Sušička prádla Bosch WTW85550BY bílá

Značka: Bosch , Kategorie: Sušičky prádla
Kód zboží: BOSWTW85550BY
Informační list: zde

Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem a s kapacitou 9 kg prádla v en. třídě A++, samočisticí kondenzátor, systém šetrného sušení SensitiveDrying

Zjistit dostupnost


Proč si nezjednodušit život pořízením sušičky

Stále doma zakopáváte o sušáky na prádlo? Nebaví vás stále dokola věšet, žehlit a zase věšet? Jste maminky s malým miminkem či početnou domácností a praní a sušení je vaše dennodenní starost? Ušetřete síly a čas a přenechejte tuto činnost pomocníkovi, dnes již v mnoha domácnostech nepostradatelnému, sušičce prádla. Spousty starostí s prádlem budete zbaveni s kondenzační sušičkou Bosch WTW85550BY.


Času není nikdy nazbyt, tak jej šetřete

V prvé řadě oceníte, kolik volného času pro vaše koníčky a rodinu vám přinese. Už žádné věšení a žehlení prádla stále dokola. Kapacita prádla pro sušení v jednom cyklu činí až 9 kg. Jde o volně stojící spotřebič s rozměry 84,2 x 59,8 x 59,9 cm, vhodný do větší koupelny či technické místnosti. Přední plnění dovoluje také podstavbu při výšce niky 85 cm. Závěs dveří je umístěný vpravo.

Sušička je vyrobena v tradiční bílé barvě, její dveře jsou skleněné v černošedé barvě Silver-inox. Líbivou funkcí je vnitřní LED osvětlení bubnu. Také se všemi jejími funkcemi budete nadmíru spokojeni. Jedinou prací bude skládání oblečení zpět do skříně.

Přehledný LED displej a jednoduché ovládání

V horní pravé části je umístěn velký LED displej, který vám umožňuje mít pod kontrolou všechna důležitá nastavení a průběh zvolených programů. Ukazuje zbytkový čas i další speciální funkce. TouchControl tlačítka umožňují volit start/pauzu, šetrný, akustický signál, nastavení ukončení, stupeň usušení, dětskou pojistku 3s, cyklus načechrávání a další. Volba nastavení sušících časových, senzorových a speciálních programů probíhá otočným voličem.

Efektivní volba programů se vám odmění na prádle

Z mnoha druhů programů, které sušička Bosch nabízí, vyberte pro své prádlo ten nejvhodnější. Není to žádná věda. Pokud se naučíte, jak programy používat také v závislosti na druhu textilie, použití sušičky se zautomatizuje a máte vyhráno. Ušetříte na energiích a navíc předejdete scvrknutí nebo poničení vašeho oblečení.

Standardním sušícím programem je program Bavlna suché do skříně, který lze použít jak při plné tak i při částečné náplni. Všechno běžně mokré bavlněné prádlo s tímto programem usušíte nejefektivněji, a to za dobu trvání 226 minut při naplněné sušičce. Bosch vám nabídne také programy pro: vlnu, mix, ručníky, přikrývky a deky, sport/fitness, peří, halenky/košile, jemné prádlo a další.


Tepelné čerpadlo pro efektivní sušení

Sušička prádla Bosch funguje na principu kondenzační technologie s tepelným čerpadlem. Pro ohřev, resp. ochlazování vzduchu je využito tepelné čerpadlo, které čerpá energii jak z elektrické zásuvky, tak ze svého okolí a z teplého, vlhkého vzduchu. Spotřebuje tak méně energie, oproti běžným kondenzačním sušičkám klesá spotřeba až o 50 %. Nižší teplota je zároveň citlivější k sušenému prádlu. Vypouštěcí sada pro odvod kondenzátu je součástí sušičky.

Maximálně úsporné a výkonné řešení

Zatímco kondenzátor běžných sušiček se musí manuálně čistit, díky technologii Self Cleaning Condenser u této sušičky Bosch se automaticky během každého sušícího cyklu sám až 4x propláchne. Díky tomu tak po celou dobu životnosti budete dosahovat maximální úspory díky nízké spotřebě energie a vysoký výkon zůstane zachován.Úsporný model s energetickou třídou A++

Na energetickém štítku zjistíte, jak je sušička efektivní v sušení a kolik elektrické energie spotřebovává. Tento model disponuje energetickou třídou kategorie A++, lze ji tedy označit jako velmi úspornou. Roční odhadovaná spotřeba energie dosahuje 258 kWh, což představuje zatížení pro vaši peněženku zhruba 929 Kč. Ve standardním programu pro bavlnu s plnou náplní spotřebovává 2,12 kWh, ve vypnutém i zapnutém stavu 0,1 W.

Na stupnici G (nejméně účinný) - A (nejúčinnější) je třída účinnosti sušení B. Účinnost sušení standardního sušícího programu pro bavlnu jak s plnou, tak s poloviční náplní dosahuje až 84%. Během procesu sušení je dosahováno maximální hlučnosti 65 dB. AntiVibration Design zaručuje stabilitu, snižuje vibrace způsobené otáčením bubnu, a tím pádem je sušení daleko tišší.


Oděvy jako nové s inteligentními technologiemi

Pomocí moderní technologie SensitiveDrying bude vaše prádlo usušeno za stejný čas, ale při poloviční teplotě oproti běžným sušičkám. Unikátní struktura bubnu s unašeči s měkkým povrchem se o vaše prádlo postarají s jemnou péčí. Tkaniny nebudou vystaveny nadměrnému teplu a oděvy si déle zachovají svou kvalitu a jemnost, jako když jste je koupili nové.

Přizpůsobte sušení vašim požadavkům

Navolte si začátek cyklu sušení tak, jak vám bude vyhovovat. Chcete se ráno probudit a mít nachystaný suchý svetr do práce? Potřebujete zapnout spotřebič až v době levnější energie, tzv. nočního proudu? Ať už jsou vaše požadavky jakékoliv, praktická funkce odložený start se postará o to, abyste nebyli otrokem sušení, ale aby se naopak přizpůsobilo vašemu času. Díky zvukovému signálu na konci programu nemusíte ani chodit kontrolovat, jestli už je proces sušení u konce.

Samozřejmostí jsou také zabudované bezpečnostní prvky jako komfortní zámek dveří. Stav vašeho prádla lehce zkontrolujete přes skleněná dvířka, bez nutnosti přerušovat program a otevírat dveře. Pro všechny případy sušička disponuje také mechanickou dětskou pojistkou, proti neúmyslné manipulaci s ovládacím panelem. Ta zůstává aktivní i po vypnutí spotřebiče.

WTW85550BY Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem

Spotřeba

 • maximální kapacita: 9 kg
 • druh sušení: kondenzační s technologií tepelného čerpadla
 • třída spotřeby energie: A++
 • Roční spotřeba energie 258.0 kWh/rok, na základě 160 cyklů ve standardním programu bavlna s plnou a poloviční náplní, a spotřeba v úsporných programech. Skutečná spotřeba je závisla na způsobu použití spotřebiče.
 • spotřeba energie ve standardním programu bavlna s plnou náplní 2.12 kWh a spotřeba energie ve standardním programu bavlna s poloviční náplní 1.2 kWh
 • spotřeba energie ve vypnutém stavu 0.1 W a v zapnutém stavu 0.1 W
 • délka ponechání v zapnutém stavu: 30 min
 • Program Bavlna suché do skříně používaný při plné a poloviční náplni je standardní sušicí program, na který se vztahují informace uvedené na štítku a v informačním listu. Tento program je vhodný pro sušení běžně mokrého bavlněného prádla a je nejefektivnější z hlediska spotřeby energie pro bavlnu.
 • Vážená délka trvání standarního programu bavlna s plnou náplní: 172 min.
 • Délka trvání standardního programu bavlna s plnou náplní 226 min a poloviční náplní 131 min.
 • Třída účinnosti sušení: B na stupnici od G (nejméně účinný) do A (nejúčinnější).
 • Průměrná účinnost sušení ve standardním programu bavlna s plnou náplní 84 % a průměrná účinnost sušení ve standardním programu bavlna s částečnou náplní 84 %.
 • Vážená účinnost sušení ve standardním programu bavlna s plnou a částečnou náplní: 84 %.
 • hlučnost: 65 dB (A) re 1 pW
Programy
 • bavlna, snadno udržovatelné, vlna krátký, mix, ručníky, časový program teplý 60 min., přikrývky/deky, časový program teplý, časový program studený, sport/fitness, peří, extra krátký 40', halenky/košile, jemné
Speciální funkce a nastavení
 • cyklus načechrávání: 120 min na konci programu (lze kdykoliv během sušení přerušit a prádlo vyjmout)
 • TouchControl tlačítka: šetrný, akustický signál, nastavení ukončení sušení, start/pauza, stupeň usušení, tlačítko power, jemné nastavení stupně sušení, dětská pojistka 3 s, cyklus načechrávání 60 min., cyklus načechrávání 120 min., 24 hod. nastavení ukončení sušení
Komfort a bezpečnost
 • SelfCleaningCondenser - několikanásobný automatický proplach kondenzátoru během fáze sušení
 • technologie AutoDry
 • otočný volič programů s integrovaným tlačítkem zap./vyp.
 • Velký LED displej: ukazatel zbytkového času, nastavení konce sušení až 24 hod., ukazatel průběhu programu, speciální funkce.
 • Systém šetrného sušení SensitiveDrying: velký nerezový buben se speciální strukturou a unašeči s měkkým povrchem pro jemnou péči o prádlo
 • AntiVibration Design: zaručuje stabilitu a tišší chod při praní a odstřeďování
 • vnitřní LED osvětlení bubnu
 • mechanická dětská pojistka proti otevření dvířek
 • signál na konci programu
 • Skleněné dveře s rámem v barvě Silver-inox, černošedá
 • komfortní zámek dveří
 • dvířka otvíraná do strany, závěs dveří vpravo
 • vypouštěcí sada pro odvod kondenzátu
Technické informace
 • rozměry (V x Š x H): 84.2 x 59.8 x 59.9 cm
 • možnost podstavby při výšce niky 85 cm

Video

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 24 měsíců
Konstrukce
Typ volně stojící
Provedení sušičky kondenzační
Spotřeba
Spotřeba energie při sušení 2.12 kWh
A++
258 kWh
Odhadované náklady sušení za 1 rok 929 Kč
Odhadované náklady sušení za 5 let 4644 Kč
Odhadované náklady sušení za 10 let 9288 Kč
Programy/funkce
Ano
Zvukový signál Ano
ano
Pára Ne
Objemové vlastnosti
9 kg
Distribuce
oficiální ČR
Další parametry
Vnitřní osvětlení bubnu Ano
65 dB
Ano
-
Ne
Profesionální výrobek Ne
Značka kvality dTest Ne
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 59.8 cm
Výška výrobku 84.2 cm
Hloubka výrobku 59.9 cm
Hmotnost výrobku 50.6 kg
Rozměry balení
Šířka balení 63.0 cm
Výška balení 90.0 cm
Hloubka balení 68.5 cm
Hmotnost balení 51.4 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu