Digitální fotoaparát Sony Alpha A5000 + 16-50mm černý (vrácené zboží 8800269729)

bazar
Značka: Sony , Kategorie: Kompakty s výměnným objektivem
Kód zboží: -9088942

Bazar - vrácené zboží 8800269729

Zjistit dostupnost
Bazar - vrácené zboží 8800269729

Miniaturní kompakt s vyměnitelným objektivem

Chcete mít po ruce kvalitní fotoaparát, který se uplatní při volnočasových aktivitách stejně dobře jako při pořizování pracovních snímků? Pokud si spolu s kvalitou ceníte úsporných rozměrů a sázíte přitom na zkušenosti proslulé značky, je pro vás digitální fotoaparát Sony Alpha A5000 jako stvořený. A co víc, ocení jej nejenom úplní začátečníci, ale i pokročilejší fotografové. Vstříc jim vychází rychlé a pohodlné ovládaní, bohaté možnosti úpravy expozice nebo příležitost zvolit si na míru střižený objektiv.


Se smyslem pro spolupráci

Fotoaparát Sony Alpha A5000 i přes své velmi malé rozměry (109,6 x 62,8 x 35,7 mm) a nízkou hmotnost (269 g) je charakteristický úctyhodnými parametry. Podílí se na nich unikátní obrazový procesor BIONZ X, jehož parketou je věrné zobrazení barev, redukce šumu a rychlé snímání série fotografií, a výkonný snímač s technologií Sony CMOS EXMOR APS HD. Jeho potenciál rozlišit až 20,1 MPx se nejlépe projevuje ve schopnosti vytvářet kvalitní snímky i při slabším osvětlení. K práci v prostředí s nedostatkem světla slouží vynikající hodnoty ISO (100 – 16 000) a výsuvný blesk.


Výklopný displej pro rozvoj kreativity

Přírodní scenérie, pohybující se objekty, portréty, ale i populární selfíčka. Přizpůsobitelný LCD displej vychází vstříc při práci s jakoukoliv scenérií, možnost vyklopit jej až o 180 ° přináší nevídané experimenty s perspektivami a pozadím. A to zvláště při tvorbě portrétů. Také jste byli dříve konfrontováni s nízkým rozlišením displeje, kvůli němuž jste nemohli kriticky zhodnotit výslednou fotografii? Obrazovka Alphy A5000 slibuje rozlišení 460 800 bodů, s nímž vám žádné detaily neuniknou.

Pro bezchybné zacílení a dosažení optimálně vyváženého snímku můžete sáhnout po funkci MF Assist, která zvětšuje scénu ve dvou krocích – 6,8x a 13,6x. Ideální cesta, když chcete ručně zaostřit a přirozená velikost displeje vám nestačí. Abyste neměli ztížené podmínky za přímého slunečního světla, nebo se naopak chtěli vyhnout oslnění ve tmě, využijte pětistupňovou regulaci jasu.


Expert na portréty

Fotoaparát Sony Alpha A5000 je sice univerzální, ale obzvláště se s ním vyžijete při tvorbě portrétů. Vše začíná funkcí rozpoznání obličeje Face Detection, která zvládne pracovat až s osmi tvářemi v rámci jediné kompozice, a dle toho nastavit optimální vyváženost expozice, bílé a dalších důležitých parametrů. To můžete podpořit efektem pro měkké tóny pleti, která vyhladí vrásky a oživí barvy. Obdobná funkce Smile Shutter zajistí, že fotoaparát automaticky pořídí snímek až ve chvíli, kdy detekuje úsměv.

Punc profesionality získává technologie pro automatické zarámování objektů. Možná jste se již setkali s tím, že při snímání se na displeji fotoaparátu zobrazil pohybující se čtvereček snažící se zachytit objekt či lidskou tvář nacházející se v záběru. Nejde o nic jiného než o schopnost pořizovat snímky s funkcí rozpoznání obličeje a automatickým zaostřováním v souladu s jejím pohybem. Zásluhou technologie Pixel Super Resolution si funkce najde využití i při ořezu fotografií tzv. za pochodu.


Videokamera a režimy pro tvůrčí rozlet

Chcete si vytvořit videosekvenci z důležitého rodinného setkání? Nešlo by o Alphu A5000, kdyby nenabídlo pokročilou alternativu videokamery v podobě vysoce kvalitního Full HD záznamu (1920 x 1080 bodů) v režimu 60i nebo 24p. Můžete si zvolit, zda chcete nahrávat ve formátu AVCHD při rozklišení 60i/24p nebo tradičnějším formántu MP4 s rozlišením 1080/30p vhodnějším například pro sledování v počítači.

K dispozici máte sadu kreativních režimů včetně volby scény, zahrnující kromě Portrétu například Sportovní akce nebo Makro pro snímání objektů z mimořádně malé vzdálenosti. Novou dimenzi fotografiím přináší měkký obrazový efekt high-key navozující snový dojem, Miniatura (perspektiva modelu městečka), efekt pro zdůraznění barevných tónů nebo částečná dekolorizace, kdy rozhodujete, které objekty na scéně mají zůstat barevné, a které nikoliv.

Ochrana, optimalizace, přizpůsobení…

Ať již budete fotografovat nebo vytvářet videa, vždy vám v případě potřeby na pomoc přispěchají různá vylepšovátka pro dosažení co nejkvalitnějších výsledků. Zdaleka nejde jen o režim Photo Creativity pro snadné rozostření pozadí a úpravu jasu, barev či celkové živosti, ale například o funkci automatické korekce jasového signálu, optimalizaci dynamického rozsahu (pro přirozenější snímky pohybujících se objektů) nebo praktickou ochranu před rozmazaným pohybem (nejčastěji při fotografování za nedostatečně osvětlené scény nebo při nastavení na teleobjektiv).

Cesta k online a snadnému sdílení

Chcete přesunout své nejoblíbenější snímky na Facebook nebo je poslat e-mailem? Zásluhou vestavěného Wi-Fi modulu maličkost. Stejně jako možnost prohlížet si fotografie na displeji svého chytrého telefonu či na obrazovce televizoru. Protože ve výbavě naleznete rovněž funkci NFC (Near Field Communication), jsou možnosti sdílení zjednodušeny na maximální možnou míru, kdy stačí pouhý fyzický dotyk mezi oběma NFC zařízeními.

Nemalé možnosti jsou vám k dispozici se softwarem Capture One Express nebo s funkcí dálkového ovladače se spuštěním a sdílením jedním dotykem. Zatímco Capture One Express je prezentován jako jeden z nejlepších konvertorů RAW na světě, funkce dálkového ovladače slibuje možnost vytvořit si ze svého telefonu nebo tabletu hledáček či dálkový ovladač fotoaparátu. Sony poskytuje další vylepšení po instalaci aplikace PlayMemories Mobile.

Kompatibilita se Sony objektivy s bajonetem E

Fotoaparát Sony Alpha A5000 je dodáván se snadno přenosným objektivem PZ 16-50 mm s motorovým zoomem, který snadno ovládáte páčkou u spouště fotoaparátu. Objektiv je charakteristický tichým a plynulým chodem, podporou kreativity a především tvorbou působivých portrétů. Navíc je i mimořádně kompaktní. Ve složeném stavu svými rozměry nepřekračuje 30 mm.

Ačkoliv případnému rozmazání zabraňuje celá řada funkcí, objektiv nezůstává nijak pozadu a s vestavěným stabilizátorem SteadyShot slibuje úžasné fotografie i při snímání z ruky. Unikátnost zpracování a optický výkon si berou na starosti čtyři asférické členy objektivu a členy ze skla s mimořádně nízkým rozptylem. Vše pro optimální kontrast, rozlišení a autentičnost barevného vyjádření.


Možnosti rozšíření a výbava

Fotoaparát je vybaven lithium-iontovou baterií Sony Stamina, s níž na jedno nabití pořídíte až 420 snímkům, respektive 150 minut souvislého nahrávání. Samozřejmostí je rozhraní pro velkokapacitní paměťové zařízení, rozhraní pro přenos nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu HDMI (typ D) a konektor pro microUSB.

Podporovány jsou paměťové karty Memory Stick Pro Duo, Pro-HG duo, XC-HG Duo a SD/SDHC/SDXC, na které jsou snímky ukládány ve formátu JPEG a RAW (fotografie), případně AVCHD 2.0/MP4 (filmy). Součástí dodávky je dobíjecí baterie, micro USB kabel, krytka objektivu, nabíječka, popruh přes rameno, objektiv SELP1650 a víčko těla.

Vráceno - Použito

Fotoaparát A5000L se snímačem APS-C a objektivem se zoomem 16–50 mm
Vysoký výkon, kompaktní provedení
Čistý obraz díky procesoru BIONZ X, sdílení přes NFC a Wi-Fi®, 20,1MP snímač APS-C a objektiv SEL-1650

 • 20,1MP snímač CMOS Exmor® APS HD
 • Displej LCD výklopný o 180°
 • Snadné sdílení pomocí Wi-Fi® a NFC

Snímač Exmor® HD APS 20,1 MP
Získejte neuvěřitelné detaily a skvělé zvětšeniny. Díky velikosti 20,1megapixelového snímače APS-C a technologii Sony CMOS Exmor® APS HD dosahuje fotoaparát vysokého rozlišení a kvality snímků digitální zrcadlovky, aniž by došlo ke zhoršení citlivosti při slabém světle nebo šumu snímače.

Obrazový procesor BIONZ X™
S nejnovějším procesorem Sony můžete očekávat jen výjimečné výsledky: věrněji vykreslené barvy, lepší redukci šumu a rychlejší snímání série fotografií.

Slabé osvětlení není žádný problém
Vysunovací blesk vestavěný do těla kompaktního fotoaparátu je perfektní, pokud k pořízení snímku potřebujete světlo navíc. V kombinaci s vysokou citlivostí ISO – od ISO 100 do ISO 16000 – je možné fotografovat prakticky při každém nastavení.

Filmy ve Full HD 1080/60i/24p nebo 1080/30p MP4
Zaznamenávejte video v ohromující vysoké kvalitě Full HD v režimu 60i nebo 24p snímků za sekundu. Nahrává podle vaší volby ve formátu 60i/24p Blu-Ray v kvalitě AVCHD™ format5 nebo ve formátu 1080/30p MP4 vhodném pro počítače.

Praktický objektiv s motorovým zoomem s motorovým ovládáním zoomu a ovládáním těla
Pohodlné ovládání zoomu na těle fotoaparátu umožňuje ovládat fotoaparát bez námahy jednou rukou a snadno používat zoom i při fotografování autoportrétů: pohodlné používání kompaktních fotoaparátů se tak vrací do říše modelů s výměnnými objektivy.

Funkce rozpoznání obličeje Face Detection / Smile Shutter
Nastavte fotoaparát A5000 tak, aby dokázal rozpoznávat tváře a úsměvy. Funkce rozpoznání obličeje Face Detection rozliší až 8 tváří v kompozici a poté na základě těchto tváří upraví expozici, vyvážení bílé a další nastavení. Funkce Smile Shutter – lze nastavit na tři úrovně – automaticky pořídí snímek, když jsou na scéně detekovány úsměvy.

Životnost baterie až 420 snímků
Na jedno nabití baterie pořídíte díky napájení z lithium-iontové baterie Sony® Stamina™ až 420 snímků. Systém baterií Sony InfoLITHIUM™ umožňuje sledovat zbývající procenta nabití baterie, můžete tedy bez obav dál fotografovat.

Kompaktní, snadno přenosný objektiv PZ 16–50 mm v sadě
Aby byl fotoaparát A5000 dokonale přenosný, obsahuje jeho sada objektivů skládací 16–50mm objektiv s motorovým zoomem (SELP1650). Ideální na cesty nebo vždy, když potřebujete kompaktní a lehký kombinovaný fotoaparát.

Automatické zarámování objektů vyplní rámeček daným objektem
S funkcí automatického zarámování objektů dodáte svým fotografiím punc profesionality. Součástí funkce automatického zarámování objektů jsou vylepšení, jako je například výjimečná možnost fotografování portrétu dvou osob spolu s funkcí rozpoznání obličeje a ostření se sledováním: nejen že se obyčejné fotografie promění v ohromující kompozice, ale děje se tak automaticky na základě rozpoznání scény a následného příslušného oříznutí.

Jednoduché vytváření skvělé kompozice autoportrétů
Výklopný displej LCD fotoaparátu A5000 lze vyklopit o 180° a pořídit tak autoportrét během okamžiku. Zahrňte do záběru další osoby, experimentujte se zajímavými úhly nebo se fotografujte s významnými památkami v pozadí. Když stisknete spoušť, fotoaparát udělá všechno za vás.

Vynikající automatické funkce a fotografická kreativita
Díky špičkovému automatickému režimu stačí k pořizování skvělých fotografií zaměřit a stisknout spoušť. Umožní vám také vychutnat si kreativní fotografický výraz s využitím režimu Photo Creativity – pro snadné nastavení rozostření pozadí, jasu, barvy a živosti – nebo přidání režimů obrazových efektů při prohlížení výsledků v reálném čase na displeji LCD.

Volba scény
Optimalizujte kvalitu snímku pro daný typ fotografované scény výběrem jednoho z režimů Volba scény, včetně režimů Portrét, Sportovní akce a Makro.

Kreativní styl
Podtrhněte charakter scény zvolením vhodného režimu (Standardní, Živé barvy, Portrét, Krajina, Západ slunce, Černobílý nebo Sépie).

Režimy P/A/S/M
Díky těmto čtyřem režimům si můžete snadno vychutnat tvůrčí svobodu ručního fotografování, kde si sami určíte, co je pro daný snímek nejdůležitější.

Fotografování z ruky za soumraku (Volba scény)
Vytvářejte z ruky překrásné večerní záběry s minimem rozmazání a šumu díky aktivaci tohoto pokročilého režimu Volba scény.

Ochrana před rozmazáním pohybem
Tato funkce zlepšuje zřetelnost snížením rozmazání objektu pohybem, ke kterému dochází na špatně osvětlené scéně nebo při fotografování při nastavení na teleobjektiv.

Funkce automatické korekce saturace jasového signálu
Tato praktická funkce koloruje nejvíce zaostřené oblasti snímku, abyste mohli rychle potvrdit, zda ruční ostření potřebuje upravit.

Optimalizace dynamického rozsahu (DRO)
Optimalizace dynamického rozsahu (DRO) představuje další způsob, jak upravit kontrastní záběry a získat přirozenější snímky. Na rozdíl od automatického režimu HDR ji lze využít při fotografování pohybujících se objektů a dokonce i při vysokorychlostním souvislém fotografování.

Panoramatický záběr
Při fotografování stačí fotoaparátem otáčet a zachytíte úchvatná panoramata, která si lze vychutnat na obrazovce LCD nebo na širokoúhlém televizoru.

MF Assist
Dosáhněte větší přesnosti při ručním ostření tím, že na displeji LCD zvětšíte scénu 6,8x nebo 13,6x a výsledný obraz doladíte.

Specifikace

Velikost a hmotnost
Rozměry (Š x V x H) 109,6 x 62,8 x 35,7 mm
Hmotnost 210 g (pouze tělo) / 269 g (s baterií a médii)

  WiFi®
Prohl. na displeji chytr. telefonu ANO
Nahrát do počítače ANO
Prohlížení na TV ANO
Aplikace PlayMemories Camera Apps™ ANO
Možnosti bezdrátového a síťového připojení

 • Wi-Fi®
 • Možnost připojení pomocí technologie NFC jedním dotykem
 • Stahovatelné aplikace pro fotoaparát

  Objektiv
Držák objektivu Bajonet E společnosti Sony
Kompatibilita objektivu Objektivy Sony s bajonetem E

  Snímač
Typ snímače APS-C
Typ snímače Typ APS-C (23,2 x 15,4 mm)
Efektivní pixely 20,1 MP
Počet pixelů (celkem) Přibl. 20,4
Poměr stran snímače obrazu 3:02
Protiprachová funkce Ochranný povrch na optickém filtru

  Zoom
Funkce Smart zoom (fotografie)

 • M: přibl. 1,4x
 • S: přibl.: 2x

Digitální zoom (fotografie) L: přibl. 4x, M: přibl. 5,6x, S: přibl. 8x
Digitální zoom (videozáznam) Přibl. 4x

  Záznam (fotografie)
Formát záznamu (fotografie)

 • Kompatibilní s formátem JPEG (DCF verze 2.0, Exif verze 2.3, MPF Baseline)
 • RAW (formát Sony ARW 2.3)

Velikost snímku (pixely), 3:2

 • L: 5456 x 3632 (20 MP)
 • M: 3872 x 2576 (10 MP)
 • S: 2736 x 1824 (5,0 MP)

Velikost snímku (pixely), 16:9

 • L: 5456 x 3064 (17 MP)
 • M: 3872 x 2176 (8,4 MP)
 • S: 2736 x 1536 (4,2 MP)

Vel. snímku (pix.), panoram. záběr

 • Širokoúhle: na šířku 12 416 x 1856 (23 MP), na výšku 5536 x 2160 (12 MP)
 • Standardně: na šířku 8192 x 1856 (15 MP), na výšku 3872 x 2160 (8,4 MP)

Režimy kvality snímku

 • RAW
 • RAW a JPEG
 • JPEG Fine
 • JPEG Standard

Výstup RAW ANO
Obrazové efekty Posterizace (barevně), Posterizace (černobíle), Barvy v tónech popu, Retro, Částečná dekolorizace (R/G/B/Y), Monochromatický s vysokým kontrastem, Efekt fotoaparátu pro děti (normální / chladný / teplý / zelený / purpurový), Měkký efekt high-key, Měkké zaostření (vysoké / střední / nízké), HDR malba (vysoká / střední / nízká), Sytý monochromatický záběr, Miniatura (automaticky / horní / střední (horizontálně) / dolní / pravá / střední (vertikálně) / levá), Akvarel, Ilustrace (vysoká / střední / nízká)
Kreativní styl Standardní, živé, portrét, krajina, západ slunce, ČB, Sépie (kontrast (-3 až +3 kroky), sytost (-3 až +3 kroky), ostrost (-3 až +3 kroky))
Funkce dynamického rozsahu

 • Vypnuto
 • Optimalizátor dynamického rozsahu (Automatický/Úroveň (1-5))
 • Automatický vysoký dynamický rozsah (Rozdíl automatické expozice, Úroveň rozdílu expozice (1–6 EV, v krocích po 1,0 EV ))

  Záznam (videozáznam)
Formát záznamu (Film) AVCHD 2.0 / mp4
Komprese videa Kompatibilní s formátem AVCHD verze 2.0 / MPEG-4 AVC (H.264)
Formát záznamu zvuku

 • Systém Dolby® Digital (AC-3) 2k
 • Dolby Digital Stereo Creator
 • mp4: MPEG-4 AAC-LC 2 kanály

Velikost snímku (pixely), PAL*

 • (režim 3:2)"L: 5456 x 3632 (20 MP); M: 3872 x 2576 (10 MP); S: 2736 x 1824 (5,0 MP)"
 • (režim 16:9)"L: 5456 x 3064 (17 MP), M: 3872 x 2176 (8,4 MP), S: 2736 x 1536 (4,2 MP)"

Další funkce videozáznamu

 • Přepínač PAL/NTSC
 • Automatická pomalá závěrka

  Snímání
Funkce rozpoznání obličeje

 • Zapnuto / zapnuto (registrace obličejů) / vypnuto
 • Registrace obličeje
 • Výběr obličeje

Automatická kompozice portrétů NO
Zoom s čistým obrazem Přibl. 2x
Funkce Smart Teleconverter NO
Kompenzace objektivu BIONZ X™
Kompenzace objektivu Úbytek jasu na okrajích snímku; chromatická vada; zkreslení
Dotyková spoušť NO
Smile Shutter ANO (výběr ze 3 kroků)
Autoportrét Ano (3s zpoždění/volitelné vypínání)

  Paměťová média
Kompatibilní záznamová média Paměťové karty Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick XC-HG Duo™, SD, SDHC, SDXC
Slot pro paměťové médium ANO
Režim záznamu na 2 paměťové karty NO

  Redukce šumu
Redukce šumu

 • Omezení šumu při dlouhé expozici: k dispozici u rychlostí závěrky delších než 1 sekunda
 • Vysoké ISO NR: normální/nízké

Fce pro redukci šumu Multi Frame NR NO

  Vyvážení bílé
Režimy vyvážení bílé Automaticky, Denní světlo, Stín, Zataženo, Žárovka, Zářivka (Teplá bílá, Chladná bílá, Denní bílá, Denní světlo), Blesk, Pod vodou / Teplota barev (2500 až 9900 K) a barevný filtr (G7 až M7 (15 kroků), A7 až B7 (15 kroků)), Vlastní
Mikroseřízení AWB ANO (G7 až M7, 15 kroků) (A7 až B7, 15 kroků)
Stupňování 3 snímky, volitelně H/L

  Zaostřování
Typ ostření AF s detekcí kontrastu
Snímač zaostřování Snímač CMOS Exmor® APS HD
Bod zaostřování 25 bodů (automatické ostření s detekcí kontrastu)
Rozsah citlivosti ostření EV0 až EV20 (při ekvivalentu ISO 100, s objektivem F2,8)
Režim ostření Automatické ostření, DMF (Přímé manuální ostření), Manuální ostření
Režim AF AF-S (automatické ostření pro jeden snímek), AF-C ( souvislé automatické ostření), DMF (přímé manuální ostření), Ruční ostření
Oblast zaostření Širokoúhlé (25 bodů (detekce kontrastu automatického ostření)), zónové, se zdůrazněným středem, flexibilní bodové (S/M/L)
Další funkce Zámek zaostření
Osvětlovač AF Vestavěný blesk
Rozsah funkce AF Illuminator Přibl. 0,3 až 3,0 m (s objektivem E PZ 16–50 mm F 3,5–5,6 OSS)

  Expozice
Typ měření 1200zónové maticové měření
Snímač měření Snímač CMOS Exmor® APS HD
Citlivost měření EV0 až EV20 (při ekvivalentu ISO 100, s objektivem F2,8)
Režim měření Maticové měření; Se zdůrazněným středem; Bodové
Režimy expozice iAUTO, Špičkový automatický režim, Programovatelná AE, Priorita clony, Priorita rychlosti závěrky, Ruční režim, Videozáznam (Programovatelná AE / Priorita clony / Priorita rychlosti závěrky / Ruční režim), Panoramatický záběr, Volba scény
Volba scény Portrét, Sportovní akce, Makro, Krajina, Západ slunce, Noční scéna, Fotografování z ruky za šera, Noční portrét, Ochrana před rozmazáním pohybem
Kompenzace expozice Fotografie: +/- 3,0 EV (kroky po 1/3 EV), Videozáznamy: +/-2,0 EV (kroky po 1/3 EV)
Režim Auto (AE) Bracketing

 • Stupňování: souvislé
 • Stupňování: samostatné, s přírůstky 1/3 EV, 2/3 EV, 1,0 EV, 2,0 EV, 3,0 EV
 • 3 snímky (1/3 EV, 2/3 EV, 1,0 EV, 2,0 EV, 3,0 EV: lze zvolit jen 3 snímky)

AE Lock Uzamkne se při polovičním stisknutí spouště. (volitelně automatické/zapnuto/vypnuto)
ISO citlivost ISO 100–16 000

  Hledáček
Displej s úpravou snímku v reálném čase (hledáček) ANO (ZAP. / VYP.)

  Obrazovka LCD
Typ obrazovky Širokoúhlý LCD TFT typ 3.0
Celkový počet bodů 460 800 bodů
Ovládání jasu (LCD) Ručně (5 kroků mezi -2 a +2), režim Slunečno
Nastavitelný úhel Až přibl. 180 stupňů
Výběr displeje (Hledáček/LCD) ANO (LCD)
Displej s úpravou snímku v reálném čase (LCD) ZAP/VYP
Zvětšení zaostření ANO (6,8x, 13,6x)
Peaking MF ANO (Nastavení úrovně: vys. / stř. / níz. / vyp., Barva: bílá / červená / žlutá)
Quick Navi NO

  Závěrka
Typ závěrky Elektronicky řízená, plochá, s vertikálním pohybem štěrbiny
Rychlost závěrky Fotografie: 1/4000 až 30 s, režim Bulb, Filmy: 1/4000 až 1/4 (1/3 kroky), až 1/50 v automatickém režimu (až 1/25 v automatickém režimu s pomalou závěrkou)
Synchronizace blesku Rychlost 1/160 s (s kompatibilním externím bleskem Sony)
Elektronická přední clona závěrky ANO

  Stabilizace obrazu
SteadyShot Nepodporováno (stabilizace obrazu podporována u objektivu)

  Blesk
Ovládání blesku TTL měření pro blesk
Kompenzace blesku +/- 2,0 EV (kroky po 1/3 EV)
Výkon blesku 16 mm (ohnisková vzdálenost vytištěná na těle objektivu)
Režimy blesku Bez blesku, automatický, doplňkový blesk, synchronizace na 1. lamelu, synchronizace na 2. lamelu
Bezdrátové ovládání ANO (kompatibilní s Wi-Fi®, IEEE 802.11b/g/n (pásmo 2,4 GHz))

  Jednotka
Režimy fotografování Jeden snímek, Souvisle, Souvisle s prioritou rychlosti, Samospoušť 10 s a 2 s, Samospoušť (se souvislým fotogr.) (s prodlevou 10 s, lze zvolit 3/5 expozic), Bracketing expozice: 1 snímek, Bracketing expozice: souvislá, Bracketing vyvážení bílé, Bracketing optimalizace dynamického rozsahu (DRO)
Pokračuje ve snímání 3,5 sn./s (při souvislém fotografování v režimu Speed Priority)

  Přehrávání
Režimy přehrávání Jeden snímek (s informacemi nebo bez), RGB histogram a upozornění na přesvícená a podsvícená místa, náhled 12/30 snímků, režim zvětšeného displeje (L: 15,1x, M: 10,7x, S: 7,6x, Panorama (standardní): 19x, Panorama (širokoúhlé): 29x), orientace snímku (volitelné ruční/vypnuto), prezentace, procházení panoramatu, výběr složky (datum/fotografie/mp4/VCHD), vpřed/vzad (film), mazání, ochrana, automatický náhled (10/5/2 s, vypnuto)

  NFC™
NFC™ Dálkový ovladač s funkcí spuštění jedním dotykem, sdílení jedním dotykem

  Rozhraní
Rozhraní počítače Velkokapacitní paměťové zařízení, MTP, počítačový dálkový ovladač
Výstup HD

 • Konektor micro HDMI® (typ D)
 • BRAVIA Sync (menu link)
 • PhotoTV HD
 • Fotografie 4K PB

Univerzální patice Víceúčelový konektor / konektor Micro USB
Jiné Dálkový ovladač PC

  Kompatibilní operační systém
Kompatibilní operační systém

 • Windows Vista® SP2 (verze Starter Edition není podporována)
 • Windows 7 SP1
 • Windows 8
 • Mac OS® X (v10.6 – v10.8)

  Audio
Mikrofon Vestavěný stereofonní mikrofon
Reproduktor Vestavěný, monofonní

  Tisk
Kompatibilní standardy Exif Print, Print Image Matching III, DPOF

  Vlastní funkce
Typ vlastní funkce Vlastní nastavení tlačítek
Funkce paměti ANO

  Výkon
Dodávaná baterie NP-FW50 – Dobíjecí baterie řady W
Výdrž baterie (CIPA, fotografie) Až 420 snímků
Výdrž baterie (CIPA, videozáznamy)

 • Přibl. 95 min (skutečná doba záznamu)
 • Přibl. 150 min (souvislé nahrávání)

Nabití interní baterie ANO
Externí napájení Napájecí adaptér AC-PW20 (prodává se zvlášť)

  Provozní teplota
Řada 2500 až 9900 Ka barevný filtrG7 až M7 (15 kroků), A7 až B7 (15 kroků)/ Vlastní

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
kompakt s výměnným objektivem
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla plast
Snímací čip
20
APS-C
CMOS
JPEG, RAW
100
16000
Objektiv
1
16 mm
50 mm
Režimy a funkce
3.5 sn./s
2 s
Ano
black/white, přibarvení, sephia
Zaostřování a měření scény
Systém ostření volitelný bod AF, multibodové AF
Ano
s výběrem světelného zdroje, manuální, automatické
−3 až +3 EV v krocích po 1/3 EV
1/4000 s
30 s
Displej a hledáček
bez hledáčku
7.5 cm
460800 pix
Ano
ne
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Konektory USB konektor
Ano
Ne
Ne
Záznam videa
Full HD (1920x1080) pix
AVCHD
Další parametry
Li-Ion akumulátor
černá
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 11.0 cm
Výška výrobku 6.3 cm
Hloubka výrobku 3.6 cm
Hmotnost výrobku 0.2 kg
Rozměry balení
Šířka balení 13.6 cm
Výška balení 13.2 cm
Hloubka balení 16.4 cm
Hmotnost balení 1.1 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu