Objektiv Nikon NIKKOR 40 mm f/2.8G ED AF-S DX MICRO černý

výprodej
13% sleva
13%
Značka: Nikon , Kategorie: Objektivy
Kód zboží: NIK40F28AFSDX
Informační list: zde

Objektiv 40 mm, světelnost f/2.8, průměr závitu 52 mm, clonové číslo 2.8f/ - 22f/

8 590 Kč

Ušetříte: 13 % = 1 200 Kč

Naše cena s DPH:

7 390

Na splátky od: 813 Kč / 10 splátek
Termíny doručení a vyzvednutí:
Není skladem

Zjistit dostupnost

Objektiv do přírody

Ve snaze dosáhnout co nejlepších výsledků v oblasti rozlišení obrazu v kategorii 40 milimetrů, představil Nikon zbrusu nový foto objektiv s názvem Nikon NIKKOR 40MM F2.8G ED AF-S DX MICRO. Objektiv je vhodným parťákem při focení v přírodě – zvířata, rostliny, nebo vrcholky hor na snímcích v prvotřídní kvalitě. Nechybí mu ani smysl pro detail a vaše focení zblízka tak bude moci propuknout takřka ihned a naplno. Okvětní lístky, nebo také detailní snímek hmyzu vyfotíte s bravurou profesionálního fotografa.


Zaostřit a fotit

Objektiv Nikon NIKKOR 40MM F2.8G ED AF-S DX MICRO je vybaven vynikající zaostřovací schopností na ohniskovou vzdálenost 60 milimetrů na jednookých zrcadlovkách formátu FX. Od obrazové roviny činí nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,163 metru. Výsledkem této vzdálenosti spolu v kombinaci s nejvyšším možným měřítkem zobrazení 1:1 je skutečně dokonalá makrofotografie. Čisté snímky miniaturních objektů s vysokou ostrostí a těmi nejjemnějšími detaily tak pro vás budou na denním pořádku. Zachytíte okvětní lístek, drobný hmyz, kapky rosy a mnoho dalších zástupců flory i fauny na plně profesionální snímek.

Díky objektivu se také nebudete muset bát fotografovat za rozdílných světelných podmínek. Nikon NIKKOR 40MM F2.8G ED AF-S DX MICRO disponuje vysokou světelností f/2,8, která umožňuje nejen klást důraz na vámi focený objekt, ale také se dokáže postarat o příjemně rozostřené pozadí a hlavně pořídí vysoce ostré snímky i za případu nízké hladiny okolního světla.


Objevte detaily malých světů

Nikon NIKKOR 40MM F2.8G ED AF-S DX MICRO a snímky jím pořízené vám umožní nahlédnout do světů miniatur a také do světů pouhému lidskému oku skrytým. Vynikající reprodukce i těch nejjemnějších detailů, kterou dokáže na výsledný snímek přenést, dokáže odhalit fakta makrosvěta. Brilantně zachycené křivky a tvary objektů, textury a detaily. To vše vám objektiv nabídne. Dokonale tak zobrazí miniaturní svět ve velikém měřítku. Navíc jej lze použít i při fotografování běžných portrétů a to díky jeho schopnosti dokonale se přizpůsobit světlu a jeho smyslu pro vykreslení každičkého detailu.


Klidný provoz

Na kvalitním snímku není ani tak rozhodující focený objekt, a jestli jde o mikrosnímky hmyzu či okvětních lístků, nebo jde o vyfocené portréty či fotky krajin, nehraje tolik důležitou roli. Jedním z hlavních atributů dobré fotografie je bezpochyby její ostrost. O zaostřování na tomto kompaktním objektivu se stará zaostřovací motor Nikon (SMW), který nabízí nejen naprosto přesné ostření, ale také se vyznačuje svým extrémně tichým provozem.

Tento fakt se dále projeví tím, že například hmyz, ke kterému se potřebujete přiblížit na co nejmenší vzdálenost, nevyplašíte a vy si ho tak budete moci vyfotografovat ze vzdálenosti a z úhlu, jaké potřebujete. Zaostřovací režim M/A umožní přechod z automatického zaostřování na ostření manuální a to kdykoliv se vám zamane. Zvolte si režim ostření před každým snímkem, aniž by bylo nutné nastavovat jeden standardní.

Micro NIKKOR, 40mm objektiv formátu DX, nabízí obrazový úhel ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 60 mm na digitálních jednookých zrcadlovkách formátu FX. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,163 m (od obrazové roviny) a největší měřítko zobrazení 1:1 umožňují skutečně skvělou makrofotografii. Vysoká světelnost f/2,8 umožňuje zdůraznit fotografovaný objekt na příjemně rozostřeném pozadí a dovoluje získat ostré snímky z ruky za nízké hladiny osvětlení.

Tichý provoz
Bez ohledu na to, jestli jde o makrosnímky hmyzu nebo květů, získání dokonalých výsledků závisí vždy na přesnosti. Tento kompaktní a snadno použitelný objektiv je vybavený exkluzivním ultrazvukovým zaostřovacím motorem Nikon (SMW), který nabízí extrémně přesné a tiché automatické zaostřování, takže fotografovaný hmyz nevyrušíte. Plynulost zaostřování je dále posílena zaostřovacím režimem M/A, který umožňuje kdykoli přejít z automatického ostření na manuální, aniž by bylo nutné přepínat mezi režimem automatického a manuálního zaostřování.

Malý svět ve velkém měřítku
Objektiv poskytuje snímky s vynikající reprodukcí i těch nejjemnějších detailů fotografovaných objektů a brilantně zachycuje tvary, textury a detaily skrytých světů. Objektiv nabízí nadšeným fotografům nejen skvělé makrosnímky, ale je perfektně použitelný rovněž pro portréty a běžné snímky.

Rozměry objektivu jsou přibližně 68,5×64,5 mm a jeho hmotnost činí přibližně 235 g; objektiv je vybaven kovovým bajonetem s gumovým těsněním a dodává se včetně sluneční clony HB-61 a měkkého pouzdra CL-0915.

Makroobjektiv formátu DX s ohniskovou vzdáleností 40 mm (ekvivalent u kinofilmu a formátu FX: 60 mm).

Vysoká světelnost f/2,8.

Měřítko zobrazení 1:1 pro makrosnímky v životní velikosti.

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 0,163 m.

Ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) pro přesné a tiché automatické zaostřování.

Dva zaostřovací režimy: Režim M/A (automatické zaostřování s prioritou manuálního zaostření) pro rychlé přepínání mezi automatickým a manuálním zaostřováním a režim M (manuální zaostřování).

Součástí dodávky objektivu je sluneční clona a měkké pouzdro.

Specifikace

Ohnisková vzdálenost - 40 mm
Světelnost - f/2,8
Nejvyšší clonové číslo - f/22
Konstrukce objektivu - 9 čoček/7 členů
Obrazový úhel - 38°50’
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost - 0,163 m (od obrazové roviny)
Největší měřítko zobrazení - 1:1
Počet lamel clony - 7 (s optimalizovaným tvarem)
Průměr filtrového závitu - 52 mm
Průměr × délka (od dosedací plochy upevňovacího bajonetu) - Přibližně 68,5 × 64,5 mm
Hmotnost - Přibližně 235 g


Odkaz na stránku výrobce

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 24 měsíců
Další parametry
Nikon DX
Typ objektivu pevný
40 mm
40 mm
2.8 f/
Ne
Konstrukce objektivu 9 čoček / 7 členů
2.8 f/
22 f/
Počet lamel clony 7
Max. zorný úhel záběru 38.5 °
Ano
16 cm
Průměr závitu filtru 52 mm
Rozměry výrobku
Hmotnost výrobku 0.5 kg
Rozměry balení
Šířka balení 11.7 cm
Výška balení 11.1 cm
Hloubka balení 18.0 cm
Hmotnost balení 0.6 kg
Více informací Méně informací