Tipy na mlsání k televizi

  • Středa, 14. listopad 2018

Hoďte všechny starosti za hlavu, přepněte se do klidového režimu a užijte si chvilku odpočinku u svého oblíbeného filmu. Že tomu něco chybí? Žádné večerní promítání se neobejde bez něčeho dobrého na zub! Ať už si rádi pochutnáte na slaném popcornu, sladkých palačinkách nebo na méně hříšném ovoci, čtěte dále a nechejte se inspirovat, jak si ještě více zpříjemnit svůj filmový večer.

Něco k americkému trháku

Pokud už vás omrzely tyčinky, chipsy a slané sušenky, zkuste večer zasednout k televizi s něčím trochu netradičním. Co třeba párek v křupavém rohlíku? Potěší nejen děti, ale i dospělé, protože může sloužit jako rychlá a přesto neobyčejně dobrá večeře. S hotdogovačem tak rozhodně nešlápnete vedle, naopak si vždy skvěle pochutnáte. K dokonalosti už zbývá jen pravý americký film!

Pravá atmosféra kinosálu? Jedině s křupavým popcornem!

Chcete raději sáhnout po něčem lehčím? Vynikající variantou je nestárnoucí společník, který nesmí chybět u žádného filmového večera. Křupavý popcorn provoní celý váš domácí kino sál a během chvíle navodí pohodovou atmosféru u animáku, hororu i při české klasice. Nahraďte supermarketové sáčky neznámé kvality, pořádným domácím popcornem. Stylový popcornovač upraží kukuřici bez přidaného tuku a zároveň poskytne možnost ochutit popcorn jen tím, co máte rádi. Máslo, sůl, paprika nebo třeba karamel – záleží jen na vás. 

 

Sladké potěšení k romantické komedii nebo pohádce 

Milovníci sladkostí taktéž nepřijdou zkrátka. K romantické komedii se bude nejlépe hodit pravá domácí zmrzlina s ovocem navrch. Potěší zejména v teplejším počasí, avšak chuti domácí smetanové pochoutky podlehnete klidně i v zimě. Sladké je ovšem skvělé i v horkém provedení. Připravte na stůl soupravu na čokoládové fondue, misku oblíbeného ovoce a začněte mlsat! Rozpuštěná čokoláda je hotové nebe.

Zaručeným receptem na bezchybnou dětskou oslavu je však cukrová vata. S jejím výrobníkem je obláček na špejli připraven během pouhé chvilky! Sladké potěšení si můžete dopřát i v podobě měkoučkých vaflí, muffinů nebo palačinek, některé vaflovače zvládnou připravit dokonce koblihy. Ať už dáte přednost tenké francouzské palačince nebo slanému muffinu, oboje skvěle poslouží jako svačinka k filmu, ale také jako vydatná snídaně. Vyzkoušet můžete i zdravější variantu některého z těchto bezvadných dezertů, například špaldové vafle.

Méně hříšné, stále však vynikající

Že mlsání není nic pro vás? Zakousněte se do sušených meruněk, švestek nebo křížal a poznejte kouzlo sušených plodů. Díky sušičce na ovoce snadno uchováte úrodu z vaší zahrádky a navíc si vytvoříte zdravé zásoby sladkého zobání na dlouhé zimní večery. Sušení navíc zachovává veškeré vitaminy i živiny obsažené v ovoci a taktéž znásobuje jeho chuť a aroma. Usušené banány nebo borůvky můžete použít i do ranní ovesné kaše.

Bublinková sodovka za pár vteřin          

Zapomenout nesmíte ani na pitný režim. Obyčejnou vodou s citronem rozhodně nic nezkazíte, větší parádu však udělají bublinky. S praktickým výrobníkem sodovky dokážete udělat doslova zázraky, od perlivé coly po limonády s vaší oblíbenou příchutí. A můžete si vybírat i z variant bez cukru!

Nejoblíbenější pomocníci pro domácí mlsání