Digitální fotoaparát Olympus VH-520 červený

Značka: Olympus , Kategorie: Základní kompakty
Kód zboží: 953 588

Úplná novinka!
I přes extrémně kompaktní rozměry je VH-520 vybaven nejmodernějšími technologickými prvky, včetně 14megapixelového CMOS senzoru, výkonného obrazového procesoru a technologií...

Zjistit dostupnost

Úplná novinka!
I přes extrémně kompaktní rozměry je VH-520 vybaven nejmodernějšími technologickými prvky, včetně 14megapixelového CMOS senzoru, výkonného obrazového procesoru a technologií zpracování obrazu iHS,
která produkuje dokonale jasné a ostré fotky s věrným barevným podáním.

Vestavěný objektiv poskytuje desetinásobný optický zoom.
Díky funkci stabilizátoru Multi-motion Movie IS je dobře připraven na minimalizaci otřesů při natáčení videozáběrů
snímaných ve Full HD rozlišení.

 • Provedení: bílé, černé, stříbrné, modré, fialové, červené a hnědé
 • Rozměry: 100,6 x 60,3 x 20,5 mm
 • Hmotnost: 138 g

Hledáte fotoaparát, se kterým zachytíte každodenní radosti i strasti vašeho života? Pak přivítejte elegantní kompaktní fotoaparát VH-520 s jedinečnými fotografickými schopnostmi!

I přes extrémně kompaktní rozměry je VH-520 vybaven nejmodernějšími technologickými prvky, včetně 14 megapixelového CMOS senzoru, výkonného obrazového procesoru a technologií zpracování obrazu iHS, která produkuje dokonale jasné a ostré fotky s věrným barevným podáním. Vestavěný objektiv poskytuje 10x optický zoom a ve spojení s funkcí Super-resolution zoom, která násobí ohnisko objektivu, docílíte až 20ti násobného přiblížení. VH-520 je díky funkci stabilizátoru Multi-motion Movie IS velmi dobře připraven na minimalizaci otřesů při natáčení video záběrů, snímaných ve FULL HD rozlišení. Pokud jste kreativní a rádi si s fotkami vyhrajete, pak stačí zapnout jeden z 8 uměleckých filtrů a popustit uzdu své fantazii.

10x širokoúhlý optický zoom 20x super resolution zoom pro úžasné detaily v dálce. 10x širokoúhlý optický zoom, který vás vtáhne do akce. 26mm–260mm* širokoúhlý objektiv vám umožní zachytit vše od úžasných krajin po skupinové snímky v interiéru.
(* Ekvivalent 35mm fotoaparátu)

Inteligentní, vysoce citlivý a velmi rychlý Dosahujte jasných výsledků i za špatných světelných podmínek. Spojení pokročilých technologií Olympus – TruePic V a snímače CMOS – zajišťuje lepší kvalitu snímku s menší mírou šumu a lepšími detaily, obzvláště při fotografování za zhoršených světelných podmínek.

Inteligentní Technologie iHS řídí inteligentní funkce, které vám pomáhají zachytit snímek přesně tak, jak chcete. Například funkce iAuto automaticky vybírá vysoké citlivosti pro zamezení rozostření v nočních snímcích.

Vysoce citlivý Snímač CMOS poskytuje vynikající snímky za slabého osvětlení, a to s menší mírou šumu a lepšími detaily v tmavých oblastech. Můžete zachytit krásné a památné momenty v interiéru a noční snímky.

Velmi rychlý Procesor TruePic V umožňuje rychlé automatické ostření a spuštění fotoaparátu během okamžiku, takže můžete pořídit krásné snímky kdykoli chcete.

Full HD videoklipy s funkcí Multi-motion Movie IS Zachyťte ostré videoklipy bez ohledu na to, co natáčíte. Při pořizování Full HD videa za chůze může být rozostření skutečný problém. Ovšem nikoli s funkcí Multi-motion Movie IS. Tato pokročilá technologie pro stabilizaci obrazu opravuje rozostření i při dlouhých záběrech. Je ideální pro natáčení dynamických, spontánních videoklipů, když jste v pohybu a nemáte s sebou stativ.

Umělecké filtry pro snímky i video záběry S přístrojem VH-520 můžete během okamžiku vytvořit umělecká díla. Dodejte statickým snímkům a videoklipům styl s funkcemi Punk, Pop Art, Cameera Obscura, Kresba, Rybí oko, Jemná kresba, Záře světel, Akvarel, Vodní hladina a Miniatura. Nové filtry: Filtr Fragmenty vytváří koláž, jako by byl původní snímek rozstříhán a poté znovu složen; Dramatický filtr zvyšuje kontrast a dodává snímkům dynamičtější atmosféru. (Možnosti efektů a videoklipů se liší v závislosti na modelu a filtru.)

14 megapixelů pro vysokou kvalitu Vytvářejte prvotřídní snímky, videoklipy a tištěné fotografie. 14megapixelové rozlišení snímků umožňuje reprodukovat statické snímky ve velkých formátech s vysokou kvalitou a využívat digitální zoom k oříznutí snímků na správnou velikost.

Procesor TruePic Tento výkonný modul pro zpracování obrazu tvoří část integrovaných technologií iHS zaměřených na celkové zvýšení kvality obrazu. Nejenže nabízí možnosti zpracování obrazu ve vysokém rozlišení při zachování přesné reprodukce barev, ale také poskytuje zdokonalené možnosti řízení v oblasti konkrétních barev, jako jsou smaragdově zelená a žlutá. Rychlost zpracování obrazu je také vyšší, stejně jako rychlost spuštění a pořízení snímku.

CMOS Důležitou část zobrazovací technologie tvoří čip BSI CMOS, speciální typ snímače navržený tak, aby dosahoval vyššího dynamického rozsahu s velmi vysokou citlivostí a nízkou úrovní šumu, obzvláště při špatných světelných podmínkách.

Smart Panorama Tato funkce uživateli umožňuje vytvářet ohromující, extrémně širokoúhlé panoramatické fotografie jednoduše otáčením kamerou v horizontálním nebo vertikálním směru. Není nutné sledovat místa překrytí – fotoaparát jednotlivé snímky spojí automaticky.

Kompatibilita s technologií Eye-Fi Paměťová karta Eye-Fi umožňuje automaticky odesílat snímky pomocí sítě Wi-Fi. Kompatibilita s fotoaparátem znamená, že tuto funkci můžete dle potřeby aktivovat nebo deaktivovat přímo v nabídce nastavení. Takže kdykoli budete potřebovat, můžete fotografie a videoklipy z fotoaparátu přímo sdílet s jinými zařízeními. Můžete je třeba přenést do jakéhokoli mobilního zařízení a poté je sdílet s rodinou a přáteli na sociálních sítích.

Režim pro noční scény s bleskem Režim pro noční scény odstraňuje šum obrazu a otřesy fotoaparátu a umožňuje pořizovat ostré fotografie zachycením několika snímků s různými hodnotami expozice. Poté zvolí a sloučí nejvhodnější gradaci pro různé oblasti fotografie a vytvoří perfektně exponovaný snímek, který by normálně nebylo možné za špatných světelných podmínek bez stativu pořídit. V tomto režimu je možné použít také blesk, takže mohou být fotografie složeny z různých snímků pozadí a snímku popředí pořízeného s bleskem. Můžete tak skvěle zachytit popředí i pozadí a zajistit zcela optimální osvětlení popředí v nescénických fotografiích.

Zoom se super rozlišením Na rozdíl od běžného digitálního zoomu, který přibližuje na úkor rozlišení a ostrosti obrazu, zoom se super rozlišením společnosti Olympus digitálně prodlužuje rozsah optického zoomu. Například 12,5x optický zoom dokáže rozšířit na 25x bez pozorovatelné ztráty kvality obrazu.

3" DISPLEJ Displej s úhlopříčkou 3 palce je cestou ke snadnému pořizování, prohlížení i sdílení fotografií a videoklipů. Obrazové možnosti těchto displejů jsou charakterizovány přesnou reprodukcí barev, vysokým kontrastem, zvýšeným rozlišením až 1 030 000 bodů a skvělými novými technologiemi jako OLED, které dále zlepšují možnosti fotografování a prohlížení.

Technologie detekce obličejů Tato technologie vyhledává v záběru obličeje a rozpoznává je jako hlavní objekty. Automaticky na ně zaostří a optimálně upraví expozici, aby byl výsledný snímek ve správných místech ostrý a ideálně exponovaný. Pokročilá detekce obličejů je k dispozici při pořizování fotografií i videoklipů a dokáže rozpoznat až osm obličejů.

iAUTO Nová a zdokonalená verze režimu iAuto rozpoznává širokou škálu scén a automaticky použije vhodná nastavení, aby vznikl co možná nejlepší snímek. Díky tomuto režimu je snadné pořizovat profesionálně vypadající fotografie a videa pouhým stisknutím tlačítka, dokonce i pod vodou.

AF TRACKING Tento systém umožňuje automaticky sledovat pohybující se předmět tak, aby byl stále zaostřený. Dokonce je schopen si daný předmět zapamatovat, když zmizí ze záběru, a pokračovat v jeho sledování, jakmile se znovu objeví.

Korekce stínů Pořizujte nádherné portréty v prostředích s vysokým kontrastem, jejichž zachycení by bylo za normálních okolností problematické. Díky výkonu procesoru TruePic umožňuje technologie Advanced Shadow Adjustment automaticky upravit jas a gradaci. To zajišťuje snížení hladiny šumu v tmavých oblastech a vytvoření přirozeně vyhlížející fotografie.

Režim BEAUTY MAKE-UP Na obličeje na fotografiích můžete téměř bez prodlevy aplikovat různé efekty, ještě než snímek vůbec pořídíte. Na výběr máte z 18 různých efektů, jako je například oční linka, rtěnka, zesvětlení očí, vyhlazení tváří a měkké rozostření. Na jedné fotografii je možné tyto efekty použít až na tři obličeje.

Dvojitá stabilizace obrazu Tato speciální funkce nabízí dvojitou ochranu proti rozmazání obrazu způsobenému otřesy fotoaparátu. Kombinuje vysokou hodnotu citlivosti ISO a mechanickou stabilizaci obrazu pomocí snímače či objektivu. Integrované senzory detekují pohyby fotoaparátu a poloha snímače nebo objektivu je odpovídajícím způsobem upravována.

Kompenzace prostisvětla HDR Místo zachycení jediného snímku pořídí fotoaparát několik snímků velmi rychle za sebou s různým nastavením expozice a poté je automaticky sloučí. Výsledkem je koláž snímků plynule prolnutých do jediné perfektně exponované fotografie. Svoji scénu můžete zachytit přesně tak, jak ji vidíte, i když fotíte proti světlu.

Záznam s vícesměrnou stabilizací obrazu Stabilizace obrazu videa při pohybu ve více směrech tvoří systém efektivně kompenzující rozmazávání – a to i při natáčení videa za chůze a u pomalu se pohybujících objektů, dlouhých záběrů a panoramat. Je ideální pro vytváření dynamických a spontánních videoklipů, když jste zrovna venku a nemáte u sebe stativ.

Specifikace Obrazový senzor

 • Efektivní počet pixelů - 14 Megapixely
 • Uspořádání filtru - Filtr primárních barev (RGB)
 • Plné rozlišení - 15.3 Megapixelů
 • Typ - 1/2.3'' CMOS
Objektiv
 • Optický zoom - 10x (Široký)
 • Ohnisková vzdálenost - 4.6 - 46.0 mm
 • Ohnisková vzdálenost ekv. na 35 mm fotoaparátu - 26 - 260 mm
 • Maximální clona - 3.3 - 6.1
 • Struktura - 10 členy / 8 skupiny
 • Asférické optické členy - 2
Digitální zoom
 • Zvětšovací faktor - 4x / 40x kombinovaný s optickým zoomem
 • Zoom s vysokým rozlišením - 2 x / 20 x kombinovaný s optickým zoomem
Monitor
 • Rozlišení - 460000 body
 • Velikost LCD obrazovky - 7.6 cm / 3.0''
 • Typ monitoru - TFT
 • Pomocné rámečky - Ano
 • Korekce jasu - 2 úrovně
 • Ochranný panel - Ano
Zaostřovací systém
 • Metoda - AFsystém porovnání kontrastu
Režimy

 • iESP
 • Vyhledání a zaostření obličejů AF
 • Bodové
 • Standardní režim - 0.2m - oo (širokoúhlý) / 1.5m - oo (tele)
 • Super makro režim - Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 5 cm
 • AF lampa - Ano
Měření světla
 • Režimy - ESP integrální měření
Expoziční systém Režimy

 • i-Auto
 • Programová automatika
 • Kráska
 • Super Makro
 • Scénické režimy
 • Magický filtr
 • Panorama
 • Video
Funkce rozšíření

 • Mechanická stabilizace obrazu (posun objektivu)
 • Technologie pokročilého režimu detekce tváří
 • Rychlost závěrky - 1/4 - 1/2000 s / < 2 s (noční scéna)
 • Kompenzace expozice - +/- 2 EV / 1/3 kroků
Scénické režimy
 • Počet scénických režimů - 9
Režimy
 • Noční scéna
 • Noční scéna z ruky
 • Sporty
 • Interiér
 • Autoportrét
 • Kuchyně
 • Pláž a sníh
 • Dokumenty
 • Backlight HDR
Magický filtr
 • Pop Art
 • Camera obscura
 • Rybí oko
 • Změkčení
 • Odlesky
 • Odlesky
 • Miniatury
 • Dramatický
Citlivost
 • Auto - AUTO / High AUTO
 • Manuální - ISO 80, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400
Vyvážení bílé
 • AUTO WB systém - Ano
Přednastavené hodnoty
 • Zamračeno
 • Slunce
 • Žárovka
 • Zářivka 1
 • Manuální vyvážení bílé - Lze zaregistrovat až 1 uživatelská nastavení
Vestavěný blesk
 • AUTO
 • Redukce jevu červených očí
 • Doplňkový
 • Vypnutý
 • Pracovní rozsah (wide) - 0.2 - 4.9 m (ISO 800)
 • Pracovní rozsah (tele) - 0.6 - 2.1 m (ISO 800)
Sekvenční snímání
 • Režim vysokorychlostního sekvenčního snímání -
 • 15 s/s / 20 záběry (v režimu 3MP)
 • 2 s/s / 200 záběry (v režimu 3MP)
 • Režim sekvenčního snímání - 0.6 s/s / 200 záběry (plný formát obrázku)
Zpracování obrazu
 • Procesor - TruePic V
 • Mapování pixelů - Ano
 • Redukce šumu - Ano
 • Kompenzace zkreslení - Ano
 • Kompenzace stínění - Ano
Úpravy snímků
 • Redukce jevu červených očí - Ano
 • Vyhlazení pleti - Ano
Prohlížení snímků Režimy
 • Jednotlivé
 • Index
 • Zoom
 • Promítání snímků
 • Index - 5 x 4 záběry
 • Zoom - Ano 1.1 - 10x
 • Automatické otočení - Ano
 • Režim ochrany snímků - Ano
Prohlédnout video Režimy
 • Snímek po snímku
 • Rychlé převíjení vpřed
 • Zpětné přehrávání
Nahrávání snímků
 • DCF - Ano
 • EXIF - 2.3
 • PIM - III
 • DPS - PictBridge
 • DPOF - Ano
Systém nahrávání videa
 • Režim záznamu - AVI Motion JPEG®
 • Režim stabilizace obrazu - Posun objektivu
 • FullHD Kvalita obrazu - 1080P Doba záznamu: 29 min.
 • Kvalita obrazu - 640 x 480 Doba záznamu: Až do plné kapacity karty
 • Vysokorychlostní nahrávání - QVGA / 240 s/s Doba záznamu: 30 s
 • VGA / 120 s/s Doba záznamu: 30 s - Poznámka: maximální velikost souboru 4GB
 • Při snímání videa FullHD 1080P použijte SDHC/SDXC class 6 nebo vyšší
Magický filtr
 • Pop Art
 • Camera obscura
 • Rybí oko
 • Změkčení
 • Odlesky
 • Miniatury
 • Dramatický
Systém záznamu zvuku
 • Přehrávání zvuku - Ano
 • Záznam zvuku - Ano , formát: PCM
 • Komentář ke snímku - 4 s
 • Reproduktor - Ano
Paměť
 • Přepisovatelné médium - SD / SDHC / SDXC (UHS třída rychlosti není podporována)
 • Kompatibilní s Eye-Fi - Ano
Velikost obrazu
 • 14M - 4288 x 3216
 • 8M - 3264 x 2448
 • 3M - 2048 x 1536
 • VGA - 640 x 480
 • Poměr stran - 4:3 / 16:9
Menu
 • Jazykové verze pro menu fotoaparátu - 40
Další prvky
 • Funkce panorama - Smart Panorama
 • Samospoušť - 2 / 12 s
 • Menu průvodce - Ano
 • Vyznačení datumu - Ano
 • SNS upload - Ano
Napájení
 • Baterie - LI-50B Lithium-Ion baterie
 • Vnitřní nabíjení - Ano
Rozhraní
 • HDMI™ - Ano
 • DC vstup - Ano
 • Kombinovaný A/V a USB výstup - Ano
 • Vysokorychlostní USB - Ano
Velikost
 • Rozměry (š x v x h) - 100.6 x 60.3 x 20.5 mm
 • Hmotnost - 138 g (včetně baterie a paměťové karty)
Zevnějšek
 • Materiál - Kovový

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
kompakt
Odolné provedení nemá
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Závit na stativ Ano
Snímací čip
CMOS
14 Mpix
Objektiv
10 x
4 x
26 mm
260 mm
Ano
1/2000 s
2 s
80
6400
Režimy a funkce
0.6 sn./s
Displej a hledáček
bez hledáčku
7.6 cm
460000 pix
ne
Rozhraní
Ne
Ne
Záznam videa
VGA (640x480) pix
Barva
červená
Další parametry
Li-Ion akumulátor
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 10.1 cm
Výška výrobku 6.0 cm
Hloubka výrobku 2.0 cm
Hmotnost výrobku 0.1 kg
Rozměry balení
Šířka balení 16.0 cm
Výška balení 16.0 cm
Hloubka balení 8.0 cm
Hmotnost balení 0.4 kg