Krups

 

O společnosti

KRUPS je vedoucí světová značka v prodeji espres. Dalšími klíčovými kategoriemi značky KRUPS jsou výrobky pro přípravu snídaně a pokrmů. Společnost Groupe SEB navazuje na dlouholetou tradici a pokračuje s výrobou, distribucí a servisem výrobků značky KRUPS. Našim obchodním partnerům a spotřebitelům zaručujeme kontinuitu a dostupnost nejlepších modelů, stejně tak i plnohodnotnou péči oficiálních servisních středisek. KRUPS je tady stále pro Vás.


Historie


1846
Příběh začíná v jedné kovárně ve městě jménem Wald, které leží poblíž Solingenu v Severním Porýní-Vestfálsku. Pro vlastníka kovárny Josuu Kortze pracuje několik jeho přátel, včetně jeho synovce Roberta Krupse. Syn tohoto Roberta Krupse, který nese i jeho jméno, kovárnu promění v průmyslový závod
1866
Po přemístění závodu do Solingenu Robert Krups (mladší) a čtyři z jeho devíti dětí rychle udělají z továrny známou společnost, která své výrobky vyváží do Holandska a Švýcarska.
1900
Společnost Krups se rychle stává jedním z vedoucích německých výrobců vah a umístění přístrojů značky Krups je již jasně definováno snahou společnosti vždy dosáhnout naprosté přesnosti a technické dokonalosti.
1951
Navzdory ničení, které s sebou přinesla druhá světová válka, třetí generace rodiny Krups se nebojí hazardovat a znovu spouštějí společnost, která v té době má stěží třicet zaměstnanců. Bratranci Fritze Krupse Karlu Körnerovi (povoláním právník) se geniálním způsobem daří předpovídat potřeby poválečného trhu. Zkušenému technikovi Fritzi Krupsovi se daří rychle proměnit několik originálních nápadů v úspěšné produkty.
1956
Po 110 let se rodina věnuje exluzivně výrobě vah (jehlové váhy a PLATFORM váhy) pod značkou „Krups Ideal“: jedná se o přístroje špičkové kvality určené soukromým zákazníkům a RETAIL TRADE. V roce 1956 uvádí firma Krups na trh první elektrické mlýnky na kávu. Jako důkaz vysoké poptávky zákazníků po těhto nových přístrojů, Krups prodává milion těchto mlýnků na kávu během prvního roku jejich výroby.
1959
Příchod slavného mixéru „3-mix.“ Praktický a geniální, tento přístroj se Německem prožene jako bouře a stává se perfektním symolem moderní kuchyně.
1960
V této době se v německých kuchyních objevují první malé domácí spotřebiče. Po uvedení elektrického motoru se společnost Krups stává na německém trhu pionýrem v oblasti elektrických domácích spotřebičů. Společnost plně využívá své odborné znalosti při navrhování a výrobě produktů, které využívají nejmodernější technologie.
1961
Výroba kávovarů ONKO, které se později stanou kávovary TS.
1964
Na vrcholu třicetiltého poválečného období boomu si svět užívá bezprecedentní období prosperity. Společnost Krups má 4 závody v Solingenu (Německo) a jeden v Limericku (Irsko).
1967
Společnost Krups vstupuje na nový trh, když představuje svůj první kráječ.
1973
Nové logo společnosti Krups pro sedmdesátá a osmdesátá léta je červené a oranžové.
1983
Krups uvádí na trh své první espreso. Konfrontována s kávovou vášní německé veřejnosti, společnost Krups rozšiřuje spektrum svých přístrojů: párové přístroje, elektronicky programovatelné modely a kombinace espres a kávovarů.
1990
Společnost zaměstnává téměř 3000 lidí a její obrat činí 541 milionů německých marek, 40% z toho v Německu a 30% v USA. Většinu prodeje představují kávovary a mixéry.
1991
Krups uvádí na trh své první Nespresso (espresso, které používá systém PODS), partnerský projekt se společností Nestlé.
1996
Krups slaví své stopadesáté narozeniny.
2001
Krups se připojuje ke skupině Groupe SEB, která je lídrem mezinárodního trhu s malými domácími spotřebiči.
2004
Krups uvádí na trh snídaňovou sadu Krups v černém a v bezešvé oceli.
2005
Nová kolekce výrobků Krups potvrzuje postavení značky na trhu díky směsi výkonu a emocí.
Při této příležitosti uvádí Krups na trh nové spektrum produktů navržených designérem Konstantinem Grcicem.

Seřadit:
Seřadit: