Digitální fotoaparát Sony Alpha 6000 + 16-50 OSS SEL černý (vrácené zboží 8800359378)

bazar
Značka: Sony , Kategorie: Kompakty s výměnným objektivem
Kód zboží: -9115421

Bazar - vrácené zboží 8800359378

Zjistit dostupnost
Bazar - vrácené zboží 8800359378

Alfa samec mezi bezzrcadlovkami

Digitální fotoaparát Sony Alpha A6000 má skvělou obrazovou kvalitu a není se čemu divit. V kompaktních rozměrech a velmi atraktivním designu na vás čeká 24,3Mpx snímač CMOS Exmor® APS HD a povedené ostření. Konkurenční výhodou v porovnání s jinými fotoaparáty je zabudovaný hledáček. A tím výčet kladů rozhodně nekončí.
 

Krásné snímky plné detailů

Chcete vytvářet snímky, které budou ostatní lidé upřímně obdivovat? Digitální fotoaparát Sony Alpha A6000 vám poskytne služby nově vyvinutého snímače obrazu APS-C Sony s 24,3 efektivními megapixely. Velikost tohoto vyspělého snímače je prakticky identická se snímači drtivé většiny digitálních zrcadlovek. Nabízí vysokou citlivost při špatných světelných podmínkách, stejně tak s ním snadno vytvoříte snímky, kterým dominuje atraktivně rozostřené popředí či pozadí.
 
Snímač má zvýšenou účinnost zachycování světla, abnormálně nízký šum v rozsahu citlivosti ISO 100 až 25600, vynikající obrazovou kvalitu v rámci celé snímané plochy a barevné podání, které mu může závidět nejeden profesionální přístroj. Čekají na vás přirozené barvy a fotografie plné detailů. S digitálním fotoaparátem Sony Alpha A6000 máte konečně možnost zachytit ty nejzajímavější maličkosti dotvářející kouzlo celého snímku. Vynikající kvalita obrazu přesvědčí i náročnější fotografy o tom, že bezzrcadlovky si zaslouží pozornost.


Svižný mozek

S troškou nadsázky lze říct, že snímač je srdcem fotoaparátu a obrazový procesor plní roli mozku. Ten je v případě digitálního fotoaparátu Sony Alpha A6000 neuvěřitelně rychlý. Nový obrazový procesor BIONZ X™ Sony dominuje ve schopnosti reálně reprodukovat struktury a detaily v reálném čase. To co vidí vaše oko, vidí také fotoaparát. U výsledného obrazu si všimnete bohaté gradace odstínů a trojrozměrného vzhledu, jenž působí vskutku přirozeně. Pořízené fotografie a videa jsou prakticky bez šumu. Pokročilé omezení šumu a speciální technologie reprodukce detailů optimalizuje výkonnost používaného objektivu. Co to v praxi znamená? Při tvorbě s digitálním fotoaparátem Sony Alpha A6000 můžete využívat zajímavých výhod, například jemnějších detailů při malé cloně.

Rychlost automatického ostření vyráží dech

Toužíte-li zachytit libovolný objekt s bezkonkurenční přesností, musíte mít přístroj, který dokáže zaostřit opravdu rychle. A přesně takový je digitální fotoaparát Sony Alpha A6000. Disponuje hybridním automatickým ostřením Sony s výrazně vylepšenými funkcemi fázového ostření a detekce kontrastu. V kategorii digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy vybavenými snímačem obrazu APS-C drží k 12. únoru 2014 přístroj Sony Alpha A6000 vyhrál rekord za nejrychlejší ostření na světě. Testován byl pomocí interní metody s nasazeným objektivem E PZ 16–50 mm F3,5–5,6 OSS. Test probíhal v souladu se směrnicí CIPA.
  

Ještě ostřejší

Obrazová kvalita a ostrost fotografií je pro digitální fotoaparát Sony Alpha A6000 klíčová, a proto kromě výše zmíněných funkcí potěší majitele také automatickým zaostřením na oči. Nutno podotkout, že ne ledajakým. Funkce zaostření funguje i v případě, kdy je snímaný objekt odvrácen od fotoaparátu s malou hloubkou ostrosti. I v tento moment Sony nezklame a ukáže, co znamená extrémně propracovaná funkce automatického zaostření na oči.
 
Režim ostření objektu si můžete přizpůsobit. Digitální fotoaparát Sony Alpha A6000 nabízí režim AF-A. Fotografovi se zobrazují aktivní body automatického ostření i v režimu AF-C. Může tak průběžně kontrolovat, zda má požadovaný objekt správně zaostřen. K dispozici je také uzamknutí automatického ostření. optimální bod automatického zaostření využijete při sledování pohybujících se objektů.


Natáčejte filmy ve Full HD rozlišení

Hlavní doménou digitálního fotoaparátu Sony Alpha A6000 je pochopitelně fotografie, nicméně to neznamená, že mu to nejde s videem, ba právě naopak. Stačí stisknout tlačítko MOVIE a již nahráváte nádherné videa s ostrým obrazem a bez viditelného šumu. V možnostech nastavení je 60p/50p, 60i/50i nebo 24p/25p v režimu NTSC/PAL. I při natáčení videa se můžete spolehnout na rychlé hybridní automatické ostření. Při natáčení lze používat zoom.

Pokročilejší algoritmy automatického ostření a optimalizované řízení pohonu objektivu garantují rychlejší reakce než předcházející systémy. Kromě několikanásobně vyšší rychlosti a přesnějšího automatického ostření s detekcí kontrastu (rychlé inteligentní automatické ostření) nakládá digitální fotoaparát Sony Alpha A6000 se 179 extrémně přesnými body fázového automatického ostření. Fotoaparát dokáže s cílem zachytit vše důležité pořídit až 11 ostrých snímků za sekundu.
 

Hledáček OLED Tru-Finder™ je radost

Již jednou avizovaný hledáček bez diskuze patří k velmi silným stránkám digitálního fotoaparátu Sony Alpha A6000. Scéna v něm působí realistky a přehledně. Hledáček OLED Tru-Finder™ pokrývá 100 % záběru. Za kvalitami hledáčku stojí optický systém se čtyřmi dvojitými asférickými čočkami. Obraz je jasný, ostrý a široký úhel záběru přibližně 33 ° taktéž při focení přináší radost. Pokročilá konstrukce OLED prezentuje vysoký kontrast v tmavém i světlém prostředí. Užívejte si věrné zobrazení rozostření, expozice či celé řady dalších efektů. V hledáčku si vše perfektně zaostříte a výsledkem bude snímek, který vás nadchne.
 
Pohodlí při práci s digitálním fotoaparátem Sony Alpha A6000 zvyšuje výklopný 3” displej LCD. Ten se naklápí plynule a využijete ho především při fotografování z výšky nebo zespodu. Opět máte přehled o snímané scéně a můžete zachytit objekty ze zajímavých úhlů. Konstrukce vyklápění je odolná a velmi kvalitní.
 

Ovládání si vás rychle získá

Problémem složitějších fotoaparátů je nezřídka příliš komplikovaná a špatně uspořádaná nabídka. Digitální fotoaparát Sony Alpha A6000 je však důkazem toho, že i přístroj s velkým množstvím nastavení a funkcí lze ovládat intuitivně. Veškeré ovládací prvky se drží stylu běžných digitálních zrcadlovek Pomocí palce můžete rychle měnit režimy snímání, otočné ovladače a ovládací kolečko je rychlou cestou ke změně důležitých parametrů.

Skvělou funkcí je možnost jakémukoli ze 7 tlačítek přiřadit funkce z nabídky. Funkce, které používáte nejčastěji, tak můžete mít při focení rychle k dispozici. Fotografujte přesně tak, jak vám to vyhovuje. Bez zbytečného hledání a nastavování. Celkem 12 funkcí můžete přiřadit také tlačítku Fn. Celkově je ovládání svižné a přizpůsobí se individuálním požadavkům uživatelům. Pomocníkem je také funkce Quick Navi Pro, která zobrazí přehlídku hlavních možností fotografování pro jejich rychlé potvrzení.
 

Chytré propojení šetří čas

Digitální fotoaparát Sony Alpha A6000 seznam silných stránek doplňuje také o snadné sdílení fotografií z přístroje. Když si do chytrého telefonu nebo tabletu s operačním systémem Android a funkcí NFC nainstalujete aplikaci PlayMemories Mobile, máte veškeré nafocené fotografie ihned pod palcem. Přímo v zařízení vidíte jejich náhledy, máte možnost je stáhnout, případně můžete přístroj využít jako dálkový ovladač digitálního fotoaparátu. Jako hledáček tak můžete použít rovnou displej vašeho mobilu.
 
Když nechcete ztrácet čas, je digitální fotoaparát Sony Alpha A6000 skvělou volbou. Díky bezdrátovému připojení a spárování dotykem přes technologii NFC nemusíte řešit komplikované nastavování. Podporován je také softwar Capture One Express (for Sony), který patří k nejlepším konvertorům RAW na světě. Sony vyrobilo fotoaparát s velkými ambicemi a schopností uspokojit i náročné fotografy. Mezi bezzrcadlovkami v této cenové kategorii se jedná o žhavý tip a úkaz, který si zaslouží pozornost.

Vráceno - Použito

24,3megapixelový snímač obrazu APS-C
Vytvářejte neuvěřitelně krásné snímky, které budou překonávat vaše očekávání, pomocí nově vyvinutého snímače obrazu APS-C Sony s 24,3 efektivními megapixely. Tento vyspělý snímač má stejnou velikost jako snímače většiny digitálních zrcadlovek a poskytuje vysokou citlivost v slabě osvětleném prostředí a velmi atraktivně rozostřené popředí a pozadí. Potěší vás zvýšená účinnost zachycování světla snímače bez mezer na čipu, extrémně nízký šum s širokém rozsahu citlivosti ISO 100 až 25600, a vynikající kvalita obrazu od rohu do rohu s přirozenými barvami, nádhernými detaily a plynulými gradacemi odstínů odhalujícími všechny nuance scény.

Obrazový procesor BIONZ X™
Nový obrazový procesor BIONZ X™ Sony je neuvěřitelně rychlý a dokáže věrně reprodukovat struktury a detaily v reálném čase tak, jak je oko skutečně vidí. Výsledný obraz je velmi reálný a vyznačuje se zejména bohatou gradací odstínů a přirozeným trojrozměrným vzhledem. Ať už se jedná o fotografie nebo video, šum obrazu je téměř nepostřehnutelný díky díky pokročilému omezení šumu specifickému pro jednotlivé plochy. Technologie reprodukce detailů poskytuje jemnější detaily struktur, technologie pro omezení difrakce optimalizuje výkonnost každého právě používaného objektivu, takže je možné dosahovat různých výhod, jako jsou například jemnější detaily při malé cloně.

Filmy ve Full HD
Stiskněte tlačítko MOVIE, chcete-li zahájit záznam nádherných videí s ostrým obrazem a bez viditelného šumu, s možností nastavení 60p/50p, 60i/50i nebo 24p/25p*. Nové, vylepšené rychlé hybridní automatické ostření zajišťuje pozoruhodně rychlé a přesné automatické ostření a sledování během záznamu videa. Chcete-li mít maximální kontrolu nad tím, jak obraz vypadá, a používat zoom s maximální čistotou obrazu, můžete použít režimy P/A/S/M. *NTSC/PAL

Nejrychlejší automatické ostření na světě*
Zachyťte každý objekt s bezkonkurenční přesností a rekordně rychle díky novému pokročilému rychlému hybridnímu automatickému ostření Sony s výrazně vylepšenými funkcemi fázového ostření a detekce kontrastu. Rychlejší čtení dat ze snímače obrazu, rychlejší zpracování dat BIONZ X™, pokročilejší algoritmy automatického ostření a optimalizované řízení pohonu objektivu zajišťuje přibližně o 35 % rychlejší funkci než předcházející systémy. *Mezi digitálními fotoaparáty s výměnnými objektivy vybavenými snímačem obrazu APS-C, k 12. únoru 2014, podle průzkumu společnosti Sony. Měřeno pomocí interní metody s nasazeným objektivem E PZ 16–50 mm F3,5–5,6 OSS. V souladu se směrnicí CIPA.

179 bodů automatického ostření téměř po celém displeji
Kromě 25krát vyšší rychlosti a přesnějšího automatického ostření s detekcí kontrastu (rychlé inteligentní automatické ostření) používá systém rychlého hybridního automatického ostření 179 extrémně přesných bodů fázového automatického ostření, které pokrývají téměř celou plochu snímku. Umožňují lepší sledování objektu a zachycování rychle se pohybujících objektů po celé ploše displeje, a také vylepšené rozpoznávání scény a detekci velikosti objektu.

Souvislé snímání rychlostí 11 sn./s s automatickým ostřením se sledováním
Jestliže se objekt pohybuje rychle, potom souvislé fotografování s 11 sn./s a vynikajícím automatickým ostřením zaručí zachycení rozhodujícího okamžiku. Tato funkce maximálně využívá výkonnost 179bodového širokoúhlého automatického fázového ostření Sony a přesně sleduje objekt po celé ploše displeje.

Automatické zaostření na oči
Dokonce i v případě, že snímáte objekt částečně odvrácený od fotoaparátu s malou hloubkou ostrosti, obličej bude přesně zaostřen, neboť fotoaparát využívá extrémně přesnou funkci automatického zaostření na oči. Okolo zaostřeného oka se zobrazí zelený rámeček.

Vylepšené uzamknutí automatického ostření
Uzamknutí automatického ostření je teď díky výhodám fázového automatického ostření ještě přesnější než kdy předtím. Zlepšuje sledování pohybujících se objektů úpravou velikosti cílového záběru podle charakteristik objektu a neustále používá optimální bod automatického zaostření.

Režim AF
Přizpůsobení režimu ostření objektu zajišťuje vynikající ostrost obrazu. Model 6000 je první fotoaparát s bajonetem E, který nabízí režim AF-A a zobrazuje aktivní body automatického ostření i v režimu AF-C, takže lze snadno zkontrolovat, zda je zaostřeno na požadovaný objekt.

Hledáček OLED Tru-Finder™ s vysokým rozlišením
Zobrazte každou scénu jasně a realisticky v jasném a přesném hledáčku OLED Tru-Finder™, který pokrývá 100 % záběru. Nový optický systém se čtyřmi dvojitými asférickými čočkami poskytuje široký úhel záběru přibližně 33° a jasný obraz od rohu do rohu. Jasné detaily, bohatá gradace odstínů a vysoký kontrast v tmavém i světlém prostředí díky pokročilé konstrukci OLED, která umožňuje věrnější zobrazení rozostření, expozice a dalších efektů. S využitím výhod poskytovaných funkcí MF Assist a praktickou funkcí Peaking můžete vyladit zaostření a díky nastavení jasu v pěti stupních se přizpůsobíte prostředí v místě fotografování.

Rychlé a intuitivní ovládání
Ovládací prvky jsou optimalizovány pro ovládání ve stylu digitální zrcadlovky a sledování scén hledáčkem. Volič režimů umožňuje rychlou volbu režimů snímání pomocí palce, otočný ovladač a ovládací kolečko zase usnadňují nastavení různých parametrů.

Přizpůsobitelná tlačítka
Možnost přizpůsobení tlačítek vám umožní fotografovat přesně tak, jak se vám líbí, a fotografování tak urychlí a usnadní. Jakémukoli ze 7 tlačítek můžete přiřadit libovolnou ze 47 funkcí* (včetně 2 vyhrazených tlačítek pro vlastní nastavení). Dále můžete přiřadit až 12 funkcí tlačítku Fn pro rychlý přístup. *Některé funkce lze přiřadit pouze určitým tlačítkům.

Výklopný 3” displej LCD
Komfort fotografování zlepšuje 3” displej LCD, který se plynule naklápí a umožňuje tak přizpůsobení při fotografování z výšky nebo zespodu. Toto flexibilní naklápění v kombinaci s mobilitou kompaktního fotoaparátu výrazně rozšiřuje vaše možnosti fotografování.

Přizpůsobitelné uživatelské rozhraní
Uživatelské rozhraní má mnoho funkcí fotoaparátů s bajonetem A, aby bylo ovládání plynulé a přizpůsobené individuálním požadavkům. Funkce Quick Navi Pro zobrazuje všechny hlavní možnosti fotografování pro rychlé potvrzení a nastavení. Tlačítko Fn také umožňuje rychlý přístup k preferovaným funkcím.

Dálkový ovladač s funkcí spuštění jedním dotykem a sdílení jedním dotykem
Díky dálkovému ovladači s funkcí spuštění jedním dotykem můžete použít smartphone nebo tablet jako hledáček nebo dálkový ovladač digitálního fotoaparátu. Funkce sdílení jedním dotykem umožňuje přenos snímků a videí z fotoaparátu. Když si do svého telefonu nebo tabletu se systémem Android a funkcí NFC nainstalujete aplikaci PlayMemories Mobile, ušetříte si komplikované nastavování a navážete bezdrátové připojení jednoduchým vzájemným dotykem zařízení a fotoaparátu. Pak můžete fotoaparát ovládat ze smartphonu a například pořizovat snímky z dříve nepředstavitelných míst, stát se součástí vlastního skupinového snímku nebo přenášet snímky do telefonu a okamžitě je sdílet na sociálních sítích. Nemáte technologii NFC? Žádný problém. Zařízení můžete rovněž spárovat ručně.

Podporováno softwarem Capture One Express (for Sony)
Capture One Express (for Sony) je jedním z nejlepších konvertorů RAW na světě, který s přesností vykresluje barvy a neuvěřitelné detaily. Flexibilní správa digitálních zařízení, všechny důležité nástroje pro úpravu a rychlý a citlivý výkon – to vše najdete v jedné ucelené přizpůsobitelné aplikaci. * S veškerými dotazy ohledně nákupu, používání a podpory softwaru Capture One se obracejte na webové stránky Phase One.

Specifikace

Objektiv
Držák objektivu Objektivy Sony s bajonetem E
Kompatibilita objektivu Objektivy Sony s bajonetem E

Snímač
Typ snímače APS-C
Typ snímače Typ APS-C (23,5 x 15,6 mm)
Počet pixelů (efektivních) 24,3 MP
Počet pixelů (celkem) Přibližně 24,7 megapixelu
Poměr stran snímače obrazu 3:02
Systém proti prachu Ochranný povrch na optickém filtru a ultrazvukový vibrační mechanismus

Záznam (fotografie)
Formát záznamu (fotografie) Kompatibilní s formátem JPEG (DCF verze 2.0, Exif verze 2.3, MPF Baseline), RAW (formát Sony ARW 2.3)
Velikost snímku (pixely), 3:2 L: 6000 x 4000 (24 MP), M: 4240 x 2832 (12 MP), S: 3008 x 2000 (6,0 MP)
Velikost snímku (pixely), 16:9 L: 6000 x 3376 (20 MP), M: 4240 x 2400 (10 MP), S: 3008 x 1688 (5,1 MP)
Vel. snímku (pix.), panoram. záběr Širokoúhlý: na šířku 12 416 x 1856 (23 MP), na výšku 5536 x 2160 (12 MP), standardní: na šířku 8192 x 1856 (15 MP), na výšku 3872 x 2160 (8,4 MP)
Režimy kvality snímku RAW
RAW a JPEG
JPEG Fine
JPEG Standard
Obrazové efekty Posterizace (barevně), Posterizace (černobíle), Barvy v tónech popu, Retro, Částečná dekolorizace (R/G/B/Y), Monochromatický s vysokým kontrastem, Efekt fotoaparátu pro děti (normální/chladný/teplý/zelený/purpurový), Měkký efekt high-key, Měkké zaostření (vysoké/střední/nízké), HDR malba (vysoká/střední/nízká), Sytý monochromatický záběr, Miniatura (automaticky/horní/střední (horizontálně)/dolní/pravá/střední (vertikálně)/levá), Akvarel, Ilustrace (vysoká/střední/nízká)
Kreativní styl Standardní, Živé, Neutrální, Jasné, Hluboké, Světlo, Portrét, Krajina, Západ slunce, Noční scéna, Podzimní listí, Černobílá, Sépie, Style Box (1 až-6), (Kontrast (-3 až +3 kroky), Sytost (-3 až +3 kroky), Ostrost (-3 až +3 kroky))
Funkce dynamického rozsahu Vypnuto, Optimalizátor dynamického rozsahu (automatický/úroveň (1–5); Automatický vysoký dynamický rozsah (Rozdíl automatické expozice, Úroveň rozdílu expozice (1,0 až 6,0 EV, v krocích po 1,0 EV))

Záznam (videozáznam)
Formát záznamu AVCHD 2.0 / mp4
Komprese videa AVCHD: MPEG-4 AVC/H.264, mp4: MPEG-4 AVC / H.264
Formát záznamu zvuku AVCHD: Dolby® Digital (AC-3) 2 kanály, Dolby® Digital Stereo Creator, mp4: MPEG-4 AAC-LC 2 kanály
Funkce videozáznamu Trvání sledování automatického ostření, Rychlost automatického ostření, Automatická dlouhá expozice, Informace HDMI. Displej

Paměťová média
Kompatibilní záznamová média Paměťové karty Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick XC-HG Duo™, SD, SDHC, SDXC

Redukce šumu
Redukce šumu Omezení šumu při dlouhé expozici: k dispozici u rychlostí závěrky delších než 1 sekunda
Vysoké ISO NR: normální/nízké
Fce pro redukci šumu Multi Frame NR Automatický/ISO 100 až 51200

Vyvážení bílé
Režimy vyvážení bílé Automaticky, Denní světlo, Stín, Zataženo, Žárovka, Zářivka (Teplá bílá, Chladná bílá, Denní bílá, Denní světlo), Blesk, Pod vodou / Teplota barev (2500 až 9900 K) a barevný filtr (G7 až M7 (15 kroků), A7 až B7 (15 kroků)), Vlastní
Mikroseřízení AWB AnoG7 až M7, 15 krokůA7 až B7, 15 kroků
Stupňování 3 snímky, volitelně H/L

Zaostřování
Typ ostření Rychlé hybridní automatické ostření (automatické fázové ostření / automatické ostření s detekcí kontrastu)
Snímač zaostřování Snímač CMOS Exmor® APS HD
Bod zaostřování 179 bodů (automatické fázové ostření) / 25 bodů (automatické ostření s detekcí kontrastu)
Rozsah citlivosti ostření EV0 až EV20 (při ekvivalentu ISO 100, s objektivem F2,8)
Režim AF AF-A (automatické ostření), AF-S (automatické ostření pro jeden snímek), AF-C (souvislé automatické ostření), DMF (přímé ruční ostření), Ruční ostření
Další funkce Prediktivní ovládání, Zámek ostření, Automatické ostření Eye-Start (pouze s připojeným adaptérem LA-EA2 nebo LA-EA4 (prodává se samostatně))
Osvětlovač AF Vestavěný blesk
Rozsah funkce AF Illuminator Přibl. 0,3 až 3,0 m (s objektivem E PZ 16–50 mm F 3,5–5,6 OSS)

Expozice
Typ měření 1200zónové maticové měření
Snímač měření Snímač CMOS Exmor® APS HD
Citlivost měření EV0 až EV20 (při ekvivalentu ISO 100, s objektivem F2,8)
Režim měření Maticové měření; Se zdůrazněným středem; Bodové
Režimy expozice iAUTO, Špičkový automatický režim, Programovatelná AE, Priorita clony, Priorita rychlosti závěrky, Ruční režim, Videozáznam (Programovatelná AE / Priorita clony / Priorita rychlosti závěrky / Ruční režim), Panoramatický záběr, Volba scény
Volba scény Portrét, Sportovní akce, Makro, Krajina, Západ slunce, Noční scéna, Fotografování z ruky za šera, Noční portrét, Ochrana před rozmazáním pohybem
Kompenzace expozice +/–5,0 EV (možnost nastavení kroku po 1/3 EV a 1/2 EV)
Režim Auto (AE) Bracketing Stupňování: Souvislé/Stupňování: jedenkrát, v krocích po 1/3 EV, 1/2 EV, 2/3 EV, 1,0 EV, 2,0 EV, 3,0 EV, lze zvolit 3 nebo 5 snímků (1,0 EV, 2,0 EV, 3,0 EV: lze zvolit jen 3 snímky)
AE Lock Uzamkne se při polovičním stisknutí spouště. (volitelně automatické/zapnuto/vypnuto)
ISO citlivost ISO 100–25 600

Hledáček
Typ hledáčku Elektronický hledáček (barevný) typ 0.39
Počet bodů 1 440 000 bodů
Ovládání jasu (hledáček) Automatický/Ruční (5 kroků mezi -2 a +2)
Ovládání teploty barev Ruční (5 kroků)
Pokrytí záběru 100%
Zvětšení Přibližně 1,07x (ekvivalent fotoaparátu na 35mm film: Přibližně 0,70x) s 50mm objektivem na nekonečno, při korekci -1 mstyle name="sup"-1/style
Nastavení dioptrií -4,0 až +3,0 mstyle name="sup"-1/style
Pupila Přibližně 23 mm od čočky okuláru, 21,4 mm od rámečku okuláru při korekci –1 mstyle name="sup"-1/style (podle normy CIPA)
Zobrazení v hledáčku Grafický displej, zobrazení všech informací, prázdný Informace, Histogram

Obrazovka LCD
Typ obrazovky Širokoúhlý LCD TFT typ 3.0
Celkový počet bodů 921 600 bodů
Ovládání jasu (LCD) Ručně (5 kroků mezi -2 a +2), režim Slunečno
Nastavitelný úhel Nahoru přibližně 90°, dolů přibližně 45°
Displej s úpravou snímku v reálném čase (LCD) Zap./vyp.
Zvětšení zaostření Ano (5,9x, 11,7x)
Quick Navi Ano
Peaking MF Ano (Nastavení úrovně: Vysoká/Střední/Nízká/Vypnuto, Barva: Bílá/Červená/Žlutá)

Další funkce
Funkce rozpoznání obličeje Zapnuto/zapnuto (registrace obličeje)/vypnuto, Registrace obličeje, Výběr obličeje, maximální počet detekovatelných obličejů je 8,
Zoom s čistým obrazem Přibl. 2x
Funkce Smart zoom (fotografie) M: přibl.: 1,4x
S: přibl.: 2x
Digitální zoom (fotografie) L: přibl.: 4x; M: přibl.: 5,7x; S: přibl.: 8x
Digitální zoom (videozáznam) Přibl. 4x
Aplikace PlayMemories Camera Apps™ ANO
Kompenzace objektivu Úbytek jasu na okrajích snímku; chromatická vada; zkreslení
Kompenzace objektivu BIONZ X™
Smile Shutter Ano (výběr ze 3 kroků)

Závěrka
Typ závěrky Elektronicky řízená, plochá, s vertikálním pohybem štěrbiny
Rychlost závěrky Fotografie: 1/4000 až 30 s, režim Bulb, Filmy: 1/4000 až 1/4 (v krocích po 1/3), až 1/50 v automatickém režimu (až 1/25 v automatickém režimu s dlouhou expozicí)
Synchronizace blesku Rychlost 1/160 s
Elektronická přední clona závěrky Ano (Zap./Vyp.)

Stabilizace obrazu
SteadyShot Nepodporováno (stabilizace obrazu podporována u objektivu)

Blesk
Kompenzace blesku +/-3,0 EV (lze přepínat mezi kroky po 1/3 a 1/2 EV)
Režimy blesku Vypnutý blesk, automatický blesk, doplňkový blesk, synchronizace na 1. lamelu, synchronizace na 2. lamelu, redukce červených očí (volitelné zapínání/vypínání), vysokorychlostní synchronizace, bezdrátové ovládání
Kompatibilta externího blesku Blesk systému Sony alpha kompatibilní s univerzální paticí, pro blesk kompatibilní s paticí pro příslušenství s automatickým zámkem upevněte adaptér patice

Blesk
Ovládání blesku (s volitelným externím bleskem) TTL měření pro blesk

Jednotka
Režimy fotografování Jeden snímek, souvislé fotografování, samospoušť (nastavitelné zpoždění 10/2 s), samospoušť (souvisle) (s 10s zpožděním, lze nastavit 3/5 expozic), stupňování: souvisle / jeden snímek, bracketing vyvážení bílé, stupňování optimalizace dynamického rozsahu (DRO)
Pokračuje ve snímání 11 sn./s (při velmi rychlém souvislém fotografování v režimu High Continuous)

Přehrávání
Režimy přehrávání Jeden snímek (s informacemi nebo bez), RGB histogram a upozornění na přesvícená a podsvícená místa, náhled 12/30 snímků, režim zvětšeného displeje (L: 16,7x, M: 11,8x, S: 8,3x, panorama (standardní): 19,2x, panorama (širokoúhlé): 29,1x), orientace snímku (volitelné ruční/vypnuto), prezentace; procházení panoramatu, výběr složky (datum/fotografie/mp4/VCHD), vpřed/vzad (film), mazání, ochrana, automatický náhled (10/5/2 s, vypnuto)

Rozhraní
Rozhraní počítače Velkokapacitní paměťové zařízení, MTP, počítačový dálkový ovladač
NFC™ Dálkový ovladač s funkcí spuštění jedním dotykem, sdílení jedním dotykem
Výstup HD Konektor micro HDMI® (typ D)
BRAVIA Sync (menu link)
PhotoTV HD
Fotografie 4K PB
Univerzální patice Ano
Jiné Dálkový ovladač (prodává se zvlášť), dálkové ovládání z počítače
Univerzální patice Víceúčelový konektor / konektor Micro USB
Univerzální patice

Audio
Mikrofon Vestavěný stereofonní mikrofon
Reproduktor Vestavěný, monofonní

Tisk
Kompatibilní standardy Exif Print, Print Image Matching III, DPOF

Výkon
Dodávaná baterie NP-FW50 – Dobíjecí baterie řady W
Výdrž baterie (fotografie) Až 360 snímků
Výdrž baterie (videozáznamy) Skutečná doba záznamu: přibližně 60 min (s hledáčkem) / přibližně 60 min (s monitorem LCD), nepřetržitý záznam: přibližně 90 min (s hledáčkem) / přibližně 90 min (s monitorem LCD)
Externí napájení Napájecí adaptér AC-PW20 (prodává se zvlášť)
Nabití interní baterie Ano

Velikost a hmotnost
Rozměry (Š x V x H) 120 x 66,9 x 45,1 mm
Hmotnost 285 g (pouze tělo) / 344 g (s baterií a médii)

WiFi® a NFC
Prohl. na displeji chytr. telefonu Ano
Prohlížení na TV Ano
Možnosti bezdrátového a síťového připojení Wi-Fi®
Možnost připojení pomocí technologie NFC jedním dotykem
Stahovatelné aplikace pro fotoaparát

Kompatibilní operační systém
Kompatibilní operační systém Windows Vista® SP2 (verze Starter Edition není podporována)
Windows 7 SP1
Windows 8
Windows 8.1
Mac OS® X (v10.6 – v10.8)

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
kompakt s výměnným objektivem
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla kov
Snímací čip
24,3
APS-C
CMOS
Velikost snímače (CSC) 23,3 × 15,6 mm
JPEG
100
25600
Objektiv
Bajonet Sony E
1
16 mm
50 mm
Režimy a funkce
11 sn./s
Zaostřování a měření scény
automatické
−5 až +5 EV v krocích po 1/3 EV
1/4000 s
30 s
Displej a hledáček
elektronický
Rozlišení hledáčku 1440000 pix
7.5 cm
921600 pix
Ano
ne
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Konektory USB konektor
Ano
Ne
Ano
Ne
Záznam videa
Full HD (1920x1080) pix
Hodnota fps 60
AVCHD
Další parametry
Li-Ion akumulátor
černá
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 12.0 cm
Výška výrobku 6.7 cm
Hloubka výrobku 4.5 cm
Hmotnost výrobku 0.3 kg
Rozměry balení
Šířka balení 17.5 cm
Výška balení 16.0 cm
Hloubka balení 13.5 cm
Hmotnost balení 1.1 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu