Digitální fotoaparát Canon IXUS 285 HS černý (vrácené zboží 8800292634)

bazar
Značka: Canon , Kategorie: Pokročilé kompakty
Kód zboží: -9073075

Bazar - vrácené zboží 8800292634

Zjistit dostupnost
Bazar - vrácené zboží 8800292634

Vždy připraven zachytit pomíjivé


Potřebujete mít po ruce praktický fotoaparát pro spontánní fotografování neopakovatelných okamžiků s rodinou nebo na cestách? Nepatříte-li mezi fotografy-profesionály a ohlížíte se především po elegantní kompaktnosti, nepřehlédněte digitální fotoaparát Canon IXUS 285 HS. Dokáže se bleskurychle přizpůsobit jakémukoliv prostředí, snadno lze ovládat pomocí chytrého zařízení, a chcete-li, otevřen je i pro různé obrazové experimenty. Přitom jej pohodlně uschováte do kapsy od bundy.


Fotografie rychlostí blesku


Ultratenký Canon IXUS 285 HS je svým intuitivním ovládáním přizpůsoben uživatelům, kteří se nechtějí zabývat komplikovaným nastavováním expozice, ale především chtějí vytvořit kvalitní fotografii s již optimalizovanými vlastnostmi. S rozlišením 20 MPx snímače CMOS a procesoru DIGIC 4+ zaznamenáte každou scenérii do nejmenších detailů, přičemž vysoké rozlišení vytváří mimořádně vhodné podmínky pro tvorbu velkoformátových fotografií. Na překážku nebude ani nižší osvětlení. Přístroj si s ním hravě poradí.Výsledky ihned na velkém LCD displeji


Na zhodnocení svých snímků nemusíte čekat až poté, co je stáhnete do notebooku nebo jiného zařízení. Fotoaparát disponuje dostatečně velkým a přehledným LCD displejem, který vám roli „zkušebního plátna“ bravurně zastane. Díky své schopnosti zobrazit na ploše s úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce) až 461 000 pixelů uvidíte vše podstatné, včetně průběžné optimalizace obrazu během vlastního focení. Potřebujete si přiblížit vzdálené objekty? Objektiv s 12x optickým zoomem a režimem 24x Zoom Plus se o to spolehlivě postará.Rozvíjejte svou kreativitu


Co by to bylo za fotoaparát bez možnosti pořizovat autentické videosnímky? Na výběr máte tři základní režimy, přičemž kvalitou nejnižší je schopen vytvářet záznamy ve kvalitě 640 x 480 bodů, nejvyšší pak ve kvalitě Full HD (1920 x 1080). Pakliže chcete nejlépe využít kapacitu paměti, doporučuje se využít základní režim, jehož výsledkem může být až 60minutový film. U snímků s nejvyšším rozlišením je to přibližně polovina. Dynamický stabilizátor obrazu zajistí, že filmy i fotografie budou krásné ostré a čisté v případě mírných otřesů.Ať už fotografujete nebo vytváříte film, vybírat si můžete z celé řady kreativních režimů a vylepšení. Nechybí efekt Rybí oko, Miniatura, Levný fotoaparát, Efekt plakátu, Ohňostroj a jiné. U filmu lze kromě zmíněných režimů využít 21 detekovaných scén režimu Smart Auto nebo Portrét. Pro obzvláště zapálené kreativce je zde funkce Creative Shot, která automaticky vyhodnotí scénu a vytvoří pět dalších snímků pro původní záběr, nebo režim Hybrid Auto. Ten dokáže automaticky vytvořit zábavný filmový souhrn všech pořízených snímků během dne.

Sdílení s partnerem, přáteli, rodinou


Chcete své výtvory sdílet se svými blízkými? Canon IXUS 285 HS je vybaven Wi-Fi a NFC technologií, která vás v tom maximálně podpoří, a to jediným stiskem. Spárování s kompatibilním chytrým zařízením je otázkou okamžiku, podobně jako například rozesílání fotografií z e-mailové schránky, do níž se nemusíte ani přihlašovat. Využít můžete také synchronizaci snímků pro automatické zálohování do cloudových služeb, nebo použít chytrý telefon jako dálkový ovladač fotoaparátu. Možností máte opravdu mnoho.Stovky snímků na jedno nabití


Přístroj pracuje na dobíjecí lithium-iontovou baterii, která na jedno nabití vytvoří přibližně 180 snímků nebo 240 minutový film, s využitím Eco režimu dokonce 265 snímků. Na těle fotoaparátu kapesní velikosti naleznete vstup pro paměťově karty SD, SDHC a SDXC, nechybí možnost připojení k počítači prostřednictvím konektoru Hi-Speed USB a konektor HDMI. Součástí balení je zápěstní řemínek WS-800, bateriový zdroj NB-11LH, nabíječka baterií, napájecí kabel a sada uživatelské příručky.

Vráceno - Použito

Cena TIPA Awards 2016 v kategorii "Nejlepší snadno použitelný kompaktní fotoaparát"

Stylový a výkonný fotoaparát IXUS s 12× zoomem můžete nosit v kapse. Pořizujte působivé fotografie a filmy ve Full HD, které pak můžete snadno sdílet pomocí Wi-Fi a NFC.

Výhody

 • Tenký IXUS můžete mít stále s sebou
 • Úžasné filmy ve Full HD jediným stisknutím tlačítka
 • Snadno se připojte, sdílejte a snímejte dálkově
 • Užijte si kvalitu, kterou si vaše vzpomínky zaslouží
 • Pohrajte si s kreativitou a experimentujte

Kapesní styl
Ultra tenký a stylový IXUS s kovovým tělem můžete snadno nosit s sebou, kamkoli půjdete. Ultraširokoúhlý 25mm objektiv s 12× optickým zoomem a režimem 24× ZoomPlus vám umožní snadno zachytit každý okamžik ve špičkové kvalitě, blízký nebo vzdálený. Motorické zoomování vám pomůže zvolit nejlepší kompozici jediným dotykem tlačítka.

Filmy v rozlišení Full HD
Pořizování krásných videí bude zábavné a snadné. Stisknutím jediného tlačítka budete moci snadno pořizovat krásná videa v rozlišení Full HD (1080p) ve formátu MP4. Zažijte kreativní všestrannost při záznam filmů pomocí optického zoomu a užijte si ostré a stabilní výsledky díky dynamickému stabilizátoru obrazu.

Rychlé připojení
Připojte se ke kompatibilnímu chytrému zařízení pouhým jedním klepnutím pomocí Wi-Fi a technologie dynamického NFC. Použijte synchronizaci snímků pro automatické zálohování nových snímků do cloudových služeb a pořizujte krásné skupinové snímky pomocí bezdrátového dálkového ovládání z chytrého zařízení. Tlačítko Wi-Fi poskytuje rychlý a snadný přístup k Wi-Fi funkcím.

Vynikající kvalita
Užijte si výjimečně kvalitní detailní snímky – i za slabého osvětlení – zásluhou 20,2MP snímače CMOS a procesoru DIGIC 4+. Inteligentní optický stabilizátor obrazu zajišťuje ostré snímky a stabilní filmy v jakékoli situaci a velký displej LCD 7,5 cm (3,0”), který umožňuje snadné snímání a přehrávání.

Snadná kreativita
Po jediném doteku na závěrku funkce Creative Shot automaticky vyhodnotí scénu a vytvoří 5 dalších snímků pro původní záběr. Přistupte blíž a zachyťte každý detail v režimu Makro od 1 cm nebo jednoduše zaměřte a stiskněte spoušť v režimu Hybrid Auto a nechte fotoaparát automaticky vytvořit zábavný filmový souhrn všech snímků dne v rozlišení HD (720p).

Obsah balení

 • Digitální fotoaparát IXUS 285 HS
 • Zápěstní řemínek WS-800
 • Bateriový zdroj NB-11LH
 • Nabíječka baterií CB-2LFE
 • Napájecí kabel
 • Sada uživatelské příručky

Specifikace

OBRAZOVÝ SNÍMAČ
Typ 1/2,3 back-illuminated CMOS
Efektivní pixely Přibližně 20,2 MP1
Pixely efektivní / celkem Přibližně 21,1 megapixelu
Typ barevného filtru Primární barvy

OBRAZOVÝ PROCESOR
Typ DIGIC 4+ s technologií iSAPS

OBJEKTIV
Ohnisková vzdálenost 4,5 až 54,0 mm (ekvivalent pro 35mm film: 25 až 300 mm)
Zoom

 • Optický 12násobný
 • ZoomPlus 24násobný
 • Digitální přibl. 4násobný (s funkcí digitálního telekonvertoru přibližně 1,6násobný až 2,0násobný)
 • Kombinovaný přibl. 48násobný1

Světelnost f/3,6 až f/7,0
Konstrukce 9 prvků v 7 skupinách (1 oboustranná asférická čočka UA, 1 oboustranná asférická čočka, 1 jednostranná asférická čočka)
Stabilizace obrazu Ano (typ s posunem objektivu), přibližně 2,5kroková1. Inteligentní IS a vylepšený Dynamický IS pro 4 osy

ZAOSTŘOVÁNÍ
Typ TTL
Systém automatického zaostřování / AF body AiAF (detekce obličeje / 9bodové), 1bodové automatické zaostřování (pevně nastavené na střed)
Režimy automatického zaostřování (AF) Po snímcích, souvislé, průběžné automatické zaostřování a expozice1, automatické zaostřování se sledováním
Volba AF bodu Velikost (normální, malé)
Pomocné světlo AF Ano
Nejmenší zaostřitelná vzdálenost 1 cm od objektivu (W) v režimu makro

ŘÍZENÍ EXPOZICE
Režimy měření Poměrové (propojeno na rámeček automatického zaostřování detekce obličeje), celoplošné se zdůrazněným středem, bodové (střed)
Blokování AE Ano
Kompenzace expozice

 • +/- 2 EV v krocích po 1/3 EV.
 • i-Contrast pro automatickou korekci dynamického rozsahu

Citlivost ISO AUTO, 80, 100, 200, 400, 800, 1 600, 3 200

ZÁVĚRKA
Rychlost

 • 1–1/2 000 s (výchozí nastavení)
 • 15–1/2 000 s (celkový rozsah – liší se podle režimu fotografování)

VYVÁŽENÍ BÍLÉ
Typ TTL
Nastavení Automatické (včetně vyvážení bílé při detekci obličeje), Denní světlo, Zataženo, Žárovka, Zářivka, Zářivka H, Uživatelské nastavení.

BAREVNÁ MATICE
Typ sRGB

DISPLEJ LCD
Displej LCD (TFT) s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0"), přibl. 461 000 bodů
Pokrytí Přibližně 100%
Výkon Možnost nastavení pěti úrovní. LCD panel Quick-bright

BLESK
Režimy Auto, Manuální blesk zap./vyp., Pomalá synchronizace
Nízká rychlost synchronizace Nejvyšší rychlost 1/2 000 s
Redukce jevu červených očí Ano
Kompenzace expozice s bleskem Expozice s bleskem a detekcí obličeje, Inteligentní expozice s bleskem
Rozsah vestavěného blesku 50 cm až 4,0 m (W) / 1,0 m až 2,0 m (T)
Externí blesk Vysoce výkonný blesk Canon HF-DC2

FOTOGRAFOVÁNÍ
Režimy Hybrid Auto, Kreativní záběr, SCN (Smart Auto (32 detekovaných scén), P, Portrét, Smart Shutter (Úsměv, Samospoušť mrknutím, Samospoušť – detekce obličeje), Rychlé souvislé fotografování (5,0 MP), Noční scéna z ruky, Slabé osvětlení (5,0 MP), efekt Rybí oko, efekt Miniatura, efekt Levný fotoaparát, Černobílý, Extra živé, Efekt plakátu, Ohňostroj, Dlouhá závěrka)
Režimy při pořizování filmu Smart Auto (21 detekovaných scén), P, Portrét, efekt Miniatura, Černobílý, Extra živé, Efekt plakátu, Ohňostroj
Fotografické efekty Mé barvy (Mé barvy vyp., Živé barvy, Neutrální, Sépie, Černobíle, Pozitiv, Světlejší odstíny pleti, Tmavší odstíny pleti, Živá modrá, Živá zelená, Živá červená, Vlastní barva)
Režimy řízení Po snímcích, Souvislé, Samospoušť
Souvislé snímání

 • Přibližně 2,5 snímku/s
 • Rychlé souvislé fotografování (5,0 MP): přibl. 7,2 sn./s (všechny rychlosti jsou platné až do zaplnění paměťové karty)

ZÁZNAMOVÉ PIXELY / KOMPRESE
Velikost snímku

 • 4:3 – (L) 5 184 × 3 888, (M) 2 592 × 1 944, (M1) 3 648 × 2 736, (M2) 2 048 × 1 536, (S) 640 × 480
 • 16:9 – (L) 5 184 × 2 912, (M1) 3 648 × 2 048, (M2) 1 920 × 1 080, (S) 640 × 360
 • 3:2 – (L) 5 184 × 3 456, (M1) 3 648 × 2 432, (M2) 2 048 × 1 368, (S) 640 × 424
 • 1:1 – (L) 3 888 × 3 888, (M1) 2 736 × 2 736, (M2) 1 536 × 1 536, (S) 480 × 480
 • Při přehrávání je dostupná možnost změny velikosti

Komprese Super jemná, Jemná
Filmy

 • (Full HD) 1 920 × 1 080, 29,97 sn./s, (HD) 1 280 × 720, 29,97 sn./s, (L) 640 × 480, 29,97 sn./s
 • Efekt Miniatura (HD, L) 6 sn./s, 3 sn./s, 1,5 sn./s
 • Hybrid Auto (HD) 29,97 sn./s

Délka filmů

 • (Full HD a HD) Až 4 GB nebo 29 m 59 s
 • (L) až 4 GB nebo 1 hodina

TYPY SOUBORŮ
Typ snímku Komprese JPEG (kompatibilní se standardem Exif 2.3 [Exif Print]) / kompatibilní se systémem Design rule for Camera File, s formátem Digital Print Order Format [DPOF] verze 1.1
Filmy MP4 [Video: MPEG4-AVC/H.264, zvuk: MPEG4 AAC-LC (monofonní)]

PŘÍMÝ TISK
Tiskárny Canon Kompaktní fototiskárny Canon SELPHY a inkoustové tiskárny Canon podporující standard PictBridge
PictBridge Ano (přes rozhraní USB nebo bezdrátovou síť LAN)

DALŠÍ FUNKCE
GPS GPS přes mobilní zařízení (prostřednictvím aplikace Canon Camera Connect s kompatibilními chytrými zařízeními)
Korekce jevu červených očí Ano, během fotografování a přehrávání
Inteligentní polohový senzor Ano, s automatickým otáčením
Histogram Ano, během přehrávání
Zoom při přehrávání Přibližně 2násobný až 10násobný
Samospoušť Přibližně 2 s, 10 s nebo uživatelská
Nabídka jazyků Angličtina, němčina, francouzština, nizozemština, dánština, finština, italština, řečtina, norština, portugalština, ruština, švédština, španělština, ukrajinština, polština, čeština, maďarština, turečtina, zjednodušená čínština, čínština (tradiční), japonština, korejština, thajština, arabština, rumunština, farsí, hindština, malajština, indonéština, vietnamština, hebrejština

ROZHRANÍ
Počítač Kombinovaný konektor Hi-Speed USB (kompatibilní s Mini-B)
Ostatní Konektor HDMI Micro (typ D)
A/V výstup, kombinovaný konektor (PAL/NTSC)
Počítač/ostatní Bezdrátová síť Wi-Fi (IEEE802.11 b/g/n), (pouze 2,4 GHz), s podporou dynamického NFC

PAMĚŤOVÁ KARTA
Typ SD, SDHC, SDXC

PODPOROVANÝ OPERAČNÍ SYSTÉM
Počítač PC a Macintosh

 • Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 SP1
 • Mac OS X 10.9 / 10.10 / 10.11

Pro připojení k počítači prostřednictvím bezdrátové sítě:

 • Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 SP1
 • Mac OS X 10.9 / 10.10

Pro aplikaci Image Transfer Utility:

 • Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 SP1
 • Mac OS X 10.9 / 10.10 / 10.11

SOFTWARE
Ostatní

 • CameraWindow DC
 • Map Utility
 • Image Transfer Utility
 • Aplikace Camera Connect je dostupná na zařízeních se systémem iOS nebo Android

ZDROJ NAPÁJENÍ
Baterie Dobíjecí lithium-iontová baterie NB-11L/NB-11LH (baterie NB-11LH i nabíječka je součástí dodávky)
Životnost baterie

 • Přibližně 180 snímků
 • Režim Eco: přibl. 265 snímků
 • Režim přehrávání: přibližně 240 min

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ
Pouzdra / řemínky

 • Měkké pouzdro DCC-1350
 • Měkké pouzdro DCC-1370

Blesk Vysoce výkonný blesk Canon HF-DC2
Napájení a nabíječka baterií

 • Nabíječka baterií CB-2LFE
 • Dobíjecí lithium-iontová baterie NB-11LH

Ostatní

 • AV kabel Canon AVC-DC400
 • Propojovací kabel IFC-400PCU

FYZICKÉ ÚDAJE
Provozní prostředí 0 až 40 °C, 10 až 90% vlhkost
Rozměry (Š × V × H) 99,6 × 58,0 × 22,8 mm
Hmotnost Přibližně 147 g (včetně baterie a paměťové karty)

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
kompakt
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Závit na stativ Ano
Snímací čip
CMOS
20,2 Mpx
JPEG
Objektiv
12 x
4 x
25 mm
300 mm
Ano
3.6 – 7.0
Režimy a funkce
2.5 sn./s
Displej a hledáček
bez hledáčku
7.5 cm
461000 pix
Ne
Rozhraní
Ne
Ano
Ano
Záznam videa
Full HD (1920x1080) pix
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Barva
černá
Další parametry
Li-Ion akumulátor
Rozměry výrobku
Rozměry balení
Šířka balení 6.5 cm
Výška balení 14.0 cm
Hloubka balení 16.0 cm
Hmotnost balení 0.5 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu