Digitální fotoaparát Nikon 1 J2 + 11-27.5MM černý

Kód zboží: 781 987

Žijete-li přítomností, žijete nejlépe. A co kdybyste ještě měli k dispozici fotoaparát, který je dostatečně rychlý, dostatečně chytrý a dostatečně kreativní, aby snadno zachytit všechny důležité i...

Zjistit dostupnost

Žijete-li přítomností, žijete nejlépe. A co kdybyste ještě měli k dispozici fotoaparát, který je dostatečně rychlý, dostatečně chytrý a dostatečně kreativní, aby snadno zachytit všechny důležité i zábavné okamžiky ve vašem světě?

Inteligentní fotoaparát Nikon 1 J2 s výměnnými objektivy je konstruovaný tak, aby rychle myslel a ještě rychleji konal, a zaručuje vám tak vždy náskok před každou probíhající akcí. Tento mimořádně kompaktní a snadno ovladatelný fotoaparát je vybaven vším, co potřebujete k získání vynikajících snímků i videosekvencí.

Jasný monitor LCD nabízí brilantní obraz pro fotografování i přehrávání. A funkce jako jsou inovativní pohyblivé momentky a snadno použitelný kreativní režim vám vždy umožní zaznamenávat život takovým způsobem, jaký je vám nejbližší

Hlavní rysy

Přenosný systém Nikon 1: malé tělo a kompaktní objektivy dostupné v širokém spektru barevných provedení. Konstrukce přinášející novou úroveň rychlosti, jednoduchosti a zábavy do způsobu, jakým zachycujete okolní svět.

Extrémně rychlé automatické zaostřování s pomocí obrazového snímače CMOS: zaostřuje rychleji a přesněji než kdykoli předtím.

Vysoce rychlé sériové snímání: pořizuje snímky v plném rozlišení frekvencí až 60 obr./s*1.

Snímací režimy: nové funkce pohyblivých momentek a inteligentního výběru snímku umožňují pořizovat snímky úžasným novým způsobem. A pomocí snadno použitelného kreativního režimu můžete přidat snímkům výraznou osobitost.

Intuitivní ovládání: přehledná menu, jasný monitor LCD, snadno dosažitelný volič provozních režimů a vestavěný blesk.

Extrémně rychlé automatické zaostřování s pomocí obrazového snímače CMOS: optimální výkon pro vynikající snímky a videosekvence. Nabízí ideální vyvážení mezi velikostí systému, rychlostí, citlivostí k působení světla, rozlišením a hloubkou ostrosti. Umožňuje pořizovat překrásně detailní snímky s 10,1 milionů pixelů i při fotografování rychle se pohybujících objektů za libovolného osvětlení.

Výkonný systém zpracování obrazu EXPEED 3: poskytuje neporovnatelnou úroveň výkonnosti v každé situaci. Tento systém zahrnuje dva výkonné obvody, které jsou schopny zpracovávat snímky neuvěřitelnou rychlostí 600 milionů pixelů za sekundu. Nabízí vysoce kvalitní redukci šumu a zpřístupňuje převratné režimy fotografování.

Pokročilý hybridní systém automatického zaostřování: zaostřuje tak rychle, že bez zpoždění zachytíte každý letmý okamžik. Okamžitě přepíná mezi automatickým zaostřováním s fázovou detekcí pro lesklé nebo rychle se pohybující objekty a automatickým zaostřováním s detekcí kontrastu pro statické či špatně osvětlené objekty.

Rychlé a přesné sériové snímání: plně využívá systém automatického zaostřování fotoaparátu a poskytuje snímky s plnou velikostí obrazu i těch nejrychlejších objektů frekvencí až 10 obr./s*2. Stejně tak můžete zaostřit na požadované místo a využít fenomenální rychlost zpracování dat fotoaparátu pro zachycení snímků s plnou velikostí obrazu frekvencí až 60 obr./s*1.

Pohyblivé momentky: snímky ožijí jako mávnutím kouzelného proutku. Fotoaparát je schopen díky vysoké rychlosti zpracování dat zaznamenat současně zpomalenou videosekvenci a statický snímek. Jakmile stisknete spoušť pro expozici snímku, přístroj okamžitě tyto dva prvky sloučí dohromady a vytvoří „živoucí snímek“ zachycující okamžik v čase jako nikdy předtím.

Inteligentní výběr snímku: záruka nejlepšího snímku za všech okolností. Fotoaparát pořídí až 20 snímků ve vysokém rozlišení před a po stisknutí tlačítka spouště a uloží pět „nejlepších“ snímků, ze kterých si následně můžete vybrat. Snímky doporučené jako nejlepší jsou vybírány na základě výrazu tváře, kompozice a zaostření.

Kreativní režim: umožňuje aplikovat různé filtry a efekty na statické snímky ještě před zahájením fotografování a nabízí přístup k expozičním režimům PSAM pro plnou kontrolu nad parametry snímků. Zlepšete náladu fotografované scény pomocí funkce Změkčovací filtr, zachyťte rozsáhlé výhledy pomocí režimu Jednoduché panoráma, a užívejte si trvale perfektní expozice při použití režimu Noční portrét.

Pokročilý záznam videosekvencí: umožňuje pořizovat snímky v plném rozlišení*3 během filmování a bez přerušení záznamu, a pořizovat extrémně zpomalené videosekvence pro získání dramatických efektů. Videosekvence lze pořizovat v plném HD rozlišení, k jehož kompletnímu využití přispívá automatické zaostřování s fázovou detekcí, které zaručuje zachycení vynikajících akčních scén.

Inovovaný design maximální kvality: pozornost k detailu propůjčuje fotoaparátu výsostně stylový vzhled. Přístroj je k dispozici v množství barevných provedení, která podporují minimalistický design, a vybrané modely jsou navíc opatřeny povrchem z broušeného kovu a různými vzory.

Jasný 7,5cm (3“) monitor LCD s 921 000 pixely. Nabízí široký pozorovací úhel a ochranné sklo a díky vysokému rozlišení zobrazuje veškeré detaily snímků a videosekvencí v místnosti i venku.

Intuitivní ovládání: přehledná menu, minimální množství ovládacích prvků, vestavěný blesk a snadno dostupný volič provozních režimů pro rychlý přístup k různým režimům fotografování. Pokud nechcete přemýšlet o technických aspektech fotografování, stačí zvolit režim Auto a nechat volbu nejvhodnějšího nastavení fotoaparátu na funkci automatické volby motivových programů.

Vestavěný blesk: doplňkové osvětlení pro případ potřeby. Praktický zdroj světla pro snímky v interiérech a pro snížení kontrastu u snímků se sluncem za fotografovaným objektem. Systém byl vytvářen společně s fotoaparátem a umožňuje dosažení perfektně exponovaných snímků.

Rozšiřitelný systém: rodina výměnných objektivů 1 NIKKOR splňující požadavky téměř libovolného motivu; všechny objektivy jsou optimalizovány pro záznam videosekvencí a vyznačují se kompaktním provedením pro lepší přenosnost.

Adaptér bajonetu Nikon F: nasazuje se na bajonet Nikon 1 fotoaparátu a umožňuje použít libovolný objektiv NIKKOR pro jednooké zrcadlovky. Zkoušení různých objektivů je vynikajícím způsobem experimentování s odlišným zachycením motivu, a použijete-li objektivy AF-S a AF-I NIKKOR, můžete navíc plně využívat úžasných schopností systému automatického zaostřování fotoaparátů Nikon 1*.

Short Movie Creator a systém Nikon 1: automatická tvorba krátkých filmů ze statických snímků a videosekvencí. Tento neuvěřitelně snadno použitelný software zachovává kvalitu každého pořízeného snímku, což v plné míře platí i pro jednotlivé snímky u videosekvencí. Videosekvence mohou mít délku až 30 minut a mohou využívat množství stylů.

Specifikace

Typ fotoaparátu Digitální fotoaparát s podporou výměnných objektivů

Upevňovací bajonet Bajonet Nikon 1

Efektivní obrazový úhel Ekvivalent objektivu s cca 2,7násobkem ohniskové vzdálenosti na kinofilmovém fotoaparátu nebo fotoaparátu formátu FX

Počet efektivních pixelů 10,1 milionů

Obrazový snímač 13,2mm × 8,8mm snímač CMOS (formát Nikon CX)

Velikost obrazu (v pixelech)

 • Statické snímky (režim Auto, režim inteligentního výběru snímku, a všechny kreativní režim kromě režimu Jednoduché panoráma; poměr stran 3 : 2) 3 872 × 2 592 2 896 × 1 944 1 936 × 1 296
 • Statické snímky (Normální panoráma, horizontální panorámování fotoaparátu; poměr stran 40 : 7) 3 200 × 560
 • Statické snímky (Normální panoráma, vertikální panorámování fotoaparátu; poměr stran 8 : 25) 1 024 × 3 200
 • Statické snímky (Širokoúhlé panoráma, horizontální panorámování fotoaparátu; poměr stran 80 : 7) 6 400 × 560
 • Statické snímky (Širokoúhlé panoráma, vertikální panorámování fotoaparátu; poměr stran 4 : 25) 1 024 × 6 400
 • Statické snímky (režim videosekvencí, poměr stran 16 : 9) 3 840 × 2 160 (1080/60i) 1 920 × 1 080 (1080/30p) 1 280 × 720 (720/60p)
 • Statické snímky (pohyblivé momentky, poměr stran 16 : 9) 3 840 × 2 160

Formát souborů
NEF (RAW): 12 bitů, komprimované JPEG: standardní algoritmus JPEG s možností komprese Jemný (cca 1 : 4), Normální (cca 1 : 8) a Základní (cca 1 : 16) NEF (RAW) + JPEG: záznam snímku současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG

Systém Picture Control Vestavěné základní předvolby Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét a Krajina; možnost modifikace parametrů vybraných předvoleb Picture Control; možnost uložení uživatelských předvoleb Picture Control

Paměťová média Paměťové karty SD (Secure Digital), SDHC a SDXC

Systém souborů DCF (Design Rule for Camera File System) 2.0, DPOF (Digital Print Order Format), Exif 2.3 (Exchangeable Image File Format for Digital Still Cameras), PictBridge

Expoziční režimy
Automatické fotografování (3 : 2); kreativní režim s možností volby následujících možností: P, S, A, M (3 : 2), noční krajina (3 : 2), noční portrét (3 : 2), protisvětlo (3 : 2), jednoduché panoráma (normální horizontální 40 : 7, normální vertikální 8 : 25, širokoúhlé horizontální 80 : 7, širokoúhlé vertikální 4 : 25), změkčující filtr (3 : 2), efekt miniatury (3 : 2) a selektivní barva (3 : 2); Inteligentní výběr snímku (3 : 2); Videosekvence (HD 16 : 9, Zpomalený záznam 8 : 3), Pohyblivé momentky (16 : 9)

Typ závěrky Elektronická závěrka

Časy závěrky 1/16 000–30 s v krocích po 1/3 EV; bulb (B), time (T) (vyžaduje volitelné bezdrátové dálkové ovládání ML-L3)

Synchronizační čas pro práci s bleskem Synchronizace s časy závěrky X=1/60 s a delšími

Snímací režimy Jednotlivé snímky, Sériové snímání, Elektronické (Hi),
Samospoušť, Dálkové ovládání se zpožděním, Dálkové ovládání s rychlou reakcí, Intervalové snímání

Snímací frekvence Elektronické (Hi): Cca 10, 30 nebo 60 obr./s Ostatní režimy: Max. 5 obr./s (automatické fotografování nebo režimy P, S, A a M vybrané v kreativním režimu při použití možnosti Sériové snímání v položce Sériové snímání, zaostřovacím režim Jednorázové zaostření nebo Manuální zaostřování, Clonová automatika nebo Manuální expoziční režim, čas závěrky 1/250 s nebo kratší; ostatní nastavení na výchozích hodnotách)

Samospoušť 2 s, 5 s, 10 s

Režimy dálkového ovládání Dálkové ovládání se zpožděním (2 s), Dálkové ovládání s rychlou reakcí

Měření expozice TTL měření expozice pomocí obrazového snímače

Metoda měření expozice Matrix Zdůrazněný střed: Měří kruhovou plošku o průměru 4,5 mm uprostřed obrazu Bodové: Měří kruhovou plošku o průměru 2 mm v místě vybraného zaostřovacího pole

Expoziční režimy

 • Programová automatika s flexibilním programem, clonová automatika, časová automatika; manuální expoziční režim; automatická volba motivových programů
 • Korekce expozice –3 až +3 EV v krocích po 1/3 EV; k dispozici při použití možnosti Programová automatika, Clonová automatika nebo Časová automatika v položce Expoziční režimy
 • Expoziční paměť Naměřenou hodnotu jasu lze uložit do paměti tlačítkem AE-L/AF-L
 • Citlivost ISO (doporučený expoziční index) ISO 100–3 200 v krocích po 1 EV. Lze uživatelsky nastavit při použití expozičních režimů Programová automatika, Clonová automatika, Časová automatika nebo Manuální expoziční režim v položce Expoziční režimy; lze rovněž nastavit na hodnotu cca 1 EV (ekvivalent ISO 6 400) nad ISO 3 200; možnost automatické regulace citlivosti ISO (ISO 100–3 200, 100–800, 100–400)

Active D-Lighting Zapnuto, Vypnuto

Automatické zaostřování Hybridní automatické zaostřování (automatické zaostřování s fázovou detekcí/automatické zaostřování s detekcí kontrastu); Pomocné světlo AF

Zaostřovací režimy Automatické zaostřování (AF): Jednorázové zaostření (AF-S); Kontinuální zaostřování (AF-C); Automatická volba režimu AF-S/AF-C (AF-A); Nepřetržité zaostřování (AF-F); Manuální zaostřování (MF)

Režimy činnosti zaostřovacích polí Jednotlivá zaostřovací pole, Automatická volba zaostřovacích polí, Sledování objektu

Zaostřovací pole Jednotlivá zaostřovací pole: 135 zaostřovacích polí; 73 středních zaostřovacích polí podporuje fázovou detekci Automatická volba zaostřovacích polí: 41 zaostřovacích polí

Blokování zaostření Zaostřenou vzdálenost lze zablokovat namáčknutím tlačítka spouště do poloviny (Jednorázové zaostření) nebo stisknutím tlačítka AE-L/AF-L
Zaostřování s detekcí tváří Zapnuto, Vypnuto

Vestavěný blesk Vyklápěný do pracovní polohy posunutím páčky pro vyklopení vestavěného blesku

Směrné číslo Cca 5 (m, ISO 100, 20 °C)

Řízení záblesku i-TTL řízení záblesku pomocí obrazového snímače

Zábleskové režimy Doplňkový záblesk, synchronizace s dlouhými časy, redukce efektu červených očí, synchronizace s dlouhými časy včetně redukce efektu červených očí, synchronizace na druhou lamelu, synchronizace na druhou lamelu včetně synchronizace s dlouhými časy

Korekce zábleskové expozice

 • -3 až +1 EV v krocích po 1/3 EV
 • Indikace připravenosti k záblesku Svítí po plném nabití vestavěného blesku

Vyvážení bílé barvy Automaticky, Žárovkové světlo, Zářivkové světlo, Přímé sluneční světlo, Blesk, Zataženo, Stín, Manuální nastavení; všechny předvolby kromě manuálního nastavení lze jemně vyvážit

Měření expozice pro videosekvence TTL měření expozice pomocí obrazového snímače

Metoda měření expozice Matrix Zdůrazněný střed: Měří kruhovou plošku o průměru 4,5 mm uprostřed obrazu Bodové: Měří kruhovou plošku o průměru 2 mm v místě vybraného zaostřovacího pole

Velikost obrazu (v pixelech)/snímací frekvence

 • HD videosekvence 1 920 × 1 080/60i (59,94 obr./s*) 1 920 × 1 080/30p (29,97 obr./s) 1 280 × 720/60p (59,94 obr./s)
 • Zpomalené videosekvence 640 × 240/400 obr./s (přehrávání při 30p/29,97 obr./s) 320 × 120/1 200 obr./s (přehrávání při 30p/29,97 obr./s)
 • Pohyblivé momentky 1 920 × 1 080/60p (59,94 obr./s) (přehrávání při 24p/23,976 obr./s)
 • Výstup z obrazového snímače je cca 60 obr./s.

Formát souborů MOV

Komprese videa H.264/MPEG-4 Advanced Video Coding

Formát záznamu zvuku AAC

Zařízení pro záznam zvuku Vestavěný stereofonní mikrofon; nastavitelná citlivost

Monitor 7,5cm (3“) TFT LCD monitor s cca 921 000 pixely a regulací jasu

Funkce pro přehrávání Jednotlivé snímky a stránky náhledů (4, 9 nebo 72 snímků, přehrávání podle kalendáře), zvětšení výřezu snímku, přehrávání videosekvencí a panoramatických snímků, prezentace, zobrazení histogramů, automatické otáčení snímků, hodnocení snímků

Rozhraní USB Hi-Speed USB

Výstup HDMI Minikonektor HDMI typu C

Podporované jazyky Arabština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, norština, polština, portugalština, rumunština, ruština, španělština, švédština, thajština, turečtina, ukrajinština

Baterie Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL20

Síťový zdroj Síťový zdroj EH-5b (volitelné příslušenství, vyžaduje volitelný konektor pro připojení síťového zdroje EP-5C)

Stativový závit 1/4“ (ISO 1222)

Rozměry (Š × V × H) Cca 106 × 61 × 29,8 mm (bez výstupků)

Hmotnost Cca 280 g včetně baterie a paměťové karty, ale bez krytky těla; cca 237 g (pouze tělo fotoaparátu)

Teplota 0–40 °C

Vlhkost Relativní vlhkost pod 85 % (bez kondenzace)

Dodávané příslušenství Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL20 (s krytkou kontaktů), nabíječka baterií MH-27, krytka těla BF-N1000, kabel USB UC-E15, popruh AN-N1000, disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2/Short Movie Creator, návod k obsluze, CD-ROM s návodem k použití

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
kompakt s výměnným objektivem
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla plast, kov
Snímací čip
10
Nikon CX
CMOS
3872 pix
2592 pix
100
6400
Objektiv
1
optický
Režimy a funkce
10 sn./s
2 s
Ano
Zaostřování a měření scény
Systém ostření volitelný bod AF, multibodové AF, středobodové AF
Ano
s výběrem světelného zdroje, manuální, automatické
1/16000 s
30 s
Displej a hledáček
7.5 cm
921000 pix
ne
Paměť
Podporované paměťové karty SDHC, SD
JPEG, RAW
Rozhraní
Konektory HDMI (mini), USB konektor
Ne
Ne
Podpora přímého tisku Ano
Ne
Záznam videa
Full HD (1920x1080) pix
60 sn./s
MOV
Barva
černá
Další parametry
Typ baterií Li-Ion akumulátor
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 10.6 cm
Výška výrobku 6.1 cm
Hloubka výrobku 3.0 cm
Hmotnost výrobku 0.3 kg
Rozměry balení
Šířka balení 16.0 cm
Výška balení 8.0 cm
Hloubka balení 8.0 cm
Hmotnost balení 0.7 kg

Příslušenství k tomuto produktu