Pevný disk 3,5" Western Digital RED 2TB (WD20EFRX)

Značka: Western Digital , Kategorie: HDD
Kód zboží: WDGWD20EFRX

formát: 3,5", SATA III, IntelliPower, 64MB

Zjistit dostupnost

3,5" pevný disk Western Digital s kapacitou 2 TB, řada WD Red Pro Western Digital WD Red, 2 TBZnámý výrobce pevných disků společnost Western Digital uvádí na trh řadu pevných disků WD Red, které jsou optimalizovány pro síťový provoz, ať už v domácnosti nebo firmách. Stejně jako všechny ostatní disky tohoto výrobce se i tato řada vyznačuje vysokou spolehlivostí a dlouhou životností.Optimalizováno pro síťAť už chcete zvýšit velikost úložiště v domácím NASu, nebo potřebujete větší prostor na vaše firemní databáze, řada WD Red je pro tyto účely nejvhodnější. Disk nabízí vysokou kapacitu, která se navíc může sčítat v rámci jednoho síťového zařízení. Síťovému nasazení pomáhá exkluzivní technologie NASware 3.0, která vylepšuje výkon vašeho úložiště, zvyšuje kompatibilitu a umožňuje snadnou integraci do velkého množství síťových řešení. Případný upgrade nebo výměna disku nebude s touto technologií zdaleka tak náročná, jak by tomu bylo při použití běžných disků určených pro stolní PC. Oproti běžným PC diskům jsou navíc pevné disky z edice WD Red chráněný proti vibracím, což jednak zvyšuje jejich životnost a navíc značně snižuje hlučnost. Disky jsou navíc testovány pro náročný provoz za vyšších teplot a jsou speciálně optimalizovány pro snížení spotřeby energie a s tím spojené produkce odpadního tepla.Kompatibilita na vysoké úrovniPevné disky z řady WD Red se vyznačují vysokou kompatibilitou a to jak přímo v rámci jednoho síťového zařízení, jako je NAS, tak v rámci celé lokální sítě. Společnost Western Digital spolupracuje s celou řadou partnerských výrobců NASů, díky čemuž docílila kompatibility s naprostou většinou zařízení na trhu. Systém NASware 3.0 se zase stará o perfektní kompatibilitu v rámci sítě, takže vzdálený přístup k vaším datům nebude problémem ani ze zařízení, jako jsou mobilní telefony, chytré televize, tablety a podobně.

NAS

Ideální pro NASPevné disky z edice WD Red jsou speciálně optimalizovány pro provoz v síťových PC.Kompatibilita

Skvělá kompatibilitaDíky diskům ze série WD Red nebudete mít problém s přístupem k datům z jakéhokoliv zařízení.Domácí použití

Vhodné i pro domácí použitíPevné disky z edice WD Red lze využít i jako ideální úložiště rodinných dat, jako jsou fotografie či videa, na vašem domácím NASu.NASware

Exkluzivní technologie NASware 3.0Pomocí pokročilého nástroje NASware 3.0 můžete snadno upravit nastavení každého disku tak, aby vyhovoval vašemu síťovému prostředí.Ochrana

Ochrana proti hluku a vibracímDisky WD Red nabízí kvalitní ochranu proti vibracím a hluku, což zaručuje vyšší životnost a tichý provoz.První pevný disk na světě navržený speciálně pro systémy NAS v domácnostecha malých kancelářích

Více než stolní počítač s technologií NASware
Disky WD Red obsahují technologii NASware společnosti WD, která odpovídá na mnoho výzev, se kterými se tradiční pevné disky pro stolní počítače potýkají v systému NAS. Společnost WD spolupracuje přímo se svými partnery, aby bylo možné testovat kompatibilitu a zákazníci mohli s jistotou určit, který disk je pro jejich systém NAS nejvhodnější. Tento inovativní firmware, který byl navržen s důrazem na poskytování vyššího uživatelského komfortu v malých systémech NAS, jemně vyvažuje nejdůležitější vlastnosti výkonu, spotřeby a spolehlivosti v prostředích s více disky. Unikátní algoritmy technologie NASware optimalizují spotřebu a výkon bez kompromisů ve vlastnostech, kterých si majitelé systémů NAS cení.

Šetřete energii i peníze
Technologie NASware optimalizuje spotřebu. Díky tomu dosáhnete výrazných úspor a snížíte provozní teploty disku. Tím se zvýší celková spolehlivost i výkon disku a sníží se náklady na vlastnictví systému NAS.

Inteligentní zotavení z chyb
Technologie NASware se zabudovaným ovladačem inteligentního zotavení z chyb také zabraňuje tomu, aby byly disky z pole RAID vyřazeny kvůli příliš dlouhému zotavování z chyb. To znamená lepší dostupnost a kratší prostoje při přestavbě pole RAID.

Dokončování příkazů
Technologie NASware minimalizuje poškození a ztrátu dat v případě neočekávaného výpadku proudu dokončením právě probíhajícího příkazu před vypnutím, čímž ještě zvyšuje spolehlivost.

Důležité funkce pro integrátory systémů
Technologie NASware má vedle funkcí, díky nimž jsou disky WD Red dokonalé při osazování nebo aktualizacích systémů NAS, funkce, které potřebují integrátoři systémů při budování specializovaných systémů NAS.

Podpora streamování
Technologie NASware zahrnuje kompatibilitu se sadou instrukcí streamování rozhraní ATA, která je klíčová při využití v oblastech audiovizuálních úložišť, například v aplikaci Windows Media Center.

Podpora technologie SCT (SMART Command Transport)
Technologie NASware umožňuje sledování a měření výkonu disku prostřednictvím sady diagnostických příkazů SMART. Technologie SMART zprostředkovává například údaje o teplotních profilech, statistiky přístupů k disku, atd. Technologie NASware také zajišťuje přesnost teploty s tolerancí 1 °C.

Podpora správy napájení
Umožňuje v systému NAS optimalizovat spotřebu energie.
Výkon BIC – optimalizované vyhledávání poskytuje výkonnost BIC při snížení spotřeby a hlučnosti.

Správná volba!
Žádné jiné zařízení není navržené speciálně pro systémy NAS v domácnostech a malých kancelářích.

Tajemství je v technologii.
Díky naší exkluzivní technologii NASware™ se disku WD Red daří v náročném prostředí malého systému NAS.

Energeticky efektivní a finančně výhodný.
Udržujeme nízkou spotřebu energie. Vaše peněženka i systém NAS to ocení.

Potřebujete pomoc?
Naše vyhrazené prémiové linky podpory s experty, kteří znají odpovědi na vaše otázky, jsou k dispozici nepřetržitě.

Kompatibilita NAS.
Technologie NASware – pokročilá technologie firmwaru, která je součástí každého disku WD Red, umožňuje bezproblémovou integraci, robustní ochranu dat a optimální výkon v systémech pracujících v prostředí NAS a RAID.

Tajemství je v technologii.
Technologie NASware – pokročilá technologie firmwaru, která je součástí každého disku WD Red, umožňuje bezproblémovou integraci, robustní ochranu dat a optimální výkon v systémech pracujících v prostředí NAS a RAID.

Energeticky efektivní.
Snižte účet za elektřinu a vliv uhlíku na životní prostředí s disky WD Red. Díky inovativní technologii je spotřeba energie i provozní teplota nižší. Výsledkem je spolehlivější a cenově dostupnější řešení pro prostředí NAS s nepřetržitým provozem.

Rozšířená spolehlivost.
Pokud je váš systém NAS neustále zapnutý, je klíčovým faktorem disk se špičkovou spolehlivostí. Se střední dobou mezi poruchami, která je o 35 % vyšší oproti standardním stolním diskům, je disk WD Red navržen a vyroben jako spolehlivější a robustnější řešení.
Technologie 3D Active Balance Plus.
Naše vylepšená technologie dvojitého zajištění rovnováhy významně zlepšuje celkový výkon a spolehlivost disku. Pevné disky, které nejsou správně vyvážené, mohou v systémech s více disky způsobovat nadměrné vibrace a hluk, snižovat životnost disku a po čase snižovat výkon.

Nadstandardní podpora.
Exkluzivně pro zákazníky s disky WD Red je k dispozici nepřetržitá linka podpory v angličtině. Provozní doba místních linek podpory se může lišit.

Delší záruční lhůta.
Disk WD Red má pro váš větší klid 3letou omezenou záruční lhůtu.
Vhodné pro.

Navrženo a testováno konkrétně pro malé a domácí kanceláře, systémy NAS s 1 až 5 pozicemi.

Vlastnosti

  • kapacita 2 TB
  • rozhraní SATAIII/600 (6Gb/s), SATAII/300 kompatibilní
  • IntelliPower™ Algoritmy pro pečlivé vyladění rovnováhy otáček, přenosové rychlosti a ukládání do mezipaměti pro dosažení výrazných úspor energie a spolehlivého výkonu.
  • 64MB cache
  • extrémně tichý
  • snížená spotřeba energie až o 38% oproti běžným diskům
  • až o 35% vyšší MTBF oproti desktopovým diskům
  • navržen pro provoz 24 hodin, 7 dní v týdnu
  • RAID kompatibilní
  • pro správnou funkčnost pod Windows XP a staršími OS doporučujeme stáhnout utilitu WD Align utility z * záruka 3 roky

Napájení
Spotřeba energie (v pohotovosti) 0.6 W
Power consumption (read) 4.4 W
Power consumption (write) 4.4 W
Power consumption (idle) 4.1 W

Video

Záruka 36 měsíců
Partnumber WD20EFRX
Provedení
Provedení jednotky interní
3,5 "
Parametry
2TB
IntelliPower ot/min
Typ pevného disku HDD
64 MB
Rozhraní
SATA 6 Gb/s
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 10.2 cm
Výška výrobku 2.7 cm
Hloubka výrobku 14.7 cm
Hmotnost výrobku 0.6 kg
Rozměry balení
Šířka balení 11.0 cm
Výška balení 3.0 cm
Hloubka balení 24.0 cm
Hmotnost balení 0.6 kg
Více informací Méně informací