Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P520 (VNA251E1) černý

Digitální fotoaparát 18 Mpx, CMOS snímač, 42x optický zoom, stabilizace obrazu, světelnost objektivu f3,0 - 5,9, LCD 8cm, video Full HD (1920x1080), GPS, Li-Ion akumulátor

Zjistit dostupnost

Partnumber VNA251E1
Obecné informace
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu
Digitální fotoaparáty můžeme podle konstrukce rozdělit na kompaktní, kompaktní s výměnným objektivem, zrcadlovky (DSLR) a elektronické (nepravé) zrcadlovky (SLR-like).
kompakt
Odolné provedení nemá
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Závit na stativ Ano
Snímací čip
Druh snímače
Druh snímače
Snímač (snímací čip) snímá požadovaný obraz a tvoří nejdůležitější prvek fotoaparátu. Pro představu vypadá jako destička s miliony snímacími body (pixely), které zaznamenávají intenzitu světla a další obrazové informace. Tyto informace pak dále zasílá do procesoru.
CMOS
Rozlišení (foto)
Rozlišení (foto)
Je počet obrazových bodů, ze kterých je tvořena výsledná fotografie. Ovlivňuje kvalitu a rozměr snímku při tisku. Obecně platí - čím větší rozlišení, tím lepší kvalita snímku a větší rozměr vytištěné fotografie.
18 Mpix
Objektiv
Optický zoom
Optický zoom
Zoom objektivu přibližuje při snímaní vzdálené předměty, je to umožněno přeskupením čoček objektivu a změnou ohniskové vzdálenosti. Čím více přibližujeme, tím více snižujeme světelnost.
42 x
Digitální zoom
Digitální zoom
Zoom je jeden z parametrů objektivu, jež značí schopnost objektivu přibližovat. Zoom lze též nahrazovat digitálně na úkor kvality obrazu. Přeneseně se také slovem zoom nazývají objektivy s proměnnou ohniskovou vzdáleností (jinak též transfokátor, pankratický objektiv). Pomocí jediného objektivu lze přecházet např. ze širokoúhlého snímku na snímek teleobjektivem. Zoom je charakterizován jako poměr nejdelší možné ohniskové vzdálenosti objektivu ku té nejkratší možné.

Digitální zoom - jedná se o výpočet provedený fotoaparátem nebo programem na úpravu fotografií za použití algoritmů, které se snaží omezovat snížení kvality obrazu. Vždy to je ale metoda ztrátová, proto jí kvalitní přístroje nedisponují.
2 x
Min. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu) 24 mm
Max. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu) 1000 mm
Optický stabilizátor
Optický stabilizátor
Je mechanismus použitý v digitálních fotoaparátech a videokamerách, který stabilizuje nahrávaný obraz.
Ano
Světelnost objektivu (f)
Světelnost objektivu (f)
Světelnost objektivu je vyjádření kolik světla je objektiv schopný využít při fotografování pro vykreslení foceného objektu.
3,0 - 5,9
Displej a hledáček
Typ hledáčku elektronický
Velikost LCD
Velikost LCD
Vyjadřuje velikost (rozměr uhlopříčky) zadního displeje.
8 cm
Rozlišení LCD
Rozlišení LCD
Vyjadřeje rozlišení zadního displeje přístroje
921000 pix
Polohovatelný displej
Polohovatelný displej
Umožňují natočení, vyklopení zadního displeje, tak aby jste stále měli přehled o tom co fotíte, ikdyž například máte fotoaparát nad úrovní očí.
ano
Paměť
Podporované paměťové karty SD, SDHC
Interní paměť 15 MB
Rozhraní
Wi-Fi
Wi-Fi
Tento parametr udává, jestli je součástí produktu přímé připojení k síti přes WiFi. Neudává jestli je WiFI jako volitelné příslušenství.

Díky technologii WiFi se dnes můžete připojit k internetu prakticky kdekoliv ať už doma, v restauraci nebo na jiných místech.
Wi-Fi zařízení jsou dnes prakticky ve všech přenosných počítačích a i v některých mobilních telefonech.
Ne
GPS
GPS
Globální polohovací systém, zkráceně GPS. Určí polohu přístroje s přesností do 10m.
Ano
Záznam videa
Max.rozliš.videa
Max.rozliš.videa
Je to vyjádření počtu obrazových bodů, ze kterých je tvořen jeden snímek videosekvence. Oblivňuje kvalitu videa při jeho přehrávání či editaci.
Full HD (1920x1080) pix
Barva
Barva
Barva
Vyjadřuje barvu výrobku, barvu uvádíme podle toho, která barva na výrobku převládá a je dominantní.
černá
Další parametry
Typ baterií Li-Ion akumulátor
Rozměry
Šířka výrobku 8.4 cm
Výška výrobku 12.5 cm
Hloubka výrobku 10.2 cm
Hmotnost výrobku 0.6 kg
Šířka balení 16.0 cm
Výška balení 8.0 cm
Hloubka balení 8.0 cm
Hmotnost balení 0.7 kg

Černý nebo červený – v každém případě vždy elegantní – digitální kompakt Nikon Coolpix P520 je vybaven 42násobným zoomem s optickou stabilizací obrazu VRII, což poskytne nejen volnost při focení, ale také jistotu vždy velmi dobrých snímků.

  • Ty můžete prohlížet na 3,2palcovém displeji LCD s rozlišením 921 tisíc pixelů.
  • Fotoaparát lze využít i pro natáčení videí ve Full HD, připojit se s ním k Wi-Fi a ihned se podělit o své nově vytvořené snímky s přáteli.
  • Funkce GPS zase zajistí trasování nebo snímky označí přesnou polohou, kde byly pořízeny.

Odstraňte hranice svých tvůrčích možností s fotoaparátem COOLPIX P520, kompaktním přístrojem s elektronickým hledáčkem a 42× zoomem. Tento fotoaparát vybavený 18 miliony pixelů a objektivem NIKKOR s ohromujícím rozsahem ohniskových vzdáleností od širokoúhlého objektivu 24 mm až po superteleobjektiv 1000 mm vám umožní přiblížit se každé akci přesně tak, jak budete chtít.

Obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a pokročilá optická redukce vibrací vám usnadní získání stabilních snímků s 18 miliony pixelů za každého osvětlení a výklopný monitor LCD vám nabídne obraz s perfektním rozlišením při pohledu z libovolné perspektivy.

Režim Full HD videosekvencí aktivovaný samostatným tlačítkem zaručuje okamžité pořízení videosekvencí a vestavěné zařízení GPS zapisuje do obrazových dat snímků geografické informace. Volitelný adaptér Wi-Fi umožňuje přenášet snímky a videosekvence na chytrá zařízení*.

COOLPIX P520 – fotoaparát se zoomem, který překoná vaše očekávání.

Objektiv NIKKOR s působivým 42× optickým zoomem (24–1000 mm): nabízí ohniskové vzdálenosti od silně širokoúhlého objektivu až po superteleobjektiv. Čtyři optické členy ze skel ED minimalizují projevy barevné vady.

Obrazový snímač CMOS s 18 miliony pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod: vysoce citlivý obrazový snímač, který díky vyšší světelné účinnosti jednotlivých pixelů poskytuje společně s obvodem pro zpracování obrazu EXPEED C2 brilantní snímky za každého osvětlení.

Pokročilá optická redukce vibrací: redukce vibrací druhé generace, která dovoluje použití až o 4 EV delších časů závěrky a nabízí „Aktivní režim“ pro pořízení stabilních snímků z pohybujících se dopravních prostředků.

Záznam Full HD videosekvencí (1080p/60i) se stereofonním zvukem: samostatné tlačítko záznamu videosekvence usnadňuje zahájení záznamu a režim umožňuje rovněž pořizovat statické snímky v průběhu záznamu.

Výklopný 8cm (3,2“) monitor LCD s 921 000 pixely: umožňuje fotografovat a zaznamenávat videosekvence z libovolných úhlů. Tento monitor s vysokým rozlišením, využívaný rovněž u profesionálních digitálních jednookých zrcadlovek Nikon, je vybaven antireflexní vrstvou a nabízí vynikající barevné podání.

Vestavěné připojení Wi-Fi: umožňuje přenášet vysoce kvalitní snímky a videosekvence s využitím bezdrátových sítí Wi-Fi přímo na chytrá zařízení* prostřednictvím volitelného adaptéru Wi-Fi (WU-1a).

Vestavěné zařízení GPS: zaznamenává přesné údaje o zeměpisné šířce a délce místa pořízení snímků ve formě geografických značek a umožňuje využívat informace o bodech zájmu (POI) při přehrávání nebo zpětně procházet uskutečněnou cestu na počítači.

Automatický režim HDR: kombinuje dva snímky s různou expozicí pořízené při jediném stisknutí tlačítka spouště a vytváří snímek s širokým dynamickým rozsahem a bohatou barevnou gradací v libovolných snímacích podmínkách.

Režim Makro: umožňuje zaostřit na velmi blízké objekty (účinně již od vzdálenosti 1 cm) a zachytit sebemenší detaily.

Jednoduché panoráma 360 °/180 °: umožňuje vytvářet dynamické vodorovné nebo svislé panoramatické snímky.

Režim 3D fotografování: vytváří 3D snímky libovolných statických objektů, které lze následně zobrazit na televizorech a počítačích s podporou 3D zobrazení.

Uživatelsky přizpůsobitelné funkční tlačítko: umožňuje obejít menu vytvořením zástupců oblíbených nastavení fotoaparátu.

Funkce pokročilých videosekvencí: dovoluje používat optický zoom a automatické zaostřování během záznamu a pořizovat zpomalené nebo zrychlené videosekvence (max. 120 obr./s). Videosekvence se zaznamenávají ve formátu iFrame a prostřednictvím vestavěného konektoru HDMI je lze přehrávat na odpovídajících zařízeních.

Rychlé sériové snímání: umožňuje pořizovat série až 7 snímků s plnou velikostí obrazu frekvencí 7 obr./s, resp. série až 30 snímků s plnou velikostí obrazu frekvencí 1 obr./s.

Volič expozičních režimů: nabízí standardní expoziční režimy (P/S/A/M) a Uživatelský režim, který slouží k okamžitému vyvolání sady upřednostňovaných nastavení fotoaparátu.

19 motivových programů: motivové programy automaticky optimalizují nastavení fotoaparátu pro nejběžnější motivy, efekty a místa. Vynikajících výsledků lze dosáhnout pouhým výběrem motivového programu odpovídajícího aktuálním snímacím podmínkám.

Rychlé a přesné automatické zaostřování: chcete-li fotografovat složité objekty, můžete použít pro získání extrémně ostrých snímků manuální zaostřování a 99 zaostřovacích polí automatického zaostřování.

Sledování objektu: dosahuje ostrých snímků objektů, které se nepřestávají pohybovat. Zaostřování se sledováním objektu zajistí perfektní zaostření zvoleného objektu i v případě, že se objekt pohybuje.

Menu retušování: umožňuje vylepšovat pořízené snímky přímo ve fotoaparátu pomocí řady filtrových efektů. K dispozici je široká nabídka možností, například filtr Selektivní barva, který snímek převede na monochromatický a poté barevně zvýrazní jeho vybranou část, nebo Filtr typu hvězda, který k bodovým zdrojům světla dodá hvězdicové reflexy.

EXPEED C2: rychlý a výkonný systém zpracování obrazu Nikon, který nabízí rychlý provoz, vylepšený záznam videosekvencí, vyšší citlivost a maximální kvalitu obrazu.

Specifikace

Název výrobku - P520
Typ - Kompaktní digitální fotoaparát
Počet efektivních pixelů - 18,1 milionů
Obrazový snímač - 8,5mm (1/2,3“) obrazový snímač CMOS; celkem cca 18,91 milionů pixelů
Objektiv - Objektiv NIKKOR s 42× optickým zoomem
Ohnisková vzdálenost - 4,3–180 mm (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 24–1000 mm na kinofilmovém fotoaparátu nebo digitálním fotoaparátu formátu FX)
Světelnost - f/3–5,9
Konstrukce objektivu - 14 čoček/10 členů (4 optické členy ze skel ED)
Zvětšení digitálního zoomu - Max. 2× (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností cca 2000 mm na kinofilmovém fotoaparátu nebo digitálním fotoaparátu formátu FX)
Redukce vibrací - Optická
Redukce pohybové neostrosti - Detekce pohybu (statické snímky)
Automatické zaostřování (AF) - Automatické zaostřování s detekcí kontrastu
Rozsah zaostření - [W]: cca 50 cm až nekonečno, [T]: cca 1,5 m až nekonečno; Režim Makro: cca 1 cm až nekonečno (v širokoúhlé pozici zoomu) (všechny vzdálenosti měřeny od vrcholu přední čočky objektivu)
Volba zaostřovacích polí - Detekce tváří, automatická (automatická volba 9 zaostřovacích polí), střední zaostřovací pole (velkoplošné, normální), manuální volba 99 zaostřovacích polí, sledování objektu, zaostřování s vyhledáním hlavního objektu
Hledáček - Elektronický hledáček, 0,5cm (0,2“) hledáček LCD s 201 000 pixely a dioptrickou korekcí (-4 až +4 m-1)
Obrazové pole (režim fotografování) Cca 100 % obrazu horizontálně a 100 % obrazu vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)
Obrazové pole (režim přehrávání) - Cca 100 % obrazu horizontálně a 100 % obrazu vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)
Monitor - 8cm (3,2“) výklopný monitor TFT LCD s cca 921 000 pixely, širokým pozorovacím úhlem, antireflexní vrstvou a pětistupňovou regulací jasu
Obrazové pole (režim fotografování) - Cca 100 % obrazu horizontálně a 100 % obrazu vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)
Obrazové pole (režim přehrávání) - Cca 100 % obrazu horizontálně a 100 % obrazu vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)
Paměťová média - Interní paměť (cca 15 MB); paměťové karty SD/SDHC/SDXC
Systém souborů - Kompatibilní se standardy DCF, Exif 2.3, DPOF a MPF
Formáty souborů Statické snímky: JPEG; Snímky 3D: MPO; Zvukové soubory (zvukové poznámky): WAV; Videosekvence: MOV (Obraz: H.264/MPEG-4 AVC, Zvuk: stereofonní AAC)
Velikost obrazu (v pixelech) - 18M [4896 × 3672]; 8M [3264 × 2448]; 4M [2272 × 1704]; 2M [1600 × 1200]; VGA [640 × 480]; 16 : 9 13M [4864 × 2736]; 16 : 9 2M [1920 × 1080]; 3 : 2 [4896 × 3264]; 1 : 1 [3672 × 3672]
Provozní režimy - Auto, Motivové programy (Automatická volba motivových programů, Portrét, Sporty, Noční portrét, Párty/interiér, Pláž, Sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Makro, Jídlo, Muzeum, Ohňostroj, Černobílá reprodukce, Panoráma, Portrét zvířat, Snímky 3D), Noční krajina, Krajina, Protisvětlo, Speciální efekty, User settings (Uživatelská nastavení), P, S, A, M
Sériové snímání - Jednotlivé snímky (výchozí nastavení), Sériové snímání R (série až 7 snímků frekvencí cca 7 obr./s), Sériové snímání P (série až 30 snímků frekvencí cca 1 obr./s), Vyrovnávací paměť před expozicí snímků (snímací frekvence: max. 15 obr./s / počet pořízených snímků: max. 20 snímků), Sériové snímání R: 120 obr./s (60 snímků pořízených časem závěrky cca 1/125 s nebo kratším), Sériové snímání R: 60 obr./s (60 snímků pořízených časem závěrky cca 1/60 s nebo kratším), BSS (funkce výběru nejlepšího snímku), Mozaika 16 snímků, Intervalové snímání
Videosekvence - 1080 (jemná kvalita)/30p (výchozí nastavení): 1920 × 1080/16 : 9/cca 30 obr./s, 1080 (jemná kvalita)/25p (výchozí nastavení): 1920 × 1080/16 : 9/cca 25 obr./s, 1080/30p: 1920 × 1080/16 : 9/cca 30 obr./s, 1080/25p: 1920 × 1080/16 : 9/cca 25 obr./s, 1080/60i: 1920 × 1080/16 : 9/cca 60 obr./s, 1080/50i: 1920 × 1080/16 : 9/cca 50 obr./s, 720/30p: 1280 × 720/16 : 9/cca 30 obr./s, 720/25p: 1280 × 720/16 : 9/cca 25 obr./s, iFrame 540/30p: 960 × 540/16 : 9/cca 30 obr./s, iFrame 540/25p: 960 × 540/16 : 9/cca 25 obr./s, 480/30p: 640 × 480/4 : 3/cca 30 obr./s, 480/25p: 640 × 480/4 : 3/cca 25 obr./s, HS 480/4×: 640 × 480/4:3, HS 720/2×: 1280 × 720/16 : 9, HS 1080/0,5×: 1920 × 1080/16 : 9
Citlivost ISO (standardní výstupní citlivost) - ISO 80–1600; ISO 3200, Hi 1 (ekvivalent ISO 6400) (k dispozici v expozičních režimech P, S, A a M), Hi 2 (ekvivalent ISO 12 800) (k dispozici při použití funkce Monochromatický režim s vysokou citlivostí v režimu speciálních efektů)
Metody měření expozice - Matrix, Integrální měření se zdůrazněným středem, Bodové měření
Řízení expozice - Programová automatika (s flexibilním programem), clonová automatika, časová automatika, manuální expoziční režim, expoziční bracketing, korekce expozice (-2 EV až +2 EV v krocích po 1/3 EV)
Závěrka - Mechanická závěrka a elektronická závěrka CMOS
Časy závěrky - 1/4000*–1 s; 1/4000*–8 s (při pevném nastavení citlivosti ISO 80 nebo 100 v expozičních režimech P, S, A a M) * Při nastavení clony na hodnotu mezi f/6,6 a f/8,3 a použití širokoúhlého nastavení zoomu.
Clona - Elektronicky řízená šestilamelová irisová clona
Rozsah clony - 10 kroků po 1/3 EV (W) (režimy A a M)
Samospoušť - Nastavitelná doba zpoždění 2 s nebo 10 s
Pracovní rozsah blesku (přibližný) (Citlivost ISO: Automaticky) - [W]: 0,5–8 m; [T]: 1,5–4,5 m
Řízení záblesku - TTL řízení záblesku s měřicími předzáblesky
Korekce zábleskové expozice - V krocích po 1/3 EV v rozmezí -2 až +2 EV
Rozhraní - Hi-Speed USB
Komunikační protokoly pro přenos dat - MTP, PTP
Videovýstup - Volitelně NTSC a PAL
Výstup HDMI - Volitelné režimy Automaticky, 480p, 720p a 1080i
Vstupní/výstupní konektory - A/V výstup; digitální vstup/výstup (USB); minikonektor HDMI (Typ C) (výstup HDMI)
Zařízení GPS - Frekvence přijímače 1575,42 MHz (kód C/A), geodetický systém WGS 84
Podporované jazyky - Arabština, bengálština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, maráthština, norština, perština, polština, portugalština (evropská a brazilská), rumunština, ruština, španělština, švédština, tamilština, telugština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština
Zdroje energie - Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL5 (součást dodávky); síťový zdroj EH-62A (dostupný samostatně)
Doba nabíjení - Cca 4 h a 30 min (při použití síťového zdroje/nabíječky EH-69P a zcela vybité baterie)
Výdrž baterie - 1 Statické snímky: cca 200 snímků při použití baterie EN-EL5
Stativový závit - 1/4“ (ISO 1222)
Rozměry (Š × V × H) - Cca 125,2 × 84,1 × 101,6 mm (bez výstupků)
Hmotnost - Cca 550 g (včetně baterie a paměťové karty SD)
Teplota - 0°C–40°C
Vlhkost - 85 % nebo méně (bez kondenzace)
Dodávané příslušenství - Popruh fotoaparátu, krytka objektivu LC-CP24 (s lankem), dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL5 (včetně krytky kontaktů), síťový zdroj/nabíječka EH-69P, kabel USB UC-E6, A/V kabel EG-CP16, disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2
Volitelné příslušenství - Nabíječka baterií MH-61, síťový zdroj EH-62A, poutko AH-CP1, bezdrátový mobilní adaptér WU-1a


Odkaz na stránku výrobce

Dokumentace k tomuto produktu

Poslední uživatelské recenze:

| Iveta Pithartová
Už bych ho asi nekoupila, u známých jsem viděla mnohem suprovější foťáky :-D
Krásně fotí venku a opravdu jak mi bylo řečeno prodejcem, si umí vzít z kompozice co nejvíc světla, aniž by se použil blesk.
Není moc na focení lidí :-( jen se mi děti trochu pohnou, už je fotka rozmazaná.

Všechny recenze zákazníků (1) >>

Akce Velké spotřebiče Vestavné spotřebiče Malé spotřebiče TV, Audio, Video Počítače Foto, kamery Mobily, GPS Příslušenství
Dílna, zahrada Dům, domácnost Chovatelské potřeby Sport, outdoor Hračky, Lego, Škola Péče o dítě Parfémy
Telefonické objednávky 575 500 500
Košík 0 ks za 0 Kč