Digitální fotoaparát Nikon Coolpix A300 černý

39% sleva
39%
Značka: Nikon , Kategorie: Pokročilé kompakty
Kód zboží: 1 441 720

Kompaktní fotoaparát, 20 Mpx, CCD snímač, 8x optický zoom, stabilizace obrazu, světelnost od f/3.7, LCD 6,7 cm, video HD 1280x720, Wi-Fi, SnapBridge, Li-Ion akumulátor

4 599 Kč

Ušetříte: 39 % = 1 822 Kč

Naše cena s DPH:

2 777

Na splátky od: 306 Kč / 10 splátek
Termíny doručení a vyzvednutí:
Není skladem

Zjistit dostupnost

Fotoaparát pro výjimečné okamžiky


Spousta z nás patří mezi rekreační fotografy, kteří chtějí zaznamenávat kouzelné okamžiky s rodinou a přáteli a upřednostní raději automatickou optimalizaci všech důležitých parametrů. Právě takové služby nám poskytne digitální fotoaparát Nikon Coolpix A300, který nepředpokládá předchozí studium ani znalosti. Svým intuitivním ovládáním je určen pro nejširší okruh uživatelů, aniž by ztrácel na schopnosti vytvářet okouzlující snímky.


Cesta k vykresleným detailům


Nezáleží na tom, jestli rádi fotíte v interiéru, venku, za pohybu či ve statické poloze. Nikon Coolpix A300 se automaticky přizpůsobí vnějším podmínkám a vám stačí, když pouze zacílíte na konkrétní scenérii a stisknete spoušť. O vysokou kvalitu výsledku se postará vynikající obrazový snímač CCD s rozlišením 20,1 milionu pixelů, který dokáže vytvářet brilantní snímky i za nízké hladiny osvětlení.Osminásobný optický zoom s možností rozšíření až na 16ti násobek vám otevírá svět zcela nových možností. Nejen že vzdálené objekty budete mít rázem jako na dlani, ale dokážete také umístit všechny přátele do jediného snímku nebo zaznamenávat podstatné i nepodstatné detaily z rodinných oslav. Výkonná optická redukce vibrací efektivně potlačuje chvění fotoaparátu a vy tak nemusíte považovat nehybnost za rozhodující pro tvorbu kvalitních snímků.


Ovládání pro technikou nepolíbené


Detailní a stabilizovaný obraz je jedna věc, kontrastní displej druhá. Ale co samotné ovládání? Automatická optimalizace je připravena rychle se přizpůsobit snímanému prostředí, což se týká jak volby motivovaných programů, tak zaostřování nebo zaznamenávání kouzelných scén na cestách v podobě panoramatických snímků.Díky mimořádné uživatelské přívětivosti se můžete těšit na ergonomicky perfektní tělo přístroje, nesoucí se ve štíhlém stylu. S tloušťkou sotva přesahující 20 mm a hmotností 119 gramů ani nepoznáte, že jej máte. Protože se lehce vejde prakticky do jakékoliv kapsy, můžete jej nosit všude s sebou a být neustále připraveni reagovat na nepředvídatelné.


LCD displej věrný skutečnosti


Fotoaparát Nikon Coolpix A300 nás překvapí mimořádně jasným a autentickým obrazem LCD displeje s úhlopříčkou 2,7 palce (6,7 cm), schopném rozlišit až 230 000 obrazových bodů. Nechybí antireflexní vrstva a možnost pohrát si s optimalizací kontrastu využitím pětistupňové regulace. Dokáže mnohé, i odhalit případné nedokonalosti.Internet, váš druhý svět


Díky Wi-Fi technologii pro vás nezůstává internet zemí zapovězenou a můžete například posílat fotografie e-mailem bez přihlašování do e-mailové schránky. Na to navazuje Bluetooth a funkce SnapBridge, s níž synchronizujete snímky se svým chytrým telefonem nebo tabletem a dle vlastního rozhodnutí ihned sdílíte. Spárování přináší i jiné výhody: ovládání fotoaparátu prostřednictvím telefonu, automatickou aktualizaci hodin a podobně. Bluetooth rovněž umožňuje pokochat se fotografiemi na velkoplošné obrazovce chytré TV.
Vylepšení pro dokonalé portréty


Již jste slyšeli o režimu Inteligentní portrét? Tato unikátní vychytávka dokáže rozpoznat úsměv fotografované osoby, což považuje za pokyn k pořízení snímku. Naopak kontrola mrknutí upozorní na expozici, v níž snímaná osoba mrkla, a tím pádem vyzve k opakování akce. Podpora autentických portrétů zahrnuje změkčení odstínů pleti, nebo naopak zvýraznění líčení v podobě očních stínů, řasenky nebo rtěnky. Problém nečiní ani následná tvorba fotografických koláží z již pořízených snímků.Vyhrajte si se svou kreativitou


Nikon Coolpix A300 podporuje vaše přirozené tvůrčí vlohy! Stačí jen vyzkoušet, co dokáže funkce Speciální efekty. Jeden z nich – Zrcadlo – si například s výsledným obrazem pohraje tak, že do snímku přidá zrcadlový obraz fotografovaného objektu. Jiný – Nostalgický sépiový efekt – vytváří zase retro snímky. Nechybí ani klasické efekty jako Rybí oko, Rychlé efekty, Malba nebo filtr typu Hvězda, který přidá ke světelným zdrojům na snímcích simulaci hvězdicového efektu.Coolpix A300 – foťák co vydrží


Přístroj ukládá snímky na klasické paměťové karty SD, SDHC a SDXC, avšak do kapacity 19 MB lze využít také interní paměť. Hlavním zdrojem energie je dobíjecí lithium-iontová baterie, která je schopna na jedno nabití vytvořit až 240 snímků, přičemž opětovná obnova sil zabere pouze 2 hodiny 40 minut. Nechybí vstup pro Hi-Speed USB s podporou přímého tisku (PictBridge), přičemž konektor přebírá i roli A/V výstupu.

Pořizujte vynikající snímky všech vašich akcí štíhlým a stylovým fotoaparátem COOLPIX A300.

Fotoaparát je dostatečně malý a lehký na to, aby se vešel do kapsy nebo brašny, takže budete vždy připraveni pořizovat snímky rodiny a přátel ve velkém měřítku objektivem NIKKOR s 8násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 16násobný1, a budete neustále připojeni ke svému chytrému zařízení s aplikací SnapBridge.

Obrazový snímač s 20,1 milionu pixelů zaručuje snímky s vysokým rozlišením, zatímco výkonná redukce vibrací (VR) potlačuje chvění fotoaparátu a zaručuje, že získáte pouze ostré snímky a plynulé HD videosekvence. S použitím režimu Inteligentní portrét získáte perfektní portrétní snímky a Automatická volba motivových programů za vás automaticky přizpůsobí nastavení fotoaparátu.

Zachyťte svůj svět stylově s fotoaparátem COOLPIX A300.

ELEGANTNÍ A KOMPAKTNÍ TĚLO
Štíhlý styl přináší eleganci a díky tloušťce přibližně 20,1 mm a hmotnosti okolo 119 g získáte kompaktní tělo fotoaparátu, které snadno vklouzne do kapsy nebo kabelky, takže si jej můžete vzít kdykoli na libovolné místo. Přístroj je dostupných v řadě jasných, stylových barev, dobře vypadá, padne perfektně vašemu životnímu stylu a hlavně pořizuje skvělé snímky s vysokým rozlišením a videosekvence.

SNAPBRIDGE
Funkce SnapBridge udržuje trvalé spojení mezi fotoaparátem a chytrým telefonem nebo tabletem, které má nízký příkon a poskytuje jednoduchou kontrolu nad vaším fotografickým životem. Nyní můžete synchronizovat snímky se svým chytrým zařízením během fotografování a ihned sdílet pořízené snímky v kvalitě společnosti Nikon. Rovněž můžete ovládat klíčové funkce fotoaparátu prostřednictvím telefonu, udržovat hodiny fotoaparátu i fotoaparát samotný trvale aktualizované a mnoho dalších věcí.

OBRAZOVÝ SNÍMAČ CCD S 20,1 MILIONU PIXELŮ
Fotoaparát nabízí vysoký počet pixelů v těle kompaktních rozměrů a obrazový snímač má vysokou účinnost k působení světla. Výsledkem jsou brilantní snímky i za nízké hladiny osvětlení – a ve vysokém rozlišení umožňujícím produkovat skvělé zvětšeniny.

OBJEKTIV NIKKOR S 8× OPTICKÝM ZOOMEM
Máte-li k dispozici kvalitní objektiv NIKKOR s 8násobným zoomem (který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 16násobný1) a širokým rozsahem obrazových úhlů odpovídajícím ohniskovým vzdálenostem 25 mm až 200 mm (ekvivalent u kinofilmu a formátu FX), otevírá se vám svět zcela nových možností. Můžete zachytit zábavné výrazy ve tvářích osob ve velkém měřítku, umístit všechny své přátele do skupinového snímku, zaznamenat každý detail rodinných oslav nebo zachytit unikátní detaily při cestování.

VÝKONNÁ REDUKCE VIBRACÍ (VR)
S výkonnou redukcí vibrací účinně potlačující chvění fotoaparátu pro získání vyšší stability jsou ostré snímky zaručeny i při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti objektivu. Při pořizování statických snímků poskytuje optická redukce vibrací účinek ekvivalentní použití o 3 EV kratšího času závěrky (podle standardů CIPA, při nejdelší ohniskové vzdálenosti objektivu).

SNADNÉ OVLÁDÁNÍ
Nechte fotoaparát pracovat za vás prostřednictvím automatických funkcí usnadňujících fotografování, jako je Automatická volba motivových programů, Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu a Panoráma s asistencí. Automatická volba motivových programů automaticky zvolí ideální režim podle snímacích podmínek a odpovídajícím způsobem optimalizuje nastavení fotoaparátu. Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu automaticky rychle zaostří, takže můžete ihned začít fotografovat. Panoráma s asistencí vám pomůže snadno zaznamenat působivé scény na cestách ve formě panoramatických snímků.

6,7CM/2,7˝ MONITOR LCD S 230 000 PIXELY
Pozorujte své objekty a motivy jasně na monitoru LCD, který umožňuje snadnou tvorbu kompozice snímků i videosekvencí. Díky antireflexní vrstvě a pětistupňové regulaci jasu vždy uvidíte jasný a brilantní obraz i na jasném slunečním světle.

DLOUHÁ VÝDRŽ BATERIE
Pokud cestujete nebo jste venku a fotografujete zábavu na rodinných oslavách, je dlouhá výdrž baterie důležitým parametrem, který zajistí, že nezmeškáte žádný památný okamžik. Díky výdrži přibližně 240 snímků na jedno nabití baterie můžete pokračovat ve fotografování vždy, když budete potřebovat.

PERFEKTNÍ PORTRÉTY SNADNO
Při použití režimu Inteligentní portrét během fotografování automaticky získáte kvalitní portrétní snímky. Kontrola mrknutí varuje v případě, kdy rozpozná mrknutí osoby při expozici, a Samospoušť detekující úsměv automaticky pořídí snímek v okamžiku, kdy rozpozná úsměv fotografované osoby. Pro změkčení odstínů pleti a přidání líčení, jako jsou Oční stíny, Řasenka a Rtěnka, můžete aplikovat na pořízené snímky efekty Vylepšení vzhledu. Zábavu vám poskytne rovněž funkce Koláž z autoportrétů, kdy fotoaparát pořídí sérii čtyř nebo devíti snímků po sobě a uloží je ve formě kombinované koláže. Všechny snímky použité funkcí Koláž z autoportrétů jsou uloženy rovněž jako samostatné snímky.

SPECIÁLNÍ EFEKTY A RYCHLÉ EFEKTY
Pořizované snímky lze snadno vylepšit pomocí funkce Speciální efekty – využít můžete například efekt Zrcadlo zobrazující na jediném snímku objekt a jeho zrcadlový obraz, efekt Selektivní barva přidávající jedinou živou barvu na jinak monochromatický snímek nebo Nostalgický sépiový efekt vytvářející snímky ve stylu retro. Při přehrávání můžete zcela změnit vzhled snímků pomocí funkce Rychlé efekty s nabídkou efektů, jako je Malba nebo Rybí oko, či upravit snímky pomocí efektu Filtr typu hvězda pro přidání hvězdicového efektu světelným zdrojům na snímcích.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Typ Kompaktní digitální fotoaparát
Počet efektivních pixelů 20,1 milionu (zpracování obrazu může počet efektivních pixelů snížit)
Obrazový snímač 11mm (1/2,3˝) obrazový snímač CCD; Celkový počet pixelů: cca 20,48 milionu
Objektiv Objektiv NIKKOR s 8× optickým zoomem
Ohnisková vzdálenost 4,5 až 36 mm (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 25 až 200 mm u kinofilmu a formátu FX)
Světelnost f/3,7 až 6,6
Konstrukce objektivu 8 čoček / 7 členů
Zvětšení Max. 4× (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 800 mm u kinofilmu a formátu FX)
Redukce vibrací Optická redukce vibrací (statické snímky); kombinovaná optická a elektronická redukce vibrací (videosekvence)
Automatické zaostřování Automatické zaostřování s detekcí kontrastu
Zaostřovací rozsah [W]: Cca 50 cm až nekonečno, [T]: Cca 1,5 m až nekonečno, Režim Makro: Cca 2 cm až nekonečno (při nastavení širokoúhlé ohniskové vzdálenosti) (všechny vzdálenosti měřeny od vrcholu přední čočky objektivu)
Režimy činnosti zaostřovacích polí Priorita ostření na obličej, střed, manuální volba 99 zaostřovacích polí, sledování objektu, zaostřování s vyhledáním hlavního objektu
Monitor 6,7 cm (2,7˝) úhlopříčka, monitor TFT LCD s cca 230 000 pixely, antireflexní vrstvou a pětistupňovou regulací jasu
Obrazové pole Cca 99 % obrazu horizontálně a vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)
Obrazové pole (režim přehrávání) Cca 99 % obrazu horizontálně a vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)
Ukládání dat – média Paměťové karty SD, SDHC, SDXC, interní paměť (cca 19 MB)
Systém souborů Kompatibilní se standardy DCF a Exif 2.3
Ukládání dat – formát souborů Statické snímky: JPEG, Videosekvence: AVI (kompatibilní s Motion JPEG)
Velikost obrazu (v pixelech) 20M (vysoká kvalita) [5 152 × 3 864 (jemná kvalita)], 20M [5 152 × 3 864], 10M [3 648 × 2 736], 4M [2 272 × 1 704], 2M [1 600 × 1 200], VGA [640 × 480], 16 : 9 (14M) [5 120 × 2 880], 1 : 1 [3 864 × 3 864]
Citlivost ISO ISO 80 až 1 600, ISO 3 200 (k dispozici při použití režimu Auto)
Měření expozice Matrix, Integrální měření se zdůrazněným středem (při použití digitálního zoomu s faktorem menším než 2×), Bodové měření (při použití digitálního zoomu s faktorem větším než 2×)
Řízení expozice Programová automatika a korekce expozice (-2 až +2 EV v krocích po 1/3 EV)
Typ závěrky Mechanická závěrka a elektronická závěrka CCD
Časy závěrky 1/1 500 až 1 s, 4 s (motivový program Ohňostroj)
Samospoušť 10 s, 2 s, 5 s (Samospoušť pro autoportrét)
Clona Elektromagneticky řízený filtr ND (-3 EV)
Rozsah clony 2 clony (f/3,7 a f/10,5 [W])
Vestavěný blesk Ano
Pracovní rozsah blesku (přibližný) [W]: 0,5 až 2,8 m, [T]: 1,5 m
Řízení záblesku TTL řízení záblesku s měřicími předzáblesky
USB Hi-Speed USB, podpora přímého tisku (PictBridge); konektor slouží rovněž jako A/V výstup (Volitelný videovýstup NTSC nebo PAL.)
Zvukový vstup Stereofonní konektor mini jack (průměr 3,5 mm; podpora napájení)
Zvukový výstup Stereofonní konektor mini jack (průměr 3,5 mm)
Standardy Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) IEEE 802.11b/g (standardní protokol bezdrátové sítě LAN)
Pracovní frekvence Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) 2 412 až 2 462 MHz (kanály 1 až 11)
Zabezpečení Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) Autentizace: Otevřený systém, WPA2-PSK
Standardy Bluetooth Specifikace Bluetooth verze 4.1
Podporované jazyky Arabština, bengálština, bulharština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, nizozemština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, maráthština, norština, perština, polština, portugalština (evropská a brazilská), rumunština, ruština, srbština, španělština, švédština, tamilština, telugština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština
Zdroje energie Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL19 (součást dodávky), síťový zdroj EH-62G (dostupný samostatně)
Doba nabíjení Cca 2 h a 40 min (při použití síťového zdroje/nabíječky EH-72P/EH-72PCH a zcela vybité baterie)
Výdrž baterie1 Cca 240 snímků při použití baterie EN-EL19
Skutečná výdrž baterie pro záznam videosekvencí2 Cca 45 min při použití baterie EN-EL191
Stativový závit 1/4˝ (ISO 1222)
Rozměry (Š × V × H) Cca 95,9 × 58 × 20,1 mm (bez výstupků)
Hmotnost Cca 119 g (včetně baterie a paměťové karty)
Provozní podmínky – teplota 0 °C až 40 °C
Provozní podmínky – vlhkost 85 % nebo méně (bez kondenzace)
Dodávané příslušenství Poutko, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL19, síťový zdroj/nabíječka EH-72P (Pokud byl fotoaparát zakoupen v zemi nebo oblasti vyžadující zásuvkový adaptér, je součástí dodávky rovněž zásuvkový adaptér. Provedení zásuvkového adaptéru závisí na zemi či regionu zakoupení.), kabel USB UC-E16

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
kompakt
Odolné provedení nemá
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla kov
Závit na stativ Ano
Snímací čip
CCD
20 Mpx
Objektiv
8 x
25 mm
200 mm
Ano
3.7 – 6.6
Režimy a funkce
1.1 sn./s
Displej a hledáček
bez hledáčku
6.7 cm
230000 pix
Ne
Rozhraní
Ne
Ano
Záznam videa
HD (1280x720) pix
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Barva
černá
Další parametry
Li-Ion akumulátor
Rozměry výrobku
Hmotnost výrobku 0.3 kg
Rozměry balení
Šířka balení 15.5 cm
Výška balení 7.0 cm
Hloubka balení 13.8 cm
Hmotnost balení 0.5 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu