Samsung Galaxy J6+ a J4+: Prémiový design ve střední třídě

Do nejnižší řady společnosti Samsung přibyly dva nové modely, které na první pohled uchvátí velikým displejem a prémiovým designem. Těla těchto telefonů totiž tvoří kov a sklo. Na první pohled jsou oba telefony totožné. Rozeznáte je pouze tak, že výkonnější model J6+duální fotoaparát a čtečku otisků prstů umístěnou na pravé straně telefonu v tlačítku pro zapnutí a vypnutí telefonu. Jsou to jediné dva rozdíly mezi těmito sourozenci, nebo se toho najde o něco více? Pojďme si je teď představit trošičku podrobněji.

Vzhled až na prvním místě

Kvalita zpracování obou telefonů je na špičkové úrovni. Kovový rámeček v kombinaci se sklem působí opravdu elegantním dojmem. Telefony jsou pevné a nikde nic nevrže. Tohle v Samsungu prostě umí. Přední stranu zabírá z většiny 6“ HD+ (1480 × 720) Infinity displej s minimálními rámečky a poměrem stran 18,5 : 9. Jak jsem už zmínil, na zadní straně si můžeme všimnout prvního rozdílu. Samsung Galaxy J6+ se oproti J4+ chlubí duálním fotoaparátem, kdy jedna čočka má rozlišení 13 a druhá 5 megapixelů. Díky tomu můžete v případě J6+ pořizovat fotografie s takzvaným “bokeh“ efektem. Tímto efektem docílíte rozostřeného pozadí na fotografii a díky funkci živého zaostření snadno upravíte hloubku ostrosti dodatečně po pořízení fotografie.

Samsung Galaxy J4+ má jednu čočku s rozlišením 13 Mpx. Přední kamera v případě J6+ disponuje rozlišením 8 Mpx a v případě J4+ je to pouze 5 Mpx. Oběma telefonům chybí optická stabilizace obrazu.

 

Slušný hardware, herní dělo ale nečekejte

Oba mobily jsou si kromě designu podobné také v případě hardwarové výbavy a liší se pouze minimálně. Mají čtyřjádrový procesor Snapdragon s rychlostí 1,4 GHz. Paměť RAM má u J6+ velikost 3 GB a u J4+ je to pouze 2 GB. Oba mají 32GB vnitřní pamět pro ukládání médií a aplikací. Tu je možné rozšířit paměťovými kartami až do velikosti 512 GB. Váha se v případě obou telefonů vyšplhala na 178 g.

Škoda, že se u těchto krasavců nedostalo na USB-C konektor, který je dnes už standardem, ale je zde starší micro USB konektor. Pochvalu si pak zaslouží 3,5mm Jack, který se nachází na obou přístrojích. Díky technologii Dolby Atmos si užijete kvalitní poslech oblíbených skladeb i lepší atmosféru při sledování filmů. Ve výbavě pak najdeme ještě WiFi, NFC, Bluetooth 4.2 a systémy určování polohy GPS, Glonass i Beidou. Kapacita baterie je v obou případech 3 300 mAh.

 

Čtečka otisků prstů pouze v případě J6+

Samsung Galaxy J6+ má oproti J4+ čtečku otisků prstů integrovanou do tlačítka pro zapnutí a vypnutí telefonu. Nápad umístit čtečku právě na tohle místo chválíme, protože je mnohem přirozenější hledat ji tady, když držíte telefon v pravé ruce, než když ji musíte bloudit ukazováčkem na zadní straně, jako je tomu v případě jiných modelů. Co nám naopak na čtečce vadí, je fakt, že lícuje hranu telefonu a je složitější tímto tlačítkem telefon zamykat. Po nějaké době si ale člověk najde grif a zvykne si na něj.

Souhrn rozdílů v případě telefonu Samsung Galaxy J6+ a J4+

Pojďme si teď zrekapitulovat, v čem jsou hlavní rozdíly mezi telefony J6+ a J4+. Proč je J6+ lepší? J6+ nabízí duální fotoaparát s bokeh efektem a má lepší rozlišení v případě selfie kamerky. Kromě toho má J6+ integrovanou čtečku otisků prstů do tlačítka pro vypnutí/zapnutí telefonu, což se vyplatí pro lepší zabezpečení dat. J6+ má také více paměti RAM pro lepší plynulost systému a načítání aplikací. Rozdílů není moc, ale jsou určitě významné a ukazují na fakt, proč je Samsung Galaxy J6+ lepší volba.

Technické specifikace:

Samsung Galaxy J6+

 

Displej  

6" IPS HD+ (1480 × 720), 398 ppi, 18,5 : 9

Procesor

čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 425, 1,4 GHz

Operační paměť

3 GB RAM

Uživatelská paměť

32 GB + microSD až 512 GB

Fotoaparát

zadní 13+5 Mpx, přední 8 Mpx

Baterie

3 300 mAh

Technologie

microUSB, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, NFC, čtečka otisku prstů, Dolby Atmos

Operační systém

Google Android 8.1 Oreo

Rozměry a hmotnost     

161,4 × 76,9 × 7,9 mm, 178 g

Mobilní telefon Samsung Galaxy J6+ koupíte zde.

Samsung Galaxy J4+

Displej  

6" TFT HD+ (1480 × 720), 398 ppi, 18,5 : 9

Procesor

čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 425, 1,4 GHz

Operační paměť

2 GB RAM

Uživatelská paměť

32 GB + microSD až 512 GB

Fotoaparát

zadní 13 Mpx, přední 5 Mpx

Baterie

3 300 mAh

Technologie

microUSB, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, NFC, čtečka otisku prstů, Dolby Atmos

Operační systém

Google Android 8.1 Oreo

Rozměry a hmotnost     

161,4 × 76,9 × 7,9 mm, 178 g

Mobilní telefon Samsung Galaxy J4+ koupíte zde.

 

Další aktuality od této značky

Doporučené produkty