Digitální fotoaparát Nikon Coolpix L340 černý

Značka: Nikon , Kategorie: Pokročilé kompakty
Kód zboží: NIKCOOLPIXL340B

Kompaktní fotoaparát, 20 Mpx, CCD snímač, 28x optický zoom, stabilizace obrazu, světelnost objektivu f3,1 - 5,9, LCD 7.5cm, video HD (1280x720), AA

Zjistit dostupnost

Inteligentní fotoaparát s mnoha možnostmi


Při výběru fotoaparátu máte obrovské pole možností. Stačí si ujasnit, jaké jsou vaše požadavky, co budete fotit, zkrátka nakolik fotoaparát využijete. Digitální fotoaparát Nikon Coolpix L340 nabízí ohniskovou vzdálenost od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv, a to stále při kompaktních rozměrech. Vedle robustního a propracovaného těla oceníme okamžitou připravenost k akci a schopnost automaticky vyvážit expozici na základě snímané scény.

Přiblížení s vysokým rozlišením


Fotografujete rádi vzdálené objekty? Nebo ze snímků vytváříte rozměrnější obrázky plakátového typu? S pomocí 28násobného optického zoomu objektivu NIKKOR to zvládnete s přehledem. Ohnisková vzdálenost od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv nezná překážek, ať již fotíte rodinnou zábavu, krajinu nebo pořizujete snímky večerního města. Ideální zaostření s ostrými a brilantními detaily zajišťuje obrazový snímač CCD s rozlišením 20 milionů pixelů.

Nestačí vám parametry daného zoomu? Ani zde možnosti fotoaparátu Nikon Coolpix L340 nekončí. Disponuje totiž funkcí Dynamic Fine Zoom1 s potenciálem zoomového rozšíření až na 56násobný, s nímž se stávají vykreslenější i detaily ve výrazech lidských tváří nebo vzdálenější objekty.

Přes na první pohled robustnější tvar ve srovnání s jinými kompakty se přístroj výborně drží a logicky rozmístěné ovládací prvky zaručují intuitivní práci. Pakliže chcete místo pořizování snímků sem tam něco natočit na video formát, učiníte tak stiskem jediného tlačítka.

Videa s přesnou kontrolou na LCD


Láká vás zabývat se filmováním a tvorbou zábavných videosnímků hlouběji? Vězte, že fotoaparát Nikon Coolpix L340 vás nenechá na holičkách. Po stisknutí tlačítka přechodu na filmový režim zvládnete vytvářet videosnímky v HD rozlišení (1280 x 720 bodů), přičemž jejich kvalitu si můžete před dalším zpracováním průběžně kontrolovat na 7,5cm (3palcovém) TFT LCD displeji s rozlišením 460 000 bodů. Pro lepší viditelnost je displej vybaven antireflexní vrstvou a pětistupňovou regulací jasu.

Technologie pro podporu stability


Snadno uchopitelný grip pro stabilní držení a výkonná optická redukce vibrací (VR) předchází nežádoucím účinkům způsobeným chvěním fotoaparátu. Nemusíte nic řešit, nic nastavovat. Přístroj se o optimální zaostření postará sám, s podporou technologie EXPEED C2, zajišťující okamžitou odezvu a vysokou citlivost ISO. Jejím posláním není nic jiného, než zajistit výjimečnou kvalitu obrazu.

Cesta k dlouhé výdrži a konektivita


Fotoaparát Nikon Coolpix L340 pracuje na klasické tužkové baterie AA, charakteristické svou snadnou dosažitelností. Při použití alkalických baterií zvládnete pořídit přibližně 370 snímků, sáhnete-li po lithiových, navýšíte jejich počet až na 960. Data se ukládají na paměťové karty SD, SDHC a SDXC, případně do interní paměti s kapacitou 43 MB. Využívat můžete i cloudovou službu Nikon Image Space s podporou 20GB úložného prostoru na internetu.

Pokud chcete připojit externí zařízení, využít můžete Hi-Speed USB, A/V výstup, pro podporu přímého tisku bez časové prodlevy máte k dispozici funkci PictBridge. Obsahem balení jsou alkalické tužkové baterie, krytka objektivu, kabel USB, poutko a pouzdro. Coolpix L340 je ideální volba pro příležitostné fotografy a ideální start pro ty, co s focením začínají.

Hledáte fotoaparát klasického stylu, který vám nabídne ohniskové vzdálenosti od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv při kompaktních rozměrech? COOLPIX L340 s 20 miliony pixelů vás přenese do středu každé akce pomocí objektivu s 28násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom1 dále rozšířit až na 56násobný, a nabízí ještě mnohem více.

Výkonná redukce vibrací uchovává stabilní obraz pro brilantní snímky a plynulé HD videosekvence a snadno uchopitelný grip dále minimalizuje chvění fotoaparátu. Automatická volba motivových programů usnadňuje ovládání fotoaparátu optimalizací všech nastavení, takže se můžete plně soustředit na tvorbu kompozice snímků prostřednictvím velkého 7,5cm/3˝ monitoru LCD s 460 000 pixely.

S fotoaparátem COOLPIX L340 můžete bez námahy zaznamenávat svůj život na vysoce kvalitních snímcích.

Objektiv NIKKOR s 28× optickým zoomem
S pomocí 28násobného optického zoomu – který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom1 dále rozšířit až na 56násobný – vždy zachytíte zajímavé výrazy ve tvářích osob i vzdálené akce a máte k dispozici ohniskové vzdálenosti 22,5–630 mm.

Snadné ovládání
Komfortní grip a jednoduše rozmístěné ovládací prvky zaručují přirozenou a intuitivní práci s fotoaparátem. Na záznam videosekvencí lze ze statických snímků přepnout stisknutím samostatného tlačítka.

Obrazový snímač CCD s 20 miliony pixelů
Citlivý obrazový snímač produkuje snímky s ostrými a brilantními detaily, které jsou ideální pro zvětšování a tisk ve velikosti plakátů a které budete rádi sdílet s ostatními.

Velký rozsah ohniskových vzdáleností
Se zoomem poskytujícím ohniskové vzdálenosti od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv budete vždy v blízkosti každé akce bez ohledu na to, jestli budete fotografovat rodinnou zábavu nebo zajímavé události či oslavy.

Výkonná redukce vibrací (VR)
Optická redukce vibrací potlačuje účinky chvění fotoaparátu a snadno uchopitelný grip posiluje stabilní držení fotoaparátu ve všech situacích. Vaše snímky proto budou vždy ostré a videosekvence plynulé, s minimem rozmazání.

HD videosekvence
Nemusíte pořizovat jen statické snímky – zaznamenejte také videosekvence chvil strávených s přáteli! Samostatné tlačítko záznamu videosekvence umožňuje snadno přepínat mezi pořizováním statických snímků a záznamem HD videosekvencí (720p).

Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu: Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu za vás přesně lokalizuje fotografovaný objekt a provede jeho automatické zaostření. Máte tak za všech okolností záruku ostrých a brilantních snímků.

Automatická volba motivových programů: Při použití této možnosti za vás fotoaparát provede všechnu práci. Automaticky vyhodnotí fotografovaný objekt a snímací situaci a následně provede optimalizaci potřebných nastavení pro dosažení nejlepších možných výsledků.

7,5cm/3˝ monitor LCD s 460 000 pixely: Velký monitor s brilantním obrazem je vybaven antireflexní vrstvou pro vynikající viditelnost obrazu při tvorbě kompozice snímků a přehrávání za všech okolností.

Tužkové baterie AA: Fotoaparát je napájen pomocí tužkových baterií AA, které jsou snadno dostupné všude na světě. Díky tomu nebudete mít bez ohledu na místo vaší dovolené nikdy starosti s nedostupností zdroje energie pro fotoaparát.

EXPEED C2: Rychlý a výkonný systém zpracování obrazu Nikon nabízí okamžitou odezvu a vysokou citlivost ISO pro snímky s výjimečnou kvalitou obrazu.

NIKON IMAGE SPACE: Cloudová služba NIKON IMAGE SPACE pro ukládání a sdílení snímků nabízí všem uživatelům výrobků Nikon zdarma 20 GB úložného prostoru online.

Obsah balení

  • Fotoaparát
  • Alkalické tužkové baterie LR6/L40 (velikost AA) (4 ks)
  • Krytka objektivu LC-CP25 (s lankem)
  • Kabel USB UC-E16
  • Poutko

Specifikace

Typ Kompaktní digitální fotoaparát
Počet efektivních pixelů 20,2 milionu (zpracování obrazu může počet efektivních pixelů snížit)
Obrazový snímač 11mm (1/2,3˝) obrazový snímač CCD; Celkový počet pixelů: cca 20,48 milionu
Objektiv Objektiv NIKKOR s 28× optickým zoomem
Ohnisková vzdálenost 4–112 mm (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 22,5–630 mm u kinofilmu)
Světelnost f/3,1–5,9
Konstrukce objektivu 12 čoček/9 členů (1 optický člen ze skel ED)
Zvětšení Max. 4× (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností cca 2 520 mm u kinofilmu)
Redukce vibrací Optická redukce vibrací
Automatické zaostřování Automatické zaostřování s detekcí kontrastu
Zaostřovací rozsah [W]: cca 50 cm až nekonečno, [T]: cca 1,5 m až nekonečno, Režim makro: cca 1 cm (při nastavení střední ohniskové vzdálenosti) až nekonečno. (Všechny vzdálenosti měřeny od vrcholu přední čočky objektivu.)
Režimy činnosti zaostřovacích polí Střední zaostřovací pole, detekce tváří, zaostřování s vyhledáním hlavního objektu
Monitor 7,5 cm (3˝) úhlopříčka. Monitor TFT LCD s cca 460 000 pixely, antireflexní vrstvou a pětistupňovou regulací jasu.
Obrazové pole Cca 99 % obrazu horizontálně a vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)
Obrazové pole (režim přehrávání) Cca 100 % obrazu horizontálně a vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)
Ukládání dat – média Paměťové karty SD, SDHC, SDXC; interní paměť (cca 43 MB)
Systém souborů Kompatibilní se standardy DCF a Exif 2.3
Ukládání dat – formát souborů Statické snímky: JPEG, Videosekvence: MOV (video: H.264/MPEG-4 AVC, audio: monofonní PCM)
Velikost obrazu (v pixelech) 20M (vysoká kvalita) [5 152 × 3 864 (jemná kvalita)], 20M [5 152 × 3 864], 10M [3 648 × 2 736], 4M [2 272 × 1 704], 2M [1 600 × 1 200], VGA [640 × 480], 16 : 9 [5 120 × 2 880], 1 : 1 [3 864 × 3 864]
Citlivost ISO ISO 80–1 600
Měření expozice Matrix, Integrální měření se zdůrazněným středem (při použití digitálního zoomu s faktorem menším než 2×), Bodové měření (při použití digitálního zoomu s faktorem větším než 2×)
Řízení expozice Programová automatika a korekce expozice (–2 až +2 EV v krocích po 1/3 EV)
Typ závěrky Kombinovaná mechanická a CCD závěrka
Časy závěrky 1/1 500–1 s, 4 s (motivový program Ohňostroj)
Samospoušť 10 s
Clona Elektronicky řízený filtr ND (–3,3 EV)
Rozsah clony 2 clony (f/3,1 a f/9,9 [W])
Vestavěný blesk Ano
Pracovní rozsah blesku (přibližný) [W]: 0,5–4,7 m, [T]: 1,5–2,4 m
Řízení záblesku TTL řízení záblesku s měřicími předzáblesky
USB Hi-Speed USB, podpora přímého tisku (PictBridge); konektor slouží rovněž jako A/V výstup (Volitelný videovýstup NTSC nebo PAL.)
Podporované jazyky Arabština, bengálština, bulharština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, maráthština, norština, perština, polština, portugalština (evropská a brazilská), rumunština, ruština, srbština, španělština, švédština, tamilština, telugština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština
Zdroje energie Čtyři alkalické tužkové baterie LR6/L40 AA, čtyři lithiové tužkové baterie FR6/L91 AA; čtyři dobíjecí nikl-metal hydridové tužkové baterie EN-MH2 AA (dostupné samostatně), síťový zdroj EH-67 (dostupný samostatně)
Výdrž baterie1 Cca 370 snímků při použití alkalických baterií, cca 960 snímků při použití lithiových baterií, cca 600 snímků při použití baterií EN-MH2
Skutečná výdrž baterie pro záznam videosekvencí2 Cca 2 h 5 min při použití alkalických baterií, cca 5 h 40 min při použití lithiových baterií, cca 3 h 40 min při použití baterií EN-MH2
Stativový závit 1/4˝ (ISO 1222)
Rozměry (Š × V × H) Cca 111,1 × 76,3 × 83,3 mm (bez výstupků)
Hmotnost Cca 430 g (včetně baterií a paměťové karty)
Provozní podmínky – teplota 0–40 °C
Provozní podmínky – vlhkost 85 % nebo méně (bez kondenzace)

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
kompakt
Snímací čip
CCD
20 Mpx
Objektiv
28 x
22.5 mm
630 mm
Ano
3.1 – 5.9
Displej a hledáček
7.5 cm
460000 pix
Ne
Záznam videa
HD (1280x720)
Barva
černá
Další parametry
Typ baterií AA
Rozměry výrobku
Hmotnost výrobku 0.3 kg
Rozměry balení
Šířka balení 15.2 cm
Výška balení 10.6 cm
Hloubka balení 18.4 cm
Hmotnost balení 0.7 kg
Více informací Méně informací