Digitální fotoaparát Sony Alpha 7 III + 28-70 OSS černý

Značka: Sony , Kategorie: Kompakty s výměnným objektivem
Kód zboží: SONILCE7M3KBCEC

Bezzrcadlovka v setu s objektivem, 4D FOCUS, Full-Frame Exmor R CMOS snímač 24,2 Mpx, bajonet Sony E, video 4K (3840x2160)/25 fps, stabilizace objektivu, citlivost (ISO) až 51200, LCD 7,5 cm...

Zjistit dostupnost

Sony Alpha 7 III + 28-70 OSS, černá


Sony Alpha 7 III  v kombinaci s objektivem 28-70 OSS je digitální full frame zrcadlovka vybavená snímačem CMOS Exmor R, vylepšeným zpracováním obrazu a celkově lepším automatickým ostřením. A právě na automatické ostření klade obrovský důraz a ještě jej citelně posouvá kupředu. Přes profesionální výsledky ale udržuje rozměry na uzdě a přitom dokáže skutečně úžasně fotit i natáčet video ve 4K lepší, než zvládá konkurence díky několikanásobnému počtu zachycených informací.


Pořídit nádherné fotografie a videa vám pomůže i OLED hledáček a vysoce kvalitní výklopný dotykový displej. O to, aby vám neunikl už žádný důležitý moment, se zase postará souvislé fotografování rychlostí až 10 sn/s se sledováním AF/AE, zatímco s postprodukcí si vyhrajete díky RAW výstupu i neskutečně bohaté paletě funkcí, z nichž budou nadšení i nejnáročnější fotografové a filmaři.

 


Klíčové funkce:


 • 42,4Mpx 35mm snímač CMOS Exmor R™ Full-Frame
 • Škála podle normy ISO 100–32000
 • Rychlé hybridní automatické ostření
 • Rychlé souvislé snímání až 10 sn./s se sledováním AF/AE
 • Pětiosá stabilizace obrazu 

 


Vítám vás mezi full frame profesionály.

24,2Mpx Full-Frame snímač CMOS Exmor R


Luxusních výsledků fotoaparát dosahuje i díky 35mm snímači obrazu CMOS Exmor R Full-Frame s rozlišením 24,2 megapixelu, zpětným osvětlením a snímačem bez mezery na čipu pro ještě větší citlivost a širší dynamický rozsah. Navíc má měděné vodiče a technologii LSI pro dvakrát rychlejší čtení dat.


 


Vylepšený systém zpracování obrazu


Ještě vyšší kvality obrazu je docíleno spojením systému zpracování obrazu nové generace s novým snímačem.


 


Celkově lepší automatické ostření


Předností tohoto modelu je i vylepšené zpracování obrazu a algoritmy automatického ostření pro ještě rychlejší AF i jeho zvýšenou přesnost a sledování. To vše díky 693 bodům automatického ostření s fázovou detekcí a 425 bodům automatického ostření s detekcí kontrastu. Výsledkem je až dvakrát rychlejší automatické ostření AF i přesnější sledování výkonu u objektů, jejichž pohyb lze předpovídat.


 


Podpora objektivů s bajonetem A


Automatické ostření s fázovou detekcí je podporováno i s objektivy s bajonetem A, a to díky adaptéru LA-EA3.


 


Režim AF-C


Automatické ostření se dočkalo podpory režimu AF-C pro vylepšené snímání portrétů a rychlejší automatické ostření, díky němuž lze zachytit portrét i u pohybujících se cílů, případně když se objekt dívá dolů, mimo fotoaparát nebo je část tváře zatmavená.


 


AF-ON


Novinkou je také tlačítko AF-ON pro automatické zaostření bez sekvence stisknutí tlačítka spouště závěrky do poloviny a zaostření. To znamená, že se můžete soustředit jen na focený objekt. Navíc je k dispozici i vícepolohový volič s možností rychle a přesně posunout bod zaostření.


 


Výhody automatického ostření


Nabízí se také možnost nastavit citlivost sledování automatického ostření, a to v pěti stupních v případně objektů opouštějících zónu zaostření. K dispozici je i možnost oblasti registrace automatického ostření ukládat do paměti a přiřadit je tlačítkům pro jejich rychlé vyvolání.


 


Až 10 sn./s se sledováním AF/AE


Nový vylepšený klonovaný systém zpracování obrazu umožňuje souvisle fotografovat rychlostí až 10 sn./s se sledováním AF/AE, a což oceníte při fotografování rychlých objektů. Jedna dávka souvislého fotografování pak umožňuje získat až 177 snímků JPEG v plném rozlišení, 89 komprimovaných snímků RAW či až 40 nekomprimovaných snímků RAW. A aby vás nic nerušilo, je zde elektronická clona bez vibrací, díky níž už nezmeškáte ani jediný záběr.


 


Vylepšené souvislé fotografování


V souvislém fotografování lze snímky ukládat jako skupiny a ty pak odstranit/ochránit před smazáním v jediném kroku. Větší kapacita dávky snímků společně s podporou médií UHS-II pak znamenají jednodušší zápis na paměťové karty.


 


Funkce proti blikání


Fotoaparát automaticky rozpozná blikání zářivek i jiného umělého osvětlení a ideálním nastavením expozice minimalizuje vliv blikání na snímky.


 


Natáčí ve 4K


Díky full frame videím s 4K rozlišením se čtením plného počtu pixelů bez technologie pixel binning dosáhnou snímky až 2,4násobného objemu dat. Můžete si tak být jisti skvělé redukce efektu moiré a zubatých okrajů.


 


Široká podpora HDR


Široká škála podpory HDR formátů vám umožní zachytit ještě krásnější záběry. Podporováno jsou S-Log3 i S-Log2 gamma křivky a HLG (Hybrid Log-Gamma).


 


Vylepšené hybridní automatické ostření


Fotoaparát kombinuje automatické ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině a automatické ostření s detekcí kontrastu. To znamená, že perfektně ostré budou i skutečně rychlé předměty.


 


My Menu (Moje nabídka)


My Menu (Moje nabídka) je způsob jak si uspořádat až 30 položek nabídky podle vašich preferencí k rychlejší obsluze. Dokonce lze vymazat nepoužívané položky a novinkou je u tohoto modelu nové uspořádání primární nabídky s názvy skupiny a čísly stránek nahoře.


 


Funkce hodnocení


Fotografie lze hodnotit klasicky 1 až 5 a toto známkování mít uložené i v aplikaci PlayMemories Home a Imaging Edge pro zpracování obrázků na PC. Dokonce funkci lze přidělit vlastní tlačítko pro ještě intuitivnější obsluhu.


 


Rychlejší přizpůsobení


Můžete ukládat nastavení fotoaparátu (dvě přímo do něj, čtyři pak na paměťové karty), aby vám byla rychle dostupná díky voliči režimů. Na těle je pak 11 speciálních tlačítek, jimž lze přiřadit až 81 funkcí.


 


XGA OLED Tru-Finder hledáček


OLED hledáček s vysokým rozlišením a věrnými barvami přináší reálné podání obrazu. Má 0,78× zvětšení obrazu a vrstvu ZEISS T minimalizující nežádoucí odlesky objektivu na čočce okuláru. Oproti modelu α7 II se navíc můžete těšit na o 40 % rychlejší spouštění při zapínání. K dispozici je přitom i speciální režim zobrazení „High“ pro ještě přirozenější podání.


 


Dotykový LCD displej


Fotoaparát má 3palcový LCD displej s 922 tisíci body a dotykovým ovládáním. Je skvěle čitelný za všech podmínek a přináší funkci ostření dotykem na vybraný bod. Je také naklápěcí až o 107° a sklopný až o 41°. 


 


Bluetooth


Tento model je vybaven modulem Bluetooth, kdy jej lze skrze aplikaci Imaging Edge Mobile v telefonu/tabletu spárovat a obohatit fotografie o data o poloze.


 


USB-C


Na těle najdete USB-C s podporou rychlého standardu USB 3.1 první generace pro rychlé přenášení objemných souborů, jako je formát RAW. Nabízí se přitom i nastavení přenosu v JPEG do PC, abyste je mohli rychle zkontrolovat před tím, než s nimi budete chtít pracovat v RAW.


 


Dlouhá výdrž


Delší výdrž zajišťuje baterie NP-FZ100 s 2,2násobnou kapacitou oproti modelu NP-FW50. Na nabití tak pořídíte až 710 fotografií, přičemž výdrž ještě můžete vylepšit volitelným vertikálním gripem VG-C3EM, do nějž se vejdou ještě dvě baterie.


 


Duální sloty s kompatibilitou UHS-II


K dispozici máte hned dva sloty pro kartu SD, jenž se chlubí kompatibilitou s UHS-II pro rychlejší zápis dat a kartu SD / Memory Stick. Můžete toho využít k současnému zápisu i oddělení dat RAW a JPEG nebo pro kopírování pořízených materiálů z jedné karty na druhou. Ztracení karet zabraňuje uzamykatelný kryt.


 


Špičková odolnost


Na nejlepší výkony se můžete spolehnout i v náročných podmínkách díky vysoké odolnosti. Tělo je vyztužené horním krytem, čelním krytem a vnitřním rámem z lehké a přitom neuvěřitelně odolné hořčíkové slitiny. Výrobce také zvýšil počet upínacích šroubů objektivu na šest. Sony udělalo vše pro utěsnění vůči vniknutí vody a prachu.


 


Wi-Fi i NFC


Zásluhou podpory Wi-Fi a NFC můžete z vašeho tabletu či smartphonu udělat hledáček nebo dálkový ovladač jediným dotykem a snadno pak například sdílet snímky na sociální sítě. V případě, že nemáte zařízení s NFC, je cestou k jednoduchému párování QR kód.


 


Aplikace Imaging Edge


Ještě vylepšit pořízené snímky vám umožní počítačový program Imaging Edge. Například volba „Remote“ umožní ovládat a sledovat snímání živě na obrazovce počítače, zatímco funkce „Viewer“ usnadní prohlížení, hodnocení a výběr rozsáhlých knihoven pořízených snímků. A funkce „Edit“ slouží pro vyvolání dat ve formátu RAW.


 


Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X


Fotoaparát je 100% kompatibilní s oblíbenými aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.


 


Capture One (for Sony)


Dostane se vám také softwaru Capture One Express (for Sony) určeného pro editace fotografií s podporou práce ve formátu RAW.

OCENĚNÍ:
EISA AWARD – Best Product 2018 - 2019

 • TIPA WORLD 2018 - Best mirrorless CSC EXPERT Full-Frame

Zcela nový snímač obrazu a systém zpracování obrazu ještě více zvyšují kvalitu obrazu. Celkově zlepšený výkon automatického ostření, rychlé souvislé snímání rychlostí až 10 sn./s, možnost záznamu videa ve formátu 4K a výrazně vylepšené funkce umožňují v porovnání s modelem Alpha7 II zachytit více rozhodujících okamžiků.

HLAVNÍ VLASTNOSTI:

 • 24,2Mpx 35mm snímač CMOS Exmor R™ Full-Frame se zpětným osvětlením
 • Rozsah citlivosti až ISO 51200 (možnost rozšíření až na ISO 50-204800 pro fotografie)
 • Rychlé hybridní automatické ostření s fázovou detekcí se 693 body a automatickým ostřením s detekcí kontrastu se 425 body
 • Rychlé souvislé snímání rychlostí až 10 sn./s se sledováním AF/AE
 • Funkce pro záznam videa v rozlišení 4K HDR

OCENĚNÍ EISA:
"S modelem Alpha7 III nastavila společnost Sony standard pro všestrannou zrcadlovou kameru s plným záběrem, která je schopna vyřešit mnoho druhů fotografií. Nový obrazový snímač Exmor R CMOS o šířce 24,2 megapixelů poskytuje vynikající kvalitu obrazu v širokém spektru světelných podmínek. Systém autofokusu pokrývá téměř celý rám, což usnadňuje zaostření a sledování pohybujících se objektů, které nejsou ve středu rámu. S rychlostí roztržení 10 snímků za sekundu a režimem videa 4K je model Alpha7 III připravený zachytit rychlé působení."

Ovládejte svoji kreativitu
Díky kompaktnímu tělu s vynikajícími možnostmi zobrazení a vysokou rychlostí vám model Alpha7 III poskytne výkon, přesnost a flexibilitu, které vám umožní zachycovat jedinečné okamžiky tak, jak si přejete.

Vykreslení scén v realistických detailech
Nově vyvinutý snímač obrazu se zpětným osvětlením a zdokonalený systém zpracování obrazu splňují různé požadavky na fotografování a poskytují vysoce kvalitní obrazové možnosti, které byste očekávali pouze u fotoaparátu Full-Frame.

Omezení šumu u obrazů s vysokým rozlišením
Až 1,5krokové vylepšení v kvalitě obrazu
Rozsah ISO je zvětšen na ISO 100-51200 (lze rozšířit na ISO 50-2048007 u fotografií), zatímco technologie pro reprodukci detailů a redukci šumu podle oblasti zachovávají detaily obrazu a redukují šum. Díky výkonu ve středním až vysokém rozsahu citlivosti můžete fotografovat při vysoké citlivosti ISO, aniž by došlo ke zhoršení šumu nebo obrazu.

Stabilnější snímky s 5osou stabilizací
Nejnovější, vysoce přesná stabilizace využívá stabilizační jednotku, gyrosenzory a algoritmy, aby se dosáhlo rychlostní výhody až 5krokové* clony v systému, který kompenzuje pět typů chvění fotoaparátu díky široké škále objektivů a poskytuje vynikající výkon.
*Normy CIPA. Pouze otřesy rozteče/vychýlení. Objektiv Planar T* FE 50 mm F1,4 ZA. Dlouhá expozice NR vypnuta.

4D FOCUS – výkon automatického ostření se vyvíjí
Výkon automatického ostření je nyní lepší: optimálně využívá stejná vylepšení automatického ostření jako u modelu Alpha9. Jakmile model Alpha7 III zachytí nepředvídatelně se pohybující objekty, třeba tanečníky, boxery nebo divoká zvířata, jen tak je nepustí z dohledu.

Ovládání ostření na obrazovce
Model Alpha7 III je vybaven funkcí zaostření dotykem a funkcí dotykového panelu, abyste mohli při současném využití hledáčku dotykem prstu intuitivně posouvat zaostřený záběr.

Automatické ostření při zvětšeném zaostření
Když je vybraná oblast ostření v hledáčku/na monitoru zvětšená, použijte pro fotografie automatické ostření a po automatickém zaostření zobrazení zvětšete. Tento postup je ideální pro zaostření na malou plochu a další fotografie s přesným ostřením.

Všestrannější nastavení automatického ostření
Citlivost sledování automatického ostření pro fotografie je možné nastavit v pěti krocích. Oblasti/ body automatického ostření se dají změnit při přepínání mezi orientací na výšku a na šířku. Nastavení bodů ostření lze přiřadit vlastním tlačítkům.

Rychlé souvislé fotografování pro zachycení vrcholných okamžiků
Model Alpha7 III může používat souvislé snímání rychlostí až 10 sn./s se sledováním AF/AE a snímání série snímků rychlostí až 8 sn./s s režimem živého náhledu. Fotoaparát také podporuje tiché snímaní rychlostí až 10 sn./s se sledováním AF/AE při maximálním rozlišení.

Vysoké rozlišení 4K HDR3
Mimo nové funkce pro natáčení filmů v úžasném rozlišení 4K* prostřednictvím 2,4násobného převzorkování je fotoaparát vybaven novým obrazovým profilem HLG (Hybrid Log-Gamma), který podporuje okamžité zpracování v HDR.
*K záznamu videa ve formátu XAVC S je nutná karta SDHC/SDXC třídy 10 nebo vyšší. K záznamu rychlostí 100 Mb/s je potřeba karta UHS rychlostní třídy 3. Při přehrávání filmů v rozlišení HDR připojte produkt prostřednictvím kabelu USB k televizoru Sony kompatibilnímu s technologií HDR (HLG).

Spolehlivé funkce a ovládání v kompaktním těle
Model Alpha7 III je vylepšen o rychlé ovládání během fotografování, oslnivě ostré pohledy v hledáčku Tru-Finder, všestrannou možnost připojení, mimořádnou odolnost při fotografování pomocí různých zdrojů napájení a vysokou odolnost proti vlhkosti a prachu.

OBSAH BALENÍ:

Fotoaparát Sony Aplha III
Objektiv 28-70mm se zoomem
Dobíjecí baterie NP-FZ100
Držák okuláru
Kabel Micro USB
Krytka objektivu
Krytka patice pro příslušenství
Kryt na objektiv
Napájecí adaptér AC AC-UUE12
Popruh přes rameno
SEL2870
Víčko těla
Zadní krytka objektivu

Video

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
kompakt s výměnným objektivem
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla kov
Snímací čip
24.2 Mpx
Full-Frame
Exmor R CMOS
Velikost snímače (CSC) 35 mm
RAW, JPEG
100
51200
Objektiv
Bajonet Sony E
1
Stabilizace objektivu Ano
Stabilizace snímače Ano
Ano
28 mm
70 mm
3.5 – 5.6 f/
Průměr závitu objektivu 55
Sluneční clona v balení Ne
30 cm
Režimy a funkce
10 sn./s
2 s
Interní blesk Ano
Nastavení interního blesku v EV Ano
Ne
Ano
8
Zaostřování a měření scény
Systém ostření Jednotlivý AF + MF, Jednotlivý AF, Kontinuální AF, AF Tracking, multibodové AF, Manuální zaostřování, volitelný bod AF, středobodové AF
Ano
manuální, automatické
–5 až +5 EV v krocích po 1/3, 1/2 nebo 1 EV
1/8000 s
nad 8sec. s
Displej a hledáček
elektronický
Zorné pole hledáčku 100 %
Rozlišení hledáčku 2359296 pix
7.5 cm
921600 pix
Ano
Ano
Rozhraní
Konektory USB konektor
Ano
Ano
Ano
Podpora přímého tisku Ano
Ne
Záznam videa
4K (3840x2160)
Hodnota fps 25
AVCHD, MPEG
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Podporované paměťové karty / typ karty SDXC (SD Extended-capacity), SD Card, SDHC (SD High-Capacity)
Další parametry
Vodotěsnost Ne
Typ baterií Li-Ion akumulátor
černá
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 12.7 cm
Výška výrobku 9.6 cm
Hloubka výrobku 7.4 cm
Hmotnost výrobku 0.7 kg
Rozměry balení
Šířka balení 25.2 cm
Výška balení 15.5 cm
Hloubka balení 15.7 cm
Hmotnost balení 1.9 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu