Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-RX100 III černý

doprava zdarma Doporučujeme
36% sleva
36%
Značka: Sony , Kategorie: Pokročilé kompakty
Kód zboží: SONDSCRX100M3CE3

Kompaktní fotoaparát, 3x optický zoom, Exmor R CMOS snímač 20,1 Mpx, světelnost objektivu f/1.8 – 2.8, LCD 7,5 cm polohovatelný displej, video Full HD (1920x1080), optická stabilizace SteadyShot,...

21 990 Kč

Ušetříte: 36 % = 8 000 Kč

Naše cena s DPH:

13 990

Na splátky od: 1539 Kč / 10 splátek
Termíny doručení a vyzvednutí:
Není skladem

Zjistit dostupnost

Sony DSC-RX100M3, černá


Bez fotoaparátu si v dnešní době snad již nikdo nedokáže představit svůj život. Máme ho v telefonu, tabletu, prostě všude. Ani ten sebelepší telefon se však nemůže rovnat kvalitě, jakou vám přinese digitální fotoaparát. Společnost Sony patří mezi přední výrobce elektroniky na evropském trhu. Nabízí vám digitální kompakt, jenž vás na první pohled zaujme svými miniaturními rozměry, zanedbatelnou hmotností a jednoduchým, uživatelsky přívětivým ovládáním.


Skvělé snímky i za zhoršené světelnosti


Zachyťte atmosféru okamžiku, ať už se nacházíte na slunné pláži, nebo ve tmavé jeskyni. Přístroj s vysokou světelností f/1.8–2.8 vám pomůže vytvořit ostrý obraz i za zhoršených světelných podmínek. Přibližte si scénu za pomoci 2,9× optického zoomu a využijte automatickou stabilizaci obrazu, s níž nemusíte mít po ruce dokonce ani stativ. Po pořízení snímku propojte přístroj se svým chytrým zařízením za pomoci Wi-Fi nebo NFC a výsledek ihned sdílejte s rodinou a přáteli na sociálních sítích.


Hledáček vs. displej


Užívejte si flexibilitu, jakou fotoaparát nabízí. Při sestavování kompozice přes vysouvací hledáček se budete cítit jako skutečný profesionál. Přehledný 3" LCD displej vám na druhou stranu nabídne potřebnou pohodlnost; displej se dá i vyklopit a otočit, je proto vhodný k tvorbě autoportrétů či skupinových snímků. 


Zachyťte každou maličkost života do nádherného snímku plného sytých barev, nebo natáčejte Full HD videa jedním stiskem tlačítka.

 


Do dálky i v detailu


Pořizujte nádherné snímky všeho, co máte kolem sebe. Přibližte si záběr na detail, a to až na vzdálenost 30 cm, kterou dokáže přístroj zaostřit. Nebo se dívejte přes hledáček do dálky a zaznamenejte působivou scénu v širokém úhlu.


 
 


Elektronický hledáček


Oproti displeji má hledáček tu výhodu, že vám zajistí extra stabilitu, když si ho přidržujete u obličeje. Nepotřebujete ani stativ, jednoduše stisknete spoušť a výsledkem bude nádherný snímek přesně podle vašich představ.


 
 


Vysoké rozlišení


Displej hledáčku OLED Tru-Finder obsahuje 1 400 000 bodů. S přehledem zvládne ukázat celou scénu, takže si kompozici můžete naplánovat přesně do detailu a nemusíte počítat s žádnými přebývajícími okraji.


 
 


Optika s povrchovou úpravou


Speciální matný povrch ZEISS T* účinně brání odleskům a tím pádem i únavě očí. Při koukání se do hledáčku jeho konstrukce minimalizuje rozmazání obrazu kvůli chvění očí.


 
 


Vestavěné funkce


Jediným stiskem tlačítka si vyklopíte skrytý elektronický hledáček, v němž si přesně nastavíte kompozici pro fotografii. Kdykoliv hledáček vyklopíte, přístroj se automaticky zapne, abyste ho měli k dispozici a neunikl vám žádný pomíjivý okamžik.


 
 


Výborná kvalita


Fotografujte zcela nekompromisně a podle svých představ, a to i ve zhoršených podmínkách. Kombinace objektivu ZEISS, snímače typu 1.0 a rychlého procesoru vám zajistí výbornou kvalitu po každém stisknutí spouště.


 
 


Ještě více světla


Převrácený snímač dokáže zachytit ještě více světla. Neobsahuje totiž žádné kovové vodiče, díky čemuž zvládne zajistit až čtyřikrát větší plochu, do níž světlo směrem k objektivu prochází.


 
 


Procesor BIONZ X


Zachyťte scénu do sebemenšího detailu. Kvalitní procesor zajistí ostřejší linie a jasné světelné body, a to i při nízkých clonových číslech.


 
 


Natáčení videí


Snímky jsou nesmrtelné, ale video dokáže zachytit tu pravou atmosféru. Natáčejte pohyb ve výborné Full HD kvalitě ve formátu XAVC S, nebo si zvolte dvojitý záznam videa XAVC S či AVCHD v kombinaci s formátem MP4, jenž je vysoce kompatibilní s webem i ostatními mediálními přehrávači v počítači a televizoru.


 
 


Automatické ostření


Žádná akce vám již neunikne. Fotoaparát nabízí mimořádně rychlé a tiché automatické ostření. Vybraný objekt si můžete po zaostření i uzamknout, aby nedošlo k opětovnému zaostřování vždy, když se vám trošku pohne ruka. Zařízení umí ostřit nejen na celý objekt, ale i na konkrétní detail, např. na oči portrétované osoby.


 
 


Manuální ostření


Vyzdvihněte ve své vybrané kompozici objekt, jaký chcete. Nemusíte se spoléhat pouze na automatické ostření, přístroj plně podporuje přepnutí do manuálního režimu.


 
 


Vlastní ovládání


Praktické C tlačítko nabízí široké možnosti pro každého uživatele. Vyberte si ze 42 různých funkcí tu nejvíce potřebnou a mějte ji k dispozici pouhým stiskem tlačítka.


 
 


Okamžité sdílení


Integrované NFC a Wi-Fi vám umožní ihned po pořízení snímku jeho sdílení na sociálních sítích. Jednoduše přístroj propojte se svým telefonem či tabletem, stáhněte si aplikaci pro úpravu fotografií a videí a během chvilky zdokonalte své výtvory na profesionální úroveň, která je hodna zveřejnění online.


Pokročilý fotoaparát RX100 III se snímačem typu 1.0

Špičkový fotoaparát s vestavěným hledáčkem EVF a světelným univerzálním objektivem.

Špičkový kompaktní digitální fotoaparát společnosti Sony se snímačem CMOS Exmor R® typu 1.0 s (přibližně) 20,1 MP; Objektiv ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24–70 mm F1,8–2,8; vestavěný elektronický hledáček (EVF)

  • Snímač CMOS Exmor R® s (přibližně) 20,1 MP typu 1.0
  • Objektiv ZEISS® Vario-Sonnar® T 24–70 mm F1,8–2,8
  • Vestavěný elektronický hledáček (EVF)

Snímač CMOS Exmor R® s 20,1 (efektivního) megapixelu typu 1.0"
Podsvícený snímač CMOS Exmor R® typu 1.0" zajišťuje jasné a zřetelné detaily ve všech snímcích a videích. Speciální podsvícený design od společnosti Sony umožňuje čtyřikrát lepší zachycení světla, protože má obvod blokující světlo přesunut na zadní stranu snímače.

Procesor BIONZ™ X pro skvělé detaily a struktury
Všechny digitální fotoaparáty potřebují převádět světlo zachycené snímačem na krásnou digitální fotografii. Technologie, která podporuje tuto konverzi, je stejně důležitá jako objektiv a snímač s vysokým rozlišením – proto Sony vyvinulo jedinečný procesor BIONZ X, který nabízí přirozenější detaily, realističtější snímky, bohatší barevnou škálu a nižší úroveň šumu při pořizování fotografií i videí.

Objektiv ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24–70mm F1,8–2,8
S širokoúhlým 24mm záběrem dostanete z každé scény maximum, což je ideální pro architekturu a krajiny, zatímco nastavení 70 mm (s vysokou světelností F2,8) se skvěle hodí pro portréty, záběry zblízka (vzdálenost 30 cm) a kreativní rozostření pozadí. Tak či tak, díky více než 150 letům zkušeností v oblasti přesné optiky nabízí objektiv ZEISS® při snímání intenzivní kontrast a ostrost bez odlesku a odrazu, a to díky pokročilému vícevrstvému potahu.

Pořizujte lepší snímky s vestavěným elektronickým hledáčkem
Vestavěný elektronický hledáček nabízí přesnější a věrnější kompozici fotografie, zvláště při jasném osvětlení. Oční snímač umožňuje okamžité přepínání mezi hledáčkem a obrazovkou LCD pro pohodlné a intuitivní snímání.

Redukce šumu ve specifických oblastech
Redukce šumu ve specifických oblastech dokáže selektivně rozdělit obraz na oblasti podle určitých vzorců (například hran, struktur nebo stejnoměrně barevných oblastí, jako je například obloha) a v jednotlivých oblastech pak použije nejvhodnější způsob redukce šumu pro vylepšení kvality obrazu, a to zejména při nastaveních s vysokou citlivostí.

Detailní reprodukce a redukce difrakce
Využijte plný výkon svého snímače a objektivů. Technologie detailní reprodukce brání přílišnému zvýraznění obrysů, které často nacházíme u digitálních snímků. Redukce difrakce potlačuje efekt difrakce, který způsobuje rozmazání světlých bodů zejména při nastavení nízké clony (velké hodnoty F).

Formát XAVC S s 50 Mb/s zvládne rychle se pohybující scény
Formát XAVC S s vysokou přenosovou rychlostí je určen pro videokameramany, kteří chtějí svoji práci posunout na vyšší úroveň. Formát XAVC S, který poskytuje neuvěřitelnou kvalitu, je vybudován na formátu XAVC, který používají profesionální tvůrci filmů a vysílací společnosti, a využívá inteligentní kompresi dat, aby spotřebiteli umožnil nenáročné editování a přívětivou velikost souborů.

Vyberte si z formátů záznamu XAVC S a AVCHD
Formát XAVC S s vysokou přenosovou rychlostí umožňuje nahrávat v rozlišení Full HD při rychlosti 50 Mb/s, a nabízí tak extrémně vysokou kvalitu obrazu s minimální úrovní šumu. Mimo to máte díky formátu AVCHD možnost snímat v rozlišení Full HD a poté formát snadno upravovat pomocí mnoha různých programů.

Čtení plného počtu pixelů snižuje vady
Díky využití výkonu a rychlosti procesoru BIONZ X k přečtení všech dat ze všech pixelů snímače obrazu ve vysoké rychlosti jsou efektivně potlačeny vady a výsledkem je plynulý obraz s vysokým rozlišením. Výsledkem je video s čistým obrazem, který předstihne dokonce drahé digitální zrcadlovky Full-Frame.

Pořizujte skvělé portréty s funkcí automatického zaostření na oči
Automatické zaostření na oči velice usnadňuje pořízení dokonalého portrétu. Výzvou při pořizování profesionálního portrétu s nádherně rozostřeným pozadím je udržení dokonalého zaostření na oči. Automatické zaostření na oči od společnosti Sony se o tuto složitou záležitost postará a umožní vám soustředit se na to, abyste zachytili svůj objekt v tu správnou chvíli.

Uzamknutí automatického ostření sleduje pohybující se objekty
Nedaří se vám udržet naprosto přesné zaostření, protože se váš objekt pohybuje směrem do snímku nebo ven z něj, otáčí se od fotoaparátu, nebo se mezi ním a vámi dokonce nacházejí objekty, jako jsou stromy? Uzamknutí automatického ostření řeší všechny tyto obtíže, ať už snímáte své děti na dvorku nebo nahráváte film o profesionálním lyžování.

Možnosti manuálního zaostření pro tvořivé ovládání
Někdy si přejete kreativnější ovládání, než nastavení zvuku umožňuje. Odpovědí je režim manuálního ostření (MF). Funkce, jako je například MF Assist (zvětšení snímku) a Peaking (zvýraznění hran zaostřeného objektu) usnadňují zapojení ručního ostření do fotografování, když potřebujete dodatečnou flexibilitu.

180stupňová výklopná obrazovka LCD pro flexibilní kompozici
Výklopná 3,0palcová obrazovka s vysokým rozlišením umožňuje dokonalé zarámování jinak nemožných snímků pořízených shora nebo pod nízkým úhlem.

Mnohočetné formáty záznamu poskytují univerzálnost záznamu videa
Foťte podle potřeby díky paletě formátů videa, které máte k dispozici. Snímejte za použití kodeků AVCHD nebo XAVC S s vysokou přenosovou rychlostí pro úpravy a přehrávání na velkých obrazovkách nebo si vyberte režim mp4 pro rychlé nahrávání a sdílení.

Prohlížejte si své fotografie 4K na velké obrazovce
Zobrazte si své fotografie a videa na obrazovce televizoru 4K od společnosti Sony a užijte si lepší zábavu s rodinou a přáteli. Kabelové porty HDMI dovolují snadné a rychlé připojení.

Podpora pro aplikace PlayMemories Camera Apps
Užijte si fotoaparát, který je neustále funkčnější. Vyberte si z rozrůstající se palety aplikací PlayMemories Camera Apps pro dálkové ovládání, obrazové a videoefekty a mnohem více. Instalace je jednoduchá za použití počítače nebo připojení Wi-Fi® fotoaparátu. Prohlédněte si všechny aplikace na adrese https://www.playmemoriescameraapps.com (upozornění: nemusí být k dispozici ve všech oblastech)

Ovládací kroužek a tlačítko pro vlastní nastavení
Praktický ovládací kroužek na objektivu vám umožní výběr rychlosti závěrky, clony a dalších prvků pro lepší kreativní ovládání – další funkce, díky níž je tento fotoaparát vhodný pro ty, kdo to s fotografováním myslí vážně. Přizpůsobitelná tlačítka vám mimo to umožňují naprogramovat 42 možných funkcí, a co nejlépe si tak vyladit fotoaparát podle vlastního stylu focení.

Dálkový ovladač s funkcí spuštění jedním dotykem a sdílení jedním dotykem
Díky dálkovému ovladači s funkcí spuštění jedním dotykem můžete použít smartphone nebo tablet jako hledáček nebo dálkový ovladač digitálního fotoaparátu. Funkce sdílení jedním dotykem umožňuje přenos snímků a videí z fotoaparátu. Když si do svého telefonu nebo tabletu se systémem Android a funkcí NFC nainstalujete aplikaci PlayMemories Mobile, ušetříte si komplikované nastavování a navážete bezdrátové připojení jednoduchým vzájemným dotykem zařízení a fotoaparátu. Pak můžete fotoaparát ovládat ze smartphonu a například pořizovat snímky z dříve nepředstavitelných míst, stát se součástí vlastního skupinového snímku nebo přenášet snímky do telefonu a okamžitě je sdílet na sociálních sítích. Nemáte technologii NFC? Žádný problém. Zařízení můžete rovněž spárovat ručně.

Podporováno softwarem Capture One Express (for Sony)
Capture One Express (for Sony) je jedním z nejlepších konvertorů RAW na světě, který s přesností vykresluje barvy a neuvěřitelné detaily. Flexibilní správa digitálních zařízení, všechny důležité nástroje pro úpravu a rychlý a citlivý výkon – to vše najdete v jedné ucelené přizpůsobitelné aplikaci. * S veškerými dotazy ohledně nákupu, používání a podpory softwaru Capture One se obracejte na webové stránky Phase One.

Specifikace

Snímač
Typ snímače Snímač CMOS Exmor R® typu 1.0 (13,2 mm x 8,8 mm)
Počet pixelů (efektivních) 20,1 MP

Objektiv
Typ objektivu Objektiv ZEISS® Vario Sonnar® T*
Světelnost (nejnižší clona) F1,8 (Š) až 2,8 (T)
Ohnisková vzdálenost f = 8,8–25,7 mm
Ohnisková vzdálenost (od přední části objektivu) 5 cm – Infinity (Š), 0,3 m – Infinity (T)
Zoom s čistým obrazem Fotografie: 20 MP přibl. 5,8x / 10 MP přibl. 8,2x / 5 MP přibl. 11x / VGA přibl. 44x; Film: přibl. 5,8x

Obrazovka
Typ obrazovky 7,5 cm (3,0 palce) (4:3) / 1 228 800 bodů / Xtra Fine / TFT LCD
Ovládání jasu Automaticky / Ručně (5 kroků) / Slunečno
Hledáček Elektronický hledáček typu 0,39

Zoom
Digitální zoom (fotografie) Až 44x (VGA)
Digitální zoom (videozáznam) Digitální zoom přibližně 11
Optický zoom 2,9x

Fotoaparát
SteadyShot Optický
Typ ostření Automatické ostření s detekcí kontrastu
Režim ostření Automatické ostření pro snímání jednoho snímku, plynulé automatické ostření, DMF (přímé manuální zaostření), ruční ostření
Režim měření světla Vícezónové; Se zvýrazněným středem; Bodové
Kompenzace expozice „+/-3,0 EV“, v krocích po 1/3 EV
ISO citlivost (fotografie) ISO 125–25 600
ISO citlivost (videozáznam) Auto: Auto (úroveň ISO 125 až úroveň ISO 12800, volitelný s horním a dolním limitem), 125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800
Režimy vyvážení bílé Automatický, Denní světlo, Stín, Žárovka, Zataženo, Fluorescentní (Teplá bílá, Chladná bílá, Denní bílá, Denní světlo), Blesk, Filtr teploty barev, Vlastní
Rychlost závěrky iAuto (4" – 1/2000) / Program Auto (1" – 1/2000) / Ručně (režim Bulb, 30" – 1/2000) / Priorita clony (8" – 1/2000) / Priorita závěrky (30" – 1/2000)
Režim snímání Špičkový automatický režim, Inteligentní automatický režim, Program Auto, Priorita clony, Priorita rychlosti závěrky, Manuální expozice, Režim vyvolání paměti (1, 2, 3), Režim videozáznamu (Program Auto, Priorita clony, Priorita rychlosti závěrky, Ruční expozice), Panorama, Volba scény
Volba scény Portrét, Sportovní akce, Makro, Krajina, Západ slunce, Noční scéna, Fotografování z ruky za šera, Noční portrét, Ochrana před rozmazáním pohybem, Domácí zvíře, Gurmán, Ohňostroj, Vysoká citlivost
Rychlost souvislého fotografování (max.) (maximální počet záznamových pixelů) 5 sn./s (při souvislém fotografování v režimu Speed Priority)
Samospoušť Vyp. / 10 s / 2 s / 3 nebo 5 snímků v jedné sekvenci s 10s volbou zpoždění
Obrazové efekty Fotoaparát pro děti, barvy v tónech popu, posterizace, retro, měkký efekt High-key, částečná dekolorizace, monochromatický záběr s vysokým kontrastem, měkké zaostření, HDR malování, sytý monochromatický záběr, miniatura, akvarel, ilustrace
Režim blesku Auto / Zapnutý blesk / Synchronizace na 1. lamelu / Synchronizace na 2. lamelu / Vypnutý blesk
Stupňování Ano
Dosah vestavěného blesku Citlivost ISO automaticky: Přibl. 0,4 m až 10,2 m (1,31 stopy až 33,46 stopy) (Š) / přibl. 0,4 m až 6,5 m (1,31 stopy až 21,33 stopy) (T); ISO12800: až přibl. 20,4 m (66,93 stopy) (Š) / přibl. 13,0 m (42,65 stopy) (T)
Režim externího blesku Auto / Zapnutý blesk / Synchronizace na 1. lamelu / Synchronizace na 2. lamelu / Vypnutý blesk
Typ blesku Vestavěný, manuální vysunovací
Obrazový procesor BIONZ X™
Režim měření EV 0 až 20 (při ekvivalentu ISO 100)
Panorama (snímání) ANO
Rozhraní Photo Creativity Ano

Záznam
Kompatibilní záznamová média Memory Stick Duo™, Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO Duo™ (vysokorychlostní), Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick Micro™, Memory Stick Micro™ (Mark2), Memory Stick XC-HG Duo, paměťová karta SD, paměťová karta SDHC, paměťová karta SDXC (UHS-I), paměťová karta microSD, paměťová karta microSDHC, paměťová karta microSDXC
Formát záznamu Fotografie: JPEG (DCF verze 2.0, Exif verze 2.3, MPF Baseline), RAW (formát Sony ARW 2.3) Kompatibilní s formáty XAVC S a AVCHD verze 2.0, mp4
Režim záznamu videa (NTSC) AVCHD (až 1920 x 1080 / 50p rychlostí 28 Mb/s) / mp4 (až 1440 x 1080 / 25p rychlostí 12 Mb/s)
Rozlišení filmů AVCHD: 28 MP PS (1920 x 1080 / 50p) / 24 MP FX (1920 x 1080 / 50i) / 17 MP FH (1920 x 1080 / 50i) / 24 MP FX (1920 x 1080 / 25p) / 17 MP FH (1920 x 1080 / 25p); XAVC S: 50p 50 MP (1920 x 1080 / 50p) / 25p 50 MP (1920 x 1080 / 25p) / 100p 50 MP (1280 x 720 / 100p); mp4: 12 MP (1440 x 1080 / 25 sn./s) / 3 MP VGA (640 x 480 / 25 sn./s)
Rozlišení fotografií Režim 3:2: 20 MP (5472 × 3648) / 10 MP (3888 × 2592) / 5 MP (2736 × 1824); režim 4:3: 18 MP (4864 × 3648) / 10 MP (3648 × 2736) / 5 MP (2592 × 1944) / VGA; režim 16:9: 17 MP (5472 × 3080) / 7,5 MP (3648 × 2056) / 4,2 MP (2720 × 1528); režim 1:1: 13 MP (3648 × 3648) / 6,5 MP (2544 × 2544) / 3,7 MP (1920 × 1920); panoramatický záběr: Širokoúhlý (12 416 × 1856 / 5536 × 2160) / Standardní (8192 × 1856 / 3872 × 2160)

Rozhraní
Vstupní a výstupní konektory

  • Micro USB
  • Hi-Speed USB (USB 2.0)
  • Micro HDMI®

Připojení pomocí Wi-Fi®

  • Wi-Fi®
  • Možnost připojení pomocí technologie NFC jedním dotykem

Bezdrátové možnosti Možnost připojení pomocí technologie NFC jedním dotykem

Výkon
Spotřeba ener. (režim fotoaparátu) Přibl. 1,7 W s monitorem LCD a přibl. 2,3 W s hledáčkem (standard CIPA)
Výdrž baterie (CIPA, fotografie) Až 320 snímků / 160 minut

Jiné
Funkce snímání Automatické zaostření na oči, funkce rozpoznání obličeje Face Detection, Registrace obličeje, Smile shutter, Quick Navi, Digitální vyrovnání (natočení a naklopení), Stupňování vyvážení bílé, Stupňování optimalizace dynamického rozsahu (DRO), MF Assist, Peaking, Zebra, Micref Level, Krokový zoom, Časovač autoportrétu

Velikost a hmotnost
Rozměry (Š x V x H) 101,6 x 58,1 x 38,3 mm
Hmotnost

  • 263 g (pouze tělo)
  • 290 g (s baterií a médii)

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
kompakt
Odolné provedení nemá
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Závit na stativ Ano
Snímací čip
Exmor R CMOS
20,1 Mpx
JPEG, RAW
Objektiv
3 x
11 x
8.8 mm
25.7 mm
Ano
1.8 – 2.8
Displej a hledáček
elektronický
7.5 cm
1228800 pix
Ano
Rozhraní
Ne
Ano
Ano
Záznam videa
Full HD (1920x1080) pix
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Barva
černá
Další parametry
Li-Ion akumulátor
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 10.2 cm
Výška výrobku 5.8 cm
Hloubka výrobku 3.9 cm
Hmotnost výrobku 0.3 kg
Rozměry balení
Šířka balení 12.0 cm
Výška balení 9.5 cm
Hloubka balení 15.5 cm
Hmotnost balení 0.8 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu