Hra Albi Český film

Značka: Albi , Kategorie: Vzdělávací a logické hry
Kód zboží: 236 706

obsahuje i párty variantu hry, jak dobře vlastně znáte český film, ponořte se do světa úspěšných filmů, pohádek a seriálů a zavzpomínejte si

Zjistit dostupnost

Jak dobře znáte české filmy?


Hrajete rádi společenské hry? A zvláště, takové, které dávají smysl a při nichž si můžete například trénovat svou paměť? Ve hře Albi Český film, kterou ocení především fanoušci české kinematografie, si zábavnou formou výborně procvičíte úroveň znalostí filmových postav a populárních hlášek. A nejen to. Posílíte rovněž svou schopnost verbálně popsat určité slovo bez užití jeho kořene v časovém limitu, pantomimicky vyjádřit jeho význam nebo jej v daném limitu nakreslit, aniž byste použili písmena nebo čísla.

Hra, která nikdy nenudí


Co v nápadité a graficky poutavém balení Albi najdete? Oboustranný herní plán, 300 karet s 1 800 otázkami a odpověďmi, 100 karet s 300 úkoly, 6 figurek, 36 žetonů s kamerou v šesti barvách, dvě hrací kostky, přesýpací hodiny a pravidla hry. Vzákladní hře správně odpovídáte na otázky ze šesti různých okruhů: film před rokem 1989, film po roce 1989, hlášky, tvůrci, herci a herečky, večerníčky a pohádky a podobně. Podle toho, na které políčko s figurkou vstoupíte, se volí i otázka z patřičného okruhu. Za správnou odpověď získáváte žeton.

Pro odvážnější hráče je k dispozici rozšířená „party“ varianta, při níž kromě vědomostí rozvíjíte také svou schopnost improvizace a verbálního i uměleckého projevu. V této části se postupně vypracováváte z pozice křoví (komparsu) až do Síně slávy, a to přes ochotníka, herce, vedlejší a hlavní role až k národnímu umělci. Abyste se však mohli dostat do vysněné Síně, musíte splnit řadu úkolů, z oblasti českého filmu. Hry se lze zúčastnit jako jednotlivec nebo jako člen týmu.

Tradice slavných stolních her


V případě hry Albi Český film nejde o pokus/omyl, který se osvědčí teprve až uživatelskými ohlasy. Jde o navázání na tradici mimořádně úspěšných vědomostních her Česko, Evropa a Svět – otázky a odpovědi. Je určena pro 2 až 6 hráčů a naleznou se v ní již děti od 12 let. Pakliže si chcete vymezit na jednu „partičku“ jeden z podvečerů, počítejte s tím, že doba jednoho kola potrvá přibližně 45 až 60 minut. Užijte si stolní hry jako příležitost strávit chvíli se svými nejbližšími nebo přáteli smysluplným způsobem.

Hra nejen pro fanoušky českého filmu. Jak dobře vlastně znáte český film?
Ponořte se do světa úspěšných filmů, pohádek a seriálů a zavzpomínejte si na známé filmové postavy a hlášky. Obsahuje i párty variantu hry!

Tato hra navazuje na velký úspěch vědomostních her Česko, Evropa a Svět- otázky a odpovědi.

Ve hře Český film najdete 1800 zajímavých otázek týkajících se českého filmu a 300 úkolů na párty variantu hry. Otázky jsou rozděleny do šesti okruhů: film do roku 1989, film po roce 1989, tvůrci a herci, večerníčky a pohádky, filmové hlášky a různé. V párty variantě hry budete předvádět, popisovat a kreslit nejen postavy z filmů.

Doporučený věk: od 12 let

Záruka 24 měsíců
Další parametry
Počet hráčů 2 - 6
od 12 let
Doba hraní 45-60 minut
Typ hry Párty hry, Rodinné, Vědomostní
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 25.0 cm
Výška výrobku 25.0 cm
Hloubka výrobku 6.2 cm
Hmotnost výrobku 1.1 kg
Rozměry balení
Šířka balení 25.0 cm
Výška balení 25.0 cm
Hloubka balení 6.2 cm
Hmotnost balení 1.1 kg