Infrasauna HealthLand DeLUXE 3003 CARBON

Značka: HealthLand , Kategorie: Infrasauny
Kód zboží: VGA643003KC

Důvod proč si pořídit infrasaunu HealthLand je hlavně její pozitivní vliv na vaše zdraví. Infrasauny pomáhají kromě jiného hlavně při detoxikaci organismu,redukci stresu a posílení imunitního systému.

Zjistit dostupnost

HealthLand DeLUXE 3003 CARBON HealthLand DeLUXE 3003 CARBON


Již jste četli a slyšeli o spoustě benefitů, které svým příznivcům přináší saunování, a chtěli byste mít svůj vlastní soukromý prostor, určený k relaxaci a péči o vaše zdraví? Nebo patříte mezi současné milovníky klasických parních saun, a chcete si vyzkoušet trochu jiný přístup, jenž přinášejí infrasauny?


V tom případě si dopřejte pobyt v příjemně vyhřátém vnitřním prostoru zařízení HealthLand DeLUXE 3003 CARBON, a to přímo z pohodlí vašeho domova, kdykoliv zrovna dostanete chuť. Pravidelný pobyt v sauně redukuje stres i únavu, prospívá kůži, pomáhá snižovat váhu, zlepšuje činnost imunitního systému a napomáhá detoxikaci – tedy odstraňování škodlivých látek z těla.


Nový přístup k saunování se silou infračervených paprsků


Infrasauny fungují na principu zcela bezpečných infračervených paprsků s vlnovou délkou 5,5 15 μm, které tvoří hlavní zdroj energie. To člověk vnímá jako teplo, které proniká do až 40mm hloubky kůže, čímž dochází k rezonanci buněčných tkání, zrychlení krevního oběhu a tím rychlejší odstranění veškerých škodlivin z těla.


A jelikož tento na infračerveném záření založený princip, společně s karbonovým topidlem, zahřívá přímo určité těleso, nikoliv okolní vzduch, rychleji se dostane do vašeho těla a vyvolá intenzivní pocení již při teplotě 50 °C. Váš organismus tak nebude zbytečně zatěžován. Infrasauny jsou navíc vhodné i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, protože oproti klasickým saunám je v jejich vnitřním prostoru vzduch o teplotě 20 až 55 °C – většinu (80 až 90 %) vyzařovaného tepla totiž vstřebá lidské tělo.


Sauna se může pochlubit hned několika zajímavými funkcemi – ionizátorem, vypouštějícím do okolí negativní kyslík, čímž imituje účinky čerstvého lesního vzduchu a pomáhá snižovat stres, integrovanými poličkami na nápoje, rádiem s MP3 přehrávačem a podporou rozhraní Bluetooth či vnitřním LED osvětlením, abyste mohli saunu využít skutečně kdykoliv a kdekoliv budete chtít.


 

 


Klíčové vlastnosti:


 • Infrasauna
 • Určena pro 3 osoby
 • Vyrobena ze silného a odolného dřeva kanadského jedlovceideálního materiálu pro konstrukci saun
 • 9 karbonových topných těles včetně podlahového topení s výkonem 2 000 W
 • Vnitřní LED osvětlení pro možnost čtení či využití v kteroukoliv denní či noční dobu
 • Snadné a rychlé nastavení teploty pomocí digitálního ovládacího panelu (ve vnějším i vnitřním prostoru)
 • Vestavěný ionizátor (generátor záporných iontů), imitující čerstvý lesní vzduch pro ještě lepší redukci stresu
 • Rádio a multimediální přehrávač s podporou MP3/USB/SD karet a rozhraní Bluetooth

 


Pořiďte si do svého domova moderní elegantní infrasaunu a získejte prostor pro relaxaci i péči o správné fungování vašeho organismu. Její vnitřní prostor pohodlně pojme tři osoby, přičemž nabízí i spoustu dalších funkcí, jako je vestavěný ionizátor, či rádio s multimediálním přehrávačem. Začít s pravidelným saunováním a udělat něco pro své zdraví nebylo ještě nikdy snazší!

 


Příjemné teplo za pár minut


Sauna HealthLand DeLUXE 3003 CARBON využívá hned 9 karbonových topidel, včetně podlahového topení. Ta se nacházejí na čelním, podlahovém, zadním a bočním panelu, a dále panelu pod sedákem. Jejich topný výkon činí 2 000 W, přičemž požadovanou teplotu i dobu ohřevu si můžete přesně nastavit na přehledném digitálním ovládacím panelu, který se nachází na vnější straně i uvnitř samotné kabiny. K úplnému vyhřátí kabiny na požadovanou teplotu pak dojde za pouhých 5 až 10 minut a můžete směle začít s léčebnou i relaxační terapií. Délka pobytu v kabině je pak individuální a pohybuje se v rozpětí 25 až 40 minut, přičemž se doporučuje začít spíše na spodní uvedené hranici.


HealthLand DeLUXE 3003 CARBON
 


Zdravé saunování v pohodlí vašeho domova


Infrasauna HealthLand DeLUXE 3003 CARBON byla vytvořena tak, aby již na první pohled upoutala a zároveň splňovala všechny běžné požadavky na moderní zařízení tohoto typu kladené. Luxusní vzhled a provedení z kvalitního dřeva kanadského jedlovce je ideální kombinací, přičemž do vnitřního prostoru se pohodlně vejdou 3 osoby, takže si chvíle odpočinku či romantiky budete moci užít i s vašimi přáteli, rodinou či drahou polovičkou. A aby pobyt v sauně byl ještě příjemnější, můžete jej podpořit třeba relaxační hudbou, přehrávanou přes vestavěný MP3 přehrávač s podporou rozhraní Bluetooth, poslouchat rádio, či dokoupit volitelné příslušenství pro barevnou terapii.


HealthLand DeLUXE 3003 CARBON
 


Efektivní co do účinku i spotřeby energie


Princip infračerveného záření a použitých úsporných keramických či karbonových topných těles kromě výrazných zdravotních benefitů rovněž zajistí mnohem menší spotřebu elektrické energie a celkově nižší provozní náklady. Infrasauna se totiž nemusí předehřívat a rovněž celková provozní teplota je v jejím vnitřním prostoru nižší (přičemž ta pocitová je zhruba dvojnásobná). Každá návštěva vás tak vyjde na velmi příjemných 4–8 korun, což pochopitelně bude záležet i na kapacitě pořízené sauny. Průměrná spotřeba v závislosti na kapacitách jednotlivých infrasaun vypadá následovně:


HealthLand DeLUXE 3003 CARBON
 


Relaxace, která přispěje ke správné funkci organismu


Když se řekne sauna, spousta z nás si představí hlavně posílení imunitního systému prostřednictvím otužování těla. Jenže infrasauny toho přinášejí mnohem více. Přispívají k detoxikaci – vyplavování jedovatých látek z organismu (oproti finské sauně 2× až 3× účinněji), pomáhají redukovat stres, uvolňovat svaly, mají příznivý vliv na zlepšování krevního oběhu a pokožku díky účinnému odstraňování odumřelých kožních buněk, pomáhají snižovat váhu v důsledku snížení hladiny cukru v krvi a zrychlení metabolismu (za půl hodiny lze spálit přibližně 700 kalorií), ulevují od bolesti rychlejším rozvedením kyslíku po těle, poskytují pasivní kardiovaskulární trénink prohřátím svalových tkání i vnitřních orgánů a posilují krevní oběh.


HealthLand DeLUXE 3003 CARBON

Infrasauna HealthLand DeLUXE 3003 CARBON

 • Počet osob: 3
 • Výkon: 2000 W / podlahové karbonové topení
 • Osvětlení: Vnitřní LED
 • Rampa: LED osvětlení
 • Rádio: AM/FM/MP3/USB/SD/Bluetooth
 • Příprava pro MP5: ANO
 • Digitální ovládací panel: ANO vnitří i venkovní
 • Barevná terapie: volitelné příslušenství - na dokoupení
 • Topná tělesa: 9x karbonová
 • Podlahové topení: ANO
 • Vlnová délka: 5,6-15 μm
 • Polička na nápoje: ANO
 • Teplotní senzor: ANO
 • Dřevo: kanadský jedlovec
 • Ionizátor: ANO (citronová esence)
 • Dveře: tvrzené bezpečnostní sklo
 • Šířka venkovní: 1500 mm
 • Výška venkovní: 1900 mm
 • Délka venkovní : 1200 mm
 • Hmotnost: 147 kg
 • Záruka: 3 roky

ENERGETICKY NENÁROČNÉ

 • Provozní náklady jsou u infrasauny nesrovnatelně nižší než u klasické sauny. Provoz infrasauny je výrazně úspornější, hlavním důvodem jsou úsporné keramické nebo karbonové zářiče, infrasauna se nemusí předehřívat jako běžná sauna, provozní teplota v infrasauně je nižší (pocitová teplota je zhruba dvojnásobná). Díky efektivnímu způsobu využití infračerveného záření, které proniká hluboko do tkáně, není zapotřebí vytápět infrasaunu do tak vysoké teploty, jako je tomu u běžné klasické sauny.
 • Infrasauny jsou energeticky nenáročné spotřebiče, náklady na energii se pohybují v závislosti na velikosti infrasauny pro každý Váš pobyt v infrasauně okolo 4 - 8 Kč. Záleží na velikosti a kapacitě infrasauny, čím větší infrasauna, tím vyšší výkon potřebuje. Níže naleznete tabulku uvádějící průměrnou spotřebu a přibližnou cenu za saunovací cyklus daného typu infrasauny.

O jaké záření se tedy jedná a co to vlastně je to infračervené záření?

 • Infrasauny jsou zcela bezpečná zařízení, jejichž záření nemá nic společného s UV zářením ani se zářením nukleárním. Infračervené (jinak také nazývané tepelné) záření – je záření o vlnové délce větší, než je vlnová délka viditelného světla. Infračervené paprsky tedy nevidíme, ale vnímáme je jako teplo. Jedná se o podobný princip, jako když Slunce ohřívá Zemi. Toto „zářící teplo“, zahřívá tělesa přímo, aniž by docházelo k zahřívání okolního vzduchu
 • „Saunování“ v infračervené kabině je založeno na principu emise infračerveného záření speciálními karbonovými a keramickými zářiči, které si nechal patentovat dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku již v roce 1965. Toto infračervené záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50 °C v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu pobytu v kabině dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55 °C, protože 80–90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. To je zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou.
 • Infrasauna je integrované, multifunkční a luxusní zařízení pro léčbu i relaxaci, která společně se saunou zahrnuje v sobě též výhody sluneční lázně. Infračervený paprsek je jejím hlavním zdrojem energie. Vlnová délka infračerveného paprsku je 5,6 – 15 µm a je tělem nejlépe absorbována. Infračervený paprsek může proniknout 40 mm hluboko do lidské kůže, tím dochází k resonanci buněčných tkání v těle, zrychlení krevního oběhu a odstranění nečistot z těla. Proto má sauna velmi dobrý vliv na zdraví. Infrasauny s carbonovým topidlem vyzařují infračervený paprsek v širším spektru než infrasauny s keramickým topidlem. Infrasauny jsou vhodné pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášejí vysokou teplotu v klasické sauně.

Výhody Carbonových infrasaun HealthLand

 • Vyhání z těla jedovaté látky – detoxikace. Toxiny, stejně jako sodík, alkohol, nikotin, karcinogenní těžké kovy a rtuť se postupně hromadí v lidském těle. Infračervené teplo stimuluje potní žlázy, aby pročišťovaly a detoxikovali pokožku.
 • Redukuje stres – Infračervené teplo uvolňuje svaly a uvolňuje tělo např. před masáží. Hodně masérů používá infračervené teplo k většímu a hlubšímu prožitku z masáže.
 • Prospívá Vaší kůži – Infračervené teplo zlepšuje oběh, vylučuje nečistotu a chemikálie aodstraňuje odumřelé kožní buňky. To vše zpevňuje Vaši pokožku a zmírňuje vytváření vrásek.
 • Snižuje váhu – součástí termoregulačního procesu lidského těla je pocení v důsledku zvýšení srdeční frekvence a zrychlení metabolismu. Tělo poté začne vylučovat nadbytečnou vlhkost, soli a podkožní tuky. Tuky se vylučují z těla při teplotě 42°C, když se tělo potí a vylučují se zněj škodlivé látky. Vhodný doplněk pro redukci váhy. Za 30 min. spálí až 600 cal.
 • Úleva od bolesti – infračervené teplo ulevuje od bolesti tím, že se v těle rozšiřují krevní cévy a zrychluje oběh, kterým pak proudí více kyslíku, rychleji se dostává k poraněným místům a urychluje hojení ran a poranění. Mnoho lidí používá infračervené světlo pro léčbu artrózy, svalového spazmu a revmatismu. Stejné výsledky, jako při cvičení – při 20 – 30 minutovém pobytu v infrasauně srdce vydá ten stejný výkon jako při běhu na 9 km. Infrasauny jsou vhodné pro ty, kteří nemají čas na cvičení nebo nemohou cvičit kvůli různým zraněním.
 • Zlepšuje imunitní systém – při horečce stoupá tělesná teplota a tělo se tak brání virům. Při používání infrasauny se tělo lépe brání díky vyvolání ""umělé horečky"". Nejnovější studie dokázaly, že nachlazení a chřipková onemocnění jsou nejlépe vyléčena právě použitím infračerveného tepla v jejích začátcích.
 • Pasivní kardiovaskulární trénink - hlubokým proniknutím infračervených paprsků pod pokožku dochází nejen k prohřátí kůže, ale také svalových tkání a vnitřních orgánů. Tělo na tuto stimulaci reaguje zvýšením srdečního objemu a rytmu a tato přínosná srdeční zátěž vede k tréninku a zlepšení kondice kardiovaskulárního systému.
 • Posílení krevního oběhu - při hloubkovém prohřívání tělo začne vylučovat pot, aby se ochladilo. Tím se zvýší činnost srdce a zrychlí cirkulace krve, což přispívá k posílení a stabilizaci krevního oběhu. . Provozní náklady jsou u infrasauny nesrovnatelně nižší než u klasické sauny. Náklady na energii se pohybují pro každý Váš pobyt v sauně okolo 8 Kč.

Před spuštěním infrasauny

 • Čas předehřátí na provozní teplotu je závislý na velikosti kabiny a pohybuje se v rozmezí 5 až 10 minut. Při spuštění kabiny a nastavení teploty a délky prohřívací teploty máte právě tak čas na vlažnou sprchu, která zvýší efekt pocení, jež je oproti klasické sauně dvakrát až třikrát intenzivnější. Důležitý je při saunováni i pitný režim, dostatek tekutin totiž významně ovlivňuje intenzitu pocení. Délka pobytu v sauně je individuální a pohybuje se v rozpětí 25 až 40 minut při teplotě 65 °C. Za tuto dobu vaše tělo spálí přibližně 700 kalorií absolutně bez zátěže. Začínejte kratšími intervaly, které můžete postupně prodlužovat. Po uplynutí nastaveného času se topný systém automaticky odpojí.

5 hlavních léčivých účinků infrasaunování

1. Snižuje tuhost kloubů a pomáhá léčit zraněné klouby Infrasauna pomáhá revmatikům. Pobyt v infrasauně navíc urychluje léčbu poraněných kloubů. 2. Odstraňuje cholesterol a snižuje hladinu cukru v krvi. V infrasauně vypotíte 80 až 85 % vody. Ve zbylých 15 až 20 % vypotíte tuk, cholesterol nebo třeba těžké kovy a kyseliny. 3. Pomáhá při kardiovaskulárních onemocněních. Infrazáření zlepšuje prokrvení a pomáhá tak snižovat tlak u pacientů, kteří mají potíže s vysokým tlakem. Pravidelné saunování v infrasauně navíc posiluje celý kardiovaskulární systém. 4. Posiluje imunitní systém a odstraňuje toxické látky. Pocením z těla dostanete škodlivé látky, které tělo vyloučilo z krve a uložilo v tukové vrstvě. Navíc je dokázané, že při pobytu v infrasauně vypotíte 2x až 3x víc škodlivých látek než v klasické finské sauně. Teplo v infrasauně navíc pomáhá i vaší obranyschopnosti. Zvýšení teploty organismu totiž usmrcuje viry, nebo alespoň zastavuje jejich množení. Proto je infrasaunování výbornou prevencí třeba proti chřipce. 5. Pomáhá hubnout. Díky tomu, že se v infrasauně zapotíte, zbavíte se i spousty kilokalorií. Běžně v ní vypotíte 300 kilokalorií. A pokud se budete v infrasauně vyhřívat pravidelně, můžete za jednu půlhodinu vypotit i 600 až 800 kilokalorií.

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 36 měsíců
Další parametry
Tvar infrasauny obdélník
3 osoby
hemlock – kanadský jedlovec
karbon
Počet topidel 9
2190 W
Rádio + MP3 přehrávač Ano
230 V / 1 f
Ano
Ne
Vnější osvětlení Ne
Vnitřní osvětlení Ano
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 150.0 cm
Výška výrobku 190.0 cm
Hloubka výrobku 120.0 cm
Hmotnost výrobku 147.0 kg
Rozměry balení
Šířka balení 80.0 cm
Výška balení 170.0 cm
Hloubka balení 185.0 cm
Hmotnost balení 149.0 kg
Více informací Méně informací