Digitální fotoaparát Nikon D5600 + 18-140 AF-S VR (VBA500K002) černý (vrácené zboží 2540007106)

bazar
Značka: Nikon , Kategorie:
Kód zboží: -8 994 067

Zdarma 4x čištění čipu, Zrcadlovka v setu s objektivem, APS-C CMOS snímač 24,2 Mpx, světelnost objektivu f/3.5 – 5.6, video Full HD (1920x1080)/60 fps, stabilizace objektivu, citlivost (ISO) až 25...

Zjistit dostupnost

Balení obsahuje poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2 000 Kč zdarma. Poukaz můžete využít ZDE.

Dělejte radost sobě i ostatním

Fotografování přináší velké potěšení, které dělá radost nejen vám, jako autorům snímku, ale i ostatním. Pokud s ním teprve začínáte, nebo již máte nějaké zkušenosti, můžete vyzkoušet digitální fotoaparát Nikon D5600, který je v setu s univerzálním objektivem 18-140 AF-S VR za skvělou cenu.Nadstandartní rozlišení až 24,2 milionu pixelů

Digitální fotoaparát Nikon D5600 svým uživatelům nabízí skvělé vlastnosti a funkce, které ocení začínající i pokročilý fotograf. Kvalita obrazu digitálních zrcadlovek značky Nikon se posouvá výš, než bývá zvykem. Na svém obrazovém snímači formátu DX nabízí rozlišení 24,2 milionu pixelů. Fotografie tedy můžete později ořezávat bez zbytečné ztráty kvality i v detailu. Podobně je tomu s tiskem na extrémně velká plátna.

Bezproblémové fotografování i za šera

Mimo brilantního zachycení každého detailu fotografie, jste schopni společně s digitálním fotoaparátem Nikon D5600 snímat i za špatných světelných podmínek. Každý fotograf vám potvrdí, že světlo je jednou z nejhlavnějších věcí, na kterou se musíte během tvorby soustředit. Rozsah citlivosti ISO 100-25600 snadno zvládne zachytit i velmi tmavou scénu. Systém zpracování obrazu Expeed 4 navíc skvěle redukuje přebytečný šum v obrazu, takže žádný strach, že by byl snímek poškozen.

Univerzální objektiv připraven na vaše hrátky

Samotný objektiv, se kterým je tento set dodávaný, nabízí velmi široký rozsah zoomu. S ohniskovou vzdáleností 18-140mm si bohatě vystačíte na širokoúhlý pohled do krajiny, přirozeně vypadající portrét, přiblížení na vzdálenou akci i zajímavý detail. Po čase samozřejmě můžete svou výbavu doplnit o další objektivy značky NIKKOR, na které je tento model Nikon D5600 plně připraven.

Video ve 4K s možností slowmotion

Některé momenty si zaslouží i zaznamenání na video. Digitální fotoaparát Nikon D5600 nabízí rozlišení až 4K, které se stává velmi populární. Pokud chcete záběr až jednou tolik zpomalit a vytvořit tak zajímavý moment, máte k dispozici snímací frekvenci 50fps v rozlišení Full-HD.

Užitečná funkce Snapbridge pro okamžité sdílení

Kvalitní obrazovou technologii digitálního fotoaparátu Nikon D5600 doplňuje také skvělá funkce SnapBridge, díky které můžete vaše výtvory ihned sdílet svým přátelům či rodině na sociálních sítích. K přenosu využívá Bluetooth low energy, která šetří energii i váš čas. Pracuje rychle a pořízené snímky se mohou automaticky zálohovat na disk vašeho tabletu nebo chytrého telefonu.

Vzdálené ovládání přístroje

Funkce Snapbridge myslí i na vaši bezstarostnost. Zapíná se automaticky po nastartování vašeho fotoaparátu a její další obří výhodou je fotografování nebo natáčení vzdáleně s náhledem na vašem tabletu, notebooku či chytrém telefonu. To oceníte především ve chvíli, kdy bude váš přístroj na stativu a vy se společně s ostatními budete chtít vyfotografovat.

Fotografujte ze zajímavých úhlů

Vysoce kvalitní optický hledáček digitální zrcadlovky Nikon D5600 vám usnadní práci. Zprostředkovává brilantní obraz aktuálního záběru objektivu a můžete s ním utvářet zajímavé kompozice. Velký dotykový displej napomáhá zachytit vaše ideje i z netradičních úhlů.

Žádný moment vám neuteče

U fotografování je také důležitá samotná rychlost a to nejen vaše, ale i přístroje. Digitální fotoaparát Nikon D5600 je vybaven 39 zaostřovacími poli, které automaticky detekují objekt vašeho zájmu. Velká přesnost je základem kvalitního snímku a společně s frekvencí až 5 snímků za sekundu budete pánem každého okamžiku.

Vytvářejte kreativnější snímky přímo ve fotoaparátu

Pokud chcete vašim snímkům dodat svůj umělecký rukopis, využijte řadu tvůrčích nástrojů, které tento model nabízí. Jejich účinek kontrolujete přímo na obrazovce fotoaparátu a výsledný snímek můžete ihned sdílet. Funkce Picture Control usnadňuje dosáhnutí skvělého kontrastu a sytosti barev.

Doplňte později vaši výbavu o další nástroje

Vaše příslušenství fotoaparátu můžete později doplnit i o další kompatibilní prvky. Osvědčené blesky Nikon Speedlight, LED světla ideální pro makrosnímky či videosekvence či stereofonní mikrofon ME-1 na zvýšení kvality zvukového záznamu při natáčení.

Vráceno - Použito

NIKON D5600

Dodejte novou sílu své tvořivosti trvale připojeným fotoaparátem D5600
Neočekávaný krásný okamžik. Perfektní aranžovaná časosběrná videosekvence. Bez ohledu na to, jestli jde o hru stínů při vysoko stojícím slunci nebo o videosekvence pořízené z působivých úhlů, jen velmi málo věcí překoná vzrušení z tvorby něčeho, co ostatní ocení.
Fotoaparát D5600 vybavený výkonnými obrazovými technologiemi Nikon je pro tento účel báječným prostředkem. Jde o přístroj, který dodá sílu vašim tvůrčím myšlenkám. Dostupná řada legendárních objektivů NIKKOR znamená, že nebudete nikdy limitováni tvůrčími možnostmi. A funkce Nikon SnapBridge vám umožní synchronizovat snímky s chytrým zařízením během fotografování nebo v libovolném okamžiku snadno přenášet videosekvence.

PRO NOVOU ÚROVEŇ PŘEDSTAVIVOSTI: KVALITA OBRAZU DIGITÁLNÍCH JEDNOOKÝCH ZRCADLOVEK NIKON
Pokud patříte mezi fotografy, kteří vidí to, co ostatním uniká, je pro vás kvalita obrazu vším. Fotoaparát D5600 vybavený velkým obrazovým snímačem formátu DX s 24,2 milionu pixelů je schopen ostře zachycovat jemné struktury a produkovat snímky s perfektně brilantními detaily. Vaši přátelé a stoupenci uvidí přesně to, co zamýšlíte – snímek za snímkem. Rozsah citlivostí ISO 100–25 600 a zvýšená citlivost ISO 6 400 v režimu Noční krajina zaručují snadné zvládnutí motivů za nízké hladiny osvětlení a v obtížných světelných situacích. Systém zpracování obrazu EXPEED 4 dosahuje kvalitní redukce šumu i při použití vysokých citlivostí ISO. A s širokou nabídkou výměnných objektivů NIKKOR jsou snímky s působivě rozmazaným pozadím a bohatou tonalitou hračkou.

PŘÍLIŠ DOBRÉ VÝSLEDKY NA TO, ABY NEBYLY SDÍLENY: TRVALÉ PŘIPOJENÍ S FUNKCÍ SNAPBRIDGE
Připojte se a inspirujte sdílením svých snímků v kvalitě digitální jednooké zrcadlovky. Zabere vám to pouhé sekundy. Převratná funkce Nikon SnapBridge využívá technologii Bluetooth® low energy s nízkým příkonem pro trvalé spojení fotoaparátu D5600 a kompatibilního chytrého zařízení. Propojení fotoaparátu s chytrým zařízením je snadné. Jakmile je provedeno, může fotoaparát synchronizovat snímky s chytrým zařízením během fotografování, bez nutnosti opakovaného navazování spojení. Každý vámi pořízený snímek se tak okamžitě objeví na vašem telefonu nebo tabletu – připravený ke sdílení. A kdykoli chcete, můžete manuálně přenášet videosekvence. Připojitelnost pomocí funkce SnapBridge vám rovněž umožní používat chytré zařízení k dálkově ovládanému fotografování. Bez ohledu na to, jak budete používat funkci SnapBridge, můžete i nadále bez přerušení používat své chytré zařízení a nemusíte se bát nadměrného vybíjení baterie ve fotoaparátu. Vaše perspektiva je jedinečná: Funkce SnapBridge vám umožní sdílet ji v každém okamžiku.

DIGITÁLNÍ JEDNOOKÁ ZRCADLOVKA NIKON: KDYŽ JE FOTOGRAFIE SKUTEČNĚ FOTOGRAFIÍ
Bezchybná ergonomie výjimečně snadno přenosného fotoaparátu D5600 vám usnadní ponořit se do fotografických zážitků. Díky vysoce kvalitnímu optickému hledáčku, který zprostředkovává brilantní obraz aktuálního záběru objektivu, můžete vytvářet působivé kompozice – soustředěni na fotografovaný objekt v hledáčku blokujícím sluneční světlo a další rušivé prvky. Rovněž tak získáte stabilnější držení fotoaparátu při použití teleobjektivu. Optimálně umístěný příkazový a multifunkční volič usnadňují změny nastavení během fotografování. A navíc můžete použít funkci Fn dotykem pro úpravy nastavení s využitím velkého dotykového monitoru bez vzdálení oka od hledáčku. Fotoaparát s hmotností pouhých 415 g (přibližně) a monolitickým tělem zesíleným uhlíkovými vlákny je lehký a dostatečně odolný pro libovolná prostředí. Jakmile jednou uchopíte prsty hluboký grip tohoto fotoaparátu a začnete fotografovat, již nebudete chtít přístroj odložit – bez ohledu na to, jestli půjde o vaše poslední cestovatelské dobrodružství nebo o snímky z ulic rušného města.

ZACHYCENÍ KAŽDÉHO OKAMŽIKU: RYCHLOST A PŘESNOST PRO ZACHYCENÍ KAŽDÉ TVŮRČÍ IDEJE
Pokud si všimnete všeho, potřebujete fotoaparát, kterému nic neujde. Bez ohledu na to, jestli jste uprostřed akce nebo fotografujete vzdálené objekty, zaostří perfektní systém automatického zaostřování fotoaparátu D5600 vždy rychle fotografovaný objekt a udržuje jej zaostřený. 39 zaostřovacích polí systému automatického zaostřování pokrývá širokou oblast obrazového pole a devět vysoce přesných křížových snímačů uprostřed obrazu poskytuje zvýšenou přesnost. Pokud fotografujete v režimu živého náhledu, umožní vám automatické zaostřování s detekcí kontrastu udržet zaostření fotografovaného objektu. A pokud se znenadání vynoří příležitost k pořízení snímku, může fotoaparát pracovat snímací frekvencí pěti snímků za sekundu pro perfektně přesné zachycení každého okamžiku.

VIDEOSEKVENCE, KTERÉ BUDETE S HRDOSTÍ SDÍLET: FUNKCE D-MOVIE A ČASOSBĚRNÉ SNÍMÁNÍ
Zaznamenejte plynulé Full HD videoklipy s jemnými detaily, které budete s hrdostí sdílet. Funkce D-Movie umožňuje zaznamenávat videosekvence snímací frekvencí až 50p/60p. Kontinuální zaostřování v režimu živého náhledu (režim nepřetržitého zaostřování) udržuje objekty ostré i v případě rychlých akcí. A pokud zaznamenáváte videosekvence s objektivem AF-P NIKKOR dodávaným v sadě, bude zaznamenaná stopáž díky vestavěnému krokovému motoru objektivu prostá téměř všech provozních zvuků. Časosběrné snímání, převzaté z pokročilých digitálních jednookých zrcadlovek Nikon, transformuje scény jako pomalu se pohybující mraky nebo zalidněné ulice do dramatických zrychlených sekvencí. A videosekvence pořízené fotoaparátem D5600 lze snadno sdílet s využitím připojení SnapBridge ve fotoaparátu.

UMĚLECKÝ RUKOPIS: ZABUDOVANÉ TVŮRČÍ NÁSTROJE
Maximalizujte účinek svých snímků a videosekvencí prostřednictvím řady tvůrčích nástrojů ve fotoaparátu. S pomocí speciálních efektů snadno vytvoříte působivější snímky: účinek vybraného efektu lze posoudit v režimu živého náhledu a před pořízením snímku upravit jeho intenzitu. Pro ještě vyšší míru kontroly nad vzhledem a působením snímků lze fotografovat s využitím předvoleb Picture Control pro jemné doladění parametrů, jako je kontrast a sytost barev. Předvolba Picture Control Ploché usnadňuje tvorbu perfektních videosekvencí při postprodukci. A navíc lze také vytvářet a ukládat uživatelské předvolby Picture Control pro váš vlastní charakteristický vzhled snímků. Množství efektů v menu retušování umožňuje rychle posílit nebo změnit atmosféru snímků přímo ve fotoaparátu. A propojitelnost fotoaparátu pomocí funkce SnapBridge znamená, že můžete využívat výhod chytrých telefonů nebo tabletů pro pokračování v tvůrčím procesu s využitím vašich oblíbených aplikací.

OBJEKTIVY NIKKOR: LEGENDÁRNÍ OPTICKÝ VÝKON
Fotoaparát D5600 je kompatibilní s kompletní řadou objektivů NIKKOR formátu DX. Bez ohledu na to, jak vaše fotografické oko vidí svět, je vždy k dispozici objektiv NIKKOR, který toto vaše vidění světa sdílí. Můžete použít například světelný objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro působivé rozmazání pozadí, teleobjektiv pro vzdálené objekty nebo širokoúhlý objektiv pro dosažení dramatické kompozice. Rovněž můžete fotografovat s využitím rozsáhlé nabídky objektivů formátu FX.

ROZŠÍŘENÍ VAŠICH FOTOGRAFICKÝCH MOŽNOSTÍ: PŘÍSLUŠENSTVÍ NIKON
Fotoaparát D5600 je součástí nekonečně rozšiřitelného systému digitálních jednookých zrcadlovek Nikon, který podpoří každou vaši fotografickou myšlenku. Pokud chcete zkoumat tvůrčí potenciál osvětlení, usnadní vám to osvědčené blesky Nikon Speedlight. Tyto přenosné blesky umožňují rozptýlit nebo změkčit světlo, zvýšit účinek snímků pořízených na denním světle, vylepšit snímky pořízené za nízké hladiny osvětlení nebo exponovat detaily objektů ve stínu u snímků v protisvětle. Pro maximální přenosnost můžete použít kompaktní blesk SB-500 vybavený výkonným vestavěným LED světlem, které je ideální pro makrosnímky nebo záznam videosekvencí. Pokud chcete dosáhnout vysoce kvalitních zvukových záznamů, použijte volitelný stereofonní mikrofon ME-1. Správné nástroje Nikon pro vaši fotografii naleznete vždy – pro libovolné fotografické nasazení.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Typ
Digitální jednooká zrcadlovka
Upevňovací bajonet
Bajonet Nikon F (s AF kontakty)
Efektivní obrazový úhel
Formát Nikon DX; obrazový úhel je ekvivalentní objektivům s cca 1,5× delší ohniskovou vzdáleností u kinofilmových fotoaparátů a digitálních fotoaparátů formátu FX
Obrazový snímač
Snímač CMOS formátu DX, 23,5 mm × 15,6 mm
Celkový počet pixelů
24,78 milionu
Systém redukce prachu
Čištění obrazového snímače, referenční data pro funkci odstranění prachu ze snímku (vyžaduje software Capture NX-D)
Počet efektivních pixelů
24,2 milionu
Velikost obrazu (v pixelech)
(L) 6 000 × 4 000, (M) 4 496 × 3 000, (S) 2 992 × 2 000
Ukládání dat – formát souborů
NEF (RAW): 12 nebo 14bitové, komprimované, JPEG: Standardní algoritmus JPEG s možností komprese Jemný (cca 1 : 4), Normální (cca 1 : 8) a Základní (cca 1 : 16), NEF (RAW)+JPEG: Záznam snímku současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG
Systém Picture Control
Vestavěné základní předvolby Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét, Krajina, Ploché; možnost modifikace parametrů u vybraných předvoleb Picture Control; možnost uložení uživatelských předvoleb Picture Control
Ukládání dat – média
SD, SDHC (podpora standardu UHS-I), SDXC (podpora standardu UHS-I)
Slot pro paměťovou kartu
1 paměťová karta Secure Digital (SD)
Systém souborů
DCF 2.0, Exif 2.3, PictBridge
Hledáček
Optický člen pentamirror
Obrazové pole
Cca 95 % obrazu horizontálně a 95 % obrazu vertikálně
Zvětšení
Cca 0,82× (objektiv 50 mm f/1,4 zaostřený na nekonečno, -1 m-1)
Předsunutí výstupní pupily okuláru
17 mm (-1 m-1; od vrcholu oční čočky okuláru hledáčku)
Dioptrická korekce
-1,7 až +0,5 m-1
Zaostřovací matnice
Čirá matnice typu B BriteView Clear Matte Mark VII
Zrcadlo
Automaticky vratné
Clona objektivu
Elektronicky řízená automatická irisová clona
Typ závěrky
Elektronicky řízená štěrbinová závěrka s vertikálním chodem
Časy závěrky
1/4 000 až 30 s v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV; Bulb (B), Time (T)
Synchronizační čas pro práci s bleskem
X = 1/200 s; synchronizace s časy závěrky 1/200 s a delšími
Snímací režimy
S (jednotlivé snímky), CL (pomalé sériové snímání), CH (rychlé sériové snímání), Q (tichá expozice), samospoušť; podpora intervalového snímání
Snímací frekvence
Max. 5 sn./s, CL: Max. 3 sn./s, CH: Max. 5 sn./s (snímky JPEG a 12bitové snímky NEF/RAW) nebo 4 sn./s (14bitové snímky NEF/RAW). Poznámka: Udávané snímací frekvence předpokládají použití kontinuálního zaostřování, manuálního expozičního režimu nebo clonové automatiky a času závěrky 1/250 s nebo kratšího, volbu možnosti Spuštění v uživatelské funkci a1 (Volba priority v režimu AF-C) a nastavení ostatních funkcí na výchozí hodnoty.
Samospoušť
2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1 až 9 expozic
Měření expozice
TTL měření expozice pomocí 2016pixelového RGB snímače
Metody měření expozice
Měření Matrix: 3D Color Matrix II (objektivy typu G, E a D); Color Matrix II (ostatní objektivy s vestavěným CPU). Integrální měření se zdůrazněným středem: 75 % citlivosti měření je soustředěno do kruhové plošky o průměru 8 mm uprostřed obrazu. Bodové měření: Měří kruhovou plošku o průměru 3,5 mm (cca 2,5 % obrazového pole) v místě zvoleného zaostřovacího pole
Pracovní rozsah (ISO 100, objektiv f/1,4, 20 °C)
Měření Matrix a integrální měření se zdůrazněným středem: 0–20 EV. Bodové měření: 2–20 EV
Propojení expozimetru
CPU
Režimy
Plně automatické režimy (auto; auto, vypnutý blesk); programová automatika s flexibilním programem (P); clonová automatika (S); časová automatika (A); manuální expoziční režim (M); motivové programy (portrét; krajina; děti; sporty; makro; noční portrét; noční krajina; párty/interiér; pláž/sníh; západ slunce; úsvit/soumrak; portrét zvířat; světlo svíčky; kvetoucí příroda; podzimní barvy; jídlo); speciální efekty (noční vidění; velmi živé; pop; fotografická ilustrace; efekt dětského fotoaparátu; efekt miniatury; selektivní barva; silueta; high-key; low-key)
Korekce expozice
K dispozici v rozmezí -5 až +5 EV v krocích po 1/3 EV nebo 1/2 EV v režimech P, S, A, M, SCENE a v režimu nočního vidění
Expoziční paměť
Naměřené hodnoty jasu lze uložit do paměti stisknutím tlačítka AE-L/AF-L
Citlivost ISO
ISO 100 až 25 600 v krocích po 1/3 EV, možnost automatické regulace citlivosti ISO
Funkce Active D-Lighting
Automaticky, Velmi vysoký, Vysoký, Normální, Nízký a Vypnuto
Automatické zaostřování
AF modul Nikon Multi-CAM 4800DX s TTL fázovou detekcí, 39 zaostřovacími poli (včetně 9 křížových snímačů) a pomocným světlem AF (pracovní rozsah cca 0,5–3 m). V kombinaci s objektivy AF-S, AF-P a AF-I je dostupné automatické zaostřování.
Pracovní rozsah
-1 až +19 EV (ISO 100; 20 °C)
Zaostřovací režimy
Jednorázové zaostření (AF-S), kontinuální zaostřování (AF-C), automatická volba režimu AF-S/AF-C (AF-A); automatická aktivace prediktivního zaostřování v závislosti na stavu objektu, Manuální zaostřování (MF): Lze použít elektronický dálkoměr
Zaostřovací pole
39, lze volit z 39 nebo 11 zaostřovacích polí
Režimy činnosti zaostřovacích polí
Jednotlivá zaostřovací pole, dynamická volba 9, 21 nebo 39 zaostřovacích polí, 3D sledování objektu, automatická volba zaostřovacích polí
Blokování zostření
Zaostřenou vzdálenost lze zablokovat namáčknutím tlačítka spouště do poloviny (jednorázové zaostření) nebo stisknutím tlačítka AE-L/AF-L
Vestavěný blesk
Programy Auto, portrét, děti, makro, noční portrét, párty/interiér, portrét zvířat, velmi živé, pop, fotografická ilustrace, efekt dětského fotoaparátu: Automatická aktivace blesku s automatickým vyklopením do pracovní polohy P, S, A, M, Jídlo: Manuální vyklopení blesku do pracovní polohy pomocí tlačítka
Směrné číslo
Cca 12, 12 v manuálním zábleskovém režimu (m, ISO 100, 20 °C)
Řízení záblesku
TTL: i-TTL řízení záblesku s využitím 2016pixelového RGB snímače v kombinaci s vestavěným bleskem; i-TTL vyvažovaný vyjasňovací záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky v kombinaci s měřením Matrix a integrálním měřením se zdůrazněným středem, standardní i-TTL záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky v kombinaci s bodovým měřením
Zábleskové režimy
Automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s redukcí efektu červených očí, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy a redukce efektu červených očí, doplňkový záblesk, redukce efektu červených očí, synchronizace s dlouhými časy, synchronizace s dlouhými časy včetně redukce efektu červených očí, synchronizace na druhou lamelu včetně synchronizace s dlouhými časy, synchronizace na druhou lamelu, vypnuto
Korekce zábleskové expozice
-3 až +1 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV v režimech P, S, A, M a SCENE
Indikace připravenosti k záblesku
Svítí po plném nabití vestavěného blesku a volitelných blesků; bliká po vyzáření záblesku na plný výkon
Sáňky pro upevnění příslušenství
Standardní sáňky ISO 518 se středovým synchronizačním kontaktem, datovými kontakty a aretací
Systém kreativního osvětlení Nikon
Podpora systému Nikon CLS
Synchronizační konektor
Adaptér AS-15 se synchronizačním konektorem (dostupný samostatně)
Vyvážení bílé barvy
Automaticky, žárovkové světlo, zářivkové světlo (7 typů), přímé sluneční světlo, blesk, zataženo, stín, manuální nastavení; všechny předvolby kromě manuálního nastavení lze jemně vyvážit.
Typy bracketingu
Expoziční, vyvážení bílé barvy, ADL
Živý náhled – zaostřovací režimy
Automatické zaostřování (AF): Jednorázové zaostření (AF-S), nepřetržité zaostřování (AF-F); Manuální zaostřování (MF)
Živý náhled – režimy činnosti zaostřovacích polí
Zaostřování s detekcí tváří, velkoplošná zaostřovací pole, standardní zaostřovací pole, sledování objektu
Živý náhled – automatické zaostřování
Automatické zaostřování s detekcí kontrastu v libovolném místě obrazového pole (při použití režimu zaostřování s detekcí tváří nebo sledování objektu volí fotoaparát místo zaostření automaticky)
Živý náhled – automatická volba motivových programů
K dispozici v režimu auto a v režimu auto, vypnutý blesk
Videosekvence – měření expozice
TTL měření expozice pomocí obrazového snímače
Videosekvence – metody měření expozice
Matrix
Videosekvence – velikost obrazu (v pixelech) a snímací frekvence
1 920 × 1 080; 60p (progresivní), 50p, 30p, 25p, 24p; 1 280 × 720; 60p, 50p; přesné snímací frekvence pro nastavení 60p, 50p, 30p, 25p a 24p jsou 59,94, 50, 29,97, 25 a 23,976 sn./s; všechny volitelné možnosti podporují vysokou a normální kvalitu obrazu
Videosekvence – formát souborů
MOV
Videosekvence – komprese videa
Pokročilé kódování videa H.264/MPEG-4
Videosekvence – formát záznamu zvuku
Lineární PCM
Videosekvence – zařízení pro záznam zvuku
Vestavěný nebo externí stereofonní mikrofon; regulace citlivosti
Videosekvence – citlivost ISO
ISO 100 až 25 600
Další možnosti
Časosběrné videosekvence
Monitor
8,1 cm (3,2˝) úhlopříčka; výklopný a otočný dotykový monitor TFT LCD s pozorovacím úhlem 170 °, zobrazením cca 100 % obrazového pole, regulací jasu a zapnutím/vypnutím ovládaným snímačem pohledu do hledáčku; cca 1 037 000 pixelů (720 × 480 × 3 = 1 036 800 pixelů)
Přehrávání
Jednotlivé snímky a náhledy (4, 12 nebo 80 snímků, přehrávání podle kalendáře), zvětšení výřezu snímku, zvětšení výřezu snímku s oříznutím snímků, zvětšení na tvář při přehrávání, přehrávání videosekvencí, prezentace snímků a/nebo videosekvencí, zobrazení histogramů, indikace nejvyšších jasů, zobrazení informací o snímku, zobrazení dat o poloze, automatické otáčení snímků, hodnocení snímků a textové komentáře ke snímkům (v délce max. 36 znaků)
USB
Hi-Speed USB s mikrokonektorem USB; doporučuje se připojení k vestavěnému portu USB
Výstup HDMI
Konektor HDMI typu C
Zvukový vstup
Stereofonní konektor mini jack (průměr 3,5 mm); podpora volitelného stereofonního mikrofonu ME-1
Konektor(y) pro připojení příslušenství
Bezdrátová dálková ovládání: WR-1, WR-R10 (dostupná samostatně). Kabelové spouště: MC-DC2 (dostupná samostatně). Zařízení GPS: Jednotka GP-1/GP-1A (dostupná samostatně)
Standardy Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
Pracovní frekvence Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
2 412 až 2 462 MHz (kanály 1 až 11)
Zabezpečení Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
Autentizace: Otevřený systém, WPA2-PSK
Dosah Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) (přímý výhled)
Cca 10 m při absenci rušení; skutečný dosah se může měnit v závislosti na síle signálu a přítomnosti či nepřítomnosti překážek
NFC – provoz
NFC Forum – tagy typu 3
Standardy Bluetooth
Specifikace Bluetooth verze 4.1
Podporované jazyky
Arabština, bengálština, bulharština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, nizozemština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, maráthština, norština, perština, polština, portugalština (portugalská a brazilská), rumunština, ruština, srbština, španělština, švédština, tamilština, telugština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština
Baterie
Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14a
Síťový zdroj
Síťový zdroj EH-5b; vyžaduje konektor pro připojení síťového zdroje EP-5A (dostupný samostatně)
Stativový závit
1/4˝ (ISO 1222)
Rozměry (Š × V × H)
Cca 124 × 97 × 70 mm
Hmotnost
Cca 465 g včetně baterie a paměťové karty, ale bez krytky těla; cca 415 g (pouze tělo fotoaparátu)
Provozní podmínky – teplota
Teplota: 0 °C až 40 °C
Provozní podmínky – vlhkost
Vlhkost: 85 % nebo méně (bez kondenzace)
Dodávané příslušenství
Gumová očnice DK-25, krytka těla BF-1B, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14a (s krytkou kontaktů), popruh AN-DC3, nabíječka baterií MH-24 (v zemích, ve kterých je vyžadován, se dodává zásuvkový adaptér; provedení adaptéru závisí na zemi prodeje)

SADA FOTOAPARÁTU D5600 + AF-S 18–140 VR
Ideální sada fotoaparátu s objektivem se zoomem pro všechny příležitosti. Sada obsahuje fotoaparát D5600 a výkonný objektiv AF-S DX NIKKOR 18–140 mm VR s rozsahem ohniskových vzdáleností od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv. Zoom nabízející 7,7násobný rozsah je perfektní pro zachycení všech motivů od rozsáhlých krajin až po detaily vzdálených akcí. Působivá redukce vibrací Nikon zaručuje ostré snímky i za nízké hladiny osvětlení.

AF-S DX NIKKOR 18–140MM F/3,5–5,6G ED VR Kompaktní a všestranný objektiv formátu DX se zoomem Tento objektiv s 7,8× zoomem, který je praktický pro široké spektrum různých motivů, má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost a představuje tak ideální univerzální objektiv.
Systém redukce vibrací objektivu minimalizuje účinky chvění fotoaparátu pro získání nerozmazaných snímků a zaručuje stabilní obraz v hledáčku. Ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) Nikon umožňuje rychlé a tiché automatické zaostřování.

Všestranný objektiv formátu DX s 7,8× zoomem a rozsahem ohniskových vzdáleností 18–140 mm (ekvivalentní ohniskové vzdálenosti na kinofilmu a formátu FX: 27–210 mm).
Ohniskové vzdálenosti od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv: Ideální objektiv „na výlet“, který zachytí vše od rozsáhlých krajin až po detaily vzdálených objektů.
Vysoký optický výkon: Jeden optický člen ze skel ED (optická skla s extrémně nízkým rozptylem světla) a jeden asférický optický člen pomáhají dosahovat vysokého rozlišení a kontrastu obrazu při současné minimalizaci většiny vad zobrazení včetně barevné vady.
Systém redukce vibrací (VR): Minimalizuje účinky chvění fotoaparátu a umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4 EV delšími než obvykle. Provoz redukce vibrací je tichý i při záznamu videosekvencí.
Ultrazvukový zaostřovací motor SWM (Silent Wave Motor) zaručuje tiché a rychlé automatické zaostřování.
Konstrukce objektivu má kompaktní a lehké provedení s bajonetem utěsněným proti klimatickým vlivům.
Objektiv nabízí vynikající poměr ceny a výkonu. SPECIFIKACE OBJEKTIVU: Ohnisková vzdálenost 18–140 mm
Světelnost f/3,5–5,6
Nejvyšší clonové číslo f/22–38
Konstrukce objektivu 17 čoček / 12 členů (včetně 1 optického členu ze skel ED a 1 asférického optického členu)
Obrazový úhel 76 ° – 11°30´
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,45 m od obrazové roviny při všech pozicích zoomu
Největší měřítko zobrazení 0,23×
Počet lamel clony 7 (kruhový otvor clony)
Průměr filtrového závitu 67 mm (P = 0,75 mm)
Průměr × délka (od dosedací plochy upevňovacího bajonetu) Max. průměr cca 78 mm × 97 mm (vzdálenost od dosedací plochy upevňovacího bajonetu)
Hmotnost Cca 490 g
Dodávané příslušenství 67mm zaklapávací přední krytka objektivu LC-67, zadní krytka objektivu LF-4

Záruka 24 měsíců
Partnumber VBA500K002
Obecné informace
NIKON AKCE Ušetři s Nikonem
digitální zrcadlovka (DSLR)
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla plast
Snímací čip
24,2
APS-C
CMOS
Velikost snímače (DSLR) 23,5 × 15,6 mm
100
25600
RAW, JPEG
Objektiv
1
Stabilizace objektivu Ano
Stabilizace 2.objektivu Ne
18 mm
140 mm
3.5 – 5.6 f/
Průměr závitu objektivu 67
Sluneční clona v balení Ne
45 cm
45 cm
Režimy a funkce
5 sn./s
Zaostřování a měření scény
−5 až +5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
1/4000 s
30 s
Displej a hledáček
optický
Zorné pole hledáčku 95 %
8.1 cm
1037000 pix
Ano
ano
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Konektory mikrofon, HDMI (mini), USB konektor
Ano
Ano
Podpora přímého tisku Ne
Ne
Záznam videa
Full HD (1920x1080) pix
Hodnota fps 60
MOV
Barva
černá
Další parametry
Li-Ion akumulátor
Vodotěsnost Ne
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 9.7 cm
Výška výrobku 12.4 cm
Hloubka výrobku 7.0 cm
Hmotnost výrobku 1.0 kg
Rozměry balení
Šířka balení 17.0 cm
Výška balení 14.5 cm
Hloubka balení 34.4 cm
Hmotnost balení 1.8 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu