkách

Galaxy Buds můžete ovládat pomocí mobilního telefonu nebo přímo prostřednictvím touchpadu ukrytého na sluchátkách. Dotyková je jejich zadní strana a funguje následovně: jedno poklepání na sluchátko = přehrávání skladby se zastaví nebo naopak znovu spustí. Dvojité poklepání = přeskočíte na další skladbu. Trojitým klepnutím vrátíte písničku o jednu zpět a tak můžete pokračovat... aplikace vám navíc umožní tlačítka namapovat dle vašich potřeb a dotykovou plochu pak využívat např. také ke změně hlasitosti, spuštění hlasových povelů aj. Reakce sluchátek jsou přesné i tak akorát citlivé a tak počítejte jen s chvilkou strpení, než se s ovládáním sžijete. Pak už vám půjde jako po másle. Chválíme výrobce za promyšlenou funkci.

bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds

Závěr

Bezdrátová sluchátka se těší stále větší oblibě a není se čemu divit. Nepohodlné šňůry nám uměly připravit mnohdy skutečně perné a zamotané chvilky. Zaručí však bezdrátové pecky skutečně kvalitní poslech? Samsung Galaxy Buds jsou jasným důkazem, že ano. K tomu nabízí chytré ovládání, možnost nastavit sluchátka na míru, takže skvěle drží i při sportu, a potěší i funkce bezdrátového dobíjení. Jediné mínus, které jsme oproti předchozím modelům zaznamenali, je absence vlastní paměti. Bez úložného prostoru si tak písničky rovnou do sluchátek neuložíte, škoda. Jinak však můžeme jen chválit. Pokud tedy pokukujete po opravdu vydařených bezdrátových sluchátkách, Samsung Galaxy Buds můžeme jen doporučit.

Špičková bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds koupíte zde.

Další aktuality od této značky

Doporučené produkty