Digitální fotoaparát Nikon D3200 + 18-105 AF-S DX VR

Značka: Nikon , Kategorie: Základní zrcadlovky
Kód zboží: 673 610

Zrcadlovka, 24.2Mpix APS-C CMOS snímač, citlivost (ISO) 100 - 6400, nejkratší expoziční čas (s): 1/4000

Zjistit dostupnost

Kvalitní fotoaparát za přijatelnou cenu


Digitální fotografie je celkem mladé médium, které je stále ve vývinu. Jeho technologie jsou rok od roku na vyšší úrovni. Fotoaparát Nikon D3200 je tím pravým příkladem nového modelu, který přináší svým uživatelům vynikající vlastnosti a nové vychytávky, které skutečně oceníte. Současně jeho kvalita značně převyšuje cenu a zdarma k němu dostanete poukaz na čištění snímacího čipu v hodnotě 2000 Kč.


Kvalitní snímač s rozlišením až 24,2 milionu pixelů


K tomu, aby byl snímek z fotoaparátu Nikon D3200 výborné kvality, napomáhá jeho snímač CMOS s rozlišením až 24,2 milionů pixelů. Fotografie tedy jsou prokresleny do sebemenšího detailu a v postprodukčních úpravách je můžete ořezávat, jak se vám zlíbí. Po zvětšení stále nepoznáte rozdíl. Dále disponuje také videozáznamem s přirozenými 24 políčky za sekundu v rozlišení FullHD (1080p).


Váš průvodce světem digitální fotografie


Ti z vás, kteří ještě neokusili kouzla digitální fotografie, nabízí Nikon D3200 režim Průvodce. Pomocí návodných obrázků s jasnými pokyny vám fotoaparát ukáže správné nastavení scény. Výrobci totiž počítali s tím, že si jej pořídí spoustu nováčků, kteří s fotografováním teprve začínají. Užitečné tipy vás mohou při tvorbě inspirovat i do budoucna.Málo světla není žádný problém


Fotografování za špatného osvětlení bohužel některé fotoaparáty nezvládají. S Nikonem D3200 můžete fotografovat i za šera díky výborné variabilní citlivosti snímače ISO až 6400. Tuto citlivost si nastavujete buď manuálně, nebo ji fotoaparát vybírá za vás. Disponuje také možnosti zvýšení citlivosti až na hodnotu ISO 12800. V některých případech či při úplné tmě máte k dispozici také zabudovaný blesk či sáňky na blesk externí.


Rychlý jak střela


Fotografická preciznost i při rychlých akcích či sportovních akcích je řemeslná práce, kterou je potřeba trénovat. Fotoaparát Nikon D3200 jde ale ruku v ruce pohodlnému ovládání a zachycení těch správných momentů. Rychlý čas expozice až 1/4000 a sekvenční snímání 4 obrázky za sekundu zachytí vše ostře a vy si poté z vytvořených snímků vyberete ten nejlepší.
Automatické ostření videa s detekcí tváře


Fotoaparát má možnost tvořit videosekvence ve Full HD kvalitě, takže si z dovolené můžete přivést nejen krásné snímky, ale i zajímavá videa, která doma sestříháte pro přátele. Nebojte se, že byste video nestíhali zaostřovat. Model Nikon D3200 nabízí kontinuální zaostřování či nepřetržité při snímání pohyblivých objektů. Dále také vychytávka v podobě zaostřování s detekcí tváří pro snímání událostí, při kterých chcete ponechat zaostřené především obličeje osob.Chytrá funkce detekce motivu


Pokud jste začátečníci na poli fotografování, oceníte chytré funkce fotoaparátu Nikon D3200. Jednou z nich je precizní a spolehlivý systém detekce fotografovaného motivu. Dochází i analyzování fotografované scény a automaticky se upravuje zaostření, expozice, vyvážení bílé barvy a další, aby se dosáhlo, co nejlepších výsledků. Portrét, detail, krajina, noční portrét, to vše zvládne levou zadní.


Upravování a retušování přímo ve fotoaparátu


Jakmile se vám podaří vyfotografovat hezký snímek, můžete jej automaticky upravovat přímo ve fotoaparátu. Nabízí vám mnoho retušovacích nástrojů jako je například Změna velikosti snímku, Rychlé vylepšení nebo Vyrovnání. Mezi kreativnější a větší zásahy do fotky patří například Selektivní barva, Barevná skica či Efekt miniatury, díky kterému dodáte objektům vzhled miniaturních modelů.Univerzální objektiv pro vaše fotografické choutky


Společně s tělem fotoaparátu dostanete také objektiv NIKKOR 18-105 AF-S DX VR, který má naprosto univerzální použití. S 5,8násobným zoomem o rozsahu ohniskových vzdáleností 18-105 mm (ekvivalent u kinofilmu a formátu Nikon FX: 27-157,5 mm) vám zajistí zachycení jak širokoúhlé krajiny, tak vzdálenějšího objektu či detailu. Jakmile vám jeho funkce nebudou stačit, můžete se vybavit a dokoupit jiné objektivy. Je na čase objevovat kouzla digitální fotografie!

Poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2000 Kč zdarma!

Dodejte svým vzpomínkám působivost pomocí výkonného a přesto neuvěřitelně snadno použitelného fotoaparátu D3200.

Tato jednooká zrcadlovka je vybavena obrazovým snímačem CMOS s 24,2 milionů pixelů, výkonným systémem zpracování obrazu Nikon EXPEED 3 a nabízí výjimečně kvalitní snímky a videosekvence D-Movie ve formátu Full HD.

Režim Průvodce společnosti Nikon usnadňuje začátky práce s fotoaparátem a ukazuje, jak dosáhnout pomocí několika jednoduchých kroků vynikajících výsledků. Návodné obrázky a jasné pokyny zaručují, že pořídíte snímky a videosekvence ve vysoké kvalitě, jakou jste si vždy přáli.

Fotoaparát D3200 je fantastický prostředek pro zachycování všech životních událostí v bohatých detailech, který navíc umožňuje odesílat snímky přímo z fotoaparátu na „chytré“ zařízení* pro možnost jejich okamžitého sdílení.

Hlavní rysy

Jste v oblasti digitálních jednookých zrcadlovek nováčky? Režim Průvodce vám pomocí návodných obrázků a jasných pokynů ukáže, jak pořídit vynikající snímky pomocí několika jednoduchých kroků.

Obrazový snímač CMOS formátu DX s 24,2 milionů pixelů: ostré snímky s vysokou úrovní detailů zachytíte pomocí obrazového snímače CMOS s 24,2 milionů pixelů. Rozměrné výtisky budou mít vynikající kvalitu a výřezy zhotovíte bez ztráty detailů.

Kinematografický zážitek: pomocí funkce D-Movie vytvoříte videosekvence, které budete chtít sdílet s ostatními. Díky rozměrnému obrazovému snímači fotoaparátu s vysokou citlivostí můžete zaznamenávat ostré videoklipy ve formátu Full HD (1080p) za libovolného osvětlení.

Velký rozsah citlivostí ISO (100–6 400): umožňuje pořizovat vynikající snímky za nízké hladiny osvětlení a ostré snímky rychle se pohybujících objektů. Fotoaparát rovněž nabízí funkci automatické regulace citlivosti ISO a možnost zvýšení citlivosti až do hodnoty 12 800.

Řezavě ostrý 11bodový systém automatického zaostřování: zaručuje rychlé a přesné automatické zaostřování ve stěžejních částech obrazového pole, ať již se fotografovaný objekt nachází mimo střed obrazu, nebo se rychle či zcela nepředvídatelně pohybuje.

Bezdrátový mobilní adaptér: volitelný adaptér WU-1a lze použít ke sdílení snímků přímo z fotoaparátu D3200 na telefon smartphone nebo tablet, resp. k dálkovému ovládání fotoaparátu pomocí „chytrého“ zařízení*.

EXPEED 3: rychlý a výkonný systém pro zpracování obrazu Nikon, který nabízí rychlé zpracování dat, výjimečně brilantní snímky se skvěle reprodukovanými barvami a vylepšený záznam videosekvencí.

Systém detekce motivu: nechte fotoaparát D3200, aby vám pomohl pořídit kvalitnější snímky. Systém detekce motivu Nikon pečlivě analyzuje fotografovanou scénu a upravuje zaostření, expozici a vyvážení bílé barvy pro dosažení optimálních výsledků.

Sériové snímání frekvencí 4 obr./s: umožňuje fotografovat rychlé akce frekvencí 4 obr./s a zachytit letmé pohyby a výrazy osob přesně ve správném okamžiku.

Menu retušování snímků: vylepšuje snímky ve fotoaparátu pomocí množství nástrojů a efektů. Mezi retušovací nástroje patří například Změna velikosti snímku, Rychlé vylepšení nebo Vyrovnání. Mezi efekty patří Selektivní barva, Barevná skica a Efekt miniatury, který propůjčuje vzdáleným objektům vzhled miniaturních modelů.

Funkce Active D-lighting: zachycuje více detailů v podmínkách s vysoce kontrastním osvětlením. Funkce Nikon Active D-Lighting automaticky zachovává detaily ve stínech a světlech pro získání skvělých snímků s přirozeným kontrastem.

Inteligentní automatické zaostřování pro videosekvence: nabízí kontinuální zaostřování při záznamu videosekvencí D-Movie. Nepřetržité zaostřování (AF-F) a sledování objektu zachovává zaostření při snímání pohyblivých objektů. Zaostřování s detekcí tváří je ideální pro filmování událostí, u kterých chcete ponechat zaostření na tváře osob na fotoaparátu.

Rozsáhlé možnosti videosekvencí: fotoaparát umožňuje zaznamenávat videosekvence Full HD (1080p) frekvencí 30p, 25p a 24p a podporuje použití stereofonního mikrofonu Nikon ME-1. Vestavěné funkce úprav umožňují provádět činnosti, jako je například nastavení počátečního a konečného bodu videosekvence. Minikonektor HDMI umožňuje přehrávat videosekvence na televizorech HDTV.

Objektivy NIKKOR: využijte výhod legendárních objektivů NIKKOR společnosti Nikon a získejte snímky s živými barvami, vysokou brilancí a ostrými detaily, nebo experimentujte s kinematografickými efekty. Použijte světelné objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností pro působivé portréty, makroobjektivy pro makrosnímky v životní velikosti nebo teleobjektivy pro snímky vzdálených objektů.

Snadné použití: lehké tělo s vynikající ergonomií výrazně zvyšuje komfort fotografování s přístrojem D3200. Bezpečný grip umožňuje komfortní držení fotoaparátu. Specializovaná jednoúčelová tlačítka pro často používané funkce, jako je D-Movie, nebo živý náhled, usnadňují ovládání přístroje.

 • Tato funkce vyžaduje použití bezdrátového mobilního adaptéru WU-1a, který aktuálně podporuje pouze zařízení s operačním systémem Android.

Obsah balení

 • fotoaparát
 • objektiv 18-105 AF-S DX VR
 • Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14 (s krytkou kontaktů)
 • nabíječka baterií MH-24
 • popruh AN-DC3
 • A/V kabel EG-CP14
 • kabel USB UC-E17
 • krytka okuláru hledáčku DK-5
 • krytka sáněk pro upevnění příslušenství BS-1
 • gumová očnice DK-20
 • krytka těla BF-1B
 • disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2
 • Návod k obsluze

Specifikace

Typ
Digitální jednooká zrcadlovka

Upevnění objektivu
Bajonet Nikon F (s AF kontakty)

Efektivní obrazový úhel
Přibližný ekvivalent objektivu s cca 1,5násobkem ohniskové vzdálenosti na kinofilmovém fotoaparátu (formát Nikon DX)

Počet efektivních pixelů
24,2 milionů

Obrazový snímač
23,2 × 15,4 mm snímač CMOS

Celkový počet pixelů
24,7 milionů pixelů

Systém redukce prachu
Čištění obrazového snímače, referenční data pro funkci odstranění prachu ze snímku (vyžaduje volitelný software Capture NX 2)

Velikost obrazu (v pixelech)

 • 6 016 × 4 000 (L); 4 512 × 3 000 (M); 3 008 × 2 000 (S)
 • Formát souborů NEF (RAW): 12 bitů, komprimované JPEG: standardní algoritmus JPEG s možností komprese Jemný (cca 1: 4), Normální (cca 1: 8) a Základní (cca 1: 16) NEF (RAW)+JPEG: záznam snímku současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG

Systém Picture Control
Vestavěné předvolby Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét a Krajina; možnost modifikace parametrů zvolené předvolby

Paměťová média
Paměťové karty SD (Secure Digital), paměťové karty SDHC a SDXC s podporou UHS-I

Systém souborů
DCF (Design Rule for Camera File System) 2.0, DPOF (Digital Print Order Format), Exif 2.3 (Exchangeable Image File Format for Digital Still Cameras), PictBridge

Hledáček
Pevně vestavěný hledáček typu pentamirror

Obrazové pole
Cca 95 % obrazu horizontálně a 95 % obrazu vertikálně

Zvětšení
Cca 0,8× (objektiv 50 mm f/1,4 zaostřený na nekonečno, –1 m-1)

Předsunutí výstupní pupily okuláru
18 mm (-1 m-1; od vrcholu oční čočky okuláru)

Dioptrická korekce
-1,7 až +0,5 m-1

Zaostřovací matnice
Matnice typu B BriteView Clear Matte Mark VII

Zrcadlo
Automaticky vratné

Clona objektivu
Elektronicky řízená automatická irisová clona

Kompatibilní objektivy
Automatické zaostřování je k dispozici s objektivy AF-S a AF-I. Automatické zaostřování není k dispozici s ostatními objektivy typu G a D, objektivy AF (objektivy IX NIKKOR a objektivy pro F3AF nelze použít) a objektivy AI-P. Objektivy bez CPU lze použít v režimu M, ale bez expozimetru fotoaparátu. U objektivů se světelnosti f/5,6 a vyšší lze použít elektronický dálkoměr.

Typ závěrky
Elektronicky řízená štěrbinová závěrka s vertikálním chodem

Časy závěrky
1/4 000–30 s v krocích po 1/3 EV; bulb (B), time (T) (vyžaduje volitelné bezdrátové dálkové ovládání ML-L3)

Synchronizační čas pro práci s bleskem
X=1/200 s; synchronizace s časy závěrky 1/200 s a delšími

Snímací režimy
Jednotlivé snímky, Sériové snímání, Samospoušť, Dálkové ovládání se zpožděním, Dálkové ovládání s rychlou reakcí, Tichá expozice

Snímací frekvence
Max. 4 obr./s (manuální zaostřování, expoziční režim S nebo M, čas závěrky 1/250 s nebo kratší, všechny ostatní funkce nastaveny na výchozí hodnoty)

Samospoušť
2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1–9 snímků

Měření expozice
TTL měření expozice pomocí 420pixelového RGB snímače

Režimy měření expozice

 • Matrix: 3D Color Matrix II (objektivy typu G a D); Color Matrix II (ostatní objektivy s vestavěným CPU) Integrální měření se zdůrazněným středem: 75 % citlivosti je soustředěno do kruhové plošky o průměru 8 mm ve středu obrazového pole • Bodové měření: Měří kruhovou plošku o průměru 3,5 mm (cca 2,5 % obrazového pole) v místě zvoleného zaostřovacího pole
 • Rozsah měření (ISO 100, objektiv f/1,4, 20 C)
 • Měření Matrix a Integrální měření se zdůrazněným středem: 0–20 EV Bodové měření: 2–20 EV

Propojení expozimetru
CPU

Expoziční režimy
Plně automatické režimy (Auto; Auto [vypnutý blesk]) motivové programy (portrét; krajina; děti; sporty; makro; noční portrét); programová automatika s flexibilním programem (P); clonová automatika (S); časová automatika (A); manuální expoziční režim (M)

Korekce expozice
-5 až +5 EV v krocích po 1/3 EV

Expoziční paměť
Naměřené expoziční parametry lze uložit do paměti tlačítkem AE-L/AF-L

Citlivost ISO (Doporučený expoziční index)

 • ISO 100 až 6 400 v krocích po 1 EV; lze nastavit rovněž na cca 1 EV nad ISO 6 400 (ekvivalent ISO 12 800); možnost automatické regulace citlivosti ISO
 • Active D-Lighting Zapnuto, Vypnuto

Automatické zaostřování
AF modul Nikon Multi-CAM 1000 s TTL fázovou detekcí, 11 zaostřovacími poli (včetně jednoho křížového snímače) a pomocným světlem AF (pracovní rozsah cca 0,5–3 m)

Pracovní rozsah
-1 až +19 EV (ISO 100, 20 °C)

Zaostřovací režimy
Automatické zaostřování (AF): Jednorázové zaostření (AF-S); Kontinuální zaostřování (AF-C); Automatická volba režimu AF-S/AF-C (AF-A); automatická aktivace prediktivního zaostřování v závislosti na stavu fotografovaného objektu; Manuální zaostřování (MF): Lze použít elektronický dálkoměr

Zaostřovací pole
11 volitelných zaostřovacích polí

Režimy činnosti zaostřovacích polí
Jednotlivá zaostřovací pole, dynamická volba zaostřovacích polí, automatická volba zaostřovacích polí, 3D sledování objektu (11 polí)

Blokování zaostření
Zaostřenou vzdálenost lze zablokovat namáčknutím tlačítka spouště do poloviny (Jednorázové zaostření) nebo stisknutím tlačítka AE-L/AF-L

Vestavěný blesk
Programy Auto, Portrét, Děti, Makro, Noční portrét: Automatická aktivace blesku s automatickým vyklopením do pracovní polohy; režimy P, S, A, M: Manuální vyklopení do pracovní polohy pomocí tlačítka

Směrné číslo
Cca 12, 13 v manuálním zábleskovém režimu (m, ISO 100, 20 °C)

Řízení záblesku
TTL: i-TTL řízení záblesku s využitím 420pixelového RGB snímače v kombinaci s vestavěným bleskem a blesky SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600 a SB-400; i-TTL vyvažovaný vyjasňovací záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky v kombinaci s měřením Matrix a integrálním měřením se zdůrazněným středem; standardní i-TTL záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky v kombinaci s bodovým měřením

Zábleskové režimy
Automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s redukcí efektu červených očí, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy a redukce efektu červených očí, doplňkový záblesk, redukce efektu červených očí, synchronizace blesku s dlouhými časy, synchronizace blesku s dlouhými časy včetně redukce efektu červených očí, synchronizace blesku na druhou lamelu včetně synchronizace s dlouhými časy, synchronizace na druhou lamelu, vypnuto

Korekce zábleskové expozice
-3 až +1 EV v krocích po 1/3 EV

Indikace připravenosti k záblesku
Svítí po plném nabití vestavěného blesku a volitelných blesků; bliká po expozici snímku s vyzářením záblesku na plný výkon

Sáňky pro upevnění příslušenství
Standardní sáňky ISO 518 se středovým kontaktem, datovými kontakty a aretací

Systém kreativního osvětlení Nikon (CLS)
Podpora pokrokového bezdrátového osvětlení s blesky SB-910, SB-900, SB-800 a SB-700 jako blesky Master, s blesky SB-600 a SB-R200 jako blesky Remote, resp. s řídicí jednotkou SU-800; podpora přenosu hodnoty barevné teploty záblesku do těla fotoaparátu v kombinaci s vestavěným bleskem a všemi blesky systému CLS

Synchronizační konektor
Adaptér AS-15 se standardním synchronizačním konektorem PC pro připojení blesků kabelem (dostupný samostatně)

Vyvážení bílé barvy
Automaticky, Žárovkové světlo, Zářivkové světlo (7 typů), Přímé sluneční světlo, Blesk, Zataženo, Stín, Manuální nastavení; všechny předvolby kromě manuálního nastavení lze jemně vyvážit.

Živý náhled – zaostřovací režimy
Automatické zaostřování (AF): Jednorázové zaostření (AF-S); Nepřetržité zaostřování (AF-F); Manuální zaostřování (MF)

Živý náhled – režimy činnosti zaostřovacích polí
Zaostřování s detekcí tváří, Velkoplošná zaostřovací pole, Standardní zaostřovací pole, Sledování objektu

Živý náhled – automatické zaostřování
Automatické zaostřování s detekcí kontrastu v libovolném místě obrazového pole (při použití režimu Zaostřování s detekcí tváří nebo Sledování objektu volí fotoaparát místo zaostření automaticky)

Videosekvence – automatická volba motivových programů
Dostupná v režimu Auto a režimu Auto (vypnutý blesk)

Videosekvence – měření expozice
TTL měření expozice pomocí obrazového snímače

Videosekvence – režimy měření expozice
Matrix

Videosekvence – velikost obrazu (v pixelech) a snímací frekvence
1 920 × 1 080, 30 p (progresivní)/25p/24p, (Jemný) vysoká/normální kvalita 1 280 × 720, 60p/50p, (Jemný) vysoká/normální kvalita 640 x 424, 30p/25p, (Jemný) vysoká/normální kvalita Snímací frekvence 30p (přesná snímací frekvence 29,97 obr./s) a 60p (přesná snímací frekvence 59,94 obr./s) jsou k dispozici při použití možnosti NTSC v položce Režim videovýstupu. Snímací frekvence 25 p a 50 p jsou k dispozici při použití režimu videovýstupu PAL. Přesná snímací frekvence při použití nastavení 24 p je 23,976 obr./s.

Videosekvence – formát souborů videosekvencí
MOV

Videosekvence – komprese videa
H.264/MPEG-4 Advanced Video Coding

Videosekvence – formát záznamu zvuku
Lineární PCM

Videosekvence – zařízení pro záznam zvuku
Vestavěný monofonní nebo externí stereofonní mikrofon; nastavitelná citlivost

Videosekvence – citlivost ISO
ISO 200–6 400; možnost nastavení citlivosti o 1 EV nad ISO 6 400 (ekvivalent ISO 12 800)

Monitor
7,5cm/3“ TFT LCD monitor s cca 921 000 pixely (VGA), pozorovacím úhlem 160 °; zobrazením cca 100 % obrazového pole a regulací jasu

Přehrávání
Jednotlivé snímky a náhledy (4, 9 nebo 72 snímků; přehrávání podle kalendáře), zvětšení výřezu snímku, přehrávání videosekvencí, prezentace snímků a videosekvencí, zobrazení histogramů, indikace nejvyšších jasů, automatické otáčení snímků a textové komentáře ke snímkům (v délce max. 36 znaků)

Funkce pro retušování
D-lighting, Korekce efektu červených očí, Oříznutí, Monochromatické, Vyvážení barev, Prolínání snímků, Změna velikosti snímku, Zpracování snímků NEF (RAW) (k dispozici je funkce D-lighting), Filtrové efekty (Skylight filtr, Oteplující filtr, Filtr zesilující červenou/zelenou/modrou, Filtr typu hvězda, Změkčující filtr), Efekt miniatury, Rychlé vylepšení, Vyrovnání, Korekce zkreslení, Rybí oko, Korekce perspektivy, Barevné obrysy, Barevná skica, Selektivní barva, Porovnání vedle sebe, Úprava videosekvencí (výběr počátečního/koncového bodu/uložení vybraného snímku)

Rozhraní USB
Hi-Speed USB

Videovýstup
NTSC, PAL

Výstup HDMI
Minikonektor HDMI typu C

Konektor pro připojení příslušenství
Kabelová spoušť: MC-DC2 (volitelné příslušenství); jednotka GPS: GP-1 (volitelné příslušenství)

Zvukový vstup
Stereofonní minikonektor jack (průměr 3,5 mm)

Podporované jazyky
Arabština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, norština, polština, portugalština (portugalská a brazilská), rumunština, ruština, španělština, švédština, thajština, turečtina, ukrajinština

Baterie
Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14

Síťový zdroj
Síťový zdroj EH-5b (volitelné příslušenství, vyžaduje volitelný konektor pro připojení síťového zdroje EP-5A)

Stativový závit
1/4“ (ISO 1222)

Rozměry (Š × V × H)
Cca 125 × 96 × 76,5 mm

Hmotnost
Cca 505 g včetně baterie a paměťové karty, ale bez krytky těla; cca 455 g (pouze tělo fotoaparátu)

Teplota
0–40 °C

Vlhkost
Relativní vlhkost pod 85 % (bez kondenzace)

Dodávané příslušenství
Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14 (s krytkou kontaktů), nabíječka baterií MH-24, popruh AN-DC3, A/V kabel EG-CP14, kabel USB UC-E17, krytka okuláru hledáčku DK-5, krytka sáněk pro upevnění příslušenství BS-1, gumová očnice DK-20, krytka těla BF-1B, disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2, Návod k obsluze

Objektiv 18-105 AF-S VR DX
Kompaktní, cenově dostupný a výkonný objektiv se zoomem. Objektiv je vybaven vysoce kvalitní optikou určenou pro digitální jednooké zrcadlovky Nikon formátu DX a 5,8x zoomem nabízejícím vynikající všestrannost v širokém spektru snímacích situací. Objektiv obsahuje systém redukce vibrací Nikon (VRII) a exkluzivní ultrazvukový zaostřovací motor (SWM). Nabízí pokročilý výkon za nízké hladiny osvětlení a poskytuje stabilní obraz na obrazovém snímači i v hledáčku – to vše při zachování rychlého a tichého automatického zaostřování

Hlavní rysy:
 • Výkonný objektiv formátu DX s 5,8x zoomem o rozsahu ohniskových vzdáleností 18 až 105 mm (ekvivalent u kinofilmu a formátu Nikon FX: 27-157,5 mm).
 • Zoom s rozsahem od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv je perfektní pro všechny motivy od portrétů až po snímky interiérů, architektury a krajiny.
 • Systém redukce vibrací umožňuje vyšší flexibilitu při fotografování z ruky a dovoluje používat časy závěrky až o tři stupně delší než obvykle.
 • Ultrazvukový zaostřovací motor SWM (Silent Wave Motor) pro tiché a rychlé automatické zaostřování.
 • Optické členy ze skel ED (optická skla s extrémně nízkým rozptylem světla) a asférické optické členy pro vysoké rozlišení a kontrast, minimalizaci sférické aberace, astigmatismu a dalších optických vad.
 • Povrchová úprava odpovídající tělům jednookých zrcadlovek Nikon.
 • Vynikající poměr ceny a výkonu.
Specifikace: Ohnisková vzdálenost: 18-105 mm
Světelnost: f/3,5-5,6
Nejvyšší clonové číslo: f/22-38
Konstrukce: 15 čoček/11 členů (jeden optický člen z ED skel a jeden asférický optický člen)
Obrazový úhel: 76° - 15°20’
Největší měřítko zobrazení: 0,2× (1:5)
Počet lamel clony: 7 (s optimalizovaným tvarem)
Průměr filtrového závitu: 67 mm
Průměr x délka (od dosedací plochy bajonetu): cca 76 x 89 mm
Hmotnost: cca 420 g


Odkaz na stránku výrobce

Video

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
digitální zrcadlovka (DSLR)
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Snímací čip
24
APS-C
CMOS
Velikost snímače (DSLR) 23,2 x 15,4 mm
100
6400
Objektiv
1
Stabilizace objektivu Ano
18 mm
105 mm
3,5-5,6 f/
Režimy a funkce
4 sn./s
Ano
Zaostřování a měření scény
−5 až +5 EV v krocích po 1/3 EV
1/4000 s
B (dle stisku spouště) s
Displej a hledáček
optický
Zorné pole hledáčku 95 %
7.5 cm
921000 pix
Ne
ne
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Konektory HDMI (mini), USB konektor
Ne
Podpora přímého tisku Ano
Ne
Záznam videa
Full HD (1920x1080) pix
Barva
černá
Další parametry
Li-Ion akumulátor
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 12.5 cm
Výška výrobku 7.7 cm
Hloubka výrobku 9.6 cm
Hmotnost výrobku 0.5 kg
Rozměry balení
Šířka balení 34.7 cm
Výška balení 14.2 cm
Hloubka balení 21.9 cm
Hmotnost balení 2.1 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu