Kolonožka Standard - černá

Značka: Kolonožka , Kategorie: Hoverboardy
Kód zboží: ELJ4002

Jednoduché a elegantní černé provedení činí z Kolonožky Standard jedinečný osobní přepravní prostředek pro malé i velké. Kola jsou uzpůsobena pro rovný, ideálně silniční povrch.

Zjistit dostupnost

Hoverboard pro rychlý přesun

Běžně se s nimi nesetkáte. Procházíte-li se ale po ulicích Prahy, můžete potkat někoho, kdo používá konstrukčně příbuzné zařízení: Seagway. Čím se od něj hoverboard neboli kolonožka liší? Především menšími rozměry, absencí řídítek a celkově nižší pořizovací cenou. Koho může toto inovativní vozítko oslovit? Nepochybně uživatele, který rád zkoumá nové technologie a nechává se inspirovat k jejich začlenění do každodenního života. V podobě kolonožky Standard v elegantním černém provedení to platí dvojnásob.

Prkýnko s elektromotorem

U kolonožky Standard nezáleží na tom, jestli jste začátečníci nebo pokročilí, malí či velcí, jestli ji plánujete využívat ve svém volném čase nebo jako praktické vozidlo s cílem rychle se dopravit na místo činu. Konstrukčně jednoduché zařízení vyžaduje pouze jednu drobnost – naučit se ji ovládat držením rovnováhy, neboť se všehovšudy skládá pouze z prkýnka spojeného dvěma koly, ovšem v jiném úhlu než známe u koloběžek. Odměnou nám bude schopnost pohybovat se až 16km/h rychlostí, za což vděčíme dvěma odolným Changhong elektromotorům o výkonu 350 W.

Zázrak na principu gyroskopů

V čem tkví princip ovládání kolonožky Standard? Klíčovou součástí je inteligentní gyroskopický systém, jenž využívá vzájemné spolupráce gyroskopů a mikročipů, analyzujících polohu jezdce, a tím umožňující mnohdy i velmi kreativní jezdecké kousky. Vše, co potřebujete umět, je střídavě – dle potřeby – přenášet váhu na špičky a na paty. Výsledkem je nejenom odbočování a pohyb vpřed či vzad, ale například i otáčení se na místě. O řidičská oprávnění si nemusíte dělat starosti, dle legislativy pro vás platí stejná pravidla jako pro běžného chodce.

Jízdní vlastnosti profesionálů

Ačkoliv je kolonožka Standard určena především pro zpevněný povrch, vybavena je mimořádně kvalitní základní deskou Taotao a bravurně si poradí i s různými menšími nerovnostmi či s výjezdy do kopce o stoupavosti 25°.Vzhledem k miniaturní velikosti – 18 x 19 x 59 cm (š x v x h) je dechberoucí i nosnost. Bez problémů snese 120kg závaží, ovšem za předpokladu jízdy po zcela hladkém povrchu. Nosnost představuje mezní hodnotu, do níž jsou započítávány i rázy při sjezdech z obrubníků a různých nerovností, jako optimální zatížení je tak uváděno 70 kg, dolní limit pro zaručení bezpečnosti pak 40 kg.

Prvky k zajištění bezpečnosti

Říká se, že žádný učený z nebe nespadl. O kolonožce Standard to platí jakbysmet, ale inteligentní vyvažovací systém vás překvapí svou schopností přizpůsobit se vaší postavě a pohybovým signálům. Pod důmyslnými pedály jsou ukryty čtyři senzory, po jejichž sešlápnutí se vozítko automaticky vybalancuje. Nechybí praktický indikátor baterie (zelená – nabito, červená – vybito) a provozní indikátor, který svítí, dokud je zařízení v pohybu. Jestliže dojde k vybití baterie, náprava potrvá pouhou hodinu a půl. Na plné nabití slibuje urazit až 20 kilometrů.

Pouhou signalizací však podpora bezpečnosti nekončí. Vozítko nepřetržitě monitoruje vaši jízdu a v případě detekce problému je schopno omezit nebo znemožnit další jízdu. Děje se tak ale pouze v odůvodněných případech, jako je přetočení kolonožky vzhůru nohama, překročení maximální rychlosti, při nedostatku energie v baterii nebo například pokud se snažíte překonat příliš strmý kopec a dojde k přetížení. Přesto, že nejde o dopravní prostředek v pravém slova smyslu, doporučuje se využívat chrániče, bederního pásu, helmy a vhodné obuvi.

Základní variantou Kolonožek je Kolonožka Standard, která je vhodnou variantou jak pro pokročilé, tak pro úplné začátečníky. Kolonožky se v posledních letech staly celosvětovým hitem a mnozí je označují za doslova revoluci v dopravě.

CO KOLONOŽKA DOKÁŽE
Toto stylové balanční vozítko dokáže jet rychlostí až 16 kilometrů v hodině (pro srovnání se tato rychlost rovná svižnému běhu). Pro všechny typy Kolonožek dovážíme pouze ty nejvýkonnější motory, které se vyrábí. Tento typ Kolonožky je poháněn dvěma motory o výkonu 350W, ty umožní jezdci překonat stoupání do úhlu až 25°. Tato Kolonožka je ideální pro malé i velké, začátečníky a pokročilé. Její samotná váha činí 12 kilogramů a maximální nosnost je 120 kilogramů.

BATERIE A VÝKON
Uvnitř je skryta lithiová baterie o kapacitě 4,4 Ah, která je připravena k použití po necelých 2 hodinách nabíjení. Po úspěšném nabití její dojezd činí až 20 kilometrů, umožňuje tedy jezdci urazit velkou vzdálenost za relativně krátkou dobu, a to zábavně, moderně a stylově.

JAK SI KOLONOŽKU PŘEDSTAVIT?
Vybavte si Segway, avšak s pár „nepatrnými“ rozdíly – menší, levnější a především bez řídítek. Kolonožka je balanční vozítko, jehož ovládání je založeno pouze na rovnováze samotného jezdce. Funguje na principu gyroskopů, které snímají polohu podložek vůči ose Kolonožky, ty umožňují její snadné ovládání. Veškerý pohyb tedy ovládá sám jezdec, který přenáší váhu na špičky a na paty – tím je Kolonožce udáván směr dopředu či vzad. Stejným způsobem je pak možno také zatáčet. Kolonožka je vhodný dopravní prostředek pro malé i velké, s tímto nadčasovým vozítkem se zkrátka zabaví všechny generace.

PROČ ZVOLIT KOLONOŽKU®?

 • Samsung baterie
 • odolné Changhong motory
 • nejkvalitnější základní deska Taotao


GYROSKOPICKÝ SYSTÉM
Průkopníkem této technologie je Segway, který ji použil u svého veleúspěšného osobního vozítka, které můžeme vídat i v Praze jako součást turistických prohlídek. Balanční systém funguje na spolupráci inteligentních mikročipů a gyroskopů, které vyhodnocují polohu jezdce vůči Kolonožce. Gyroskopický systém tímto umožňuje jezdci otáčení na místě, rozjet se kupředu, či couvat. S využitím popsané technologie dokáže Kolonožka identifikovat, zda se jezdec naklání dopředu nebo dozadu a v závislosti na jeho poloze měnit směr jízdy.

LEGISLATIVA
Kolonožka smí být použita na komunikacích v ČR. Osobní vozítko Kolonožka není motorovým ani nemotorovým vozidlem a uživatel tohoto zařízení je ve smyslu $ 2 písm. j) zákona č,. 36112000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, považován za chodce.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

 • Rozměry: 58.4 x 18.6 x 17.8 cm
 • Doba nabíjení: 1.5h
 • Motor: 2x 350W / 36v
 • Maximální rychlost: 16 km/h
 • Váha: 12 kg
 • Maximální úhel stoupání: 25°
 • Baterie: lithiová SAMSUNG
 • Dojezd: 20 km
 • Minimální váha jezdce: 40kg
 • Maximální váha jezdce: 120 kg
 • Barva: černá

Video

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 24 měsíců
Další parametry
Typ boardu klasický
Nosnost 120 kg
Dojezdová vzdálenost 20 km
Maximální rychlost 16 km/h
Propojení s mobilním telefonem Ne
Doba nabíjení 2 hod.
Materiál kol guma
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 18.0 cm
Výška výrobku 19.0 cm
Hloubka výrobku 59.0 cm
Hmotnost výrobku 12.0 kg
Rozměry balení
Šířka balení 23.0 cm
Výška balení 21.0 cm
Hloubka balení 59.0 cm
Hmotnost balení 13.0 kg
Více informací Méně informací