Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P340 bílý

Značka: Nikon , Kategorie: Pokročilé kompakty
Kód zboží: 1 182 978

12Mpix CMOS snímač, 5x optický zoom,světelnost objektivu f1,8 - 5,6, video Full HD (1920x1080), Li-Ion akumulátor

Zjistit dostupnost

Přehled


Vyjádřete své tvůrčí vize ve vysoké kvalitě prostřednictvím rychlého fotoaparátu COOLPIX P340 s 12 miliony pixelů. Světelný objektiv s 5× optickým zoomem nabízí vysokou světelnost f/1,8 při nastavení nejkratší ohniskové vzdálenosti a podporuje 14,9mm (1/1,7“) obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod, díky čemuž vždy pořídíte působivé snímky.


Vestavěné připojení Wi-Fi umožňuje snadné sdílení snímků a použití chytrého zařízení1 jako dálkového ovládání fotoaparátu, zatímco funkční krycí prstenec objektivu přináší rychlý přístup k nejrůznějším nastavením, jako je např. manuální zaostřování, čas závěrky nebo citlivost ISO.


Aktivní redukce vibrací zajišťuje stabilitu a inteligentní algoritmus automatického zaostřování je vysoce účinný i za nízké hladiny osvětlení. Snímky ve formátu RAW můžete zpracovávat přímo ve fotoaparátu a zobrazovat je na 7,5cm/3“ monitoru RGBW s 921 000 pixely.


Fotoaparát COOLPIX P340 nabízí vynikající výkon, nyní navíc s bleskovou odezvou.


Hlavní rysyObjektiv NIKKOR s 5× optickým zoomemSvětelný objektiv se zoomem 24–120 mm nabízí vysokou světelnost f/1,8 při nastavení nejkratší ohniskové vzdálenosti a jeho 5násobný optický zoom lze rozšířit na 10násobný Dynamic Fine Zoom1.


Obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 12 miliony pixelůVelký 14,9mm (1/1,7“) a vysoce citlivý obrazový snímač zachycuje ostré snímky i za nízké hladiny osvětlení, což je ideální ke kreativnímu fotografování městských nočních panoramat.


Vestavěné připojení Wi-FiPořídit dokonalý snímek je snadné, protože připojení Wi-Fi vám umožňuje používat chytré zařízení2 jako dálkové ovládání, díky čemuž můžete prozkoumávat své tvůrčí možnosti.


Funkční krycí prstenec objektivuMultifunkční krycí prstenec objektivu poskytuje přímý přístup (bez nutnosti použít menu) ke klíčovým nastavením, jako jsou citlivost ISO, clona nebo čas závěrky, kterými rychle dosáhnete optimalizace snímku.


Inteligentní algoritmus automatického zaostřováníOptimalizovaná činnost automatického zaostřování nabízí vysoce rychlé automatické zaostřování a lepší zaostřování za nízké hladiny osvětlení, abyste mohli pořizovat ostré snímky v jakýchkoli světelných podmínkách.


Zvýraznění obrysů zaostřených objektůPři manuálním zaostřování se obrysy zaostřené oblasti zvýrazní bílou barvou, abyste je mohli snadno pozorovat na monitoru a upravit intenzitu pro jemné detaily.


Snímky ve formátu RAW (NRW)Jsou podporována data snímku RAW (NRW), což vám umožňuje maximální využití potenciálu obrazového snímače. Snímky také můžete zpracovávat a upravovat přímo ve fotoaparátu.


Provádění několika operací současněDíky možnosti provádění několika operací současně nyní můžete pořídit druhý snímek, zatímco se zpracovává ten první, což výrazně zkracuje dobu čekání – zejména při fotografování ve formátu RAW.


7,5cm/3“ monitor RGBW s 921 000 pixely: můžete snadno fotografovat a výsledné snímky si bez problémů prohlížet za jakéhokoli osvětlení na velkém energeticky účinném monitoru s antireflexní vrstvou a různými možnostmi nastavení jasu.


Vysoká citlivost ISO: rozsah citlivostí ISO (80–6400), který lze zvýšit až na nastavení Hi 1 (ekvivalent 12 800) (a ISO 25 600 v monochromatickém režimu), umožňuje dosáhnout kratších časů závěrky pro snímky s vysokou úrovní detailů a nízkým šumem při fotografování za nízké hladiny osvětlení.


Uživatelsky přizpůsobitelné funkční tlačítko (Fn): často používané funkce můžete přiřadit tlačítku Fn, čímž získáte rychlý přístup k nastavením, jako jsou sériové snímání, citlivost ISO, režimy činnosti zaostřovacích polí, vyvážení bílé barvy nebo měření expozice.


Pohodlné a snadné ovládání: díky funkčnímu krycímu prstenci objektivu a dvěma příkazovým voličům budete mít svá vlastní nastavení vždy na dosah. Například citlivost ISO můžete nastavit krycím prstencem objektivu, nastavení clony upravit příkazovým voličem a čas závěrky nastavit multifunkčním voličem.


Pokročilá optická redukce vibrací: redukce vibrací omezuje účinky chvění fotoaparátu, čímž zajišťuje, že vaše snímky budou vždy ostré. Je-li v režimu Aktivní, koriguje pohyb objektu při chůzi nebo fotografování z jedoucího vozidla.


Full HD videosekvence: z funkce pořizování statických snímků na záznam Full HD videosekvencí (1080/60i/50i) přepnete jediným stisknutím samostatného tlačítka záznamu videosekvence. Tento záznam může probíhat při snímací frekvenci 30 nebo 25 obr./s. Během záznamu můžete fotografovat a využívat automatické zaostřování a optický zoom.


Funkce pokročilých videosekvencí: pořizujte extrémně zpomalené nebo komicky zrychlené záznamy, pozastavte záznam a blokujte automatickou expozici, i když se během záznamu výrazně změní úroveň okolního jasu.


Wi-Fi pro snadné sdílení: odesílání snímků na vaše chytré zařízení2 za účelem sdílení na sociálních médiích usnadňuje vestavěné připojení Wi-Fi. Chcete-li pořídit ještě kreativnější snímky a poté je sdílet, můžete svůj telefon Smartphone nebo tablet použít jako dálkové ovládání. Snímky, které přenesete do svého chytrého zařízení, můžete opatřit daty GPS, abyste mohli přesně určit, kde byly jednotlivé snímky pořízeny.


Funkce Active D-Lighting: funkce Active D-Lighting společnosti Nikon automaticky uchovává detaily ve světlých i tmavých oblastech snímku za účelem vytvoření vynikajících snímků s přirozeným kontrastem při fotografování v situacích s vysokými světelnými kontrasty.


Objektiv s vysokým rozlišením: zajišťuje vysokou ostrost a jemné detaily obrazu od středu až do rohů obrazového pole, zatímco 7lamelová irisová clona snímkům propůjčuje krásné rozostření pozadí. Vestavěný ND filtr vám umožní využívat delší čas závěrky dokonce i za vysoké hladiny osvětlení a tvůrčím způsobem nastavovat úroveň rozostření, což je ideální pro pořizování působivých snímků proudící vody.


Automatický režim HDR: fotoaparát při každém stisknutí tlačítka spouště automaticky pořídí dva snímky s různou expozicí a vytvoří jediný snímek s velkým dynamickým rozsahem a bohatou barevnou gradací.


Jednoduché panoráma 360°/180°: snadno zachycujte úchvatné scény, k získání dynamických panoramatických snímků vám stačí jen svisle nebo vodorovně panorámovat fotoaparátem.


Volič expozičních režimů s manuálními expozičními režimy (P/S/A/M): snadno přístupný volič expozičních režimů můžete používat k okamžitému vyvolání sady upřednostňovaných nastavení fotoaparátu.


Vysoce rychlé sériové snímání: díky možnosti zhotovit 10 snímků frekvencí 10 obr./s nebo až 30 snímků frekvencí 1 obr./s můžete bez potíží zachytit i rychle se pohybující objekty a prchavé výrazy ve tvářích.


Menu retušování: zvyšte působivost již pořízených snímků některým z široké nabídky filtrových efektů, např. Portrét s monochromatickým pozadím, Selektivní barva, Filtr typu hvězda, Malba a Rybí oko.


Předvolby Picture Control pro fotoaparáty COOLPIX: pomocí předvoleb Picture Control můžete nastavit ostrost, kontrast, doostření snímku, tónování, sytost barev a filtrové efekty. Vyberte si ze čtyř předvoleb Picture Control (Standardní, Neutrální, Živé a Monochromatické) nebo nastavte svou Vlastní Picture Control.


18 motivových programů: fotoaparát dokáže automaticky optimalizovat nastavení pro oblíbené fotografované motivy a místa. Vynikajících snímků můžete dosáhnout pouhým výběrem motivového programu odpovídajícího aktuálním snímacím podmínkám.


Rychlé nabíjení baterie prostřednictvím USB: rychlé nabíjení prostřednictvím USB zajišťuje, aby baterie fotoaparátu zůstávala snadno plně nabitá, díky čemuž budete vždy připraveni začít fotografovat.


EXPEED C2: rychlý a výkonný systém zpracování obrazu Nikon, který zaručuje rychlý provoz, vysokou citlivost ISO a optimální kvalitu obrazu.


Nikon Image Space: při použití cloudové služby Nikon Image Space pro sdílení a archivaci snímků mají všichni uživatelé výrobků Nikon k dispozici zdarma úložný prostor online o kapacitě 20 GB. Další informace naleznete na stránce NIKON IMAGE SPACE.


1 Funkce Dynamic Fine Zoom dále 2× prodlužuje ohniskovou vzdálenost při použití nejdelší optické ohniskové vzdálenosti objektivu za současného zachování maximálního rozlišení obrazu. 2 Před použitím této funkce je nutné do chytrého zařízení nainstalovat aplikaci Nikon Wireless Mobile Utility (kompatibilní s operačními systémy iOS™ a Android™).Obsah balení

  • fotoaparát
  • Popruh fotoaparátu
  • dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12
  • síťový zdroj/nabíječka EH-71P
  • kabel USB UC-E21
  • disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2

Specifikace

Typ Kompaktní digitální fotoaparát
Počet efektivních pixelů 12,2 milionu
Obrazový snímač 14,9mm (1/1,7“) obrazový snímač CMOS; celkem cca 12,76 milionu pixelů
Objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem
Ohnisková vzdálenost 5,1–25,5 mm (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 24–120 mm na kinofilmovém fotoaparátu nebo fotoaparátu s obrazovým snímačem formátu FX)
Světelnost f/1,8–5,6
Konstrukce objektivu 7 čoček/6 členů
Zvětšení digitálního zoomu Max. 4× (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností cca 480 mm na kinofilmovém fotoaparátu nebo fotoaparátu s obrazovým snímačem formátu FX)
Redukce vibrací Optická
Redukce pohybové neostrosti Detekce pohybu (statické snímky)
Automatické zaostřování Automatické zaostřování s detekcí kontrastu
Rozsah zaostření [W]: Cca 30 cm až nekonečno, [T]: Cca 50 cm až nekonečno. Režim Makro: Cca 2 cm (při širokoúhlé pozici zoomu) až nekonečno. (Všechny vzdálenosti měřeny od vrcholu přední čočky objektivu)
Volba zaostřovacích polí Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu, Priorita ostření na obličej, Manuálně (bodový), Manuálně (normální), Manuálně (širokoúhlý), Sledování objektu
Monitor 7,5cm (3“) TFT LCD monitor s rozlišením cca 921 000 pixelů (RGBW), širokým pozorovacím úhlem, antireflexní vrstvou a šestistupňovou regulací jasu
Obrazové pole (režim fotografování) Cca 100 % obrazu horizontálně a 100 % obrazu vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)
Obrazové pole (režim přehrávání) Cca 100 % obrazu horizontálně a 100 % obrazu vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)
Paměťová média Interní paměť (cca 56 MB), paměťové karty SD/SDHC/SDXC
Systém souborů Kompatibilní se standardy DCF, Exif 2.3 a DPOF
Formáty souborů Statické snímky: JPEG, RAW (NRW) (formát společnosti Nikon). Zvukové soubory (zvukové poznámky): WAV. Videosekvence: MOV (Obraz: H.264/MPEG-4 AVC, Zvuk: stereofonní LPCM)
Velikost obrazu (v pixelech) 12M [4000 × 3000]. 8M [3264 × 2448]. 4M [2272 × 1704]. 2M [1600 × 1200]. VGA [640 × 480]. 16 : 9 9M [3968 × 2232]. 16 : 9 2M [1920 × 1080]. 3 : 2 [3984 × 2656]. 1 : 1 [3000 × 3000]
Režimy fotografování Auto, Motivové programy (Automatická volba motivových programů, Portrét, Krajina, Sport, Noční portrét, Párty/interiér, Pláž, Sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Jídlo, Muzeum, Ohňostroj, Černobílá reprodukce, Protisvětlo, Jednoduché panoráma, Portrét domácích zvířat), Speciální efekty, režimy P, S, A, M, User settings
Sériové snímání Jednotlivé snímky (výchozí nastavení), Sériové snímání R (frekvence sériového snímání je přibližně 10 obr./s a maximální počet pořízených snímků je přibližně 10), Sériové snímání P (frekvence sériového snímání je přibližně 1 obr./s a maximální počet pořízených snímků je přibližně 200), Vyrovnávací paměť před expozicí snímků (frekvence sériového snímání je přibližně 15 obr./s a maximální počet pořízených snímků je přibližně 20, včetně maximálně pěti snímků pořízených v režimu vyrovnávací paměti před expozicí snímků), Sériové snímání R: 120 obr./s (frekvence sériového snímání je přibližně 120 obr./s a maximální počet pořízených snímků je přibližně 60), Sériové snímání R: 60 obr./s (frekvence sériového snímání je přibližně 60 obr./s a maximální počet pořízených snímků je přibližně 60), BSS (funkce výběru nejlepšího snímku), Mozaika 16 snímků, Intervalové snímání
Videosekvence 1080/30p (výchozí nastavení): 1920 × 1080/16 : 9, 1080/25p (výchozí nastavení): 1920 × 1080/16 : 9, 1080/60i: 1920 × 1080/16 : 9, 1080/50i: 1920 × 1080/16 : 9, 720/30p: 1280 × 720/16 : 9, 720/25p: 1280 × 720/16 : 9, iFrame 720/30p: 1280 × 720/16 : 9, iFrame 720/25p: 1280 × 720/16 : 9, 480/30p: 640 × 480/4 : 3, 480/25p: 640 × 480/4 : 3, HS 480/4×: 640 × 480/4 : 3, HS 720/2×: 1280 × 720/16 : 9, HS 1080/0,5×: 1920 × 1080/16 : 9
Citlivost ISO (standardní výstupní citlivost) ISO 80–3200. ISO 6400, Hi 1 (ekvivalent citlivosti ISO 12 800) (k dispozici při použití režimů P, S, A a M). Hi 2 (ekvivalent ISO 25 600) (k dispozici při použití monochromatických snímků s vysokou citlivostí ISO v režimu speciálních efektů)
Metody měření expozice Matrix, Integrální měření se zdůrazněným středem nebo Bodové měření
Řízení expozice Programová automatika s flexibilním programem, clonová automatika, časová automatika, manuální expoziční režim, expoziční bracketing, korekce expozice (-2 až +2 EV v krocích po 1/3 EV)
Závěrka Mechanická závěrka a elektronická závěrka CMOS
Čas závěrky 1/2000–1 s, 1/2000–60 s (při nastavení citlivosti ISO 80–400 v režimu M). 1/4000 s (nejkratší čas závěrky během rychlého sériového snímání)
Clona Elektronicky řízená sedmilamelová irisová clona
Rozsah clon 14 kroků po 1/3 EV (W) (režimy A a M)
Samospoušť Nastavitelná délka běhu 10 s a 2 s
Pracovní rozsah blesku (přibližný) (Citlivost ISO: Automaticky) [W]: 0,5–6,5 m. [T]: 0,5–2,5 m
Řízení záblesku TTL řízení záblesku s měřicími předzáblesky
Korekce zábleskové expozice V krocích po 1/3 EV v rozmezí -2 až +2 EV
Rozhraní Ekvivalent Hi-Speed USB
Komunikační protokoly pro přenos dat MTP, PTP
Výstup HDMI Volitelné režimy Automaticky, 480p, 720p a 1080i
Vstupní/výstupní konektory Mikrokonektor USB. Mikrokonektor HDMI (typ D) (výstup HDMI)
Standardy Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) IEEE 802.11b/g (standardní bezdrátový protokol LAN). ARIB STD-T66 (standard pro datové komunikační systémy s nízkým výkonem)
Komunikační protokoly Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) IEEE 802.11b: DBPSK/DQPSK/CCK. IEEE 802.11g: OFDM
Dosah Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) (přímý výhled) Cca 10 m
Pracovní frekvence Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) 2412–2462 MHz (kanály 1–11)
Zabezpečení Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) OPEN/WPA2
Přístupové protokoly Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) CSMA/CA
Podporované jazyky Arabština, bengálština, bulharština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, maráthština, norština, perština, polština, portugalština (evropská a brazilská), rumunština, ruština, srbština, španělština, švédština, tamilština, telugština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština
Zdroje energie Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12 (součást dodávky). Síťový zdroj EH-62F (dostupný samostatně)
Doba nabíjení Cca 1 h 50 min (při použití síťového zdroje/nabíječky EH-71P a zcela vybité baterie)
Výdrž baterie1 Cca 220 snímků při použití baterií EN-EL12
Záznam videosekvencí (aktuální výdrž baterie pro záznam)2 Cca 50 min při použití baterií EN-EL12
Stativový závit 1/4“ (ISO 1222)
Rozměry (Š × V × H) Cca 103 × 58,3 × 32 mm (bez výstupků)
Hmotnost Cca 194 g (včetně baterie a paměťové karty SD)
Teplota 0 °C – 40 °C
Vlhkost Relativní vlhkost pod 85 % (bez kondenzace)
Dodávané příslušenství Popruh fotoaparátu, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12, síťový zdroj/nabíječka EH-71P, kabel USB UC-E21, disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
kompakt
Odolné provedení nemá
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Snímací čip
CMOS
12 Mpix
Objektiv
5 x
4 x
24 mm
120 mm
Ano
1,8 - 5,6
Displej a hledáček
bez hledáčku
3 cm
921000 pix
ne
Rozhraní
Ne
Ano
Záznam videa
Full HD (1920x1080) pix
Barva
bílá
Další parametry
Li-Ion akumulátor
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 10.3 cm
Výška výrobku 5.8 cm
Hloubka výrobku 3.2 cm
Hmotnost výrobku 0.2 kg
Rozměry balení
Šířka balení 16.0 cm
Výška balení 16.0 cm
Hloubka balení 8.0 cm
Hmotnost balení 0.8 kg