Rowenta

 

Rowenta v České republice působí od roku 1992. Již od samotného počátku vstupu na český trh si vymezila za svůj cíl pružně reagovat na potřeby českého spotřebitele a přinášet mu výrobky vždy v té nejvyšší možné kvalitě jak co se technologického, tak i designového zpracování týče. Především v posledních letech Rowenta výrazně posílila svoji pozici na trhu zejména rozšířením a vyprofilováním svého výrobkového portfolia a zkvalitněním poskytovaných služeb, a stala se tak nedílnou součástí české nabídky malých domácích spotřebičů. Značka Rowenta je v České republice zastoupena společností GROUPE SEB ČR A SR, s.r.o.
Založena v Německu v roce 1884. Historie společnosti je spojena s inovacemi.
Němec Robert Weintraud založil v roce 1909 společnost 'Weintraud & Co" a registroval značku 'Rowenta'. V té době značka prodávala výrobky, které měly s těmi současnými společného jen málo (psací nástroje, kuřácké potřeby a toaletní potřeby). Zde jsou některé důležité okamžiky z historie společnosti…

Nekompromisní výrobky stvořené pro své povolání…

Během 20. let přišla Rowenta s první řadou malých domácích přístrojů, mezi nimiž najdeme žehličku, toaster, kávovar a konvici.
V roce 1965 získala Rowenta cenu Muzea moderního umění v New Yorku a to především za cigeretový zapalovač.
Rowenta svými inovacemi ovlivnila velké množství lidí v oblasti výrobků pečujícími o plátěné zboží. Například v roce 1949 přišla s první žehličkou vybavenou termostatem a v roce 1957 s první napařovací žehličkou.
V roce 1974 Rowenta uvádí na trh své první vysavače. Ty od té doby hrají stále důležitější roli v rámci celé značky a i v současnosti jsou nezbytnou součástí úspěchu.
Od té doby neustále naplňují záměr společnosti - garantovat dokonalé výsledky prostřednictvím kvalitních výrobků.


Nadčasová estetika…

I v současnosti Rowenta navrhuje své výrobky s představou harmonie a vyrovnanosti se současným kladením zvláštní pozornosti na kvalitu designu a zpracování. Na počátku třetího milénia znovu potvrdila svoji sílu vytvořením nového loga a nových výrobků za pomoci světoznámých designérů, kteří uchopili postatu

Seřadit:
Seřadit: