Objev závody budoucnosti na plný plyn.

Úspěšná série skutečného jízdního simulátoru se poprvé řítí na PlayStation 4, aby ti umožnila vyrazit na trať a ucítit tep a vzrušení vysokooktanových závodů. S podporou FIA (Fédération Internationale de l'Automobile) připravilo studio Polyphony Digital skvěle vyladěnou a současně přístupnou hru, kterou si užijí jak příležitostní jezdci, tak i motorističtí nadšenci. Připrav se na dva on-line šampionáty – v Národním poháru reprezentuj svou zemi a v Poháru výrobců závoď v barvách svého oblíbeného výrobce vozů. Dokážeš získat historické vítězství v první videohře, která byla oficiálně uznána jako součást skutečného motoristického světa? Datum vydání: 18. 10. 2017

Grafika

4K*, 60FPS, HDR** a proces Wide Colour

Kompatibilní s nejlepšími současnými zobrazovacími technologiemi, s podporou 4K, 60 fps, HDR a Wide Color. Nejenže byl grafický výstup upraven pro podporu různých formátů HDR TV, ale celý pracovní postup „True HDR“ byl navíc od úvodního pořizování dat až po závěrečný výstup navržen tak, aby při zpracování zachoval skutečné HDR zobrazení i široké spektrum barev. Vlastní vývoj tak ve skutečnosti začal spoluprací se Sony Corporation při vývoji zařízení schopného pořizovat data v širokém spektru barev v HDR. Výsledkem je nejen to, že výstup je kompatibilní s HDR televizory, ale vytvářené snímky navíc dosahují úrovně realističnosti, jaká dosud nebyla viděna, a to i při sledování na běžné televizi.

  

*Zobrazení v rozlišení 4K vyžaduje PlayStation®4 Pro a 4K kompatibilní televizi.
**HDR zobrazení vyžaduje HDR kompatibilní televizi.

Zvuk

Naprosto autentické zvukové vjemy, při nichž můžete slyšet dokonce i kolísání točivého momentu pohonu

Interiér vozu je plný rozmanitých zvuků, včetně zvuků motoru, převodovky, výfuku, hluku ze silnice, větru a mnoha dalších. Pro Gran Turismo Sport nebyly skutečné vozy jen testovány a zaznamenávány v optimálním prostředí, ve spolupráci s oddělením audio technologií společnosti Sony Corp byl vyvinut simulátor zvuku, jehož úkolem je produkovat „optimální zvuk“ a který dokonce počítá s mechanismem lidského rozpoznávání zvuku.VozyPřipravili jsme přes 150 vozů, za jejichž volant lze usednout – od sériových přes závodní až po konceptyS výjimkou konstrukčních dat používaných automobilkami při výrobě vozů jsou 3D modely vytvořené pro hru ty nejkvalitnější a nejpřesnější na světě. Každičký detail vozu, od křivek karoserie, hran, mezer mezi panely až po přední světla a ukazatele směru, byl zrekonstruován s nevídanou přesností.

  

Tratě

Vysokorychlostní okruhy i městské magistrály; 17 prostředí s 28 různými rozvrženími

Ve hře je k dispozici široká paleta tratí, od oblíbených skutečných závodních okruhů, oválných a šotolinových tratí zasazených v přírodě až po městské magistrály vycházející z veřejných komunikací. Pracovní postup „True HDR“ umožnil zachytit skutečné přírodní světlo i barvy, a tak je možné jezdit na tratích v rozmanitých denních i podnebných podmínkách.

  

Asistenční funkce

Každý si může užít vysokou úroveň jízdních asistenčních funkcí

Gran Turismo Sport obsahuje funkce automatického řízení, které vám umožní přenechat brzdění i řízení na umělé inteligenci. Díky tomu mohou za volant vozů usednout i ti, kteří řídí poprvé. K dispozici jsou pomůcky pro jízdu na vysoké úrovni, které pomáhají při řízení, práci s plynovým pedálem, brzdami, s ovládáním stability atd., a každou z nich lze podle úrovně hráče ZAPNOUT či VYPNOUT.

Simulace fyzikálního modelu

Nejlepší automobilová simulace v historii série GT, která vyvažuje realismus i snadnou jízdu

Souběžně s vývojem simulace fyzikálního modelu vozů poskytlo Gran Turismo technickou podporu vozům účastnícím se skutečných závodů 24 hodin Nürburgringu a 24 hodin Le Mans ve třídě LMP1. Gran Turismo Sport je tak vybavené nejnovějším fyzikálním modelem simulace chování vozů, který využívá znalostí a zkušeností získaných jak ze skutečného, tak i virtuálního světa. Povedlo se tak dosáhnout simulace fyzikálního modelu, v němž se „snadno řídí, protože je realistický“.

Centrum značek

Získáváme vozy. Poznáváme značky

Centrum značek“ je nový portál, který slouží k objevování jednotlivých značek. Samozřejmě si zde můžete koupit automobily určité značky, ale v Centru značek se kromě toho můžete seznámit s historií jednotlivých značek od jejich vzniku až po současnost, a dokonce zhlédnout prémiové filmy vyrobené těmito společnostmi.

  

Arkáda a Otevřená lobby

Vychutnejte si rychlé a snadné úpravy závodů

Režim Arkáda, v němž si můžete užít časovky i závody proti počítačem řízeným soupeřům, je nyní ještě lepší. Přidány byly Vlastní závody, které vám umožní stanovit vlastní pravidla. A samozřejmě je zde také lobby, ve které můžete volně závodit se svými online přáteli. Vytvářet můžete také vlastní místnosti pro pořádání závodů a účastnit se nebo sledovat závody organizované jinými hráči.

Sportovní režim

Tvoříme dalších 100 let motoristického sportu

Sportovní režim představuje budoucnost online závodů, jak ji společně vidí FIA (Fédération Internationale de l'Automobile) a Gran Turismo. „Pokročilý systém vytváření hry“ k sobě přiřazuje hráče se stejnou úrovní dovedností a sportovního chování a systém BoP (Balance of Performance tedy vyvážení výkonu) pak vyrovná výkon závodních strojů tak, aby zajistil spravedlivé a současně vzrušující zážitky z motoristického sportu v online prostředí.

Kampaň

4 režimy výuky řízení a zábavných závodů

Úkolem režimu kampaně je naučit vás zábavnou formou řidičským dovednostem a chování, jež vyžaduje účast v závodech. Účast ve 4 různých režimech s různými cíli, včetně Autoškoly, kde se učíte závodním dovednostem, a Výzvy s úkolem, která vám umožní užívat si radost ze závodění, vás dřív, než se nadějete, zaručeně uchvátí komplexností automobilových závodů. Pro jednotlivé úkoly jsou k dispozici skutečné videokurzy, které vám pomohou osvojit si strategii, jak splnit obtížnější úkoly. Dokonce i začínající závodníci si s lekcemi nakonec s lehkostí poradí.

„Scenérie“, nový svět fotografie

Vydejte se se svým oblíbeným vozem na fotografický výlet

Režim „Scenérie“ ‘představuje nový formát fotografování, který se zrodil z procesu True HDR a vykreslovacích technologiích založených na fyzikálních modelech. Každé fotografické místo obsahuje veškeré datové informace o světelných podmínkách dané scény. Dokonce i neuvěřitelný jas vytvářený sluncem je tak fyzikálně zaznamenán a obsažen v každé z pořízených fotografií; a protože každý snímek obsahuje také prostorové informace o příslušné scéně, je nyní možné „umísťovat“ vozy do fotografií ze skutečného světa.

  

Editor vzhledů

Navrhujeme exteriéry vozů

„Vzhledem“ se zde rozumí barva karoserie a vzory vně závodních vozů. Vysoce funkční editor vzhledů hry Gran Turismo Sport umožňuje hráčům volně vytvářet vzory na exteriérech jejich vozů. Ať už jde o sériové či závodní vozy, možnosti pro návrhy exteriéru vozu jsou nekonečné. Nově vytvořené vzory jsou ve hře nejen vidět, ale hráči je mezi sebou mohou i sdílet.

Sociální funkce

Komunikační prostor mezi přáteli, rozšiřující se prostřednictvím automobilů a řízení

Pro spojení s přáteli byla připravena bohatá řada sociálních funkcí, včetně galerie, v níž můžete zobrazit obsah, který jste vytvořili, a časové osy aktivity vaší i vašich přátel. Přátelé spolu mohou sdílet rozmanité informace, včetně záznamů, fotografií, vzhledů a polepů. Sociální funkce jsou rovněž přístupné z webových stránek gran-turismo.com a z doprovodné aplikace určené pro chytré telefony.

VR Drive*

Realita na sedadle řidiče

Hra je kompatibilní s PS VR a poskytuje hráči 360stupňový pohled v 3D prostředí. V režimu Arkáda je k dispozici zvláštní režim VR Drive, v němž se můžete zúčastnit závodů jeden na jednoho a v němž budete mít dokonalý dojem, že opravdu sedíte za volantem vozu.

*Funkce virtuální reality vyžadují PlayStation®VR.

Upoutávka na hudební znělku Gran Turismo Sport

Seřadit:
Seřadit: