Pipeta Frontline Combo Spot - on Cats 1 x 0,5 ml (malé kočky)

Značka: Frontline , Kategorie: Antiparazitika
Kód zboží: HCH35711

Velmi účinný a zcela voděodolný antiparazitární roztok aplikovatelný na kůži k ochraně koček před napadením blechami, klíšťaty nebo všenkami.

Zjistit dostupnost

Zbavte vaši kočku i domácnost nepříjemných parazitů

Ochraňte vaši kočku i domácnost proti nepříjemným parazitům! Velmi účinný roztok Frontline Combo Spot On určený k přímé aplikaci na kůži spolehlivě zlikviduje obtížné blechy, klíšťata i všenky, a to dokonce i ve stádiích vajíček a larev. Vaše kočka se tak zbaví nepříjemného svědění, dráždění i rizika přenosu nakažlivých chorob, zlepší se stav její kůže i srsti a vy se s ní budete moci bez obav pomazlit.


Aplikaci roztoku pipetou na kůži hravě zvládnete

Aplikace antiparazitárního roztoku Frontline Combo Spot On pomocí pipety je velice jednoduchá – celý obsah vytlačíte do jednoho místa na kůži, nejlépe vzadu na krku, aby si kočka přípravek nemohla olíznout. Roztok je zcela voděodolný, takže po jeho aplikaci nemusíte věnovat zvýšenou pozornost prostředí, ve kterém se váš mazlíček pohybuje. Pouze se po dva dny vyvarujte jeho koupání. Vaše kočka bude proti nežádoucím parazitům chráněna v průměru po čtyři týdny, což je také minimální pauza před opětovnou aplikací přípravku.

Blechy, klíšťata ani všenky nemají šanci

Frontline Combo Spot On zabíjí dospělé blechy během 24 hodin po napadení vašeho zvířete. Účinkuje taktéž proti vajíčkům a larvám blech, které zamořují vaše domácí prostředí. Během 48 hodin po přichycení také eliminuje více než 90 procent klíšťat, a tím výrazně snižuje riziko přenosu onemocnění. Všenky na zvířeti usmrtí do 48 hodin. Přípravek Frontline Combo Spot On je možné použít i pro fretky.

Frontline Combo spot on pro kočky je mimořádně účinný, vysoce bezpečný a velmi praktický přípravek proti blechám a klíšťatům u koček. Brání vývoji nových blech z vajíček a larev!

Indikace:
Léčba a prevence napadení blechami (Ctenocephalides felis) a klíštaty (Rhipicephalus spp., Dermacentor spp., Ixodes spp.) u koček. Léčba a kontrola alergie na bleší kousnutí (FAD) u koček. Zabránění pomnožení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami po dobu 6 týdnů po aplikaci. Prevence a léčba napadení všenkami u koček.

U fretek: – K použití proti napadení blechami, a to pouze blechami nebo blechami spolu s klíšťaty. – Eliminace blech (Ctenocephalides spp.) Insekticidní účinek proti napadení dospělými blechami trvá po dobu 4 týdnů. Zabránění pomnožení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami. – Eliminace klíšťat (Ixodes ricinus) Přípravek má trvalý akaricidní účinek po dobu 4 týdnů proti klíšťatům (doloženo výsledky experimentálních studií) Použití v průběhu březosti, laktace nebo snášky Přípravek lze použít u koček během březosti a laktace. Použití u fretek pouze po zvážení terapeutického prospěchu a rizika příslušným veterinárním lékařem.

Kontraindikace:
Neaplikujte koťatům mladším 8 týdnů a/nebo vážícím méně než 1 kg. Neaplikujte nemocným zvířatům (celkové onemocnění, horečka) nebo zvířatům v rekonvalescenci. Nepoužívejte u králíků z důvodu nebezpečí nežádoucích reakcí až úhynu. Přípravek nepoužívat u fretek mladších 6 měsíců.

Nežádoucí účinky:
Vyvarujte se předávkování. Kočky Mezi ojediněle se vyskytujícími možnými nežádoucími reakcemi byly hlášeny přechodné kožní reakce v místě aplikace (odlupování kůže, lokální ztráta srsti, svědivost, zarudnutí) a celková svědivost nebo ztráta srsti. Nadměrné slinění, reverzibilní nervové příznaky (zvýšená citlivost ke stimulačním podnětům, deprese, jiné nervové příznaky) nebo zvracení byly rovněž po použití pozorovány. Pokud došlo k olízání, může se objevit krátká perioda nadměrného slinění jako reakce vyvolaná převážně vlastnostmi nosiče. Jestliže zaznamenáte jakékoliv závažné nežádoucí účinky či jiné reakce, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, oznamte to prosím vašemu veterinárnímu lékaři.

Složení:
Léčivá látka Fipronilum 50,00 mg (S)-Methoprenum 60,00 mg Pomocné látky Butylhydroxyanisol (E320) 0,10 mg Butylhydroxytoluen (E321) 0,05 mg

Dávkování a způsob podání:
Jedna pipeta o obsahu 0,5 ml pro jednu kočku, což odpovídá minimální doporučené dávce 5mg/kg fipronilu a 6mg/kg (S)-methoprenu, zevní aplikací na kůži. Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny. Jedna pipeta o obsahu 0,5 ml pro jednu fretku, zevní aplikací na kůži. Minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny. Způsob podání: Kožní podání. Držte pipetu kolmo vzhůru. Poklepejte na zúženou část pipety a ujistěte se, že obsah zůstal v hlavní části pipety. Odlomte hrot. Rozhrňte srst zvířete v oblasti báze krku před lopatkami, až je vidět kůže. Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži v jednom místě.

Upozornění:
Je důležité zajistit aplikaci přípravku na takové místo, ze kterého si jej zvíře nemůže slíznout, a po aplikaci zabránit vzájemnému olizování zvířat. Koupání koček během dvou dnů po aplikaci přípravku se nedoporučuje. Může dojít k uchycení jednotlivých klíšťat. Proto nelze zcela vyloučit přenos infekčních chorob, pokud jsou podmínky nepříznivé. Použití v průběhu březosti a laktace FRONTLINE Combo Spot On Cat lze aplikovat chovným a březím kočkám a kočkám v laktaci. Předávkování přípravkem způsobuje slepení srsti v místě aplikace. Nicméně pokud se objeví, zmizí během 24 hodin po aplikaci.

Varování:
UDRŽUJTE MIMO DOSAH DĚTÍ! Zvláštní upozornění pro každý cílový druh. Zabraňte kontaktu přípravku s očima zvířete. Zvláštní opatření určené osobám, které podávají léčivý přípravek zvíratům. Tento přípravek může způsobit podráždění sliznice a očí. Vyhněte se proto kontaktu tohoto přípravku s ústy a očima. Zvířata nebo osoby, u nichž je známa přecitlivělost na insekticidy nebo alkohol, by neměly přijít do kontaktu s FRONTLINE Combo Spot On. Dbejte na to, aby nedošlo ke kontaktu prstu s obsahem. Pokud k němu dojde, omyjte si ruce vodou a mýdlem. V případě náhodného zásahu oka opatrně vypláchněte oko čistou vodou. Po použití si umyjte ruce. Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud aplikovaný přípravek nezaschne. Doporučuje se proto neošetřovat zvířata během dne, ale brzy zvečera, a nedovolit čerstvě ošetřeným zvířatům spát s jejich vlastníky, zvláště dětmi. Nekuřte, nepijte ani nejezte během aplikace přípravku.

Záruka 24 měsíců
Další parametry
Druh antiparazitika pipeta
Určeno pro kočka
Velikost pro malé kočky
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 0.5 cm
Výška výrobku 14.0 cm
Hloubka výrobku 10.5 cm
Hmotnost výrobku 0.0 kg
Rozměry balení
Šířka balení 14.0 cm
Výška balení 2.0 cm
Hloubka balení 10.2 cm
Hmotnost balení 0.0 kg
Více informací Méně informací