Do lavic v plné školní, aneb pořizujeme aktovku a další pomůcky

Chystá se vaše dítko od září do školy? Chcete mít jistotu, že na nic důležitého nezapomenete? Tady je pro vás pár tipů, šikovný seznam věcí, které žádnému školákovi nesmí chybět! Pořiďte hezkou výbavou v dostatečném předstihu... 

Co vybrat? Aktovku nebo batoh?

Dostatečně kvalitní brašna na přenášení všech školních potřeb je samozřejmě základ. V dnešní době už je prakticky jedno, zda sáhnete po osvědčené aktovce nebo si vyberete ze široké nabídky batohů, jejichž výhodou proti aktovkám je především větší vnitřní prostor. A na co se při koupi zaměřit? Batohu či aktovce rozhodně nesmí chybět zpevněné dno i záda a z ochranných důvodů musí být opatřeny též bezpečnostními prvky. V neposlední řadě myslete i na atraktivní design, právě vzhled je pro děti často tím nejdůležitějším kritériem.

  • Tip na nákup: aktovka školní Baagl Extreme: perfektní volba pro malé milovníky motorek. Tato ergonomicky tvarovaná a ultra lehká aktovka pro žáky 1. stupně se pyšní nízkou hmotností i velkým vnitřním prostorem. Díky podpůrným bodům v kritických oblastech navíc výrazně snižuje zátěž pro dětská záda. Se čtyřbodovým systémem ramenních popruhů navíc jednoduše přizpůsobíte popruhy výšce dítěte, aktovka tak poroste společně s vaší ratolestí. Chybět samozřejmě nesmí ani sada reflexních prvků. Uvnitř aktovky najdete prostor s praktickým vnitřním organizérem a tři oddělené kapsy a další venkovní na pití a drobnosti. Kupujte zde.
  • Tip na nákupbatoh školní Stil teen Indian Summer: stylová volba pro všechny teenagery. Nabízí široké možnosti nastavení ramenních popruhů, takže ho mohou využívat studenti 2. stupně základních škol, ale i středoškoláci. Díky své konstrukci popruhy rovnoměrně zatěžují ramena, hrudní pás pak batoh pevně zafixuje na zádech. Uvnitř batohu naleznou studenti 3 prostorné komory. Samozřejmostí je kapsa na notebook, milovníky hudby potěší speciální otvor pro sluchátka. Láhve a nejrůznější drobnosti je možné umístit do postranních kapes. Kupujte zde.
  • Tip na nákup: školní set P + P Karton PREMIUM Santoro Gorjuss: limitovaná edice školního setu s okouzlujícím holčičím motivem, jako stvořený pro školačky 1. stupně. Základem tohoto krásného a zároveň praktického setu je designový anatomický batoh s odlehčenou hliníkovou konstrukcí a hmotností 1200 g. Chybět nemůže ani prostorný jednopatrový penál a sáček na přezuvky, který je možné využít například i pro cvičební úbor do hodin tělocviku. Kupte si celý set v jednotném designu. Ušetříte svůj čas i peníze a vaše dítě získá obdiv svých spolužáků. Kupujte zde.

Kompletní nabídku školních aktovek a batohů najdete zde!

Kvalitní školní penál pro vše potřebné

Propisky, tužky, pastelky, ořezávátko, nůžky ale i krátké pravítko – to vše by měl obsahovat školní penál či etue. Penál je menší, přehlednější a je určen spíše mladším školákům. Ideální jsou především jednopatrové penály, které by měly bez problémů pojmout veškerou školákovu výbavu. Etue naopak nabízí víc prostoru, větší volnost při ukládání pomůcek, bude se tak hodit především starším žákům.

  • Tip na nákup: penál školní Baagl jednopatrový Sovičky: sovičky jsou velmi oblíbeným dětských motivem. Penál se sovičkovým vzorem proto udělá radost každé holčičce. Tento jednopatrový bez problémů vystačí všem žákům 1. stupně základní školy. Kupujte zde!

Kompletní nabídku školních pouzder a penálů najdete zde!

Desky na sešity a učebnice

Jaké bude přesné složení sešitů a učebnic se obvykle školáci dozví až ve škole od paní učitelky. Je však nanejvýš pravděpodobné, že naprostá většina z nich bude formátu A4 nebo A5. Už nyní proto můžete své ratolesti nakoupit ochranné obaly a desky, které zabrání poškození sešitů či učebnic. Tvrdé desky se navíc prodávají s nejrůznějšími grafickými motivy, vaše dítě si tak klidně může vybrat svého oblíbeného hrdinu, který ho bude z desek sešitu provázet po celý rok.

  • Tip na nákup: desky na sešity Stil A4 teen Energy Space: pořádek musí být. Dbejte na to, aby vaše dítě mělo všechny sešity a učebnice srovnané a pohromadě v jednom ochranném obalu. Díky těmto deskám s vnitřní klopou proti vypadnutí a zajišťovací gumičkou předejdete tomu, aby se učební materiály zohýbaly a případně poničily. Kupujte zde!

Kompletní nabídku desek na sešity najdete zde!

Další nezbytnosti do aktovky

Nejen učením živ je školák, proto je třeba, aby o přestávce mohl z aktovky vylovit chutné občerstvení. Pro uschování jídla velmi dobře poslouží svačinové boxy, tekutiny je pak dobré umístit do láhve na pití vyrobené ze zdravotně nezávadných materiálů. Měla by mít také dobré těsnění, aby se v tašce nerozlila. Hodit se jistě bude i zástěrka na výtvarku nebo kapsář na lavici. A ještě jednu věc rozhodně nesmíte zapomenout koupit – sáček na přezuvky! Tady jsou naše tipy:

  • Sáček na přezůvky Baagl Freestyle: snadno přístupný textilní sáček, který lze nosit na rameni nebo připevnit k aktovce. Zkrátka ideální zavazadlo na přezůvky nebo na sportovní úbor do tělocviku. Další kvalitní sáčky na přezuvky kupujte zde.
  • Zástěrka na výtvarku P + P Karton Dolly: se zavazováním za krkem ochrání oděv vašeho malého kreslíře před pohromou v podobě ušpinění barvičkami apod. Další praktické zástěrky na výtvarku kupujte zde.
  • Kapsář na lavici Stil Škoda R5: pomocí poutek snadno uchytí ke školní lavici nebo doma v dětském pokoji a přehledně si do něj naskládá učebnice, sešity a další důležité školní pomůcky. Tento stylový kapsář je ideální především pro malé fanoušky rally a značky Škoda. Další stylové kapsáře na lavici kupujte zde.

Tajný tip na závěr: pořiďte svému školáčkovi prima designový kufřík, do kterého si může schovat barvičky do školy, ale i své nejtajnější vynálezy, hračky či objevy. Kufřík P + P Karton s robotí tématikou je vybaven kovovým zámečkem, vaše dítě si tak může své poklady pěkně zamknout a uchovat v bezpečí před případnými špióny. Všechny kufříky, včetně těch pro holčičky, najdete zde.

Kompletní nabídku školních potřeb pro vaše dítě najdete zde!