Router Asus RT-AC51U - AC750 dvoupásmový Wi-Fi router, USB (90IG0150-BM3G00)

Doporučujeme
Značka: Asus , Kategorie: WiFi routery a AP
Kód zboží: ASURTAC51U

Upgrade sítě na standard AC
Dvoupásmový bezdrátový AC750 router ASUS RT-AC51U poskytuje vysokou rychlost bezdrátového připojení i skvělou možnost vylepšit svoji domácí bezdrátovou síť na...

Naše cena s DPH:

977

Termíny doručení a vyzvednutí:
Není skladem

Zjistit dostupnost

ASUS RT-AC51U


Tento kvalitní router od Asusu zaujme výborným poměrem ceny a výbavy. Za rozumnou cenu totiž nabízí nadstandardní funkce, jako je například podpora standardu Wi-Fi IEEE 802.11a/b/g/n/ac, díky čemuž se perfektně hodí pro náročné využití, jako je hraní online her a streamování videí. Navíc se chlubí i technologií AirRadar, kdy dokáže oproti běžným routerům pokrýt až 150 % prostoru. Přenosové rychlosti přitom teoreticky mohou dosahovat až neuvěřitelných 733 Mbps.


Pro rychlý a spolehlivý internet!

802.11ac


Router podporuje Wi-Fi připojení 5. generace (5G Wi-Fi) a standard 802.11ac. Zásluhou toho dosahuje výrazně rychlejšího připojení než technologie N. To využijete nejen dnes, ale hlavně v budoucnu!

Dvoupásmové připojení


Router používá pásma 2,4 GHz a 5 GHz současně, přičemž nabízí rychlost až 300 a 433 Mb/s. Celková rychlost připojení dosahuje až 733 Mb/s. Zatímco k základním činnostem, jako je procházení stránek a stahování souborů, využijete 2,4GHz pásmo, přehrávat online obsah ve vysoké kvalitě (například 3D HD) můžete právě díky pásmu 5 GHz. 

150% pokrytí


Dvě antény se starají o silný signál dosahující 150% pokrytí oproti běžným routerům.

Využijte USB


Díky USB portu můžete k routeru připojit další zařízení – například externí disky, tiskárny a podobně a sdílet je s dalšími uživateli bezdrátově v síti.

Intuitivní rozhraní ASUSWRT


Podrobná nastavení můžete ovlivňovat prostřednictvím uživatelského rozhraní ASUSWRT. Vyznačuje se jak snadným ovládáním, tak i velkými možnostmi. Nabízí například rychlé skenování USB úložiště připojeného k routeru, kdy ověřuje integritu dat a stav jednotky a díky dvěma modulům pro připojení k síti WAN můžete současně využívat dvě připojení / poskytovatele internetových služeb a zabránit tak výpadkům. K dispozici jsou ale i další užitečné funkce, jako je vyrovnávání zátěže či režim převzetí služby zaručující pro ještě lepší stabilitu i nepřetržitý přístup k internetu.


Podpory se navíc dočkal Quality of Service (QoS), což je šikovný nástroj, který vám umožní vybrat si prioritní velikost šířky pásma pro libovolnou úlohu. To znamená, že pro vás může být například prioritou hraní her či sledování online videí bez záseků. Navíc díky funkci pro monitorování provozu můžete v přehledném grafickém rozhraní kontrolovat využití webu.

3 kroky stačí k nastavení


Asus si dal záležet i na jednoduchém nastavení prostřednictvím smartphonu, tabletu či PC, které vám nezabere více než 30 vteřin, neboť jej provedete ve třech jednoduchých krocích. Jediné, co je potřeba, je připojit kabelem router k PC, otevřít webový prohlížeč a následovat instrukce.

AiCloud


Asus AiCloud je mobilní aplikace, s níž můžete využívat cloudových služeb na zařízeních se systémy iOS a Android. Lze s ním prohlížet, streamovat, synchronizovat a sdílet veškeré soubory i na cestách.

Download Master


K dispozici je také Download Master, díky němuž lze na kompatibilních přístrojích, jako jsou například PC, tablety, konzole a internetová TV, stahovat a streamovat soubory uložené na zařízeních připojených k routeru prostřednictvím USB. Můžete tak stahovat soubory, i když je počítač neaktivní.

Podpora VPN


VPN server nastavíte snadno a rychle. Dostanete díky němu přístup k webu a datům a je jedno, kde se nacházíte. Šifrování PPTP pak zajišťuje vaši bezpečnost.


Upgrade sítě na standard AC
Dvoupásmový bezdrátový AC750 router ASUS RT-AC51U poskytuje vysokou rychlost bezdrátového připojení i skvělou možnost vylepšit svoji domácí bezdrátovou síť na nejnovější standard Wi-Fi 802.11ac. Využijte souběžné připojení ve dvou pásmech – rychlost 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a až 433 Mb/s v 5GHz pásmu.

Bezdrátové připojení 802.11ac nové generace
Díky Wi-Fi připojení 5. generace (5G Wi-Fi) a čipové sadě 802.11ac nabízí router RT-AC51U rychlejší bezdrátové připojení než technologie N. V pásmu 2,4 GHz dosahuje rychlosti 300 Mb/s, zatímco v 5GHz pásmu okouzluje rychlostí až 433 Mb/s. Širší přenosové pásmo znamená více prostoru pro vaši domácí multimediální zábavu. Prakticky všechny notebooky, stolní počítače, tablety a smartphony využívají Wi-Fi připojení. Nyní je načase přejít na novou generaci, která vám pomůže rozšířit pokrytí nejen dnes, ale také v budoucnu.

Dvoupásmové připojení zvyšující kompatibilitu a výkon
Router RT-AC51U využívá pásma 2,4 GHz a 5 GHz současně. Díky tomu nabízí rychlost 300 Mb/s, resp. 433 Mb/s. Ve výsledku tak získáte celkovou rychlost až 733 Mb/s se zárukou dokonalé stability. Pásmo 2,4 GHz můžete využít k základním úlohám, jako je například prohlížení webových stránek nebo stahování souborů, zatímco v pásmu 5 GHz budete zároveň plynule přehrávat obsah ve Full HD rozlišení, hrát online hry nebo využívat jiné aplikace náročné na šířku pásma.

Už žádná hluchá místa díky 150% pokrytí!
Výkonný přenos pomocí dvou antén vylepšuje dosah Wi-Fi na 150 % v porovnání s tradičními routery, což zaručuje vynikající pokrytí signálem. Na připojení pomocí routeru RT-AC51U se díky jedinečné konstrukci tohoto zařízení můžete vždy spolehnout.

Přidejte do své sítě externí úložiště, tiskárny a další zařízení
Pomocí vestavěného USB portu můžete k routeru RT-AC51U připojit externí úložiště, tiskárny a další zařízení, jež lze následně dále sdílet prostřednictvím sítě. Díky víceúčelovému USB portu je RT-AC51U víc než jen pouhý router. Stačí připojit USB pevný disk a ihned máte k dispozici souborový server – a ten lze navíc ještě pomocí aplikace ASUS AiCloud rozšířit do cloudu. Případně lze k routeru RT-AC51U připojit USB tiskárnu a budete mít k dispozici tiskový server umožňující sdílení jediného zařízení hned s několika uživateli. Rozhraní USB je navíc kompatibilní s 3G/4G dongly pro mobilní širokopásmovou komunikaci, konkrétně pro dvě širokopásmová (WAN) připojení na jednom routeru, takže už se nikdy nebudete muset strachovat, že byste náhodou neměli přístup k internetu. Tento port lze využít také k nabíjení zařízení, jako jsou smartphony a tablety, takže lze router používat i jako praktickou dobíjecí stanici.

Dokonalá kontrola a optimalizace s rozhraním ASUSWRT
V intuitivním uživatelském rozhraní ASUSWRT na jednom místě najdete všechny aplikace potřebné k nastavení, monitorování a správě sítě. Kromě snadného nastavení během 30 sekund, funkce zjišťování více zařízení a flexibilního nastavení, které vám pomůže dostat ze své sítě skutečně maximum, nechybí ani možnost rychlého skenování USB úložiště připojeného k routeru, při němž se ověřuje integrita dat a stav jednotky. Se dvěma moduly pro připojení k síti WAN je možné využívat dvou připojení / poskytovatelů internetových služeb souběžně na jednom routeru. Samozřejmostí jsou funkce jako vyrovnávání zátěže nebo režim převzetí služby zaručující vyšší stabilitu i nepřetržitý přístup k internetu.

Herní parťák
Hrajete hodně hry nebo trávíte většinu času sledováním videa? Ať už plánujete cokoli, router RT-AC51U nabízí standardy QoS (Quality of Service), pomocí kterých můžete vyhradit určitou šířku pásma pro libovolnou úlohu. S nástrojem pro monitorování provozu navíc můžete v přehledném grafickém rozhraní kontrolovat využití webu. Vyzkoušejte to.

Snadné nastavení ve 3 krocích
Snadné nastavení routeru ASUS pomocí chytrého telefonu, tabletu či počítače během pouhých 30 sekund1 a ve 3 snadných krocích. Stačí jen připojit kabely k routeru, otevřít webový prohlížeč a řídit se pokyny průvodce instalací, který vás v mžiku připojí k internetu.

Krok 1: Spusťte webový prohlížeč.
Krok 2: Zadejte své ID/heslo.
Krok 3: Hotovo!

Váš svět vždy po ruce
Díky službě ASUS AiCloud budete mít svá data vždy po ruce – stačí jen přístup k internetovému připojení. Propojuje vaši domácí síť s on-line webovým úložištěm2, k němuž získáte přístup přes mobilní aplikaci AiCloud ve smartphonu s operačním systémem iOS nebo Android nebo prostřednictvím vaší vlastní přizpůsobené adresy URL ve webovém prohlížeči. Další informace

Stahujte a streamujte odkudkoli
Díky aplikaci Download Master a rozšířenému multimediálnímu serveru můžete na kompatibilních zařízeních, jako jsou například PC, tablety, konzole PS4, Xbox nebo chytré TV, stahovat a streamovat multimediální soubory ze zařízení připojených k routeru přes USB. Download Master dokáže stahovat soubory, i když je počítač vypnutý. Stahované soubory navíc můžete spravovat a monitorovat na dálku.

Podpora VPN serveru
Nastavení VPN serveru je velmi snadné. Rychle tak získáte přístup k webu a datům – bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Díky šifrování PPTP budou vaše datové přenosy zabezpečené a důvěrné.

Vlastnosti:

  • Výkonné dvoupásmové bezdrátové připojení 802.11ac o rychlosti až 733 Mb/s
  • Široké bezdrátové pokrytí díky dvěma anténám s vysokým ziskem
  • USB port pro sdílení tiskáren, úložišť nebo 3G/4G připojení
  • Aplikace ASUS AiCloud pro přístup k souborům, synchronizaci, sdílení a streamování souborů na cestách – rychle a snadno
  • Snadné nastavení během 30 sekund a široká nabídka funkcí, jako je monitorování sítě prostřednictvím uživatelského rozhraní ASUSWRT

Technická specifikace:

Standard sítě:
IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IPv4, IPv6

Produktový segment:
AC750 – kvalitní výkon ve standardu AC; 300 + 433 Mb/s

Datový tok:
802.11a : 6,9,12,18,24,36,48,54 Mbps
802.11b : 1, 2, 5.5, 11 Mbps
802.11g : 6,9,12,18,24,36,48,54 Mbps
802.11n : až do 300 Mbps
802.11ac: až do 433 Mbps

Anténa:
2 x 5 dBi externí anténa
integrovaná PCB anténa x 1

Provozní frekvence:
2.4GHz/5GHz

Šifrování:
64bitové WEP
128bitové WEP
WPA2-PSK
WPA-PSK
WPA-Enterprise
WPA2-Enterprise
Dosah s 802.1x
podpora WPS

Brána firewall, řízení přístupu

Řízení přístupu:
Guest access
Rodičovská kontrola
Network service filter
URL/Port filter

Podpora VPN:
IPSec Pass-Through
L2TP Pass-Through
PPTP server
OpenVPN server
OpenVPN client

Typ připojení WAN:
Typ internetového připojení: Automatická IP, Statická IP, PPPoE (podpora MPPE), PPTP, L2TP
Podpora technologie Dual Link
Podpora technologie Multicast Proxy

Obslužné programy:
Support BT, NZB, HTTP, ED2K
Support encryption, DHT, PEX and magnet link
Upload and download bandwidth control
Download scheduling

Media server:
Image: JPEG
Audio: mp3, wma, wav, pcm, mp4, lpcm, ogg
Video: asf, avi, divx, mpeg, mpg, ts, vob, wmv, mkv, mov

Professional QoS:
WMM
User definable rules for IP/MAC/Port
Upload and Download bandwidth management
ACK/SYN/FIN/RST/ICMP with Highest priority

Guest Access:
2.4GHz guest network x 3, 5GHz guest network x 3

Printer Server:
Multifunctional printer support(Windows only)
LPR protocol support

Porty:
1 x RJ45 pro 10/100 BaseT pro WAN, 4 x RJ45 pro 10/100 BaseT pro LAN
USB 2.0 x 1
Tlačítka
Tlačítko WPS, Tlačítko Reset, Tlačítko Napájení, Tlačítko Bezdrátová síť zapnuto/vypnuto

LED dioda
USB x 1
LAN x 1
Wi-Fi x 1
WAN x 1
PWR x 1

Zdroj napětí:
AC vstup: 110V~240V(50~60Hz)
DC výstup: 12 V s max. proudem 1 A

Rozměry (Š x H x V):
189 x 129 x 36 cm

Hmotnost:
270 g

Operační systém:
Windows® 8 , 32 bitů/64 bitů
Windows® 7 , 32 bitů/64 bitů
Windows® Vista , 32 bitů/64 bitů
Windows® 2000
Mac OS X 10.4 nebo vyšší
Mac OS X 10.1 nebo vyšší
Windows® XP , 32 bitů/64 bitů
Mac OS X 10.x nebo vyšší
Linux Kernel (Podporuje pouze Ubuntu )
Windows® Server 2003
Windows® Server 2008
Mac OS X 10.6
Mac OS X 10.7
Mac OS X 10.8
Mac OS X
Linux
AndroidTM

Speciální funkce routeru:
Sdílení 3G/4G připojení
AiCloud
Tiskový server
Download Master
AiDisK
Několik SSID
Rodičovská kontrola

Provozní režim:
Režim bezdrátového routeru
Režim přístupového bodu

Obsah balení:
RT-AC51U Wireless-AC750 Cloud Router
RJ-45 Cable
Napájecí zdroj
Quick Start Guide
Support CD (Uživatelská příručka a software)

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 36 měsíců
Partnumber 90IG0150-BM3G00
Další parametry
2
5 dB
4
100 Mbit
Ano
Wi-Fi Standardy 802.11a (Wi-Fi 1), 802.11b (Wi-Fi 2), 802.11g (Wi-Fi 3), 802.11n (Wi-Fi 4), 802.11ac (Wi-Fi 5)
733 MB/s
Wi-Fi Mesh Ne
5, 2,4 GHz
Ano
4G/LTE Ano
Ne
VDSL Ne
Ano
Počet USB 1
Rodičovská kontrola Ano
černá
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 18.9 cm
Výška výrobku 3.6 cm
Hloubka výrobku 12.9 cm
Hmotnost výrobku 0.3 kg
Rozměry balení
Šířka balení 22.0 cm
Výška balení 6.0 cm
Hloubka balení 28.3 cm
Hmotnost balení 0.6 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu