Gorenje

 

Gorenje je známým výrobcem bílého zboží jakou jsou pračky, lednice, sporáky nebo sušičky. Firma Gorenje má sídlo na Slovinsku a historie Gorenje začala v 50. letech 20. století. Oficiální název společnosti Gorenje zní Gorenje gospodinjski aparati, d.d. Její sídlo se nachází ve slovinském městě Velenje a výrobní závody kromě Velenje ještě v českém Mariánském Údolí (Mora Moravia) a v srbském Valjevu. Vlastní značky Gorenje, Mora, Atag, Pelgrim, Etna, Körting a Sidex.

Firma Gorenje má zastoupení v šedesáti zemích světa. Gorenje vyrábí ročně 2 miliony domácích spotřebičů. Mezi výrobky Gorenje patří lednice Gorenje, pračky Gorenje, sporáky Gorenje nebo sušičky Gorenje. Společnost Gorenje je úspěšným výrobcem ledniček, sušiček, praček, sporáků a další bílé techniky. Gorenje zaměstnává cca 6 500 lidí.

Gorenje patří mezi největší slovinské exportéry. Gorenje prodává 90 % výrobků v zahraničí. Společnost Gorenje neustále investuje do technologických postupů a přináší světu ledničky Gorenje, pračky Gorenje, sporáky Gorenje, sušičky Gorenje a další spotřebiče ohleduplné k životnímu prostředí. Značku Gorenje můžeme považovat za symbol moderní kuchyně na celém světě.

Seřadit:
Seřadit: