Stabilizátor Zhiyun Crane 3 Lab (C020013E)

Značka: Zhiyun , Kategorie: Selfie tyče a stabilizátory
Kód zboží: ZHIC020013E

Nový ruční stabilizátor Zhiyun Crabe 3 Lab pro fotoaparáty doslova povyšuje natáčení na novou úroveň. Není to jen nová vlajková loď společnosti, která je schopna manipulovat s profesionálními...

Zjistit dostupnost


Zhiyun Crane 3 Lab


Natáčejte dechberoucí videa, jež ukážou váš osobitý pohled na svět. Pořiďte si stabilizátor obrazu Zhiyun Crane 3 Lab, který je kompatibilní s většinou fotoaparátů a kamer. Nabízí stabilní a pevné uchycení, přičemž si můžete vybrat dvě polohy držení podle toho, zda chcete natáčet klasicky v rovině očí, nebo toužíte vytvářet podhledy.


Otáčení i naklánění


Stabilizátor obsahuje přehledný ovládací panel s tlačítky a joysticky, nicméně ho snadno můžete ovládat také přes displej mobilního telefonu. Nastavit lze mimo jiné i přiblížení (zoom) nebo vybrat objekt, na který se má zaostřit. Uvnitř stabilizátoru se nacházejí tiché motory a dobíjecí baterie, která mu zajistí až 7,5 hodin provozu na jedno nabití. Připevněná zařízení se na stabilizátoru dokážou otáčet o 360° a naklánět do úhlu 273°.Stabilizátor zajistí špičkovou kvalitu videí při natáčení rodinné oslavy i dokumentárního filmu.

 


Dva způsoby uchopení


Díky jedinečné struktuře stabilizátoru můžete popustit uzdu tvůrčí fantazii a natáčet scény a kompozice dle vlastních představ. Stabilizátor můžete chytit klasicky za tyč pro běžné záběry. Nicméně stejně dobře ho lze vzít za horní pevnou páčku, která vám pomůže točit podhledy od země směrem nahoru i za pochodu.


 Vysoká kompatibilita


Univerzální závity zaručí, že ke stabilizátoru snadno připojíte všechny oblíbené fotoaparáty a videokamery, které jsou na trhu dostupné. Upevnění je stabilní, aby nehrozilo uvolnění přístroje, ani když natáčíte v pohybu.


 


 Tiché motory


Stabilizátor k práci využívá pokročilé motory. Ty vynikají mimořádnou plynulostí a tichým chodem, takže vás stabilizátor nebude rušit a na natočeném videu nebude znatelný. Oproti předchozí verzi stabilizátoru Crane 2 dokáže Crane 3 LAB snížit hluk až o 50 % a zvýšit rychlost odezvy o 150 %.


 Ovládání přes telefon


Ačkoliv přímo na stabilizátoru najdete ovládací panel, můžete si změnu nastavení ještě usnadnit. Připojte ho ke svému chytrému telefonu a ovládejte přístroj pohodlně přes dotykový displej. Nastavte si parametry obrazu a mějte přehled o kompozici záběru v každém momentě.


 Filmařské metody


Crane 3 LAB vám nabízí všechny oblíbené filmařské režimy, které dodají vašim snímkům jedinečný a nápaditý tón. Můžete s zvolit např. timelapse, panorama, dlouhý čas expozice a podobně.


 Ovládací panel


Ovládací panel se inspiruje řadicími pákami v kokpitech. Najdete zde všechna potřebná tlačítka a joysticky pro intuitivní a pohodlné ovládání, pokud zrovna nemáte ke stabilizátoru připojený svůj telefon. Aktuální zvolené nastavení vidíte přehledně shrnuté na OLED displeji.

Nový ruční stabilizátor Zhiyun Crabe 3 Lab pro fotoaparáty doslova povyšuje natáčení na novou úroveň. Není to jen nová vlajková loď společnosti, která je schopna manipulovat s profesionálními fotoaparáty o hmotnosti až 4,5 kg (o něco málo přes 1 kilogram více, než předchůdce Crane 2). Také nabízí ergonomickou konstrukci ve tvaru L, která umožňuje uživateli natáčet i z nízkých úhlů fotoaparátu bez namáhání ramen a zápěstí. Velkou výhodou je to zejména při manipulaci s těžšími zařízeními.

Pokud dáváte přednost natáčení z vyšší perspektivy, je snadné otočit rukojeť do tradiční vzpřímené polohy. Dodávaný mini stativ může být také upevněn na spodní straně stabilizátoru, což poskytuje možnost obouručního gripu pro ještě lepší stabilitu.

Se stabilizátorem Crane 3 Lab může uživatel snadno najít nejlepší pracovní pozici pro všechny druhy filmových nahrávek, bez ohledu na to, zda je používán s lehkými bezzrcadlovkami nebo profesionálními zrcadlovkami s rychlými a těžkými zoomovými objektivy.

Silné motory a dlouhá výdrž
Vysoce kvalitní motory byly ve srovnání s přechůdcem Crane 2 dále vylepšeny. Kromě toho, že jsou dvojnásobně silnější, 1,5krát rychlejší a schopnější manipulovat s těžšími zařízeními (4,5kg oproti 3,2kg u předchůdce Crane 2), jsou také výrazně tišší. Výkonné dobíjecí baterie jsou stejné jako u modelů Crane a Crane 2, a mohou poskytnout dobu provozu až 7,5 hodin. Baterie lze plně nabít už po pouhých 4 hodinách pomocí USB portu na stabilizátoru.

Rychlé a snadné vyvažování
Crane 3 Lab má nový vyvažovací systém se západkou na každé ose. Umožňuje uzamknout určitou osu při vyvažování jiné, což zjednodušuje manipulaci. Kromě toho lze aktuální nastavení os uložit tak, abyste mohli začít s nahráváním při příštím použití stabilizátoru.

Podpora motorů follow focusu a zoomování
Intuitivní ovládání přináší inspiraci z joysticku letadla. Rukojeť je vybavena snadno přístupnými tlačítky a nastavovacím kolečkem. Jasný OLED displej zobrazuje stav připojení, úroveň baterie, aktuální režim stabilizátoru a různá nastavení fotoaparátu, což umožňuje plnou kontrolu nad každým detailem během nahrávání. Navíc stabilizátor Crane 3 Lab podporuje motory zoomu a follow focusu od Zhiyunu (příslušenství) a je vybaven samostatními kolečky pro ovládání těchto funkcí. Motory jsou připojeny přes USB sloty do modulu pod kolébkou fotoaparátu.

Použijte svůj smartphone jako monitor a senzor pohybu
Pomocí stabilizátoru Crane 3 Lab je možné vytvořit bezdrátové připojení ke smartphonu a použít ho jako pokročilou ovládací jednotku. Díky podpoře bezdrátového Full HD videa (1080p) funguje smarphone jako skutečný monitor, který vám pomůže sestavit obrázek a získat přehled důležitých nastavení. Dále můžete smartphone používat jako senzor pohybu pro ovládání pohybů stabilizátoru v reálném čase.

Režim GO pro akční scény
Jedním klepnutím na tlačítko GO budou fotoaparát se stabilizátorem připraveni zvládnout extrémní sportovní scény. S tímto režimem se uvolní plný potenciál všech motorů stabilizátoru, aby se dokázali vyrovnat s rychlým pohybem, jako je běh nebo natáčení z pohybujícího se auta, kola, atd. S režimem GO můžete vytvářet scény, které budou přesně podle vašich přání!

Pomocí aplikace ZY PLAY (k dispozici pro iPhone a Android) můžete se stabilizátorem Crane 3 Lab využít ještě pokročilejší funkce jako je panoramatické video nebo různé druhy časosběrných videí.

Vlastnosti:

 • 3osý motorizovaný stabilizátor s nosností až 4.5 kg
 • Podpora motorů externího follow focusu a zoomu (příslušenství)
 • Možnost použití smartphonu jako bezdrátového monitoru a senzoru pohybu
 • Výběr mezi dvěma polohami - tradiční vzpřímená poloha před tělem a nebo ergonomická zavěšená poloha nad zemí pro natáčení z nízkých úhlů pomocí rukojeti
 • Snadno použitelný ovládací panel s přímými tlačítky, nastavovacím kolečkem a OLED displejem
 • Rychlejší a snadnější vyvažování s individuálně uzamykatelnými osami
 • Režim GO pro maximální rychlost při fotografování rychlých scén
 • 7,5 hodin provozu s vestavěnými dobíjecími bateriemi
 • Rozšířené funkce s aplikací ZY Play

Technické specifikace:

 • Typ: 3osý stabilizátor (gimbal) pro systémové fotoaparáty
 • Rozsah úhlu náklonu: 273°
 • Rozsah úhlu paningu: 360°
 • Rozsah úhlu válce: 360°
 • Doporučená nosnost: Max 4,5 kg
 • Doba provozu na jedno nabití: až 7,5 hodiny
 • Typ baterie: 3x Li-Ion baterie (typ 18650), 2600 mAh každá
 • Doba nabíjení: 4 hodiny
 • Rozsah teplot: -10° až +45°C
 • Rozměry: 205 x 366 x 331 mm
 • Hmotnost: 1880 g

Speciální funkce:
Režim GO pro rychlé scény. Bezdrátové připojení pomocí smartphonu. Extra funkce s aplikací ZY Play (Android & iOS): Panorama, různé druhy časosběrných videí, atd.

Ostatní:
Ovládací panel s OLED obrazovkou, tlačítka s nastavovacím kolečkem. Možnost použití smartphonu jako bezdrátového monitoru a senzoru pohybu. Podpora motorů externího follow focusu a zoomu od Zhiyunu.
Dodávané příslušenství: Rychlý návod, mini stativ, dobíjecí baterie, nabíječka, kabel microUSB, adaptér microUSB na USB typu C, HDMI kabel

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 24 měsíců
Partnumber C020013E
Další parametry
Použití fotoaparát
Počet os stabilizace 3
Způsob stabilizace elektronická
Doba provozu 7.5 hod.
Rozměry výrobku
Rozměry balení
Šířka balení 46.5 cm
Výška balení 14.0 cm
Hloubka balení 44.9 cm
Hmotnost balení 3.6 kg
Více informací Méně informací