Vertikutátor Fieldmann FZV 2004-E

Značka: Fieldmann , Kategorie: Vertikutátory
Kód zboží: 1 463 631

Elektrický vertikutátor značky Fieldmann zajistí poctivé provzdušnění vašeho trávníku díky 2 výměnným válcům. Vhodný na středně velké trávníky, do 800 m2.

Zjistit dostupnost

Pro jarní znovuzrození trávníku

Čištění půdy od nečistot, kypření pro přijímání vláhy a živin, rozřezávání nových výhonků trav, zahušťování řídkého porostu, odplevelení. Tyto a mnohé další činnosti zná každý, kdo se stará o zahradu a s ní neodmyslitelně spjatý travnatý koberec. Byli jste dosud zvyklí na klasické zahradní příslušenství, jako jsou hrábě, vidle nebo rýč? Ačkoliv jde stále o velmi důležité pomocníky, zastavíte-li se vertikulátoru Fieldmann FZV 2004-E, zjistíte, že vám může v lecčems pomoci. Především se znovuoživením a provzdušněním trávníku.


Práce (téměř) bez námahy

Krásně zelený, hustý a zdravý trávník. Nejde tak ani o to, jestli preferujete ozdobný nebo užitkový porost, na kterém vybudujete pískoviště a po kterém budou pobíhat děti. Elektrický vertikulátor Fieldmann FZV 2004-E se postará o jakékoliv středné velké travnaté plochy (do 800 m2) a porosty na soukromých domácích zahradách. Napovídají tomu i základní parametry – elektromotorpracuje s příkonem 1 500 W, standardní pracovní záběr činí 32 cm. Těšit se můžete těšit na pročesaný, od mechu a staré plstě pročištěný trávník.

Pro vertikulaci a provzdušnění

Výborný poměr výkonu a ceny. Vertikulátor je vstřícný nejširším skupinám uživatelů, kterým nabízí obdivuhodnou variabilitu použití. Vybaven je dvěma vyměnitelnými válci – vertikulačním a provzdušňovacím – přičemž vertikulační je osazen 16 noži a provzdušňovací 20 pružinami. Hloubku práce si regulujete ve čtyřech stupních (-12 až +4 mm),mimo jiné v závislosti na míře opotřebení pružin či nožů. Ale nemusíte si dělat starosti. Dosáhne-li opotřebení stavu nutného k výměně, učiníte tak velice snadno a rychle.

Nastavení výšky ovlivňuje rovněžzáměr, tedy co konkrétně chcete s porostem provést. Přejete si především kultivovat a obnovit velmi poškozený trávník? Zvolte co nejnižší hodnotu. Chcete obnovit zahradní porost po zimě a zbavit jej odumřelých organických prvků? Optimální nastavení je -3 mm. Rozhodnout se také můžete k „pouhému“ pročesání nebo odstranění nečistot a mechu, k čemuž poslouží hodnota +1 a výše. Před údržbou a po ní se doporučuje trávník zalít, případně přihnojit nebo dosít.


Ve znaku zábavy i užitku

Zaměření na domácí kutily již samo o sobě vylučuje náročnou obsluhu. V každém případě by zařízení mělo být čištěno po každém použití, nic by nemělo zůstat na válcích vertikulátoru, krytu ani na kolách. Nezbytným doplňkem výbavy je látkový koš o objemu 40 litrů, který se díky vysoké efektivitě hbitě plní – práci na zahradě tak urychlíte několika „sběrnými místy“, odkud pak zahradní odpad odvezete na „jeden zátah“. Sklopná rukojeť vertikulátoru nemá jinou funkci než usnadnit uložení vertikulátoru po skončení práce.

Elektrický vertikutátor vhodný pro většinu středně velkých trávníků.

Zahradní vertikutátor s výborným poměrem výkonu a ceny. Pracovní záběr představuje 32 cm. Standardní výbavou jsou dva válce – vertikutační s 16 noži a provzdušňovací s 20 pružinami. Výměna válců je velice snadná. Nastavení hloubky práce lze provést v 4-ti krocích, a to v závislosti na opotřebení nožů či pružin. Součástí vertikutátoru je i látkový koš o objemu 40 l. Pro efektivní skladování je možné sklopit rukojeť. Doporučená pracovní plocha 800 m2.

Technické parametry:

  • Příkon elektromotoru 1 500 W
  • Pracovní záběr 32 cm
  • 2 výměnné válce- vertikutační a provzdušňovací
  • Rozsah nastavení -12 až +4 mm, 4 pozice
  • Vertikutační válec 16 nožů
  • Provzdušňovací válec 20 pružin
  • Látkový koš o objemu 40 l
  • Hmotnost: 8,5 kg
  • Doporučená pracovní plocha 800 m2

Dokumentace k tomuto produktu

Záruka 24 měsíců
Další parametry
Určení pro střední zahrady do 800 m2
Šíře záběru 32 cm
Typ pohonu elektrický
Objem koše 40 l
Výměnné válce Ano
Rozměry výrobku
Rozměry balení
Šířka balení 43.0 cm
Výška balení 32.0 cm
Hloubka balení 54.0 cm
Hmotnost balení 11.2 kg