Digitální fotoaparát Nikon D7200 tělo černý

Značka: Nikon , Kategorie: Pokročilé zrcadlovky
Kód zboží: 1 379 459
Informační list: zde

Zdarma 4x čištění čipu, Zrcadlovka, APS-C CMOS snímač 24,2 Mpx, video Full HD (1920x1080)/60 fps, citlivost (ISO) až 25 600, LCD 8 cm displej, Wi-Fi, NFC

Zjistit dostupnost

Balení obsahuje poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2 000 Kč zdarma. Poukaz můžete využít ZDE.

Jednooká tvořivost

Digitální jednooká zrcadlovka pro náročné, sofistikované ovládání a špičkové snímky. Přesně tak by mohlo znít krátké představení digitálního fotoaparát Nikon D7200, který se rozhodl spnit přání všech milovníků fotografie. Přináší jim možnost posunout tvorbu na zcela novou úroveň díky úžasným parametrům a funkcím. Ty přebírá z profesionálních fotoaparátů. Drtivá většina fotografů bude Nikon považovat za dokonalého partnera pro tvorbu.


Skvělý parťák domů i na cesty

Digitální fotoaparát Nikon D7200 jako zrcadlovka formátu DX nabízí více než přesvědčivé výsledky. Pořizování snímků je svižné, samotný přístroj je maximálně všestranný a dokonce má ambice prosadit se v segmentu digitálních kamer. Kromě špičkových fotografií s ním totiž pořídíte také záznam videosekvencí ve více formátech obrazu. Jeho hbitost a šikovnost je skutečně příkladná.


Celkem 24,2 milionu důvodů

Příslušnost k nejlepším přístrojům na trhu v přijatelné cenové kategorii prozrazuje digitální fotoaparát Nikon D7200 hlavními parametry. Snadno pořídíte libovolné snímky v tiskové kvalitě s 24,2 milionu pixelů. Takové rozlišení garantuje skvělou úroveň kvality obrazu včetně všech detailů.

Za výsledkem stojí schopnosti obrazového snímače fotoaparátu D7200 formátu DX. Ten má speciální konstrukci bez optického antialiasingového filtru (OLPF). Do ruky se vám tak dostanou vybroušené snímky s širokým dynamickým rozsahem a pestrou gradací barev. To vše při zachování nízké úrovně šumu. Bravurní systém automatického zaostřování pomáhá při focení a spolehlivě funguje i při zachycováná objektů za horších světelných podmínek.


Zhasněte lampióny

Zmíněný systém zaostřování funguje již od hodnoty osvětlení -3 EV (ISO 100, 20 °C). I noční záběry vypadají skvěle. Systém zaostřování u digitálního fotoaparátu Nikon D7200 je vskutku profesionální záležitost. Od malých objektů po ty velké, vaše snímky budou vždy ostré. Nízká hladina osvětlení přístroji zkrátka sedí. Systém EXPEED 4 zvyšuje celkový výkon fotoaparátu a tím pádem také komfort při pořizování fotek.

Při použití vysokých citlivostí ISO budou vaše snímky ve vysokém rozlišení stále krásně ostré. Rozsah citlivostí se pohybuje ve velkém rozmezí ISO 100–25 600. Doménou celkem 51bodového AF modulu Multi-CAM 3500 II je přesnost. Uprostřed obrazového pole si zajisté všimnete patnácti křížových snímačů, díky kterým objekt zachytíte rychlostí blesku. Jeden snímač obrazového pole využijete při světelnosti f/8, můžete si tak užívat více kombinací objektiv/telekonvertor. Hledáček zobrazuje 100 % obrazového pole. Viditelnost je bez výtek v exteriéru i při focení proti ostrému světlu. Organický EL zobrazovač v hledáčku nabízí jasné a dostatečně kontrastní zobrazení všech důležitých informací. Navíc není zbytečnou zátěží pro baterii.


Skvělé video

Digitální fotoaparát Nikon D7200 je důkazem toho, že jeden přístroj může skvěle fotit i natáčet. Vaší kreativitě tak meze rozhodně neklade, ba právě naopak. Nikon je tvůrčím nástrojem, který můžete díky lehkému tělu nosit stále u sebe. Ostatně tělo fotoaparátu je na náročnější podmínky připraveno. Poskytuje zvýšenou odolnosti proti vnějším vlivům, jako je například prach či nárazy. Horní a zadní kryt je tvořen z hořčíkové slitiny. Závěrka přístroje je výrobcem úspěšně testována na 150 000 pracovních cyklů.

Funkce pro video byly převzaty z profesionálních fotoaparátů Nikon. Čeká tak na vás samostatné menu videosekvencí, ve kterém si nastavujete veškeré parametry videa a pokročilé možnosti zvuku. Videosekvence v kinematografické kvalitě vypadají bravurně. Příjemnou vlastností jsou plynulé expoziční přechody mezi místy s různou úrovní jasu. Automatická regulace citlivosti ISO funguje opravdu na jedničku. Přímo na displeji digitálního fotoaparátu Nikon D7200 můžete kontrolovat místa se ztrátou kresby ve světlech. Barevné podání a jas zobrazovače si jako fotograf nastavíte dle vlastních preferencí.


Ráj pro hračičky

Nejšťastnější bude s digitálním fotoaparátem Nikon D7200 ten, kdo rád obohacuje vlastní tvorbu a s radostí přijímá nové postupy. Předvolby Picture Control 2.0 otvírají dveře k manuální kontrole prakticky všech podstatných funkcí od doostření přes kontrast až po barevný odstín a sytost barev při pořizování fotografií a videosekvencí. Chcete si ulehčit postprodukci? Předvolba Ploché vám s postprodukcí a získáním maximálního dynamického rozsahu pomůže. Nastavení máte při fotografování pod palcem. Různé možnosti nastavení pro videosekvence a statické snímky můžete snadno uložit.

Několikrát zmíněnou schopnost natáčet skvělá videa podtrhuje funkce D-Movie. Natáčejte videosekvence ve více formátech a ve studiové kvalitě. Natáčet můžete Full HD videosekvence (1 080p) ve formátu DX frekvencí s až 25p/30p. Použijete-li režim výřezu 1,3×, těšte se na záznam s frekvencí až 50p/60p. Fotoaparátu Nikon D7200 nechybí výstup HDMI. Příznivci časosběrných videosekvencí s hladkými expozičními přechody si také přijdou na své. Fotoaparát ukládá snímky jako soubory videosekvencí. Vy si pak můžete snadno vytvořit zrychlené přehrávání delších záběrů, například záznamu zapadajícího slunce za obzor.

Je mu skvěle rozumět

Skvělé fotografie a ostrá videa jsou jedna věc, druhou je kvalita pořizovaného zvuku. Tato častá slabina digitálních fotoaparátů se Nikonu D7200 netýká. Široké možnosti ovládání zvuku vám umožňuje nastavit si pořizování audia při natáčení videosekvencí přesně tak, jak chcete.

Frekvenční rozsah je volitelný. Například lidský hlas tak vestavěný mikrofon zaznamená velmi zřetelně, a to i při silném větru. Nechybí totiž funkce redukce okolního hluku. Pro další situace je připraven k službám bezdrátový mikrofon Nikon ME-W1. Jeho dosah je až 50 metrů. Ovládání zvuku je u fotoaparátu Nikonu D7200 na úrovni pokročilé hi-fi sestavy.

Radosti pro váš komfort

Digitální fotoaparát Nikon D7200 se chlubí také řadou funkcí a schopností, které fotografům zpříjemňují život. V první řadě se jedná o rychlé sériové snímání. Při použití formátu DX fotografujete snímací frekvecí až 6 snímků za sekundu, při použití výřezu 1,3× stihne přístroj ještě o snímek navíc. Přítomna je velká vyrovnávací paměť. V jedné sérii pořídíte až 27 12bitových snímků RAW respektive sto vysoce kvalitních JPEG snímků.

Zábavnou funkcí je neomezené sériové snímání. Chcete si vyhrát se snímky města v noci? Toužíte zachytit světelné čáry za zadními světly projíždějícího sporťáku? Žádný problém, sériové snímání produkuje nádherné snímky světelných stop. V tomto režimu může být čas závěrky delší 4 sekund. Je pak pouze na vás, kolik snímků budete chtít pořídit.


Zapomeňte na kabely

Příkladná konektivita je dalším bonusem, který si pro vás digitální fotoaparát Nikon D7200 přichystal. Snadný přenos snímků z fotoaparátu do počítače či jiného chytrého zařízení umožňuje vestavěné připojení Wi-Fi a podpora NFC (Near Field Communication). Díky podpoře NFC se stačí dotknout fotoaparátem D7200 kompatibilního přístroje a ihned můžete přenést snímek, který vidíte na LCD fotoaparátu. Přenesené fotografie a videa můžete snadno třídit, upravovat a sdílet díky speciálnímu softwaru Nikon. Přímo u videa lze zpětně měnit parametry předvoleb funkce Picture Control.

Bez drátů se obejdete i při ovládání. Závěrku fotoaparátu můžete ovládat dálkově prostřednictvím vestavěného připojení Wi-Fi a speciální aplikace WMU. Tu stačí nainstalovat do vašeho chytrého telefonu či tabletu. Více možností bezdrátového fotografování poskytuje bezdrátový vysílač/přijímač WR-R10 a bezdrátový vysílač WR-T10. Potřebujete přístroj zapojit do sítě? Zaostřete na volitelnou komunikační jednotku UT-1 v kombinaci s bezdrátovým síťovým rozhraním WT-5.

Opravdu velký kalibr

Digitální fotoaparát Nikon D7200 je skutečný specialista. Kompatibilita s objektivy Nikon formátu DX a objektivy FX je vstupenkou do světa tvůrčí fotografie. Stačí tak nabít dobíjecí lithium-iontové baterie EN-EL15 a užívat si široké možnosti, které tento šikovný pomocník nabízí. A když už je řeč o baterii, na jedno nabití pořídíte až 1 110 statických snímků a až 80 minut stopáže videosekvencí.

Zastavit vás tak může snad už jen kapacita paměťové karty, třebaže ani ta by neměla být u digitálního fotoaparátu Nikon D7200 závažným problém. Čekají na vás rovnou dva sloty pro karty SD, přičemž každý z těchto slotů plně podporuje paměťové karty s vysokou kapacitou SDXC a s technologií UHS-I. Sečteno a podtrženo, Nikon je připraven darovat vám vysokou odolnost, energetickou úspornost, mnoho funkcí a v neposlední řadě perfektní kvalitou pořízených snímků a videozáznamů.

Vykročte k dokonalosti se sofistikovaným fotoaparátem D7200. Tato hbitá digitální jednooká zrcadlovka formátu DX poskytuje špičkové snímky i dokonalé videosekvence a je plně propojitelná. Fotoaparát je rychlý, všestranný a připravený vyhovět všem vašim ambicím.

Přístroj D7200 je vytvořen ve znamení dokonalosti. Špičkový systém automatického zaostřování, který je odvozen od legendárních profesionálních fotoaparátů Nikon, zaručuje přesné zachycení objektů již od hodnoty osvětlení -3 EV. Samostatné menu videosekvencí pro nastavení videa a pokročilé možnosti ovládání zvuku nabízejí tvůrcům videa více všestrannosti. Tvůrčí možnosti přístroje rozšiřují funkce pro pořizování snímků světelných stop a plynulých časosběrných videosekvencí (časosběrné snímání), stejně jako řada objektivů NIKKOR DX a FX zaručující bohaté detaily. Vestavěné připojení Wi-Fi a podpora NFC umožňuje snadný přenos snímků.

Splnění všech vašich ambicí
Posuňte svou fotografii na novou úroveň a pořizujte snímky a videosekvence s bohatými detaily. Získejte snímky libovolného objektu v tiskové kvalitě s 24,2 milionu pixelů a brilantní stopáž videosekvencí i u nočních záběrů.

Automatické zaostřování profesionální úrovně
Automatické zaostřování nejvyšší úrovně fotoaparátu D7200 zaostřuje s vysokou přesností každý objekt. Pracuje již od hodnoty osvětlení -3 EV a zaručuje kvalitní zachycení objektu i za nízké hladiny osvětlení.

Excelentní výsledky za nízké hladiny osvětlení
Při použití vysokých citlivostí ISO pořídíte ostřejší a brilantnější snímky s vyšším rozlišením. Fotoaparát nabízí základní rozsah citlivostí v rozmezí ISO 100–25 600 a poskytuje tak jistotu při práci za daného osvětlení.

Videosekvence v kinematografické kvalitě
Zaznamenejte snadno působivou stopáž. Fotoaparát D7200 je díky lehkému tělu a funkcím pro video, které byly převzaty z profesionálních fotoaparátů Nikon, snem každého tvůrce videa.

Sdílení tvůrčích vizí
Vestavěné připojení Wi-Fi1 a podpora NFC (Near Field Communication) umožňují snadno přenášet působivé snímky prostřednictvím chytrých zařízení.

Rychlé sériové snímání
Můžete fotografovat snímací frekvenci až 6 sn./s při použití formátu DX a až 7 sn./s při použití výřezu 1,3×. Velká vyrovnávací paměť fotoaparátu znamená, že můžete v jedné sérii pořídit až 27 12bitových snímků RAW a až 100 vysoce kvalitních snímků JPEG.

Neomezené sériové snímání
Sériové snímání umožňuje produkovat vynikající snímky světelných stop. Při použití sériového snímání můžete fotografovat i časy závěrky v délce 4 s a delšími, a získat tolik snímků, kolik vám umožní vaše paměťové karty a výdrž baterie.

Časosběrné videosekvence (Časosběrné snímání)
Přístroj umožňuje pořizovat časosběrné videosekvence s plynulými expozičními přechody. Funkce časosběrného snímání ukládá snímky jako soubory videosekvencí a umožňuje zrychlené přehrávání pomalu probíhajících dějů.

24,2 milionu pixelů pro bohaté detaily: zaručuje novou úroveň kvality obrazu. Obrazový snímač fotoaparátu D7200 formátu DX se speciální konstrukcí bez optického antialiasingového filtru (OLPF) maximálně využívá vysoké rozlišení 24,2 milionu pixelů pro ostré snímky s širokým dynamickým rozsahem, nízkou úrovní šumu a bohatou barevnou gradací.

Systém EXPEED 4: zvyšuje celkovou úroveň výkonnosti fotoaparátu pro dosažení výjimečných výsledků. Dosahuje vynikající reprodukce obrazu a vysokých citlivostí ISO a nabízí vysoké snímací frekvence při záznamu videosekvencí.

51bodový AF modul Multi-CAM 3500 II: fotoaparát D7200 nabízí díky systému automatického zaostřování, který byl převzat z profesionálních fotoaparátů Nikon, fenomenální přesnost. Systém pracuje již od hodnoty osvětlení -3 EV (ISO 100, 20 °C), takže získáte ostré snímky i za velmi nízké hladiny osvětlení. Patnáct křížových snímačů uprostřed obrazového pole zaručuje vynikající zachycení objektu. Jeden snímač uprostřed obrazového pole je kompatibilní se světelností f/8 a dovoluje tak používat více kombinací objektiv/telekonvertor.

Výřez 1,3×: nabízí prodloužený dosah, vyšší rychlost práce a širší pokrytí obrazového pole zaostřovacími poli. Režim výřezu prodlužuje 1,3× dosah objektivů FX a DX a umožňuje využívat snímací frekvenci až 7 sn./s. V tomto režimu pokrývá 51 zaostřovacích polí automatického zaostřování celé obrazové pole.

Předvolby Picture Control 2.0: nabízejí snadnou kompletní kontrolu nad doostřením, kontrastem, jasem, barevným odstínem a sytostí barev při pořizování statických snímků a videosekvencí. Systém obsahuje novou předvolbu Ploché pro snazší postprodukci a získání maximálního dynamického rozsahu; parametr Zřetelnost umožňuje dosažení brilantních detailů. Nastavení lze vizuálně kontrolovat během fotografování a fotografický proces lze zjednodušit a urychlit uložením různých možností pro videosekvence a statické snímky v samostatných menu.

Funkce D-Movie s více formáty obrazu: nabízí záznam videosekvencí ve více formátech obrazu se studiovou kvalitou a výrazně potlačeným šumem. Fotoaparát umožňuje záznam Full HD videosekvencí (1 080p) ve formátu DX frekvencí až 25p/30p. Při použití režimu výřezu 1,3× pro dosažení účinku použití delšího teleobjektivu je možný záznam frekvencí až 50p/60p. Fotoaparát nabízí čistý výstup HDMI plus současný záznam stopáže v plném rozlišení ve fotoaparátu a na externím záznamovém zařízení.

Svoboda tvorby videosekvencí: množství nastavení poskytuje plnou kontrolu nad pořizovanou stopáží. Dostupnost automatické regulace citlivosti ISO v režimu M zaručuje plynulé expoziční přechody mezi tmavými a jasnými místy. Režim Zebra (zobrazení nejvyšších jasů) zobrazuje na monitoru fotoaparátu přesnou polohu míst se ztrátou kresby ve světlech. Pro snazší barevné korekce při postprodukci je vhodné aplikovat předvolbu Picture Control Ploché. Samostatné menu videosekvencí umožňuje ukládat nastavení pro videosekvence na jediném místě.

Ovládání zvuku na úrovni Hi-Fi: díky rozsáhlejším možnostem ovládání zvuku dosáhnete u fotoaparátu D7200 přesně takového zvuku zaznamenávaných videosekvencí, jaký požadujete. K dispozici je volitelný frekvenční rozsah (široký rozsah frekvencí/lidský hlas) a funkce redukce hluku větru při záznamu zvuku pomocí vestavěného mikrofonu. Pro maximální svobodu záznamu zvuku přímo v místě jeho zdroje je k dispozici bezdrátový mikrofon Nikon ME-W1 umožňující zaznamenávat vysoce kvalitní zvuk ze vzdálenosti až 50 m.

Jasný hledáček: zobrazuje přibližně 100 % obrazového pole a nabízí vynikající viditelnost v exteriéru i v podmínkách tvrdého protisvětla. Hledáček je vybaven organickým EL zobrazovačem pro jasné a kontrastní zobrazení informací a nízkou spotřebu energie.

Monitor s nastavitelným barevným podáním: umožňuje upravovat vyvážení barev a jas zobrazovače v libovolném směru podle potřeb pracovního postupu fotografa. Antireflexní 8cm (3,2˝) monitor RGBW LCD s 1 229 000 pixely nabízí snadný a komfortní provoz za všech podmínek.

Vysoká pevnost a odolnost: Tělo fotoaparátu D7200 je konstruováno do náročných podmínek a poskytuje odolnost proti prachu, klimatickým vlivům a nárazům. Horní a zadní kryt z hořčíkové slitiny zvyšuje odolnost a závěrka je testována na 150 000 pracovních cyklů.

Objektivy NIKKOR: fotoaparát D7200 je kompatibilní s kompletní nabídkou objektivů Nikon formátu DX a širokou nabídkou objektivů FX. Objektivy NIKKOR s výjimečně vysokou rozlišovací schopnosti poskytují vysoce kvalitní výsledky a kompaktní rozměry objektivů formátu DX jsou výhodou v případech, kdy chcete cestovat nalehko nebo využívat teleobjektivy. Při fotografování v režimu výřezu 1,3× například v kombinaci s objektivem, jako je AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–6,3G, se maximální ohnisková vzdálenost objektivu zdánlivě prodlouží na hodnotu 390 mm (ekvivalentní hodnota).

Vestavěný blesk: díky inteligentnímu i-TTL řízení záblesku a funkci řídicí jednotky můžete bezdrátově odpalovat a ovládat až dvě skupiny blesků Nikon pomocí fotoaparátu.

Systém kreativního osvětlení: umožňuje používat fotoaparát D7200 s množstvím všestranných blesků pro tvůrčí zábleskovou fotografii s blesky na fotoaparátu i mimo fotoaparát. Systém kreativního osvětlení Nikon, který představuje vrchol možností v této oblasti, zahrnuje výkonné blesky jako SB-700 nebo blesky jako SB-500 (vybavený vestavěným LED světlem s vysokou intenzitou – ideální pro záznam videosekvencí).

Dálkové ovládání: specializované příslušenství nabízí mnoho možností bezdrátového ovládání a přenosu snímků. Závěrku fotoaparátu lze dálkově spouštět pomocí chytrého zařízení, vestavěného připojení Wi-Fi fotoaparátu a speciální aplikace WMU.1 Pro získání více možností při bezdrátovém fotografování můžete použít bezdrátový vysílač/přijímač WR-R10 a bezdrátový vysílač WR-T10 nebo ovládat nastavení fotoaparátu pomocí bezdrátového dálkového ovládání WR-1. Chcete-li se připojovat ke kabelovým sítím Ethernet a bezdrátovým sítím LAN, je k dispozici volitelná komunikační jednotka UT-1 v kombinaci s bezdrátovým síťovým rozhraním WT-5.

Podpora NFC: umožňuje snadno přenášet snímky na chytrá zařízení kompatibilní s technologií NFC. Stačí se jen dotknout fotoaparátem D7200 chytrého zařízení a ihned můžete přenést snímek zobrazený na monitoru LCD fotoaparátu.

Energeticky úsporná konstrukce: umožňuje fotografovat déle na jedno nabití baterie. Fotoaparát pořídí až 1 110 statických snímků a až 80 minut stopáže videosekvencí3 na jedno nabití extrémně kompaktní a lehké dobíjecí lithium-iontové baterie EN-EL15.

Paměťová média: dva sloty pro karty SD zaručují plynulé fotografování. Oba sloty jsou kompatibilní s paměťovými kartami s vysokou kapacitou SDXC a s technologií UHS-I.

Dodávaný software: nabízí pokračování tvůrčího procesu po pořízení snímků. Speciální software Nikon poskytuje rozsáhlé možnosti importování, třídění, úprav a sdílení snímků a videoklipů. Mezi jeho výhody patří široké možnosti úprav souborů videosekvencí včetně možnosti úprav parametrů předvoleb Picture Control. Rovněž můžete využívat výhod funkcí umožňujících okamžitý přenos snímků na sociální sítě.

Obsah balení

  • Fotoaparát
  • Gumová očnice DK-23
  • krytka těla BF-1B
  • dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL15 s krytkou kontaktů
  • nabíječka baterií MH-25a (dodává se včetně zásuvkového adaptéru nebo síťového kabelu v typu a provedení podle země či regionu prodeje)
  • krytka okuláru hledáčku DK-5
  • kabel USB UC-E17
  • popruh AN-DC1 BK

Specifikace

Typ Digitální jednooká zrcadlovka
Upevňovací bajonet Bajonet Nikon F (s AF propojením a AF kontakty)
Efektivní obrazový úhel Formát Nikon DX; ekvivalent objektivu s cca 1,5× delší ohniskovou vzdáleností na kinofilmovém fotoaparátu nebo digitálním fotoaparátu formátu FX
Obrazový snímač Snímač CMOS formátu DX, 23,5 mm × 15,6 mm
Celkový počet pixelů 24,72 milionu
Systém redukce prachu Čištění obrazového snímače, referenční data pro funkci Odstranění prachu ze snímku (vyžaduje software Capture NX-D)
Počet efektivních pixelů 24,2 milionu
Velikost obrazu (v pixelech) Obrazové pole DX (24 × 16): (L) 6 000 × 4 000, (M) 4 496 × 3 000, (S) 2 992 × 2 000; Obrazové pole 1,3× (18 × 12): (L) 4 800 × 3 200, (M) 3 600 × 2 400, (S) 2 400 × 1 600; Snímky s obrazovým polem DX (24 × 16) pořízené při nastavení voliče živého náhledu do polohy „živý náhled pro videosekvence“ v režimu živého náhledu: (L) 6 000 × 3 368, (M) 4 496 × 2 528, (S) 2 992 × 1 680; Snímky s obrazovým polem 1,3× (18 × 12) pořízené při nastavení voliče živého náhledu do polohy „živý náhled pro videosekvence“ v režimu živého náhledu: (L) 4 800 × 2 696, (M) 3 600 × 2 024, (S) 2 400 × 1 344
Ukládání dat – formát souborů NEF (RAW): 12 nebo 14 bitů, bezeztrátově komprimované nebo komprimované; JPEG: standardní algoritmus JPEG s možností komprese Jemný (cca 1 : 4), normální (cca 1 : 8) a základní (cca 1 : 16) (nastavení komprese Priorita velikosti), k dispozici je rovněž nastavení komprese Optimální kvalita; NEF (RAW) + JPEG: záznam snímku současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG
Systém Picture Control Vestavěné základní předvolby Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét, Krajina, Ploché; možnost modifikace parametrů u vybraných předvoleb Picture Control; možnost uložení uživatelských předvoleb Picture Control
Ukládání dat – média SD, SDHC (podpora standardu UHS-I), SDXC (podpora standardu UHS-I)
Dva sloty pro paměťovou kartu 2 karty Secure Digital (SD), Slot 2 lze použít jako záložní nebo doplňkový slot, resp. lze oba sloty použít k oddělenému ukládání snímků ve formátech NEF + JPEG; snímky lze kopírovat mezi paměťovými kartami v obou slotech
Systém souborů DCF 2.0, DPOF, Exif 2.3, PictBridge
Hledáček Pevně vestavěný pentagonální hranol
Obrazové pole Obrazové pole DX (24 × 16): Cca 100 % obrazu horizontálně a 100 % obrazu vertikálně; Obrazové pole 1,3× (18 × 12): Cca 97 % obrazu horizontálně a 97 % obrazu vertikálně
Zvětšení Cca 0,94× (objektiv 50 mm f/1,4 zaostřený na nekonečno, -1 m-1)
Předsunutí výstupní pupily okuláru 19,5 mm (-1 m-1; od vrcholu oční čočky okuláru hledáčku)
Dioptrická korekce -2 až +1 m-1
Zaostřovací matnice Čirá matnice typu B BriteView Clear Matte Mark II s indikací zaostřovacích polí a možností zobrazení pomocné mřížky
Kontrola hloubky ostrosti Ano, stisknutím tlačítka Pv se clona objektivu zavře na hodnotu vybranou uživatelem (režimy A a M) nebo nastavenou fotoaparátem (ostatní režimy)
Clona objektivu Elektronicky řízená automatická irisová clona
Kompatibilní objektivy Kompatibilní s objektivy AF NIKKOR včetně typů G, E a D (na objektivy typu PC se vztahují určitá omezení) a objektivy DX, AI-P NIKKOR a objektivy bez CPU vybavenými systémem AI (pouze expoziční režimy A a M). Objektivy IX NIKKOR, objektivy pro F3AF a objektivy bez systému AI nelze použít. V kombinaci s objektivy se světelností f/5,6 a vyšší lze použít elektronický dálkoměr (při použití středního zaostřovacího pole lze použít elektronický dálkoměr již od světelnosti f/8).
Typ závěrky Elektronicky řízená štěrbinová závěrka s vertikálním chodem
Časy závěrky 1/8 000 až 30 s v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV, Bulb (B), Time (T), X250
Synchronizační čas pro práci s bleskem X = 1/250 s; možnost synchronizace při časech závěrky 1/320 s a delších (při použití časů závěrky v rozmezí 1/250 s až 1/320 s klesá dosah blesku)
Snímací režimy S (jednotlivé snímky), CL (pomalé sériové snímání), CH (rychlé sériové snímání), Q (tichá expozice), Samospoušť, MUP (předsklopení zrcadla)
Snímací frekvence Snímky JPEG a 12bitové snímky NEF (RAW) zaznamenané při použití obrazového pole DX (24 × 16) CL: 1–6 sn./s, CH: 6 sn./s; snímky JPEG a 12bitové snímky NEF (RAW) zaznamenané při použití obrazového pole 1,3× (18 × 12) CL: 1–6 sn./s, CH: 7 sn./s; 14bitové snímky NEF (RAW) zaznamenané při použití obrazového pole DX (24 × 16) CL: 1–5 sn./s, CH: 5 sn./s; 14bitové snímky NEF (RAW) zaznamenané při použití obrazového pole 1,3× (18 × 12) CL: 1–6 sn./s, CH: 6 sn./s. Maximální snímací frekvence v režimu živého náhledu je 3,7 sn./s.
Samospoušť 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1–9 expozic v intervalech 0,5, 1, 2 nebo 3 s
Režimy dálkového ovládání Dálkové ovládání se zpožděním, dálkové ovládání s rychlou reakcí, dálkové ovládání s předsklopením zrcadla
Metody měření expozice Měření Matrix: 3D Color Matrix II (objektivy typu G, E a D), Color Matrix II (ostatní objektivy s vestavěným CPU), Color Matrix při použití objektivů bez CPU po zadání dat objektivu uživatelem; Integrální měření se zdůrazněným středem: Cca 75 % citlivosti měření je soustředěno do kruhové plošky o průměru 8 mm uprostřed obrazu. Průměr kruhové plošky lze změnit na 6, 10 nebo 13 mm, resp. lze aktivovat integrální měření celého obrazového pole (při použití objektivů bez CPU se využívá kruhová ploška o průměru 8 mm); Bodové měření: Měří kruhovou plošku o průměru cca 3,5 mm (cca 2,5 % obrazového pole) v místě aktivního zaostřovacího pole (při použití objektivů bez CPU se měří oblast uprostřed obrazu)
Pracovní rozsah (ISO 100, objektiv f/1,4, 20 °C) Měření Matrix a integrální měření se zdůrazněným středem: 0–20 EV, Bodové měření: 2–20 EV
Propojení expozimetru CPU, AI
Režimy Plně automatické režimy (auto, auto [vypnutý blesk]); motivové programy (portrét; krajina; děti; sporty; makro; noční portrét; noční krajina; párty/interiér; pláž/sníh; západ slunce; úsvit/soumrak; portrét zvířat; světlo svíčky; kvetoucí příroda; podzimní barvy; jídlo); speciální efekty (noční vidění; barevná skica; efekt miniatury; selektivní barva; silueta; high-key a low-key); programová automatika s flexibilním programem (P); clonová automatika (S); časová automatika (A); manuální expoziční režim (M); U1 (uživatelské nastavení 1), U2 (uživatelské nastavení 2)
Korekce expozice K dispozici v rozmezí -5 až +5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV v režimech P, S, A, M, SCENE a noční vidění
Expoziční paměť Naměřené hodnoty jasu lze uložit do paměti stisknutím tlačítka AE-L/AF-L
Citlivost ISO ISO 100 až 25 600 v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV; v režimech P, S, A a M lze nastavit rovněž na hodnotu o cca 1 nebo 2 EV (ekvivalent ISO 102 400; pouze monochromaticky) nad ISO 25 600; možnost automatické regulace citlivosti ISO
Funkce Active D-Lighting Automaticky, Velmi vysoký, Vysoký, Normální, Nízký a Vypnuto
Automatické zaostřování Pokročilý AF modul Nikon Multi-CAM 3500 II s TTL fázovou detekcí, možností jemného doladění zaostření, 51 zaostřovacími poli (15 křížových snímačů; 1 snímač s podporou světelnosti f/8) a pomocným světlem AF (pracovní rozsah cca 0,5–3 m)
Pracovní rozsah -3 až +19 EV (ISO 100; 20 °C)
Zaostřovací režimy Jednorázové zaostření (AF-S), Kontinuální zaostřování (AF-C), automatická volba režimu AF-S/AF-C (AF-A), automatická aktivace prediktivního zaostřování v závislosti na stavu objektu; Manuální zaostřování (M): lze použít elektronický dálkoměr
Zaostřovací pole 51, lze volit z 51 nebo 11 zaostřovacích polí
Režimy činnosti zaostřovacích polí Jednotlivá zaostřovací pole, dynamická volba 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí, 3D sledování objektu, automatická volba zaostřovacích polí
Blokování zostření Zaostřenou vzdálenost lze zablokovat namáčknutím tlačítka spouště do poloviny (jednorázové zaostření) nebo stisknutím tlačítka AE-L/AF-L
Vestavěný blesk Programy Auto, Portrét, Děti, Makro, Noční portrét, Párty/interiér, Portrét zvířat, Barevná skica: Automatická aktivace blesku s automatickým vyklopením do pracovní polohy P, S, A, M, Jídlo: Manuální vyklopení blesku do pracovní polohy pomocí tlačítka
Směrné číslo Cca 12, 12 v manuálním zábleskovém režimu (m, ISO 100, 20 °C)
Řízení záblesku TTL: i-TTL řízení záblesku s využitím 2016pixelového RGB snímače v kombinaci s vestavěným bleskem; i-TTL vyvažovaný vyjasňovací záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky v kombinaci s měřením Matrix nebo integrálním měřením se zdůrazněným středem, standardní i-TTL záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky v kombinaci s bodovým měřením
Zábleskové režimy Automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s redukcí efektu červených očí, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy a redukce efektu červených očí, doplňkový záblesk, redukce efektu červených očí, synchronizace s dlouhými časy, synchronizace s dlouhými časy včetně redukce efektu červených očí, synchronizace na druhou lamelu včetně synchronizace s dlouhými časy, synchronizace na druhou lamelu, vypnuto; podpora automatické vysoce rychlé FP synchronizace blesku
Korekce zábleskové expozice -3 až +1 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
Indikace připravenosti k záblesku Svítí po plném nabití vestavěného blesku a volitelných blesků; bliká po vyzáření záblesku na plný výkon
Sáňky pro upevnění příslušenství Standardní sáňky ISO 518 se středovým synchronizačním kontaktem, datovými kontakty a aretací
Systém kreativního osvětlení Nikon Podporován systém Nikon CLS; dostupný režim Řídicí jednotka
Synchronizační konektor Adaptér AS-15 se synchronizačním konektorem (dostupný samostatně)
Vyvážení bílé barvy Automaticky (2 typy), žárovkové světlo, zářivkové světlo (7 typů), přímé sluneční světlo, blesk, zataženo, stín, manuální nastavení (možnost uložení až 6 hodnot, možnost bodového měření vyvážení bílé barvy v režimu živého náhledu), výběr barevné teploty (2 500 K – 10 000 K); vše s možností jemného vyvážení
Bracketing vyvážení bílé barvy Expoziční, zábleskový, vyvážení bílé barvy, ADL
Živý náhled – režimy Živý náhled pro statické snímky, živý náhled pro videosekvence
Živý náhled – zaostřovací režimy Automatické zaostřování (AF): jednorázové zaostření (AF-S); nepřetržité zaostřování (AF-F) Manuální zaostřování (M)
Živý náhled – režimy činnosti zaostřovacích polí Zaostřování s detekcí tváří, velkoplošná zaostřovací pole, standardní zaostřovací pole, sledování objektu
Živý náhled – automatické zaostřování Automatické zaostřování s detekcí kontrastu v libovolném místě obrazového pole (při použití režimu zaostřování s detekcí tváří nebo sledování objektu volí fotoaparát místo zaostření automaticky)
Videosekvence – měření expozice TTL měření expozice pomocí obrazového snímače
Videosekvence – metody měření expozice Měření Matrix nebo Integrální měření se zdůrazněným středem
Videosekvence – velikost obrazu (v pixelech) a snímací frekvence 1 920 × 1 080: 60p (progresivní), 50p, 30p, 25p, 24p; 1 280 × 720: 60p; 50p; Přesné snímací frekvence pro režimy 60p, 50p, 30p, 25p a 24p jsou 59,94, 50, 29,97, 25 a 23,976 sn./s, všechny volitelné možnosti podporují vysokou i normální kvalitu obrazu; 1 920 × 1 080: snímací frekvence 60p a 50p jsou k dispozici pouze při výběru možnosti 1,3 × (18 × 12) v položce Obrazové pole v menu videosekvencí
Videosekvence – formát souborů MOV
Videosekvence – komprese videa Pokročilé kódování videa H.264/MPEG-4
Videosekvence – formát záznamu zvuku Lineární PCM
Videosekvence – zařízení pro záznam zvuku Vestavěný nebo externí stereofonní mikrofon; regulace citlivosti
Monitor 8 cm (3,2˝) úhlopříčka; monitor TFT s pozorovacím úhlem cca 170 °, zobrazením cca 100 % obrazového pole a regulací jasu, cca 1 229 000 pixelů (VGA; 640 × RGBW × 480 = 1 228 800 pixelů)
Přehrávání Jednotlivé snímky a náhledy (4, 9 nebo 72 snímků, přehrávání podle kalendáře), zvětšení výřezu snímku, přehrávání videosekvencí, prezentace snímků a videosekvencí, zobrazení histogramů, indikace nejvyšších jasů, zobrazení informací o snímku, zobrazení dat o poloze a automatické otáčení snímků
USB Hi-Speed USB; doporučuje se připojovat k vestavěnému portu USB
Výstup HDMI Konektor HDMI typu C
Zvukový vstup Stereofonní konektor mini jack (průměr 3,5 mm; podpora napájení)
Zvukový výstup Stereofonní konektor mini jack (3,5 mm)
Konektor(y) pro připojení příslušenství Bezdrátová dálková ovládání: WR-1, WR-R10 (dostupná samostatně); Kabelová spoušť: MC-DC2 (dostupná samostatně); Zařízení GPS: Jednotka GP-1/GP-1A (dostupná samostatně)
Standardy Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
Pracovní frekvence Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) 2 412–2 462 MHz (kanály 1–11)
Dosah Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) (přímý výhled) Cca 30 m (při absenci rušení; skutečný dosah se může měnit v závislosti na síle signálu a přítomnosti či nepřítomnosti překážek)
Datové toky Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) (skutečné naměřené hodnoty) 54 Mb/s Maximální logické datové toky podle standardů IEEE. Skutečné hodnoty mohou být odlišné.
Zabezpečení Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) Autentizace: Otevřený systém, WPA2-PSK
Přístupové protokoly Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) Infrastruktura
Podporované jazyky Arabština, bengálština, bulharština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, nizozemština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, maráthština, norština, perština, polština, portugalština (portugalská a brazilská), rumunština, ruština, srbština, španělština, švédština, tamilština, telugština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština
Baterie Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL15
Battery Pack Volitelný multifunkční Battery Pack MB-D15 napájený jednou dobíjecí lithium-iontovou baterií Nikon EN-EL15, resp. šesti alkalickými, nikl-metal hydridovými nebo lithiovými tužkovými bateriemi AA
Síťový zdroj Síťový zdroj EH-5b; vyžaduje konektor pro připojení síťového zdroje EP-5B (dostupný samostatně)
Stativový závit 1/4˝ (ISO 1222)
Rozměry (Š × V × H) Cca 135,5 × 106,5 × 76 mm
Hmotnost Cca 765 g včetně baterie a paměťové karty, ale bez krytky těla; cca 675 g (pouze tělo fotoaparátu)
Provozní podmínky – teplota 0 °C – 40 °C
Provozní podmínky – vlhkost 85 % nebo méně (bez kondenzace)

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
digitální zrcadlovka (DSLR)
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Snímací čip
24,2
APS-C
CMOS
Velikost snímače (DSLR) 23,5 × 15,6 mm
100
25600
Objektiv
pouze tělo
Režimy a funkce
6 sn./s
Ano
Zaostřování a měření scény
−5 až +5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
1/8000 s
30 s
Displej a hledáček
optický
Zorné pole hledáčku 100 %
8 cm
1229000 pix
Ne
ne
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Ano
Ne
Ano
Podpora přímého tisku Ano
Ne
Záznam videa
Full HD (1920x1080) pix
Hodnota fps 60
MOV
Barva
černá
Další parametry
Li-Ion akumulátor
Vodotěsnost Ne
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 13.6 cm
Výška výrobku 10.7 cm
Hloubka výrobku 7.6 cm
Hmotnost výrobku 0.8 kg
Rozměry balení
Šířka balení 22.6 cm
Výška balení 13.0 cm
Hloubka balení 17.1 cm
Hmotnost balení 1.5 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu