Pomáháme seniorům

Jsme součástí kampaně Otevřeno seniorům, přidejte se i vy!

Do různých problémů se lidé dostávají v průběhu celého života. A čím jsou starší, tím na ně jejich problémy více doléhají. Na Kasa.cz jsme se proto rozhodli podpořit seniory koupí triček, která jsou součástí veřejně prospěšné kampaně Otevřeno seniorům. Jejím prostřednictvím se Diakonie ČCE snaží o změnu přehlíživého postoje společnosti ke starším lidem ve věku 55+. Tyto charitativně zaměřená trika nesoucí na sobě vtipný nápis nyní můžete mít i vy. Ukažte i vy, že vám stáří není lhostejné! Nákupem těchto výrobků podpoříte seniory.

 

Diakonie ČCE je 2. největší nestátní organizací zabývající se sociálními službami a občanskou pomocí. Celorepublikově poskytuje sociální, zdravotní a vzdělávací služby ve více než 110 zařízeních a má přes 1500 zaměstnanců a 1000 dobrovolníků. DČCE nabízí 127 registrovaných sociálních služeb. O svém hospodaření vydává každý rok zprávu o činnosti, včetně posudku nezávislého finančního auditora.

Diakonií ČCE podává pomocnou ruku všem, kteří ji potřebují. Jedná se zejména o péči o:

  • 4 860 dětí a rodin s postižením či v nouzi, ve speciálních školách, stacionářích, denních centrech, chráněných dílnách, azylových domech, hospicích a ostatních z celkem 110 zařízeních pro potřebné.
  • 13 600 návštěvníků v bezplatných občanských poradnách pro krizové životní situace,
  • 48 900 dětí a mladých dospělých v nízkoprahových zařízeních,
  • 23 600 rodin v terénu,

Diakonie ČCE je evidovaná právnická osoba ve smyslu § 15a a zákona č. 3/2002 Sb. o církvích a náboženských společnostech, v platném znění, IČ: 45 24 27 04. Podrobnější info najdete na zde.