Digitální fotoaparát Nikon Coolpix L620 červený

18Mpix CMOS snímač, 14x optický zoom, stabilizace obrazu, světelnost objektivu f3,3 - 5,9, video Full HD (1920x1080), R6

Zjistit dostupnost

Obecné informace
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu
Digitální fotoaparáty můžeme podle konstrukce rozdělit na kompaktní, kompaktní s výměnným objektivem, zrcadlovky (DSLR) a elektronické (nepravé) zrcadlovky (SLR-like).
kompakt
Snímací čip
Druh snímače
Druh snímače
Snímač (snímací čip) snímá požadovaný obraz a tvoří nejdůležitější prvek fotoaparátu. Pro představu vypadá jako destička s miliony snímacími body (pixely), které zaznamenávají intenzitu světla a další obrazové informace. Tyto informace pak dále zasílá do procesoru.
CMOS
Rozlišení (foto)
Rozlišení (foto)
Je počet obrazových bodů, ze kterých je tvořena výsledná fotografie. Ovlivňuje kvalitu a rozměr snímku při tisku. Obecně platí - čím větší rozlišení, tím lepší kvalita snímku a větší rozměr vytištěné fotografie.
18 Mpix
Objektiv
Optický zoom
Optický zoom
Zoom objektivu přibližuje při snímaní vzdálené předměty, je to umožněno přeskupením čoček objektivu a změnou ohniskové vzdálenosti. Čím více přibližujeme, tím více snižujeme světelnost.
14 x
Digitální zoom
Digitální zoom
Zoom je jeden z parametrů objektivu, jež značí schopnost objektivu přibližovat. Zoom lze též nahrazovat digitálně na úkor kvality obrazu. Přeneseně se také slovem zoom nazývají objektivy s proměnnou ohniskovou vzdáleností (jinak též transfokátor, pankratický objektiv). Pomocí jediného objektivu lze přecházet např. ze širokoúhlého snímku na snímek teleobjektivem. Zoom je charakterizován jako poměr nejdelší možné ohniskové vzdálenosti objektivu ku té nejkratší možné.

Digitální zoom - jedná se o výpočet provedený fotoaparátem nebo programem na úpravu fotografií za použití algoritmů, které se snaží omezovat snížení kvality obrazu. Vždy to je ale metoda ztrátová, proto jí kvalitní přístroje nedisponují.
2 x
Min. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu) 25 mm
Max. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu) 350 mm
Optický stabilizátor
Optický stabilizátor
Je mechanismus použitý v digitálních fotoaparátech a videokamerách, který stabilizuje nahrávaný obraz.
Ano
Světelnost objektivu (f)
Světelnost objektivu (f)
Světelnost objektivu je vyjádření kolik světla je objektiv schopný využít při fotografování pro vykreslení foceného objektu.
3,3 - 5,9
Displej a hledáček
Typ hledáčku elektronický
Rozlišení LCD
Rozlišení LCD
Vyjadřeje rozlišení zadního displeje přístroje
460000 pix
Polohovatelný displej
Polohovatelný displej
Umožňují natočení, vyklopení zadního displeje, tak aby jste stále měli přehled o tom co fotíte, ikdyž například máte fotoaparát nad úrovní očí.
ne
Paměť
Podporované paměťové karty SD, SDHC
Interní paměť 83 MB
Záznam videa
Max.rozliš.videa
Max.rozliš.videa
Je to vyjádření počtu obrazových bodů, ze kterých je tvořen jeden snímek videosekvence. Oblivňuje kvalitu videa při jeho přehrávání či editaci.
Full HD (1920x1080) pix
Barva
Barva
Barva
Vyjadřuje barvu výrobku, barvu uvádíme podle toho, která barva na výrobku převládá a je dominantní.
červená
Další parametry
Typ baterií AA
Rozměry
Šířka výrobku 10.8 cm
Výška výrobku 6.9 cm
Hloubka výrobku 3.4 cm
Hmotnost výrobku 0.5 kg
Šířka balení 14.0 cm
Výška balení 13.0 cm
Hloubka balení 9.0 cm
Hmotnost balení 0.5 kg

Pořízení výjimečných snímků nebylo nikdy snazší než s fotoaparátem COOLPIX L620 s 18 miliony pixelů. Stylová jednoduchost přístroje nabízí ergonomické držení a snadné ovládání bez ovlivnění vysoké výkonnosti. Objektiv s 14× optickým zoomem vás přenese do srdce akce, takže můžete za všech okolností zachytit magické okamžiky v životě na ostrých a brilantních snímcích s vysokou úrovní detailů.

Snadný auto režim a 18 motivových programů přitom umožňuje zvolit naprosto přesné nastavení bez ohledu na fotografovanou akci. Záznam Full HD videosekvencí včetně stereofonního zvuku a možnosti použití optického zoomu je zárukou tvorby živých vzpomínek na prožité události.

Napájení přístroje zprostředkovávají dvě tužkové baterie AA a fotoaparát je tak ideální pro prázdninové fotografování i domácí oslavy. Rozjasněte svůj život a pořiďte si fotoaparát, který umožňuje bez námahy získat skvělé snímky – COOLPIX L620.

Hlavní rysy

Objektiv NIKKOR s 14× optickým zoomem
Objektiv nabízí velký rozsah ohniskových vzdáleností začínající širokoúhlým objektivem (25–350 mm) a režim Makro od cca 1 cm pro snadné zachycení všech akcí.

Obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 18 miliony pixelů
Obrazový snímač CMOS s takto vysokou citlivostí a 18 miliony pixelů je zárukou vysoké kvality obrazu v libovolných světelných podmínkách – i za nízké hladiny osvětlení.

18 motivových programů
Nastavení fotoaparátu lze snadno automaticky optimalizovat výběrem vhodného motivového programu nebo lze fotoaparátu ponechat plnou kontrolu nad nastavením a využít automatickou volbu motivových programů v režimu Snadný auto režim.

Ergonomické provedení
Štíhlý oblý design přístroje je vybaven novým gripem pro zvýšenou stabilitu a umožňuje komfortní držení a snadné ovládání, které jsou podmínkou získání dobrých výsledků.

Monitor LCD s technologií Clear Color Display
Na 7,5cm/3“ monitoru LCD s antireflexní vrstvou, regulací jasu, technologií Clear Color Display a 460 000 pixely vidíte přesně to, co fotografujete.

Videosekvence Full HD
Díky videosekvencím ve formátu 1080/50i se stereofonním zvukem a možností použití optického zoomu zaznamenáte všechny důležité životní okamžiky. Přepnutí mezi pořizováním jednotlivých snímků a záznamem videosekvencí se snadno provede stisknutím tlačítka záznamu videosekvence.

Redukce rozmazání snímků
Vysoká citlivost ISO (125–3200), detekce pohybu a technologie kombinující po sobě pořízené snímky společně přispívají k ostřejším snímkům, zatímco optická redukce vibrací (VR) potlačuje účinky chvění fotoaparátu.

Kreativní filtry a efekty
Fotoaparát nabízí 8 filtrů včetně efektu dětského fotoaparátu a filtru rybí oko, a různé další speciální efekty (jako monochromatické snímky nebo nostalgický sépiový efekt) pro zvýšení působivosti snímků.

Kombinace po sobě pořízených snímků: Při použití motivových programů Noční portrét a Noční krajina fotoaparát kombinuje po sobě pořízené snímky pro dosažení minimální úrovně šumu, minimálního rozmazání snímků a perfektní expozice za nízké hladiny osvětlení.

Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu: Rychlé a přesné automatické zaostřování fotoaparátu, které automaticky rozpozná a zaostří fotografovaný objekt a zajistí vysokou brilanci snímků i při fotografování pohyblivých objektů.

Režim Makro: Režim pro fotografování z malých vzdáleností a získání osobně působících snímků, který umožňuje fotografovat již ze vzdálenosti 1 cm a je ideální pro rodinné snímky zblízka a makrosnímky v přírodě.

Jednoduché panoráma 360 °/180 °: Záruka perfektního zachycení těch nejúžasnějších krajin. Pro tvorbu inspirujících a dynamických panoramatických snímků stačí jen svisle nebo vodorovně panorámovat fotoaparátem.

Tužkové baterie AA: S tímto fotoaparátem se nemusíte nikdy starat o nabíjení, protože je napájen pomocí dvou tužkových baterií AA – ideálních pro cestování a snadno nahraditelných doma.

Kompatibilita s technologií Eye-Fi: Použijete-li paměťovou kartu Eye-Fi umožňující bezdrátový přenos dat, snímky se automaticky přenesou do vašeho počítače nebo na on-line službu pro ukládání snímků, jako je Nikon Image Space.

EXPEED C2: Rychlý a výkonný systém zpracování obrazu Nikon, který zaručuje vysokou rychlost zpracování dat, vysokou citlivost ISO a výjimečnou kvalitu obrazu.

Specifikace

Název výrobku COOLPIX L620
Typ Kompaktní digitální fotoaparát
Počet efektivních pixelů 18,1 milionů
Obrazový snímač 11mm (1/2,3“) obrazový snímač CMOS; celkem cca 18,91 milionů pixelů
Objektiv Objektiv NIKKOR s 14× optickým zoomem
Ohnisková vzdálenost 4,5–63 mm (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 25–350 mm na kinofilmovém fotoaparátu nebo digitálním fotoaparátu formátu FX)
Světelnost f/3,3–5,9
Konstrukce objektivu 11 čoček/10 členů (2 optické členy ze skel ED)
Zvětšení digitálního zoomu Max. 2× (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností cca 700 mm na kinofilmovém fotoaparátu nebo digitálním fotoaparátu formátu FX)
Redukce vibrací Optická
Redukce pohybové neostrosti Detekce pohybu (statické snímky)
Automatické zaostřování (AF) Automatické zaostřování s detekcí kontrastu
Rozsah zaostření [W]: cca 50 cm až nekonečno, [T]: cca 1 m až nekonečno; Režim Makro: cca 1 cm až nekonečno (v širokoúhlé pozici zoomu oproti trojúhelníkové značce); (všechny vzdálenosti měřeny od vrcholu přední čočky objektivu)
Volba zaostřovacích polí Střední, detekce tváří, zaostřování s vyhledáním hlavního objektu
Monitor 7,5cm (3“) monitor TFT LCD s cca 460 000 pixely, antireflexní vrstvou a pětistupňovou regulací jasu
Obrazové pole (režim fotografování) Cca 96 % obrazu horizontálně a 96 % obrazu vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)
Obrazové pole (režim přehrávání) Cca 96 % obrazu horizontálně a 96 % obrazu vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)
Paměťová média Interní paměť (cca 83 MB), paměťové karty SD/SDHC/SDXC
Systém souborů Kompatibilní se standardy DCF, Exif 2.3 a DPOF
Formáty souborů Statické snímky: JPEG; Zvukové soubory (zvukové poznámky): WAV; Videosekvence: MOV (Obraz: H.264/MPEG-4 AVC, Zvuk: stereofonní LPCM)
Velikost obrazu (v pixelech) 18M (vysoká kvalita) [4896 × 3672 (jemná kvalita)]; 18M [4896 × 3672]; 8M [3264 × 2448]; 4M [2272 × 1704]; 2M [1600 × 1200]; VGA [640 × 480]; 16 : 9 [4896 × 2754]; 1 : 1 [3672 × 3672]
Provozní režimy Snadný auto režim, Motivové programy (Portrét, Krajina, Sporty, Noční portrét, Párty/interiér, Pláž, Sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Jídlo, Muzeum, Ohňostroj, Černobílá reprodukce, Protisvětlo, Jednoduché panoráma, Portrét zvířat), Speciální efekty, Inteligentní portrét, Auto
Sériové snímání Jednotlivé snímky (výchozí nastavení), Sériové snímání R (frekvence sériového snímání je přibližně 10 obr./s a maximální počet pořízených snímků je přibližně 6), Sériové snímání P (frekvence sériového snímání je přibližně 2 obr./s a maximální počet pořízených snímků je přibližně 6), Sériové snímání R: 120 obr./s (frekvence sériového snímání je přibližně 120 obr./s a maximální počet pořízených snímků je přibližně 50), Sériové snímání R: 60 obr./s (frekvence sériového snímání je přibližně 60 obr./s a maximální počet pořízených snímků je přibližně 25), BSS (funkce výběru nejlepšího snímku), Mozaika 16 snímků
Videosekvence 1080 (jemná kvalita)/30p (výchozí nastavení): 1920 × 1080 (vysoká kvalita)/16 : 9, 1080 (jemná kvalita)/25p (výchozí nastavení): 1920 × 1080 (vysoká kvalita)/16 : 9, 1080/30p: 1920 × 1080/16 : 9, 1080/25p: 1920 × 1080/16 : 9, 1080/60i: 1920 × 1080/16 : 9, 1080/50i: 1920 × 1080/16 : 9, 720/30p: 1280 × 720/16 : 9, 720/25p: 1280 × 720/16 : 9, iFrame 540/30p: 960 × 540/16 : 9, iFrame 540/25p: 960 × 540/16 : 9, 480/30p: 640 × 480/4 : 3, 480/25p: 640 × 480/4 : 3, HS 720/2×: 1280 × 720/16 : 9, HS 1080/0,5×: 1920 × 1080/16 : 9
Citlivost ISO (standardní výstupní citlivost) ISO 125–1600; ISO 3200 (k dispozici při použití režimu Auto)
Metody měření expozice Matrix, Integrální měření se zdůrazněným středem (při použití digitálního zoomu s faktorem menším než 2×), Bodové měření (při použití digitálního zoomu s faktorem 2×)
Řízení expozice Programová automatika a korekce expozice (-2 až +2 EV v krocích po 1/3 EV)
Závěrka Mechanická závěrka a elektronická závěrka CMOS
Časy závěrky 1/1600–1 s; 1/4000 s (nejkratší čas závěrky během rychlého sériového snímání); 4 s (motivový program Ohňostroj)
Clona Elektronicky řízený filtr ND (-2 EV)
Rozsah clony 2 clony (f/3,3 a f/6,6 [W])
Samospoušť Cca 10 s
Pracovní rozsah blesku (přibližný) (Citlivost ISO: Automaticky) [W]: 0,5–5 m; [T]: 1–3 m
Řízení záblesku TTL řízení záblesku s měřicími předzáblesky
Rozhraní Hi-Speed USB
Komunikační protokoly pro přenos dat MTP, PTP
Videovýstup Volitelně NTSC a PAL
Výstup HDMI Volitelné režimy Automaticky, 480p, 720p a 1080i
Vstupní/výstupní konektory A/V výstup; digitální vstup/výstup (USB); mikrokonektor HDMI (Typ D) (výstup HDMI)
Podporované jazyky Arabština, bengálština, bulharština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, maráthština, norština, perština, polština, portugalština (evropská a brazilská), rumunština, ruština, srbština, španělština, švédština, tamilština, telugština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština
Zdroje energie Dvě alkalické tužkové baterie LR6/L40 (AA); dvě lithiové tužkové baterie FR6/L91 (AA); dvě dobíjecí nikl-metal hydridové tužkové baterie EN-MH2 (dostupné samostatně); síťový zdroj EH-65A (dostupný samostatně)
Výdrž baterií1 Statické snímky: cca 150 snímků při použití alkalických baterií, cca 660 snímků při použití lithiových baterií, cca 410 snímků při použití baterií EN-MH2; Záznam videosekvencí (aktuální výdrž baterií pro záznam) 2: cca 10 min při použití alkalických baterií, cca 1 h 25 min při použití lithiových baterií, cca 55 min při použití baterií EN-MH2
Stativový závit 1/4“ (ISO 1222)
Rozměry (Š × V × H) Cca 108,3 × 68,7 × 34,1 mm (bez výstupků)
Hmotnost Cca 237 g (včetně baterií a paměťové karty SD)
Teplota 0 °C–40 °C
Vlhkost 85 % nebo méně (bez kondenzace)
Dodávané příslušenství Poutko, dvě alkalické tužkové baterie LR6/L40 (AA), kabel USB UC-E16, disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2, disk CD-ROM s návodem k použití
Volitelné příslušenství Síťový zdroj EH-65A, A/V kabel EG-CP16, popruh AN-CP23, nabíječka baterií MH-72 (včetně dvou dobíjecích nikl-metal hydridových baterií EN-MH2), nabíječka baterií MH-73 (včetně čtyř dobíjecích nikl-metal hydridových baterií EN-MH2), dobíjecí nikl-metal hydridové baterie EN-MH2-B2 (sada dvou baterií EN-MH2)

Akce Velké spotřebiče Vestavné spotřebiče Malé spotřebiče TV, Audio, Video Počítače Foto, kamery Mobily, GPS Příslušenství
Dílna, zahrada Dům, domácnost Chovatelské potřeby Sport, outdoor Hračky, Lego, Škola Péče o dítě Parfémy
Telefonické objednávky 575 500 500
Košík 0 ks za 0 Kč