Plašič Carpoint kun a drobných hlodavců CMOS - s ochranou sluchu domácích zvířat

Značka: Carpoint , Kategorie: Ostatní
Kód zboží: 935 435

Plašič kun a drobných hlodavců Carpoint CMOS s ochranou sluchu domácích zvířat brání kunám, lasičkám a dalším hlodavcům v ohlodávání kabelů v motoru vozidla

Zjistit dostupnost

Ultra moderní mikroelektronická verze s CMOS technologií zajišťuje bezpečí pro zvířata - jejich sluch není poškozen, jsou pouze účinně odháněny. Výrobek účinně brání kunám, lasičkám a dalším hlodavcům zejména v ohlodávání kabelů v motoru vozidla. Zařízení generuje tón na hranici slyšitelnosti, který spolehlivě odpuzuje zvířata. Indikace funkčnosti zelenou LED diodou. Umístění do motorového prostoru. Nízký napájecí proud, při nonstop zapnutí na 1 den spotřebuje u vozidla Škoda Felicia s akumulátorem nejnižší kapacity 44 Ah pouze cca 3% kapacity akumulátoru - vždy bezpečně nastartujete! Možnost použití také v domácnosti pro odhánění myší apod.

Možnosti připojení:

  • k pojistce stálého napětí 12V DC nebo přímo na svorky akumulátoru přes spínač
  • další možnost připojení přes parkovací světla (pokud zhasnete parkovací světla, plašič se automaticky spustí)

Technické parametry:

  • intenzita tónu: 70 dB
  • proudový odběr: 20 mA
  • frekvence tónu: 22 kHz(+/-2,5 kHz)
  • provozní teplota: -40°C až +82°C

Výrobce: Carpoint Nizozemsko

Co může způsobit malý hlodavec?
Drobné hlodavce, zejména kuny a lasičky, láká teplo kolem motoru vozidla a to zejména v chladných měsících roku. Motorový prostor je i po vychladnutí velmi dobře izolován vůči vnějším vlivům a zvířatům slouží jako výtečná skrýš. Obvykle zvíře překouše kabely, ať už k zapalovacím svíčkám nebo také ostatní kabeláž. Navíc do prostoru motoru zvířata tahají také mršiny a odpadky, které po nasátí do ventilace mohou silně v interiéru zapáchat. Přehlodané kabely se pak velmi často dostanou do zkratu. Obvyklé jsou pak záhadné poruchy elektroinstalace, jako např. poruchy světel (problikávání, studené spoje), poruchy startování, palivového čerpadla, řídící elektroniky vozu a nebo také silné jiskření holých vodičů, které může způsobit až požár vozidla (zejména jiskření kolem palivového systému). Sada kabelů a následná oprava obvykle stojí až jednotky tisíc korun, proto se investice do levného plašiče vyplatí.

Záruka 24 měsíců
Další parametry
Určení ostatní
Rozměry výrobku
Hmotnost výrobku 0.1 kg
Rozměry balení
Šířka balení 20.5 cm
Výška balení 4.0 cm
Hloubka balení 9.5 cm
Hmotnost balení 0.1 kg
Více informací Méně informací