Digitální fotoaparát Nikon 1 J2 + 10-30 VR + 30-110 VR růžový

Žijete-li přítomností, žijete nejlépe. A co kdybyste ještě měli k dispozici fotoaparát, který je dostatečně rychlý, dostatečně chytrý a dostatečně kreativní, aby snadno zachytit všechny důležité i zábavné okamžiky ve vašem světě?

Inteligentní fotoaparát Nikon 1 J2 s výměnnými objektivy je konstruovaný tak, aby rychle myslel a ještě rychleji konal, a zaručuje vám tak vždy náskok před každou probíhající akcí. Tento mimořádně kompaktní a snadno ovladatelný fotoaparát je vybaven vším, co potřebujete k získání vynikajících snímků i videosekvencí.

Jasný monitor LCD nabízí brilantní obraz pro fotografování i přehrávání....

Zjistit dostupnost

Obecné informace
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu
Digitální fotoaparáty můžeme podle konstrukce rozdělit na kompaktní, kompaktní s výměnným objektivem, zrcadlovky (DSLR) a elektronické (nepravé) zrcadlovky (SLR-like).
kompakt s výměnným objektivem
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla kov, plast
Snímací čip
Rozlišení (foto)
Rozlišení (foto)
Je počet obrazových bodů, ze kterých je tvořena výsledná fotografie. Ovlivňuje kvalitu a rozměr snímku při tisku. Obecně platí - čím větší rozlišení, tím lepší kvalita snímku a větší rozměr vytištěné fotografie.
10
Formát snímač
Formát snímač
APS-C snímače, nepokrývají celé pole snímače (filmu), nicméně pro běžné fotografování je to dostačující parametr.
Full-Frame digitální zrcadlovky jsou poloprofesionální nebo profesionální přístroje, které májí velikost snímacího čipu rovnu velikosti plného políčka kinofilmu používaného u klasických fotoaparátů, tj. 36 × 24 mm.
Větší velikost čipu má vliv na hloubku ostrosti výsledné fotografie.
Nikon CX
Druh snímače
Druh snímače
Snímač (snímací čip) snímá požadovaný obraz a tvoří nejdůležitější prvek fotoaparátu. Pro představu vypadá jako destička s miliony snímacími body (pixely), které zaznamenávají intenzitu světla a další obrazové informace. Tyto informace pak dále zasílá do procesoru.
CMOS
Max. počet bodů X
Max. počet bodů X
Počet bodů (pixelů) v horizontální linii, "šířka" snímku.
3872 pix
Max. počet bodů Y
Max. počet bodů Y
Počet bodů (pixelů) ve vertikální linii, "výška" snímku.
2592 pix
Min. citlivost (ISO)
Min. citlivost (ISO)
Citlivost (někdy nazývána také ISO podle normy) je jeden ze základních parametrů expozice při pořizování snímku. Obvyklé hodnoty citlivosti jsou od 12 do 3200 ISO, existují ale i mnohem vyšší hodnoty. Citlivost ovlivňuje množství světla, které je ke správné expozici potřeba (s vyšší citlivostí lze např. fotografovat i v horších světelných podmínkách), má ale zároveň vliv na kvalitu fotografie - způsobuje větší zrno a šum.
100
Max. citlivost (ISO)
Max. citlivost (ISO)
Je vyjádření citlivosti snímače na světlo. Vyšší citlivost využijeme zejména při snímání v horších světelných podmínkách pro zamezení šumu a rozmazání šumu.
6400
Objektiv
Počet objektivů v setu
Počet objektivů v setu
Je počet objektivů, které jsou v balení s tělem fotoaparátu.
2
Stabilizátor obrazu
Stabilizátor obrazu
Je mechanismus použitý v digitálních fotoaparátech a videokamerách, který stabilizuje nahrávaný obraz.
optický
Režimy a funkce
Sekvenční snímání
Sekvenční snímání
Sekvenční snímání umožnuje pořizovat snímky se stejným zaostřením a stejnou expozicí. Běžné digitální i klasické fotoaparáty dokáží snímat rychlostí 2-3 snímky za sekundu, výkonnější DSLR 5 sn/sec. Přístroje určené pro profesionály snímají 8-10 snímků za sekundu v plné kvalitě
10 sn./s
Samospoušť (min. prodleva)
Samospoušť (min. prodleva)
Minimální časová prodleva (v sekundách), kterou lze nastavit u funkce samospoušť.
2 s
Detekce obličeje
Detekce obličeje
Funkce digitálního fotoaparátu, který tak dokáže rozpoznat obličeje na snímku a automaticky je zaostřit.
Ano
Zaostřování a měření scény
Systém ostření multibodové AF, středobodové AF, volitelný bod AF
Pomocné světlo AF
Pomocné světlo AF
Pomocné zaostřovací světlo AF (AF assist lamp) napomáhá zaostření při špatných světelných podmínkách. Jde v podstatě o malou lampičku, která při pokusu o zaostření přisvětlí scénu a pomůže fotoaparátu rozpoznat hrany zaostřovaného objektu, pomocí nichž poté správně zaostří.
Ano
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé
Ne vždy máme tu možnost fotografovat za plného slunečního světla o barevné teplotě 5500K. Často je fotografovaná scéna osvětlena světlem "teplejším" (např. žárovka 3000K) nebo naopak "studenějším" (např. zatažená obloha 6500K), tedy světlem o jiné barevné teplotě. Je tedy třeba dát fotoaparátu jasně najevo, jakou barvu má při daném druhu osvětlení vlastně považovat za bílou a jaká je tedy její barevná teplota.

Naprostá většina digitálních fotoapárátů je schopna provést nastavení bílé automaticky, popř. automatiku vypnout a nastavit ručně některou z předvolitelných hodnot (žárovkové osvětlení, slunce za mrakem, zářivka, atd.).

U dražších fotoaparátů je k dispozici možnost mnohem přesnějšího nastavení bílé. Stačí namířit objektiv na bílý předmět (např. stránku bílého papíru), stisknout tlačítko a hodnota bílé je fotoaparátem přesně změřena a nastavena.
automatické, s výběrem světelného zdroje, manuální
Nejkratší čas expozice
Nejkratší čas expozice
Expoziční čas (doba expozice, rychlost závěrky) je doba, po kterou je závěrka fotoaparátu otevřena a umožňuje tak světlu dopadat na obrazový senzor nebo film ve fotoaparátu.
1/16000 s
Nejdelší čas expozice
Nejdelší čas expozice
Expoziční doba je čas, po který dopadá na světlocitlivý materiál či snímač obraz z objektivu. Udává se ve zlomcích sekundy nebo v sekundách celých, a to v řadě stanovených hodnot, které jsou navzájem přibližně dvojnásobné (event. poloviční). Například 2 s, 1 s, 1/2, 1/4, 1/8, 1/15, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000.

Za hranici použitelnosti při fotografování bez stativu se považuje expoziční doba 1/60 sekundy. Delší expoziční dobu (např. 1/30 s) lze "udržet" bez stativu přímo v rukou jen velmi obtížně a obrázek je zpravidla rozmáznutý pohybem roztřesených rukou.
30 s
Displej a hledáček
Velikost LCD
Velikost LCD
Vyjadřuje velikost (rozměr uhlopříčky) zadního displeje.
7.5 cm
Rozlišení LCD
Rozlišení LCD
Vyjadřeje rozlišení zadního displeje přístroje
921000 pix
Polohovatelný displej
Polohovatelný displej
Umožňují natočení, vyklopení zadního displeje, tak aby jste stále měli přehled o tom co fotíte, ikdyž například máte fotoaparát nad úrovní očí.
ne
Paměť
Podporované paměťové karty SD, SDHC
Formát záznamu foto
Formát záznamu foto
Obrázek z digitálního fotoaparátu obsahuje miliony jednotlivých bodů s obrovskou barevnou hloubkou, což klade vysoké nároky na kapacitu paměti. Pro zmenšení velikosti výsledných datových souborů se proto používají speciální matematické algoritmy, které dokážou určité obrazové informace vypouštět a tím tato data zkomprimovat, tedy výrazně snížit velikost výsledného datového souboru.

Bezesporu nejpoužívanějším formátem je JPEG (Joint Photographic Experts Group). Formát JPEG se používá hlavně u fotografií a všude tam, kde nechceme narušit barevnou hloubku obrazu. Velmi rozšířený je zejména na internetu formát GIF, který už ale zasahuje do barevné hloubky obrazu a hodí se proto spíše pro kreslené obrazy (loga, nápisy, ikonky) s menším množstvím použitých barev. Vysoce kvalitním formátem digitálního obrazu je pak TIFF, který je používán u některých dražších fotoaparátů s velkou kapacitou paměti, protože velikost datových souborů tohoto formátu je obrovská. Profesionální fotoaparáty používají i speciální formát RAW.
JPEG, RAW
Rozhraní
Konektory USB konektor, HDMI (mini)
Wi-Fi
Wi-Fi
Tento parametr udává, jestli je součástí produktu přímé připojení k síti přes WiFi. Neudává jestli je WiFI jako volitelné příslušenství.

Díky technologii WiFi se dnes můžete připojit k internetu prakticky kdekoliv ať už doma, v restauraci nebo na jiných místech.
Wi-Fi zařízení jsou dnes prakticky ve všech přenosných počítačích a i v některých mobilních telefonech.
Ne
Propojení Bluetooth
Propojení Bluetooth
Technologie která umožňuje bezdrátový přenost dat.
Ne
Podpora přímého tisku Ano
GPS
GPS
Globální polohovací systém, zkráceně GPS. Určí polohu přístroje s přesností do 10m.
Ne
Záznam videa
Max.rozliš.videa
Max.rozliš.videa
Je to vyjádření počtu obrazových bodů, ze kterých je tvořen jeden snímek videosekvence. Oblivňuje kvalitu videa při jeho přehrávání či editaci.
Full HD (1920x1080) pix
Max. frekvence snímkování
Max. frekvence snímkování
Frekvence, s jakou fotoaparát zaznamenává snímky. Udává počet snímků za sekundu neboli frames per second (fps).
60 sn./s
Formát záznamu videa
Formát záznamu videa
AVI (Audio-Video) pochází z MS Windows. Původně se jednalo o jednoduchým způsobem komprimovanou animaci. Dnes se s touto příponou ukládají i několikagigabytové filmy ve špičkové kvalitě. V podstatě se tedy jedná o jakousi obálku pro různé kompresní metody. Používá se převážně MPEG 4, hlavně varianty DivX nebo WM. Pro zvukovou stopu se používá komprese MP3, případně méně náročné komprese.

MPEG (Motion Picture Expert Group) se používá pro přenos a archivaci multimediálních dat. Potkat můžete tři druhy formátu. MPEG I, II a IV. Platí, že čím vyšší číslo, tím větší komprese, náročnost a kvalita. Komprese funguje na principu zaznamenávání změn od předešlého a následujícího políčka filmu. Pro zvukovou složku se používá jak nekomprimovaný navzorkovaný signál, tak různé komprese až po MP3.

MOV (Movie) pochází ze světa počítačů Apple MacIntosh. Dnes se používá hodně v USA, například NASA často uveřejňuje animace v tomto formátu.
MOV
Barva
Barva
Barva
Vyjadřuje barvu výrobku, barvu uvádíme podle toho, která barva na výrobku převládá a je dominantní.
růžová
Další parametry
Typ baterií Li-Ion akumulátor
Rozměry
Šířka výrobku 10.6 cm
Výška výrobku 6.1 cm
Hloubka výrobku 3.0 cm
Hmotnost výrobku 0.3 kg
Šířka balení 16.0 cm
Výška balení 8.0 cm
Hloubka balení 8.0 cm
Hmotnost balení 0.7 kg

Žijete-li přítomností, žijete nejlépe. A co kdybyste ještě měli k dispozici fotoaparát, který je dostatečně rychlý, dostatečně chytrý a dostatečně kreativní, aby snadno zachytit všechny důležité i zábavné okamžiky ve vašem světě?

Inteligentní fotoaparát Nikon 1 J2 s výměnnými objektivy je konstruovaný tak, aby rychle myslel a ještě rychleji konal, a zaručuje vám tak vždy náskok před každou probíhající akcí. Tento mimořádně kompaktní a snadno ovladatelný fotoaparát je vybaven vším, co potřebujete k získání vynikajících snímků i videosekvencí.

Jasný monitor LCD nabízí brilantní obraz pro fotografování i přehrávání. A funkce jako jsou inovativní pohyblivé momentky a snadno použitelný kreativní režim vám vždy umožní zaznamenávat život takovým způsobem, jaký je vám nejbližší

Hlavní rysy

Přenosný systém Nikon 1: malé tělo a kompaktní objektivy dostupné v širokém spektru barevných provedení. Konstrukce přinášející novou úroveň rychlosti, jednoduchosti a zábavy do způsobu, jakým zachycujete okolní svět.

Extrémně rychlé automatické zaostřování s pomocí obrazového snímače CMOS: zaostřuje rychleji a přesněji než kdykoli předtím.

Vysoce rychlé sériové snímání: pořizuje snímky v plném rozlišení frekvencí až 60 obr./s*1.

Snímací režimy: nové funkce pohyblivých momentek a inteligentního výběru snímku umožňují pořizovat snímky úžasným novým způsobem. A pomocí snadno použitelného kreativního režimu můžete přidat snímkům výraznou osobitost.

Intuitivní ovládání: přehledná menu, jasný monitor LCD, snadno dosažitelný volič provozních režimů a vestavěný blesk.

Extrémně rychlé automatické zaostřování s pomocí obrazového snímače CMOS: optimální výkon pro vynikající snímky a videosekvence. Nabízí ideální vyvážení mezi velikostí systému, rychlostí, citlivostí k působení světla, rozlišením a hloubkou ostrosti. Umožňuje pořizovat překrásně detailní snímky s 10,1 milionů pixelů i při fotografování rychle se pohybujících objektů za libovolného osvětlení.

Výkonný systém zpracování obrazu EXPEED 3: poskytuje neporovnatelnou úroveň výkonnosti v každé situaci. Tento systém zahrnuje dva výkonné obvody, které jsou schopny zpracovávat snímky neuvěřitelnou rychlostí 600 milionů pixelů za sekundu. Nabízí vysoce kvalitní redukci šumu a zpřístupňuje převratné režimy fotografování.

Pokročilý hybridní systém automatického zaostřování: zaostřuje tak rychle, že bez zpoždění zachytíte každý letmý okamžik. Okamžitě přepíná mezi automatickým zaostřováním s fázovou detekcí pro lesklé nebo rychle se pohybující objekty a automatickým zaostřováním s detekcí kontrastu pro statické či špatně osvětlené objekty.

Rychlé a přesné sériové snímání: plně využívá systém automatického zaostřování fotoaparátu a poskytuje snímky s plnou velikostí obrazu i těch nejrychlejších objektů frekvencí až 10 obr./s*2. Stejně tak můžete zaostřit na požadované místo a využít fenomenální rychlost zpracování dat fotoaparátu pro zachycení snímků s plnou velikostí obrazu frekvencí až 60 obr./s*1.

Pohyblivé momentky: snímky ožijí jako mávnutím kouzelného proutku. Fotoaparát je schopen díky vysoké rychlosti zpracování dat zaznamenat současně zpomalenou videosekvenci a statický snímek. Jakmile stisknete spoušť pro expozici snímku, přístroj okamžitě tyto dva prvky sloučí dohromady a vytvoří „živoucí snímek“ zachycující okamžik v čase jako nikdy předtím.

Inteligentní výběr snímku: záruka nejlepšího snímku za všech okolností. Fotoaparát pořídí až 20 snímků ve vysokém rozlišení před a po stisknutí tlačítka spouště a uloží pět „nejlepších“ snímků, ze kterých si následně můžete vybrat. Snímky doporučené jako nejlepší jsou vybírány na základě výrazu tváře, kompozice a zaostření.

Kreativní režim: umožňuje aplikovat různé filtry a efekty na statické snímky ještě před zahájením fotografování a nabízí přístup k expozičním režimům PSAM pro plnou kontrolu nad parametry snímků. Zlepšete náladu fotografované scény pomocí funkce Změkčovací filtr, zachyťte rozsáhlé výhledy pomocí režimu Jednoduché panoráma, a užívejte si trvale perfektní expozice při použití režimu Noční portrét.

Pokročilý záznam videosekvencí: umožňuje pořizovat snímky v plném rozlišení*3 během filmování a bez přerušení záznamu, a pořizovat extrémně zpomalené videosekvence pro získání dramatických efektů. Videosekvence lze pořizovat v plném HD rozlišení, k jehož kompletnímu využití přispívá automatické zaostřování s fázovou detekcí, které zaručuje zachycení vynikajících akčních scén.

Inovovaný design maximální kvality: pozornost k detailu propůjčuje fotoaparátu výsostně stylový vzhled. Přístroj je k dispozici v množství barevných provedení, která podporují minimalistický design, a vybrané modely jsou navíc opatřeny povrchem z broušeného kovu a různými vzory.

Jasný 7,5cm (3“) monitor LCD s 921 000 pixely. Nabízí široký pozorovací úhel a ochranné sklo a díky vysokému rozlišení zobrazuje veškeré detaily snímků a videosekvencí v místnosti i venku.

Intuitivní ovládání: přehledná menu, minimální množství ovládacích prvků, vestavěný blesk a snadno dostupný volič provozních režimů pro rychlý přístup k různým režimům fotografování. Pokud nechcete přemýšlet o technických aspektech fotografování, stačí zvolit režim Auto a nechat volbu nejvhodnějšího nastavení fotoaparátu na funkci automatické volby motivových programů.

Vestavěný blesk: doplňkové osvětlení pro případ potřeby. Praktický zdroj světla pro snímky v interiérech a pro snížení kontrastu u snímků se sluncem za fotografovaným objektem. Systém byl vytvářen společně s fotoaparátem a umožňuje dosažení perfektně exponovaných snímků.

Rozšiřitelný systém: rodina výměnných objektivů 1 NIKKOR splňující požadavky téměř libovolného motivu; všechny objektivy jsou optimalizovány pro záznam videosekvencí a vyznačují se kompaktním provedením pro lepší přenosnost.

Adaptér bajonetu Nikon F: nasazuje se na bajonet Nikon 1 fotoaparátu a umožňuje použít libovolný objektiv NIKKOR pro jednooké zrcadlovky. Zkoušení různých objektivů je vynikajícím způsobem experimentování s odlišným zachycením motivu, a použijete-li objektivy AF-S a AF-I NIKKOR, můžete navíc plně využívat úžasných schopností systému automatického zaostřování fotoaparátů Nikon 1*.

Short Movie Creator a systém Nikon 1: automatická tvorba krátkých filmů ze statických snímků a videosekvencí. Tento neuvěřitelně snadno použitelný software zachovává kvalitu každého pořízeného snímku, což v plné míře platí i pro jednotlivé snímky u videosekvencí. Videosekvence mohou mít délku až 30 minut a mohou využívat množství stylů.

Specifikace

Typ fotoaparátu Digitální fotoaparát s podporou výměnných objektivů

Upevňovací bajonet Bajonet Nikon 1

Efektivní obrazový úhel Ekvivalent objektivu s cca 2,7násobkem ohniskové vzdálenosti na kinofilmovém fotoaparátu nebo fotoaparátu formátu FX

Počet efektivních pixelů 10,1 milionů

Obrazový snímač 13,2mm × 8,8mm snímač CMOS (formát Nikon CX)

Velikost obrazu (v pixelech)

 • Statické snímky (režim Auto, režim inteligentního výběru snímku, a všechny kreativní režim kromě režimu Jednoduché panoráma; poměr stran 3 : 2) 3 872 × 2 592 2 896 × 1 944 1 936 × 1 296
 • Statické snímky (Normální panoráma, horizontální panorámování fotoaparátu; poměr stran 40 : 7) 3 200 × 560
 • Statické snímky (Normální panoráma, vertikální panorámování fotoaparátu; poměr stran 8 : 25) 1 024 × 3 200
 • Statické snímky (Širokoúhlé panoráma, horizontální panorámování fotoaparátu; poměr stran 80 : 7) 6 400 × 560
 • Statické snímky (Širokoúhlé panoráma, vertikální panorámování fotoaparátu; poměr stran 4 : 25) 1 024 × 6 400
 • Statické snímky (režim videosekvencí, poměr stran 16 : 9) 3 840 × 2 160 (1080/60i) 1 920 × 1 080 (1080/30p) 1 280 × 720 (720/60p)
 • Statické snímky (pohyblivé momentky, poměr stran 16 : 9) 3 840 × 2 160

Formát souborů NEF (RAW): 12 bitů, komprimované JPEG: standardní algoritmus JPEG s možností komprese Jemný (cca 1 : 4), Normální (cca 1 : 8) a Základní (cca 1 : 16) NEF (RAW) + JPEG: záznam snímku současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG

Systém Picture Control Vestavěné základní předvolby Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét a Krajina; možnost modifikace parametrů vybraných předvoleb Picture Control; možnost uložení uživatelských předvoleb Picture Control

Paměťová média Paměťové karty SD (Secure Digital), SDHC a SDXC

Systém souborů DCF (Design Rule for Camera File System) 2.0, DPOF (Digital Print Order Format), Exif 2.3 (Exchangeable Image File Format for Digital Still Cameras), PictBridge

Expoziční režimy Automatické fotografování (3 : 2); kreativní režim s možností volby následujících možností: P, S, A, M (3 : 2), noční krajina (3 : 2), noční portrét (3 : 2), protisvětlo (3 : 2), jednoduché panoráma (normální horizontální 40 : 7, normální vertikální 8 : 25, širokoúhlé horizontální 80 : 7, širokoúhlé vertikální 4 : 25), změkčující filtr (3 : 2), efekt miniatury (3 : 2) a selektivní barva (3 : 2); Inteligentní výběr snímku (3 : 2); Videosekvence (HD 16 : 9, Zpomalený záznam 8 : 3), Pohyblivé momentky (16 : 9)

Typ závěrky Elektronická závěrka

Časy závěrky 1/16 000–30 s v krocích po 1/3 EV; bulb (B), time (T) (vyžaduje volitelné bezdrátové dálkové ovládání ML-L3)

Synchronizační čas pro práci s bleskem Synchronizace s časy závěrky X=1/60 s a delšími

Snímací režimy

 • Jednotlivé snímky, Sériové snímání, Elektronické (Hi),
 • Samospoušť, Dálkové ovládání se zpožděním, Dálkové ovládání s rychlou reakcí, Intervalové snímání

Snímací frekvence Elektronické (Hi): Cca 10, 30 nebo 60 obr./s Ostatní režimy: Max. 5 obr./s (automatické fotografování nebo režimy P, S, A a M vybrané v kreativním režimu při použití možnosti Sériové snímání v položce Sériové snímání, zaostřovacím režim Jednorázové zaostření nebo Manuální zaostřování, Clonová automatika nebo Manuální expoziční režim, čas závěrky 1/250 s nebo kratší; ostatní nastavení na výchozích hodnotách)

Samospoušť 2 s, 5 s, 10 s

Režimy dálkového ovládání Dálkové ovládání se zpožděním (2 s), Dálkové ovládání s rychlou reakcí

Měření expozice TTL měření expozice pomocí obrazového snímače

Metoda měření expozice Matrix Zdůrazněný střed: Měří kruhovou plošku o průměru 4,5 mm uprostřed obrazu Bodové: Měří kruhovou plošku o průměru 2 mm v místě vybraného zaostřovacího pole

Expoziční režimy

 • Programová automatika s flexibilním programem, clonová automatika, časová automatika; manuální expoziční režim; automatická volba motivových programů
 • Korekce expozice –3 až +3 EV v krocích po 1/3 EV; k dispozici při použití možnosti Programová automatika, Clonová automatika nebo Časová automatika v položce Expoziční režimy
 • Expoziční paměť Naměřenou hodnotu jasu lze uložit do paměti tlačítkem AE-L/AF-L
 • Citlivost ISO (doporučený expoziční index) ISO 100–3 200 v krocích po 1 EV. Lze uživatelsky nastavit při použití expozičních režimů Programová automatika, Clonová automatika, Časová automatika nebo Manuální expoziční režim v položce Expoziční režimy; lze rovněž nastavit na hodnotu cca 1 EV (ekvivalent ISO 6 400) nad ISO 3 200; možnost automatické regulace citlivosti ISO (ISO 100–3 200, 100–800, 100–400)

Active D-Lighting Zapnuto, Vypnuto

Automatické zaostřování Hybridní automatické zaostřování (automatické zaostřování s fázovou detekcí/automatické zaostřování s detekcí kontrastu); Pomocné světlo AF

Zaostřovací režimy Automatické zaostřování (AF): Jednorázové zaostření (AF-S); Kontinuální zaostřování (AF-C); Automatická volba režimu AF-S/AF-C (AF-A); Nepřetržité zaostřování (AF-F); Manuální zaostřování (MF)

Režimy činnosti zaostřovacích polí Jednotlivá zaostřovací pole, Automatická volba zaostřovacích polí, Sledování objektu

Zaostřovací pole Jednotlivá zaostřovací pole: 135 zaostřovacích polí; 73 středních zaostřovacích polí podporuje fázovou detekci Automatická volba zaostřovacích polí: 41 zaostřovacích polí

Blokování zaostření

 • Zaostřenou vzdálenost lze zablokovat namáčknutím tlačítka spouště do poloviny (Jednorázové zaostření) nebo stisknutím tlačítka AE-L/AF-L
 • Zaostřování s detekcí tváří Zapnuto, Vypnuto

Vestavěný blesk Vyklápěný do pracovní polohy posunutím páčky pro vyklopení vestavěného blesku

Směrné číslo Cca 5 (m, ISO 100, 20 °C)

Řízení záblesku i-TTL řízení záblesku pomocí obrazového snímače

Zábleskové režimy Doplňkový záblesk, synchronizace s dlouhými časy, redukce efektu červených očí, synchronizace s dlouhými časy včetně redukce efektu červených očí, synchronizace na druhou lamelu, synchronizace na druhou lamelu včetně synchronizace s dlouhými časy

Korekce zábleskové expozice

 • -3 až +1 EV v krocích po 1/3 EV
 • Indikace připravenosti k záblesku Svítí po plném nabití vestavěného blesku

Vyvážení bílé barvy Automaticky, Žárovkové světlo, Zářivkové světlo, Přímé sluneční světlo, Blesk, Zataženo, Stín, Manuální nastavení; všechny předvolby kromě manuálního nastavení lze jemně vyvážit

Měření expozice pro videosekvence TTL měření expozice pomocí obrazového snímače

Metoda měření expozice Matrix Zdůrazněný střed: Měří kruhovou plošku o průměru 4,5 mm uprostřed obrazu Bodové: Měří kruhovou plošku o průměru 2 mm v místě vybraného zaostřovacího pole

Velikost obrazu (v pixelech)/snímací frekvence

 • HD videosekvence 1 920 × 1 080/60i (59,94 obr./s*) 1 920 × 1 080/30p (29,97 obr./s) 1 280 × 720/60p (59,94 obr./s)
 • Zpomalené videosekvence 640 × 240/400 obr./s (přehrávání při 30p/29,97 obr./s) 320 × 120/1 200 obr./s (přehrávání při 30p/29,97 obr./s)
 • Pohyblivé momentky 1 920 × 1 080/60p (59,94 obr./s) (přehrávání při 24p/23,976 obr./s)
 • Výstup z obrazového snímače je cca 60 obr./s.

Formát souborů MOV

Komprese videa H.264/MPEG-4 Advanced Video Coding

Formát záznamu zvuku AAC

Zařízení pro záznam zvuku Vestavěný stereofonní mikrofon; nastavitelná citlivost

Monitor 7,5cm (3“) TFT LCD monitor s cca 921 000 pixely a regulací jasu

Funkce pro přehrávání Jednotlivé snímky a stránky náhledů (4, 9 nebo 72 snímků, přehrávání podle kalendáře), zvětšení výřezu snímku, přehrávání videosekvencí a panoramatických snímků, prezentace, zobrazení histogramů, automatické otáčení snímků, hodnocení snímků

Rozhraní USB Hi-Speed USB

Výstup HDMI Minikonektor HDMI typu C

Podporované jazyky Arabština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, norština, polština, portugalština, rumunština, ruština, španělština, švédština, thajština, turečtina, ukrajinština

Baterie Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL20

Síťový zdroj Síťový zdroj EH-5b (volitelné příslušenství, vyžaduje volitelný konektor pro připojení síťového zdroje EP-5C)

Stativový závit 1/4“ (ISO 1222)

Rozměry (Š × V × H) Cca 106 × 61 × 29,8 mm (bez výstupků)

Hmotnost Cca 280 g včetně baterie a paměťové karty, ale bez krytky těla; cca 237 g (pouze tělo fotoaparátu)

Teplota 0–40 °C

Vlhkost Relativní vlhkost pod 85 % (bez kondenzace)

Dodávané příslušenství Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL20 (s krytkou kontaktů), nabíječka baterií MH-27, krytka těla BF-N1000, kabel USB UC-E15, popruh AN-N1000, disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2/Short Movie Creator, návod k obsluze, CD-ROM s návodem k použití


Odkaz na stránku výrobce

Dokumentace k tomuto produktu

Akce Velké spotřebiče Vestavné spotřebiče Malé spotřebiče TV, Audio, Video Počítače Foto, kamery Mobily, GPS Příslušenství
Dílna, zahrada Dům, domácnost Chovatelské potřeby Sport, outdoor Hračky, Lego, Škola Péče o dítě Parfémy
Telefonické objednávky 575 500 500
Košík 0 ks za 0 Kč