Datové uložiště (NAS) QNAP HS-251+ (HS-251+)

Značka: QNAP , Kategorie: Datové uložiště (NAS)
Kód zboží: QNPHS251PLUS

Nehlučný, bezprašný a mnohem výkonnější
HS-251+ založený na čtyřjádrovém procesoru Intel® Celeron® 2,0 GHz byl vytvořen jako nehlučné řešení typu NAS, které uživatelům umožňuje využívat...

Zjistit dostupnost

QNAP HS-251+


Dávno neplatí, že když potřebujete mít po ruce film, hudbu nebo fotografie, musíte si je přehrát na flashdisk. Nyní světu vládnou datová úložiště, která si doma připojíte ke své domácí síti a máte je k dispozici bezdrátově z každého propojeného zařízení. A co je na tom nejlepší? Nemusíte být dokonce ani v jejich blízkosti! Přístroj QNAP HS-251+ zůstává v pohotovosti, dokud ho nepotřebujete. Pak už stačí pouze najít potřebné dokumenty přes telefon, tablet nebo notebook, a ihned je máte po ruce.


Rychlý přenos dat


Zařízení pracuje jako hodinky, je spolehlivé, rychlé a bezproblémové. Stará se o to čtyřjádrový procesor s 2GB systémovou pamětí. Úložiště nabízí prostor pro dva SSD nebo SATA disky. Externí zařízení k němu připojíte přes USB; např. pro vysokorychlostní přesouvání či čtení souborů skvěle poslouží dva porty USB 3.0, nechybí však ani USB 2.0. Bezpečnost a ochranu zaručují snímky umožňující rychlé obnovení náhodně odstraněných či nechtěně upravených souborů.


 


Mějte svá cenná data kdykoliv po ruce, přístupná ze všech svých zařízení!

 


Tichý a výkonný


Čtyřjádrový procesor Intel Celeron pracuje rychle, tiše a spolehlivě. Navíc je tak malý, že se vejde i do tohoto kompaktního modelu, který se bude na stole vyjímat a nezabere téměř žádné místo. Speciální konstrukce s hladkými hranami navíc zaručí, že se na přístroji nehromadí prach, který by mohl provoz zpomalovat.


 
 


Tvorba mediálního centra


Získejte přístup ke svým souborům odkudkoliv na světě. Vybudujte si mediální centrum a ukládejte fotografie, videa a další cenná data do jediného úložiště. Pak už stačí nastavit si přístupy z telefonu, tabletu, notebooku, počítače, televizoru, DVD přehrávače, reproduktorů a jakýchkoliv dalších zařízení, které vám uložený obsah zobrazí a přehrají.


 
 


Multizonální řízení multimédií


HS-251+ je multizonální multimediální systém. Můžete ho použít kdekoliv ve svém domě, z kteréhokoliv zařízení. Nechybí mu USB ani bezdrátové Bluetooth, HDMI, DLNA, Apple TV či podpora Chromecast.


 
 


Vyhledávání Qsirch


Mějte maximální přehled o uložených datech na svých discích. Vyzkoušejte rychlé vyhledávání dokumentů, hudby, videí i fotografií s aplikací Qsirch. Vyhledávání v reálném čase zobrazí seznam položek již během vašeho psaní. Navíc si pamatuje i historii hledání pro ještě pohodlnější práci.


 
 


Termální koncepce bez ventilátorů


Přístroj vyniká termální koncepcí bez objemnosti konvenčních NAS systémů. Inovativní způsob zaručuje hladký provoz i při vysokém vytížení a při tichém provozu. Nechybí zde ani energeticky úsporné funkce, např. režim spánku nebo odstávky pevných disků v době nepoužívání.


Nehlučný, bezprašný a mnohem výkonnější
HS-251+ založený na čtyřjádrovém procesoru Intel® Celeron® 2,0 GHz byl vytvořen jako nehlučné řešení typu NAS, které uživatelům umožňuje využívat soubory a média bez jakéhokoli rozptylování představuje dokonalé řešení pro nadšence pro domácí kino, audiofily usilující o maximalizaci kvality svých audiovizuálních zážitků a uživatele přející si provozovat svůj systém nepřetržitě bez jakéhokoli šumu na pozadí. Se svou podporou konektivity rozhraní HDMI pro přehrávání videí v rozlišení 1080p a se svými schopnostmi hardwarového překódování je HS-251+ ideálním domácím společníkem pro multimediální zábavu. Vzhledem k tomu, že nemá ventilátory, neobsahuje HS-251+ žádné vnitřní pohyblivé součásti, což zlepšuje jeho spolehlivost a i po dlouhé době užívání zůstává čistý a bezprašný. HS-251+ lze nejlépe využívat jako spolehlivé úložné řešení s diskovými jednotkami SSD nebo WD® Red™ a Seagate® pro NAS.

Moderní a stylový
HS-251+ se svou revoluční bezventilátorovou architekturou byl stvořen pro obytné místnosti a vyznačuje se moderním stolní koncepcí, která Vám umožní umístit jej vedle Vaší HDTV, herních konzolí, či dalších prvků Vašeho digitálního životního stylu. Pod stylovým a kompaktním tělem z broušeného hliníku má HS-251+ spoustu špičkových funkcí a aplikací schopných uspokojit potřeby každodenní zábavy, ukládání dat a zálohování. HS-251+ je snadno použitelný a udržovatelný. Vzhledem k jeho snadno přístupnému rozvržení je přidávání a odstraňování souborů pozoruhodně snadné i pro začátečníky.

Čtyřjádrový CPU pro vyšší výkon
HS-251+, založený na 64-bitovém čtyřjádrovém procesoru Intel® Celeron® 2,0 GHz s tloušťkou vrstvy 22 nm, se 2 GB energeticky efektivní paměti DDR3L RAM a s podporou duálních portů LAN, je silným NAS o vyšším výkonu, který dokáže vyvinout rychlost až 224MB/s při čtení i při zápisu. HS-251+ může také při zpracování úloh náročných na procesorový výkon dle potřeby automaticky zvýšit taktovací frekvenci procesoru z 2,0 GHz na 2,42 GHz.

Intuitivní a moderní operační systém QTS pro NAS
Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní systému QTS bude Váš prožitek s NAS inteligentnější, plynulejší a okázalý. Jeho moderní plochá koncepce optimalizuje dobu načítání a jeho inteligentní pracovní plocha a provoz s více okny dělají všechny rysy vašeho HS-251+ – od provozování systému po multimediální funkce – plně dostupnými a snadno použitelnými. QTS Vám umožňuje:

 • Centralizovat Vaše data, soubory a zálohy.
 • Synchronizovat soubory mezi různými počítači, tablety, mobilními zařízeními a prostředím, a sdílet soubory napříč různými skupinami a komunitami.
 • Shromažďovat, využívat a sdílet svou velkou sbírku fotografií, hudby a videí.
 • Vysílejte HD filmy a rodinná videa do různých síťových přehrávačů.
 • Ke všem svým souborům nyní můžete získávat přístup, spravovat je a využívat je pomocí svých tabletů a inteligentních telefonů.
 • Rozšiřte si funkcionalitu HS-251+ instalací více než 100 aplikací instalovaných na vyžádání z QNAP App Center.

Archivujte své fotografické vzpomínky. Sdílejte svůj život.
HS-251+ funguje jako váš fotografický trezor, do kterého můžete zálohovat své oblíbené fotografie. Photo Station usnadňuje sdílení fotografií a Vy máte možnost vyznačit své vlastní ovládací prvky přístupových práv. Prostě nahrajte své fotografie na HS-251+, vytvořte a uspořádejte svá fotoalba pomocí webového prohlížeče, a sdílejte je se svou rodinou a přáteli na serverech sociálních sítí, jako například Facebook®, Google+™, Twitter® a Pinterest®. Užitečná jsou i Vaše mobilní zařízení, protože Vám umožňují okamžitě nahrát fotografie na HS-251+ pomocí mobilních aplikací Qfile nebo Qphoto dostupných na zařízeních pro iOS® nebo Android™. Teď prostě můžete vzít tolik fotografií, kolik budete chtít a svěřit své cenné sbírky fotografií HS-251+!

Technické specifikace:

 • Procesor: Intel Celeron, čtyřjádrový, 2,0 GHz
 • Systémová paměť: 2 GB
 • Počet pozic pro disky: 2 x SATA (2,5"/3,5") HDD/SSD
 • LAN rozhraní: 2 x RJ-45 10/100/1000
 • Porty: 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 1 x HDMI
 • Externí napájecí adaptér, 60W, 100-240V
 • Bezpečnostní zámek Kensington pro prevenci krádeží
 • Rozměry: 302 x 220 x 41,3 mm
 • Hmotnost: 1,56 kg

Obsah balení:

 • HS-251+
 • Ethernet ový kabel 2x
 • Rychlý návod
 • Napájecí kabel
 • Sada šroubků x 6 (pro 2.5" HDD)
 • Sada šroubků x 8 (pro 3.5" HDD)
 • AC Adapter: SP-2BAY-ADAPTOR
 • Infrared (IR) dálkové ovládání: RM-IR002

Český manuál k QTS 4.3.5 / 4.4 zde: Uživatelská příručka QTS 4.3.5/4.4

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 24 měsíců
Partnumber HS-251+
Další parametry
2 ks
Formát disků 2,5" i 3,5"
Podpora IP kamer Ano
bez disků
Režim RAID RAID 1
Frekvence procesoru 2000 MHz
2GB
Ano
HotSwap Ano
iTunes Ne
Ano
České menu Ne
Podpora paměťových karet Ano
2x Gb/s
2
2
Rozměry výrobku
Rozměry balení
Šířka balení 20.0 cm
Výška balení 30.0 cm
Hloubka balení 20.0 cm
Hmotnost balení 2.0 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu